X

HP 1050 regeneracja tuszu

28 Oct 2010 17:22 M0m0nster
  • #1 28 Oct 2010 17:22
    m0nster
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Witam posiadam drukarkę HP 1050 , czy jest możliwość regeneracji kadridży ?
  • #2 28 Oct 2010 18:38
    ABLublin
    Specjalista - kserokopiarki
    Helpful post? (0)
    można , ale głowice kiepsko to znoszą więc warunek trzeba dużo drukować aby opłacało się kozystać z nieoryginalnego atramentu .
    Głowice sa drogie .
  • #3 06 Nov 2010 21:50
    m0nster
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (0)
    Ale tusze wychodzą w cenie nowej drukarki , więc może zaryzykować ?
    Ale jak ?
  • #4 27 Jan 2011 22:13
    Pati01
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Czy ktoś wie jak zabrać się za regenerację tuszu w HP 1050? Szukam informacji na ten temat w Internecie na różne sposoby, ale nic z tego. Wszystkie rodzaje są, a HP 1050 deskjet nigdzie nie ma :(
  • #5 27 Jan 2011 23:25
    komputeryserwis
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    W HP 1050 znajdują się głowice 301 Black i Color, podobne do HP 300. Do domowej regeneracji najlepiej kupić wysokiej jakości pigment dedykowany do tego modelu bo na uniwersalnych i tanich tuszach szybko padają głowice (nawet po 1 regeneracji) i jakość druku jest bardzo słaba. Dalej strzykawka i nabijamy, ale ten sposób jest mocno awaryjny. Polecam znaleźć firmę regenerującą maszynowo i dającą gwarancję w swoim mieście lub w okolicy i zanieść im tusze.
  • #6 28 Jan 2011 12:28
    Pati01
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Czyli rozumiem, że biorę kartridż i zanoszę do punktu, w którym regeneracją zajmą się profesjonaliści, a nie laicy, tacy jak ja? :D
    P.S.Dziękuję za odpowiedź.

Dodano po 5 [minuty]:

Rozumiem, że głowica jest kartridżem? :D Bo wiem, że na kartridżu jest symbol 301.
    A przyznaję się, że jestem zielona w tych sprawach. Po prostu szukam tańszej opcji uzupełniania tuszu w moim HP Deskjet 1050, bo duuużo drukuję.
  • #7 08 Oct 2012 21:03
    40463
    Removed  
    Helpful post? (0)
    Pati01 wrote:
    Czyli rozumiem, że biorę kartridż i zanoszę do punktu, w którym regeneracją zajmą się profesjonaliści, a nie laicy, tacy jak ja? :D
    P.S.Dziękuję za odpowiedź.

(...)

Rozumiem, że głowica jest kartridżem? :D Bo wiem, że na kartridżu jest symbol 301.
    A przyznaję się, że jestem zielona w tych sprawach. Po prostu szukam tańszej opcji uzupełniania tuszu w moim HP Deskjet 1050, bo duuużo drukuję.

Witam pojemnik z tuszem ma głowicę drukującą 'pod sobą', na tylnej ściance są styki, które są podłączone go głowicy, która dotyka kartki i w odpowiedni sposób drukuje. Możesz sama napełnić tuszem tą 'głowicę z pojemnikiem' nazywaną dumnie z ang. kardriżem. Specjaliści robią to odpowiednio sprytnie,że procesor w drukarce nie 'wyczuje' oszukaństwa. Robi się to na wyłączonej z zasilania drukarce - przynajamniej ja tak robię.

Jednak w tym modelu pierwsze 'podlanie tuszem' nie wyszło głowicy na dobre - zaczęła lać, kupiłem nową i teraz mam znów ten problem.

Jak go mądrze rozwiążę to napiszę. Rozbiorę tamten poprzedni kardridż i zobaczę gdzie się wbić igłą aby nie zrywać nalepki, na górnej stronie pod którą są kanały odpowietrzające. Na pewno jest to do zrobienia.

Pozdrawiam

Tomasz
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products