X

olej w ładowaczu cyklop pieni się.

kacper2011 29 Oct 2010 22:35
  • #1 29 Oct 2010 22:35
    kacper2011
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Witam wszystkich.
    Mam mały kłopot z cyklopem. Czy wie ktoś dlaczego olej w zbiorniku,pieni się i zwiększa swoją obiętość.
    Wspomnę żę,kupiłem nową pompę(nie po regeneracji),nowy rozdzielacz,nowy olej, wlane 100l.,po uprzednim wymycu zbiornika ropą.
    Na początku było dobrze kłopot zaczoł się po dwóch dniach pracy.
    Teraz mimo wolnych obrotów,nawet bez dotykania, olej pieni się i przestaje podnosić.(na początku podnosi dobrze,słabnie po 10 minutach pracy.)
    Za podpowiedzi z góry dziękuje.
  • #2 29 Oct 2010 22:51
    balonika3
    Level 36  
    Helpful post? (0)
    Jeżeli nie jest zatkany filtr, to wadliwa pompa, albo nieszczelność między pompą, a filtrem.
  • #3 29 Oct 2010 22:55
    eugieniusz47
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Są trzy możliwości.1 Dolałeś nieodpowiedni olej.2Źle wypłukałeś instalację.3Ten co ci sprzedał olej dał nie taki jaki miał być.
  • #4 30 Oct 2010 09:53
    kacper2011
    Level 2  
    Topic author Helpful post? (0)
    Witam.
    Olej wlewany HL-46 może nie jest najlepszy, ale powinien działać.
    Olej i pompa kupiona u znajomego sprzedawcy, to powinno być dobrze.
    Co do filtra, to tylko go przemyłem, bo powiedzieli że nie ma sensu kupować nowego. Nieszczelności nie widać.
    Moim zdaniem zasysane jest powietrze do oleju, tylko gdzie?
  • #5 30 Oct 2010 21:29
    smdbob
    Level 12  
    Helpful post? (+1)
    Zasysane może być na uszczelce filtru. Ponieważ to ssanie nie widać wycieku. Może nieszczelność na przyłączu do pompy lub któreś zakucie węża puszcza. Odkręć wąż od rozdzielacza i od zbiornika, razem do wiaderka z olejem HL46. Będziesz widział że się pieni to odkręć wąż wyjściowy z filtru i do wiaderka. Jeśli pieni to przyłącze na pompie jeśli nie to filtr.
  • #6 01 Nov 2010 16:09
    Grzegorz_madera
    Level 30  
    Helpful post? (+1)
    Na zębatej pompie nie powinien się pienić nawet na niewłaściwym oleju. Też obstawiam zasysanie powietrza.
  Search 4 million + Products
Browse Products