Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 27 Paź 2010 16:17
    jacioo
    Poziom 2  

Wczoraj kupiłem migomata Bester 1801. Mam instalacje siłową starego typu tj. 4 przewodową bez porażeniówki, a w instrukcji pisze, że Bester rozpoznaje błędne podłączenie. Urządzenie posiada dwa rodzaje zasilania 230V i 380V, wychodzą dwa przewody zasilające, pierwsze wiadomo drugie ma wtyk 5 bolcowy. Jak podłączyć żeby nie przepalić bezpiecznika f1 i żeby wszystko grało. Z góry dziękuję.

• #2 27 Paź 2010 16:49
    Usunięty
  • #3 27 Paź 2010 17:07
    Jacek1983rr
    Poziom 23  

Nie wolno w tego typu migomatach przechodzić z pięciu bolców na cztery. Jeśli zrobisz to tak jak pisze neptun505 to przez obudowę urządzenia będzie przechodzić napięcie. Idzie to obejść ale nie będę o tym pisał gdyż jest to niedozwolone i mój post zostanie usunięty

• #4 27 Paź 2010 17:57
    Usunięty
  • #5 27 Paź 2010 19:06
    Akrzy74
    Admin Elektroenergetyka

Dziwne jest to, że kolega neptun505 nie otrzymał ostrzeżenia za poradę szkodliwą! Mam nadzieję, że kolega to doceni i na przyszłość zastanowi się trzy razy zanim udzieli odpowiedzi w tym dziale...

Cytat:
    Półautomat spawalniczy BESTER MIG 1801 przystosowany jest do zasilania z sieci, która na przyłączu ma zainstalowane trójfazowe gniazdo 5-bolcowe. Wymiana wtyczki na 4-bolcową jest nie dopuszczalna, gdyż grozi to porażeniem prądem elektrycznym i może spowodować uszkodzenie urządzenia.

To tyle co ma do powiedzenia producent. Czy to naprawdę nie jest zrozumiałe? To instalację należy dostosować- a nie urządzenie, dlatego należy zainstalować gniazdo 4P+N+PE "na ścianie".

Regulamin p. 14-> Kosz.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty