X
  • #1 22 Oct 2010 12:28
    atomic99
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    Witam.
    Posiadam w tej chwili internet i telefon z Netii na liniach TP

Umowa na internet kończy się z dniem 31.03.2011 na telefon jest na czas nieokreślony

To jest już druga umowa z Netią niestety na tą umowę nie mam żadnego papierka ponieważ sprawa była załatwiana telefonicznie

Niestety z powodu złej jakości łącz TP nie mogę podłączyć szybszego internetu niż 1Mb/s dlatego chcę zrezygnować z usług Netii

W jaki sposób sformułować wypowiedzenie żeby zrezygnować z internetu i telefonu z datą 31.03.2011 ? poproszę o jakiś wzór

Jakie dane powinny być zawarte na takim wypowiedzeniu?
  • #2 22 Oct 2010 13:11
    Dioda LED 123
    Użytkownik obserwowany
    Helpful post? (0)
    Należy jechać do punktu Netii i tam podyktują co napisać i wystarczy dać tylko podpis. Lub też można zadzwonić do netii i mogą przysłać wypowiedzenie listem.
  • #3 22 Oct 2010 17:16
    atomic99
    Level 18  
    Topic author Helpful post? (0)
    No właśnie nie mam w swojej okolicy punktu a z tymi konsultantami się dogadać nie można
  • #4 22 Oct 2010 21:20
    reyty
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    Jak to nie można, zawsze trafi się jakaś miła pani konsultantka :)

Napisz tak i będzie raczej dobrze:

" Proszę o rozwiązanie umowy numer: …………………… z dnia ………….. zawartej w ……… nr tel... o świadczenie usługi Internetu Netia 1 Mbit oraz telefonu z zachowaniem 30-dniowego okresu wypowiedzenia.

Oczywiście to w formie podania musi być.

PS.
    Przygotuj się na pewne utrudnienia z ich strony bo tak łatwo Cię nie puszczą. Najlepiej po wysłaniu jeszcze się z nimi skontaktować i upewnić się, że doszło do nich pismo bo to różnie w Netii bywa.
  • #5 23 Oct 2010 11:42
    atomic99
    Level 18  
    reyty właśnie o to chodzi że nie mam umowy na te przedłużenie bo sprawa była załatwione telefonicznie

A pismo wyślę za potwierdzeniem odbioru

Czy mogę takie pismo wysłać już w tym roku czy wstrzymać się do np stycznia ?
  • #6 23 Oct 2010 13:02
    reyty
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    atomic99 wrote:
    reyty właśnie o to chodzi że nie mam umowy na te przedłużenie bo sprawa była załatwione telefonicznie

A na Netia online możesz się zalogować?

atomic99 wrote:
    Czy mogę takie pismo wysłać już w tym roku czy wstrzymać się do np stycznia ?

Jak chcesz. A czy czasami nie ma żadnych konsekwencji rozwiązując umowę przed jej wygaśnięciem? Z umową na czas nieokreślony nie będzie problemu, ale wydaje mi się że od tak umowy za internet nie rozwiążesz.
  • #7 23 Oct 2010 18:57
    atomic99
    Level 18  
    Spox mi nie chodzi o rozwiązanie wcześniejsze umowy tylko wysłanie wcześniej pisma o takiej treści żeby umowa kończyła się z dniem 31.03.2011 bo do tej daty jest umowa

Ale czy nic nie zaszkodzi i czy w ogóle można wysłać 5 miesięcy wcześniej ?
  • #8 24 Oct 2010 12:39
    reyty
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    Tak wcześnie to raczej nie trzeba. W lutym spokojnie zajmij się tym.
  Search 4 million + Products
Browse Products