Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Piecyk gazowy vaillant mag 275/9 - gaśnie świeczka

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Piecyk gazowy vaillant mag 275/9 - gaśnie świeczka
Autor
Wiadomość
hugo5
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Warszawa

Post#1 Post autora tematu 29 Paź 2010 14:57   

Witam, mam piecyk jak w temacie który ostatnio ma problemy z zapalaniem. Idąc tropem wypowiedzi na forum sprawdziłem że świeczka świeci za słabo nie dotyka końcówki termopary i przez to eletromagnes odcina dopływ gazu. Jak pomogę mu zapałka i nagrzeje końcówkę to piec zapala i pali się bez problemu bardzo długo. Ciąg w kominie mam sprawdzany wczoraj przez kominiarza i jest na pewno dobry. Chciałem wyczyścić końcówkę termopary ale nie wiem jak się do niej dostać, ewentualnie przeczyścić wylot gazu do świeczki. W załączniku zdjęcia ktoś ma jakiś pomysł jak się tam dostać lub zna sprawdzonego,taniego gazownika z uprawnieniami z rejonów południowych warszawy/piaseczna?

Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Paź 2010 14:57   

Powrót do góry

DARIUS67
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: BYDGOSZCZ

Post#2 31 Paź 2010 00:20   

Re: Piecyk gazowy vaillant mag 275/9 - gaśnie świeczka

Wystarczy zlecić przegląd. Raz na parę lat warto, aby ktoś znający się na tym, wykonał przegląd urządzenia. W Twoim urządzeniu wystarczy przeczyścić dyszę palnika, filtr powietrza, inżektory, palniki i wymiennik.
Powrót do góry

hugo5
Poziom 6
Poziom 6

Post#3 Post autora tematu 31 Paź 2010 12:29   

Wlasnie przegladl byl robiony 04.2010 (koszt 150zl w gromgaz) przed kupnem mieszkania i napisane ze wszystko ok.
Powrót do góry

DARIUS67
Poziom 18
Poziom 18

Post#4 01 Lis 2010 00:03   

To na co czekasz? Wezwij go ponownie, za dokończenie być może nic nie weźmie. Zależy od serwisanta. Mi było by wstyd, ponownie kasować za dokończenie pracy. No chyba że się coś popsuło.
Powrót do góry

hugo5
Poziom 6
Poziom 6

Post#5 Post autora tematu 02 Lis 2010 12:54   

Watpie zeby serwisant po pol roku od poprzedniego przegladu i regulacji zrobil to za free. Owszem moge do niego przedzwonic i zapytac, ale jesli jego jakosc uslug ma byc taka jak poprzednio to wolabym kogos innego.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Lis 2010 12:54   

Powrót do góry

DARIUS67
Poziom 18
Poziom 18

Post#6 04 Lis 2010 00:18   

Poruszyłeś znany problem. Niestety wielu jest niby serwisantów. Ale częściowo sam sobie jesteś winny. Przypomnij sobie czy masz fakturę za przegląd, czy uzgodniłeś przed przyjściem serwisanta ile to będzie kosztowało, i co za tą kasę zrobi. Jeżeli masz wątpliwości co do fachowości serwisu to nie odstępuj go na krok. W obecności klienta niby serwisant będzie się choć starał coś zrobić, natomiast serwisantowi obecność klienta nie przeszkadza, bo robi to co musi. Jedyna najgorsza grupa klientów to PLECAKI, czyli tacy którzy chuchają do ucha wisząc na plecach. Więc z dystansu, ale przy nim. Jeżeli poprosi Cię o kawę to tym bardziej musisz go pilnować.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Lis 2010 00:18   

Powrót do góry

hugo5
Poziom 6
Poziom 6

Post#7 Post autora tematu 04 Lis 2010 12:22   

Mam protokol serwisowy z 10.03.03 w ktorym napisane jest:

Konserwacja i Regulacja Pieca. Brak ciagu kominowego zalecane przeczyscic komin. (co zostalo zrobione (nowy wklad kominowy) i ciag jest, sprawdzany niedawno przez kominiarza)

Nie bylem przy przegladzie, poniewaz przeglad robil poprzedni wlasciciel na moja prosba przed kupnem mieszkania od niego.

Stad druga czesc mojego pytania: Czy zna ktos dobrego i niezbyt drogiego lub ogolnie godnego polecenia serwisanta z rejonu piaseczna? Nie chce komus zaplacic 150zl zeby po miesiacu znow mial identyczny problem.
Powrót do góry

DARIUS67
Poziom 18
Poziom 18

Post#8 04 Lis 2010 22:56   

Na zdjęciu masz widoczny filtr powietrza,(ta metalowa siateczka) oczyść go odkurzaczem. Pod filtrem masz złącze pilota, rozkręć tę rurkę, tylko uwaga, bo wewnątrz jest dysza. Oczyść ostrożnie tą dyszę i złóż to. Powinno działać. Rurkę pilota można minimalnie nakierować na termoparę, aby szybciej się nagrzewała, lecz wpierw płomień musi sięgać termopary.
Termopara to ten nagrzewany płomieniem element, jest ona montowana od spodu na zatrzask. Na zdjęciu jej nie widać a może się obluzowała i opadła w dół, spróbuj ją wepchnąć palcem o ile opadła.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Lis 2010 22:56   

Powrót do góry

hugo5
Poziom 6
Poziom 6

Post#9 Post autora tematu 04 Lis 2010 23:14   

Filtr juz czyscilem to byla jedna z pierwszych rzeczy.

Za rurke wlasnie nie wiedzialem czy mozna sie tak normalnie zabrac, w koncu to gaz, wiec sam nie chcialem ryzykowac niepotrzebnie bez odpowiedzi kogos bardziej doswiadczonego w temacie. Rurka jest dosyc sztywna, bez problemu da sie ja odgiac zeby przeczyscic?

Co masz na mysli piszac:" Rurkę pilota można minimalnie nakierować na termoparę" mowiac szczerze nie bardzo widze mozliwosc jej minimalnego ruchu?

Termopara jest na swoim miejscu, tak mi sie wydaje, takze raczej nie trzeba zmieniac jej polozenia. Plomien jest od niej oddalony jakies 5-6 mm wiec calkiem sporo, wogole plomien swieczki wydaje mi sie bardzo maly.
Powrót do góry

DARIUS67
Poziom 18
Poziom 18

Post#10 05 Lis 2010 01:27pomocny post - solucja   

Płomień jest mały bo prawdopodobnie masz brudną dyszę. Jak płomień będzie normalny, to nie musisz nic więcej robić, ale najpierw musisz oczyścić dyszę. Aby dostać się do dyszy musisz przytrzymać kluczem rurkę pilota i odkręcić niższą część. Rurka doprowadzająca gaz do palnika jest dość elastyczna - da się minimalnie odsunąć, aby dojść do dyszy. Dysza jest dość delikatna, i mała, aby ją oczyścić musisz przepchać czymś cieniutkim ten otworek, a może wystarczy go tylko przedmuchać w przeciwną stronę. Po oczyszczeniu zmontuj to w całość, sprawdź szczelność gazu i już. Jeżeli masz jakiekolwiek obawy co do samodzielnego wykonania czyszczenia, to poprzestań na przeczytaniu tego opisu.
Pamiętaj że to gaz, i czasami wybucha.
Powrót do góry

hugo5
Poziom 6
Poziom 6

Post#11 Post autora tematu 06 Lis 2010 12:59   

Dziekuje DARIUS67 za dokladne wytlumaczenie, dokladnie o to mi chodzilo. Dzis zrobilem tak jak pisales, odkrecilem dolna czesc, wyjalem dysze (malenstwo) przedmuchalem w obie strony dla pewnosci, zlozylem z powrotem dokladnie dokrecajac. Nastepnie sprawdzilem szczelnosc przy pomocy mydlin i wszystko dziala. Swieczka teraz dotyka a nawet ladnie lekko otacza koncowke termopary i piec sie nie wylacza. Dzieki jeszcze raz.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Piecyk gazowy vaillant mag 275/9 - gaśnie świeczka
Strona 1 z 1