Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Może mi ktoś odpowiedzieć na te pytania? To WAŻNE dla mnie

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> Kosz Archiwum -> Może mi ktoś odpowiedzieć na te pytania? To WAŻNE dla mnie
Autor
Wiadomość
matiq773
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: oleśnica

Post#1 Post autora tematu 26 Paź 2010 18:17   

Może mi ktoś odpowiedzieć na te pytania? To WAŻNE dla mnie

1) Układy połączeń sieci (mi. in IT, TT, TN, TN-S, TN-C, TN-CS),
2) jaki z układów nie jest już obecnie stosowany,
3) co cechuje układ TN-CS,
4) zasada działania wyłącznika różnicowo-prądowego,
5) kolory i oznaczenia przewodów: PE, N, PEN, L,
6) dopuszczalne napięcia w normalnych i szczególnych warunkach,
7) ile gniazd wtykowych może być podłączone do jednego obwodu (10)
8) ile opraw oświetleniowych może być na podłączonych na do jednego obwodu zasilającego,
9) transformator zasilamy napięciem stałym 230 V, przekładnia transformatora wynosi 10, jakie będzie napięcie na uzwojeniu wtórnym (bardzo podchwytliwe pytanie, trzeba pamiętać, że nie można mówić o transformacji napięcia stałego przez transformator)
10) jakie to są bezpieczne napięcia i ile wynoszą dla prądu zmiennego i stałego.
11) czym różni się uziemienie od zerowania,
12) co należy do ochrony podstawowej i dodatkowej,
13) jak działa zabezpieczenie różnicowe i jakich sytuacjach możemy stosować a kiedy nie,
14)w jakiej pozycji należy ułożyć nieprzytomnego, porażonego prądem elektrycznym,
15) warunki działania ochrony przeciwporażeniowej, przez szybkie wyłączenie w sieciach IT – z izolowanym punktem neutralnym,
16) okresowe badania narzędzi (badanie stanu ich izolacji co ile czasu?),
17) jakie warunki musi spełnić instalacja wtynkowa niewymienialna,
18) sposoby przyłączania przewodu do urządzenia elektrycznego.

Bardzo zależy mi na konkretnych odpowiedziach na poszczególne pytania, kto coś wie to niech pisze numer pytania i odpowiedź, przygotowuję się do egzaminu sepu. Tylko proszę o odpowiedzi a nie przesyłanie linków z materiałami.

Proszę zapoznać się z pkt. 16 regulaminu. Kosz. [retrofood]

I jeszcze mam takie pytanie czy jeśli 26 lat temu skończyłem technikum elektryczne i zdałem egzamin to co ono mi teraz daje? I czy żeby pracować przy urządzeniach do 1kV potrzebny jest ten egzamin i czy tylko tyle wystarczy? Proszę o pomoc.
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 26 Paź 2010 18:17   

Powrót do góry

worw
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: częstochowa

Post#2 26 Paź 2010 18:22   

Re: Może mi ktoś odpowiedzieć na te pytania? To WAŻNE dla mn

Oj kolego kolego, szukaj szukaj i jeszcze raz szukaj. Odpowiedzi na te pytania były już wielokrotnie.
Jak zdasz egzamin to będziesz miał wyszczególnione co możesz robić. Temat poruszany wielokrotnie
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> Kosz Archiwum -> Może mi ktoś odpowiedzieć na te pytania? To WAŻNE dla mnie
Strona 1 z 1