X

Który z modeli Miele (wybór wśród używanych) kupić?

21 Oct 2010 11:09 HAhannibalka
  • #1 21 Oct 2010 11:09
    hannibalka
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    Witam,
    stanęłam przed wyborem pralki, po przeczytaniu postów wstępnie zdecydowałam się na zakup pralki używanej Miele, na allegro jest spory (?) ich wybór, oczywiście myślę o używce (z racji ceny), bardzo proszę o pomoc w decyzji co do modelu.

Aby nie przedłużać

- wiem,że mogą być w różnym stanie,którego nie da się stwierdzić po opisie aukcji, nie o to chodzi;

- nie spodziewam się cudów, oczekuję pralki piorącej, cichej (pralka stoi w aneksie kuchennym), dla 2ch dorosłych osób

-pobór energii jest ważny (oby nie był dużo większy niż obecnie produkowane pralki w cenie do 1600zł),

-zakładam,że awaryjność pralek tej firmy(nawet z takim stażem) jest porównywalna do nowych do 1600zł - proszę mnie ewentualnie wyprowadzić z błędu
    Poniżej modele:
    W502 - 1400zł
    W910 - 1100zł-1200zł
    W989 -1200zł
    W934 - 1100zl
    W986 - 1400zł
    W307 - 1600 zł
    W972- 1100zł

- ostatnia sprawa to pralko-suszarka - intensywnie się zastanawiam nad takim rozwiązaniem (proszę nie pisać,że lepiej kupić pralkę i suszarkę, po prostu nie mam na nie miejsca -pralka w aneksie kuchennym,więc na niej nie da się nic postawić,w łazience miejsca brak,mieszkanie 32m2 - nie ma pomieszczenia gospodarczego:) ) - interesuje mnie model dostępny na allegro - i tu pytanie czy to w ogóle suszy? i czy pobór mocy jest faktycznie zatrważający (mam tzw drugą taryfę, więc czy w takim przypadku jest to równie uciążliwe dla porfela?)
    WT945 - 1000zł - 1750 zł

Bardzo proszę o pomoc w wyborze i komentarz na temat samego pomysłu kupowania tego typu sprzętu używanego.
  • #2 24 Oct 2010 22:50
    rafix81
    Level 11  
  • #3 25 Oct 2010 19:36
    mario80holand
    Level 9  
    Helpful post? (+1)
    Przede wszystkim trzeba zadbać o to aby sprzedający dał gwarancję na dany sprzęt. Pralki MIELE są pralkami z górnej półki lecz ich naprawa nie należy do tanich. Jeżeli jesteś nadal zainteresowana mam Pana który serwisuje oraz sprzedaje w/w sprzęt z gwarancją
  • #4 31 Oct 2010 16:37
    jasiojar
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Dokładnie rok temu dzięki dobrej radzie "elektrodowicza" stałem się posiadaczem używanej pralki Miele zakupionej za cenę naprawy Ardo: Udało się i po roku eksploatacji pralka śmiga, tak jak nowa. Polecam fachowych forumowiczów i życzę udanych zakupów.
  • #5 02 Nov 2010 21:18
    rafix81
    Level 11  
    Helpful post? (+1)
    Każdy daje gwarancje ale ten sprzęt się raczej nie psuje ale ceny części są bardzo porównywalne z częściami innych marek.
  • #6 02 Nov 2010 22:14
    Removed
    Helpful post? (0)
    rafix81 wrote:
    Każdy daje gwarancje ale ten sprzęt się raczej nie psuje ale ceny części są bardzo porównywalne z częściami innych marek.

Nie ma sprzętu ,który się nie psuje, a już na pewno używany.
  • #7 03 Nov 2010 10:11
    mario80holand
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Porównywalne? Przecież siemmering z miele to koszt ok 130- 180 zł.(ceny które sam zapłaciłem zamawiając u gwaranta) Że sprzęt jest dobry to nie podlega dyskusji, ale nie lubie jak ktoś mówi że się nie psuje. Faktem jest że osobiście wolę kupić 10 letnią miele niż nowego "ładnego' mastercooka.
  • #8 04 Nov 2010 09:40
    rafix81
    Level 11  
    Helpful post? (-1)
    Jak kolego kupiłeś simering za 130 zł to ci gratuluje:)dałeś się naciągnąć i to jak
    cały komplet: 2 łożyska z simeringiem kosztuje na allegro 95 zł
    Wszystko się psuje ale MIELE zepsuje się raz na kilka lat a inny sprzęt kilka razy na gwarancji.

Dodano po 1 [minuty]:

Jak będzie ktoś miał pytania to chętnie pomogę co kupić i gdzie
  • #9 24 Aug 2013 17:17
    leclerk
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Witam. Kupiłam kilka lat temu używaną pralkę miele na allegro. Oczywiście dzięki poradom tutaj.
    Teraz szukam dla mamy. Proszę o porady. Miejsca na pralkę jest dużo.
  • #10 26 Aug 2013 08:39
    bajan
    Level 17  
    Helpful post? (+1)
    Mam duży wybór z gwarancją wiadomość na pw.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products