Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Opel Astra II 1,7 DTI olej w płynie chłodniczym

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Mechanika -> Opel Astra II 1,7 DTI olej w płynie chłodniczym
Autor
Wiadomość
Pablo_31
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: kielce

Post#31 29 Kwi 2011 08:33   

Re: Opel Astra II 1,7 DTI olej w płynie chłodniczym

Do Piotr_piter
Dzięki za pożyteczne rady:D
Nareszcie znalazł się ktoś kto jest skłonny pomóc w "operacji" wymiany oringów.
Co do kompresji po rozgrzaniu silnika to musi być... ale mój przypadek wygląda tak, że jak zgaszę silnik, samochód stoi 8 godzin, zaglądam, odkręcam korek i syczy 3-4 sekundy.... nie jest to silna kompresja bo jakby była to by przewody prowadzące do zbiorniczka wyrównawczego rozsadziło albo korek wywaliło.

Piotr_piter napisz proszę czy wymieniałeś same oringi, czy komplet tulejki + oringi,
i gdzie idzie dostać takie części (jaki koszt). Czy w zbiorniczku wyrównawczym miałeś maź ze spalin czy olej??

Z chłodniczką spróbuje jak znajdę chwile czasu...
Powrót do góry

marcineczek222
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Grójec

Post#32 29 Kwi 2011 22:44   

Witam. Opisze swoja historię z olejem w zbiorniczku wyrównawczym. Walcze z tym od grudnia 2010 (wtedy kupilem to auto 1.7 dti z 2000r). Tuz po kupnie zauwazylem ze w zbiorniczku gromadzi sie olej. Po przeczytaniu wielu postów i porad na forach wymieniłem chłodniczkę oleju (nowa oryginalna 570zl).
Uklad przeczyscilem chyba z 5 razy no i do kwietnia 2011 jezdzilem spokojnie, plyn w zbiorniczku byl czysty. Przyszla wiosna, temperatura sie podniosła i teraz gdy silnik bardziej rozgrzeje sie np w korkach i temperatura wskoczy powyzej 90 stopni (normalnie zawsze bylo okolo 88) to w zbiorniczku odrazu pojawia sie olej...
Jesli temperatura jest na poziomie 88 stopni jest OK.

Mam teraz takie 2 podejrzenia:
1. Pod wplywem wiekszej temperatury do zbiorniczka dostaje sie olej z zakamarkow ukladu chlodzenia (pozostalosc ze starej chlodniczki).
2. Pod wplywem wiekszej temperatury olej dostaje sie przez te obsady wtryskiwaczy do plynu chlodzącego.
Co o tym myslicie?
Powrót do góry

AntyOwik
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Żadne

Post#33 30 Kwi 2011 00:07   

Ja mam inne podejrzenia. A że jeden z drugim kompletnie nie macie pojęcia to wymiękam.
I niech ktoś w końcu zmieni nazwę tego forum. Z mechaniką nie ma nic wspólnego. Z pieprzeniem głupot, domysłami, legendami owszem.
Powrót do góry

marcineczek222
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Grójec

Post#34 30 Kwi 2011 12:43   

Skoro masz takie duże pojęcie o mechanice to podziel sie swoją mądrością i podejrzeniami. Nie wiem czy wiesz, ale od tego właśnie jest forum...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 30 Kwi 2011 12:43   

Powrót do góry

Piotr_piter
Poziom 2
Poziom 2

Post#35 30 Kwi 2011 19:24   

Ja wymieniłem oringi i tuleje.
Koszt samych oringów to groszowe sprawy, natomiast za jedną tuleję płaciłem bodajże 60 zł. Potrzeba ich 4 szt.
Na początku miałem tylko czarny osad na ściankach zbiorniczka. Można by przypuszczać że mogły być to spaliny. Problem zaczął się nasilać, gdy robiłem długie trasy. Wtedy już po ostygnięciu silnika powyżej płynu zbierał się "korzuch" czarnego oleju.
Nie wiem może, źle nie zrobiłem wymieniając te oringi i tuleje. Przynajmniej nic tam się już nie powinno złego dziać przez parę lat. Ale zaznaczam, że w moim konkretnym przypadku pomogło dopiero, gdy wymieniłem chłodniczkę oleju.
Powrót do góry

AntyOwik
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Żadne

Post#36 30 Kwi 2011 22:39   

marcineczek222 napisał:
Skoro masz takie duże pojęcie o mechanice to podziel sie swoją mądrością i podejrzeniami. Nie wiem czy wiesz, ale od tego właśnie jest forum...

Właśnie nie od tego. Gdybyś ty wykazał odrobinę chociaż znajomości zagadnienia - to by całkiem inaczej wyglądało. Żeś ciemny jak tabaka w rogu i skory do spiskowych teorii to radź sobie sam. Nigdzie nie jest napisane, żeby byle komu pomagać bo ten byle kto raczył łaskawie napisać.
Forum służy wymianie informacji na dany temat. Ty ich nie posiadasz, ty wiesz lepiej i zrobisz. No to zrób skoro taki jesteś mechanik.
I tak właśnie robicie, ten oringi, innemu właśnie ciotka zmarła i się polepszyło.
Powrót do góry

Piotr_piter
Poziom 2
Poziom 2

Post#37 01 Maj 2011 11:08   

Kolego AntyOwik jakie teorie spiskowe!!! To Ty chyba nie znasz zagadnienia.
Prawda jest taka, że wielu mechaników za przeproszeniem nie obrażając tych dobrych, nie ma zielonego pojęcia o budowie tego silnika. Wiem z autopsji, że każdy jeden mechanik, który nie przerabiał tego problemu z tym konkretnym motorem (czyt. 1.7 dti) stwierdzi uszkodzenie uszczelki lub głowicy.
Potem jest rozczarowanie, ale co tam i tak klient zapłaci. Uważam za dobre, że ludzie wymieniają się informacjami, bo to jest problem lub niedługo będzie, każdego użytkownika tego auta.
Powrót do góry

MURENO1
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Nowogard

Post#38 05 Cze 2012 22:24   

Posiadam astrę 1,7DTI 75KM 16V 2000r. w zeszłym roku miałem problem z olejem w zbiorniczku z płynem chłodzącym, oddałem do mechanika, prześwietlono głowice- pęknięta tulejka olejowa, wstawiono nową, szlif głowicy, uszczelki nowe, koszt części i robocizny 1000 zł., od razu najlepiej wymienić termostat na 88 stopni, problem znikł.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Cze 2012 22:24   

Powrót do góry

nawrota
Poziom 5
Poziom 5

Post#39 25 Mar 2013 15:04   

a ja mam problem ale taki ze z plynu chlodniczego ucieka mi plyn do oleju. od czego?
Powrót do góry

jarek25sx
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: poznan

Post#40 15 Gru 2013 21:38   

Witam .Mam prośbę o pomoc .Czy ktoryś z kolegów składał głowice w astrze g y17dt
na zestawie uszczelek .Pytam ponieważ mam zaszczyt składać taka głowice i mam kupiony zestaw uszczelek góra silnika .zestaw zawiera uszczelki kolektorów zimering wałka górną głowiczke pokrywę zaworów podkładki stożkowe wtryskiwaczy -miedziane i sedno sprawy 8-oringów do prowadnicy wtrysków 4-małe 1 sredni i 4 małe płaskie podkładki miedziane .czy ktoś wie do czego one są .uprzedze pytanie nie ja rozbierałem głowice stąd ten problem .zestaw takoma
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Mechanika -> Opel Astra II 1,7 DTI olej w płynie chłodniczym
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  12

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.095 seconds

elektroda.pl temat RSS 

opony