Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Laguna 2002 , 1.9 DCI turbina, kopci, wymiana

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Mechanika -> Laguna 2002 , 1.9 DCI turbina, kopci, wymiana
Autor
Wiadomość
Pectore
Poziom 8
Poziom 8

Post#1 Post autora tematu 01 Lis 2010 12:48   

Laguna 2002 , 1.9 DCI turbina, kopci, wymiana

Jak to już zawsze bywa, laguna 2002 dci 1.9 jak sie zepsuje to sie zepsuje i nie ma mocnych

Otoz...

Wg komputera popsul sie albo czujnik doladowania turbiny albo sama turbina

Kupilem czujnik gdzies na szrocie za 100 zl nic to nie dalo
Wymienilem turbine, fakt lała olej jak cholera, ma teraz fajny specyficzny dzwiek, cichutki i wg mnie chodzi sprawnie.

Tyle ze ... od razu po wymianie pojechalem na expresówke sie okazuje ze kopci strasznie do tego jeszcze wiecej jak 90 tym nie wyciagne.

Olej wlalem nówka ELFA, filtr paliwa, oleju, powietrza od reki wymienilem.

Ale samochod nie ma mocy.
W czym moze byc wiec rzecz, czy moze byc to, ze nie zostaly wykasowane bledy w komputerze? Musze jechac do faceta i podlaczac go pod komputer? No i caly czas swieci mi sie kontrolka...tzn nie caly czas dopiero jak samochod juz nie ciagnie wiecej - wtedy sie wlacza kontrolka swiec zarowych

Czytalem rozne rzeczy, przeplywomierz, egr, sterownik turbiny (jest od razu nowy z turbina wiec chyba odpada) zostaja jeszcze ewentualnie przewody od tego sterownika, moze nieszczelne itp. W co wątpie

CO byście zrobili na moim miejscu bo i tak juz 2000 zl wlozylem w ten samochod i to jeszcze nie koniec....
Powrót do góry

ftp.kowal
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Ż-in

Post#2 01 Lis 2010 13:01   

Re: Laguna 2002 , 1.9 DCI turbina, kopci, wymiana

Podepnij pod kompa i zobacz jakie błędy. Mam nadzieje, że wszystko zostało dokładnie wyczyszczone, intercooler wymyty.
Powrót do góry

Pectore
Poziom 8
Poziom 8

Post#3 Post autora tematu 01 Lis 2010 13:03   

Sam nie wiem czy dobrze, bo jak wylozylem czujnik doladowania z tej czarnej rury to z deka oleju bylo...takze rewelacyjnie tego nie wyczyscil.

Wtedy brak wykasowania bledow moze miec wplyw na prace silnika ?
MOim zdaniem to jest tak ....

Komputer ciagle pokazuje blad mimo ze go nie ma...wtedy turbina odbiera to i wlacza sie w stan awaryjny. Moze tak byc ?

No i jeszcze stawialbym na brak ustawienia odpowiednio turbiny. Bo do tego trzeba miec komputer , a ten mechanik watpie ze go mial :D:D

Ale wolalbym zeby sie wypowiedzial tutaj lepszy ode mnie.
Powrót do góry

kortyleski
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Warszawa

Post#4 01 Lis 2010 13:07   

Wszystko może
Podepnij manometr i zobacz do jakiej wartości turbo ładuje
Powrót do góry

ftp.kowal
Poziom 22
Poziom 22

Post#5 01 Lis 2010 13:07   

Jest błąd bo sygnalizuje Ci o tym kontrolka, dziś był już temat odnośnie turbiny w lagunie II. Poszukaj może masz to samo.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Lis 2010 13:07   

Powrót do góry

Przemo9826
Poziom 26
Poziom 26

Post#6 01 Lis 2010 13:09   

Ty za dużo nie myśl i nie kombinuj, bo jak sam się przekonałeś wywaliłeś 2 tyś na "na pałę", i nic z tego nie wyszło, za te pieniądze to już dawno miałbyś usterkę usuniętą nawet przez serwis, trzeba kogoś konkretnego z clipem do tego samochodu, tyle ode mnie.
Powrót do góry

Pectore
Poziom 8
Poziom 8

Post#7 Post autora tematu 01 Lis 2010 13:11   

Tak, tylko ze co bys wymienial skoro komputer nie wskazywal innej usterki niz turbina?

Ewidentnie byla turbina bo lała olej i gwizdała.
Ale sie okazuje ze jednak cos jeszcze nie gra.

I tu chcialbym od was pare domowych porad moze jak co sprawdzic ewentualnie jakies drobiazgi, kabelki itp ?

Bo rada typu manometr mi nic nie daje, dlatego ze dzis swieto i nawet jakbym chcial gdzies z tym jechac to mam wielka kiche. A jutro do pracy.
Powrót do góry

ftp.kowal
Poziom 22
Poziom 22

Post#8 01 Lis 2010 13:14   

Sam nie dasz rady musisz podłączyć pod kompa i przewieźć się. Patrząc na parametry, ewentualnie jaki błąd wskakuje w momencie zapalenia się kontrolki.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Lis 2010 13:14   

Powrót do góry

Przemo9826
Poziom 26
Poziom 26

Post#9 01 Lis 2010 13:21   

Pectore napisał:
Tak, tylko ze co bys wymienial skoro komputer nie wskazywal innej usterki niz turbina?

I tu jest właśnie błędne rozumowanie, to że komputer mówi Ci "turbina źle działa" wcale nie oznacza że w rzeczywistości tak jest, przykład: Za małe ciś doładowania, wcale nie oznacza że turbo nie pompuje, bo może dawać ciśnienie ale jest gdzieś po drodze nieszczelność i zanim doleci do czujnika jest już za małe.
Czaisz o co chodzi?
Powrót do góry

Pectore
Poziom 8
Poziom 8

Post#10 Post autora tematu 01 Lis 2010 13:26   

A to ze turbina lala olej po calym silniku to tez nie przyczyna zeby ja wymienic?
Powrót do góry

Przemo9826
Poziom 26
Poziom 26

Post#11 01 Lis 2010 13:29   

Nie no ok rozumiem, to jest podstawa aby ją naprwić/wymienić, dałem tylko przykład.

Dodano po 1 [minuty]:

Dziś to możesz wyciągnąć sobie zawór EGR i wyczyścić go.
Powrót do góry

ftp.kowal
Poziom 22
Poziom 22

Post#12 01 Lis 2010 13:30   

Ile oleju ubywało Ci w silniku, możliwe że był to olej z odmy. Jeżeli widziałeś gdzie było mokro na przewodach to tam miałeś lub jeszcze masz nieszczelność, która należy zlikwidować
Powrót do góry

Pectore
Poziom 8
Poziom 8

Post#13 Post autora tematu 01 Lis 2010 13:30   

Ja rozumiem ze bez komputera nic nie zrobie

Tyle ze to wlasnie jest takie bledne kolo jak ty mowisz
KOmputer pokazywal ze czujnik doladowania lub turbina

Zostalo wymienione to i to.
Jednak nie dalo rezultatu wlasciwie zadnego.

Pozniej mechanik do mnie ze moze byc zapchany katalizator bo walil sadzą jak trzeba :D W garazu jak go puscil do 2500 obrotow to 1 cm na dachu sadzy bylo.

Oleju nigdy nie ubywalo i nie ubywa do dzisiaj.

I pytanie czy mam sens czyscic egr, bo byl czyszczony jakies 3 miesiace temu ?
Chyba ze po tej sadzy sie zapchal :D
Powrót do góry

ftp.kowal
Poziom 22
Poziom 22

Post#14 01 Lis 2010 13:33   

Czujnik był założony używany wiec nie wiadomo czy sprawny.
Powrót do góry

Pectore
Poziom 8
Poziom 8

Post#15 Post autora tematu 01 Lis 2010 13:34   

No wg sprzedawcy sprawny w 100% chociaz tu tez faktycznie bym sie zastanawial.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Lis 2010 13:34   

Powrót do góry

Przemo9826
Poziom 26
Poziom 26

Post#16 01 Lis 2010 13:34   

Co do dymu, zobacz ten EGR, poza tym jeśli wszędzie leciało z turbo, olej masz we wszystkich wężach, chłodnicy powietrza, w katalizatorze itd, tak więc ma prawo jeszcze dymić bo to wszystko się jeszcze wypala, ale jeśli nadal nie ma mocy no to trzeba szukać dalej. Sprawdź jeszcze czy dobrze są połączone gumowe przewody do zaworu sterowania turbo.
Powrót do góry

Pectore
Poziom 8
Poziom 8

Post#17 Post autora tematu 01 Lis 2010 15:59   

EGR faktycznie mial sadzy w brud ech...

ale czy to to, sie okaze podczas jazdy ;d

Dodano po 18 [minuty]:

i fakt...

egr przeczyszczony

samochodu nie idzie utrzymac na drodze tak leci :D hehe

ale ze az tak egr ma wplyw to nie wiedzialem.

wyczyscilem, wlozylem

samochod na poczatku nie odpalal, po 4 razie w koncu sie zmusil i wydmuchal tyle dymu ze szok.
Powrót do góry

Przemo9826
Poziom 26
Poziom 26

Post#18 01 Lis 2010 16:02   

No to jutro dobrze by było podłączyć pod komputer, skasować błędy oraz przyuczyć EGR.
Powrót do góry

aurelka82
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Rybnik

Post#19 13 Gru 2010 00:54   

witam!lagunkę 1,9 dci mam od ponad miesiąca przy kupnie była gruntowo przeglądana jedynie co wyszło na kompie u mechanika to zepsuty czujnik ciśnienia w przedniej oponie,okazał się że zaworek puszczał powietrze i została awaria naprawiona i kontrolka stop sama zgasła;)
ale teraz od jakiegoś czasu gdy jest zima podczas jazdy na zimnym silniku co jakiś czas mignie kontrolka świec żarowych gdy dodaniu więcej gazu ale tylko n parę sekund i gaśnie i też nie zawsze raz mignie a na drugi dzień nie ,na ciepłym silniku jest wszystko ok,tylko strasznie dymi na czarno na pierwszych biegach,potem przy szybszej jeżdzie jest ok.pierwszy raz w życiu mam silnik desla z doładowaniem i trochę się martwię bo z tymi silnikami nie ma żartów;/to już 5 autko jakie mam i wszystkie z firmy renault i byłam zawsze zadowolona;)tylko jak przeczytałam na forach opinie to się zastanawiam czy i teraz dobrze trafiłam;/autko jest od jednego właściciela i ma przejechane 118tyś (udokumentowany przebieg),jeszcze co mnie niepokoi to piszczenie wycie jakby wiatr lub cicha syrena pogotowia gdy tylko nadepną pedał gazu przy szybszej jeżdzie to zanika silnik to zagłusza;/autko chodzi super równiutko i bardzo cicho jak na desla;)na trasie pali przy 6 biegu do 4 litrów a w mieście do 7 litrów więc myślę że jest ok,nie bierze oleju ,turbinkę mi sprawdzano i jest sucha nie ma luzów
wiem że musi być przeczyszczony zawór egr,i filtry ale gdy byłam u mechanika to zauważyłam że główna rura co dochodzi do zaworu egr i,przepustnicy troszkę się poci na złonczeniu,może tu jest przyczyna tych objawów i kopcenia na czarno?reszta jest ok ale najbardziej to martwi mnie i przeszkadza te kopcenie przy dynamicznej jezdzie.
proszę o szybką pomoc;)pozdrawiam
Powrót do góry

Pectore
Poziom 8
Poziom 8

Post#20 Post autora tematu 13 Gru 2010 01:03   

A to ja tez mam taki dzwiek po wymianie turbiny :P to jest chyba ok.

Ogolnie laguny sa awaryjne i tu nie ma co sie dziwić.

Trzeba brac ze soba kase w razie co na holowanie do domku. To jest fakt...Bez kasy nie wyruszaj :P

EGR faktycznie jest najczestszym powodem kopcenia samochodu, jak i zamulania.

Ja np wymienilem turbine i patrze o choinka samochod chodzi tak jak chodzil :P czyli zamulal, przeczyscilem egr i zaraz kopcenie ustalo, a takze dostal takiego kopa ze nie szlo drania utrzymac :P

Ja znow mam np problem z migajacymi swiatlami na desce + zarowki w ogole caly samochod mi miga :D silnik zamiast na 900 pracuje na 1000 obrotach co dopiero teraz mi sie zdarzylo.
Powrót do góry

aurelka82
Poziom 3
Poziom 3

Post#21 13 Gru 2010 01:34   

hahaha ja nie martwie się o kase na holowanie bo mam pełny pakiet oc i ac to mnie przywiozą w razie czego;)mi chodzi wzorowo na zimnym 1000 obtotów a ciepły 900 obrotów,tankuje na bp to myślę że paliwo też ok;)
a słyszałam że można ten zawór zaślepić to podobno jest lepiej i nie kopci.a czy ta rura nieszczelna może być przyczyną gwizdania i kopcenia?
Powrót do góry

Pectore
Poziom 8
Poziom 8

Post#22 Post autora tematu 13 Gru 2010 23:53   

TZn tak powiem inaczej :

Jest taka sprawa, ze dzisiaj bylem u mechanika komputer + oglądał samochód

Stwierdził, że cofanie samochodu + dymienie = mam zepsuty intercooler, chociaz nie zrozumialem czy intercooler czy waz od intercoolera, ale chyba intercooler.

Podobno wydmuchuje powietrzne, i od tego samochod nie ma mocy i dymi. Popękane żeberka

Postanowilem kupic uzywkę za 200 zl, nie wiem czy uzywka sie sprawdzi ok czy nie ale nówka 600 zł z reszta ja w tą lagune w przeciagu 3 miesiecy wpakowałem juz 3000 zł na naprawy. Szkoda gadać.

tak przy okazji czy ktos moze wymienial samemu intercooler?

czy to jest to na czym siedzi wiatrak i czy jest to latwo wymienic? moze ktos ma jakis manual? po co placic mechanikowi :D
Bo właściwie niby jest i chłodnica wody i chłodnica powietrza (intercooler) ale wtedy to siedzi jedno na drugim czy jak ? bo nie widzialem.
PS mowisz o rurze intercoolera? to tak moze byc powodem kopcenia.
Powrót do góry

aurelka82
Poziom 3
Poziom 3

Post#23 14 Gru 2010 00:18   

ta rura jest czarna i dość gruba idzie z prawej strony silnika jest dość długa,i łączy się niedaleko przepustnicy i zaworu egr,nie wiem czy to pomoże w wyjaśnieniu ale myślę że to idzie od filtra powietrza do silnika i tam na złączeniu ze silnikiem się poci.
z tego co mechanik mi mówił to intercooler spręża zimne powietrze do turbiny,ale ja podobno mam go ok i turbinę.moja lagunka jest troszkę słabsza ale na zimnym silniku a po zagrzaniu śmiga aż miło tylko te dymienie mnie wkurza;D
Powrót do góry

Pectore
Poziom 8
Poziom 8

Post#24 Post autora tematu 14 Gru 2010 00:52   

To z dymieniem wiąże się własnie kilka spraw i teraz która :P

- wtryski
- intercooler
- EGR
- turbina

Niestety spraw jest wiele. Najlepiej to tak jak każdy mówi jechać do mechanika, ewentualnie komputer.

Z resztą zdziwiło mnie, że dymienie + zacinanie może być również od świec żarowych. Tak bynajmiej mówił mechanik, ale dlaczego...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Gru 2010 00:52   

Powrót do góry

wopor
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Bydgoszcz

Post#25 14 Gru 2010 01:04   

Witam, koledzy mechaniory wy próbujecie usunąć objaw a nie przyczynę, tryb awaryjny w który wszedł silnik to popierwsze turbina jest wysterowana na minimum stąd brak odpowiedniej ilości powietrza do spalania, podrugie trzeba znależć przyczynę i tu przyda się dignoza statyczna i dynamiczna ,mozliwe że czujniki lub połączenia są wadliwe, aurelka piszesz bzdury, filtr powietrza, przepływomierz , turbina ,intercooler(chłodnica powietrza doładowanego) zimniejsze powietrze ma wiekszą masę ,silnik, powodzenia.
Powrót do góry

Pectore
Poziom 8
Poziom 8

Post#26 Post autora tematu 14 Gru 2010 01:08   

No wiesz, z tą turbina . . . ktos mi kiedys mowil ze jak sie kupuje regenerowana to w zadnym wypadku sie juz jej nie ustawia (nie reguluje)

Jesli chodzi o intercooler to np u mnie faktycznie jest to przyczyną szarpania samochodu do tyłu, kiedy chce go trzymac na rownym gazie.

U mnie dzis mechanik stwierdzil tak :

- swiece zarowe do wymiany
- intercooler do wymiany
- zle cisnienie paliwa w komorze spalania.

werdykt tymczasowo jest taki ze mam do wymiany szczegolnie intercooler. a to z tym cisnieniem to ciezko mi powiedziec od czego, kazal wymienic filtr paliwa, z tym ze ja go przeciez wymienialem niedawno. z tym ciśnieniem tu akurat jest problemik bo nie wiadomo skad sie to bierze, moze od intercoolera? samochod moze nie dostaje powietrza tyle ile trzeba i wtedy zaraz mieszanka sie robi mniejsza. kto to wie.

trudno. wydalem 200 zl na intercooler zobaczymy co to da, sprobuje to sam wymienic o ile dam rade :P bo zapewne czeka mnie sciaganie wiatraka itd, a z tym bede mial maluteńki problem tylko bez manuala nie da rady jakby ktos mial taki manual, instrukcje dobrze by bylo. to poprosze

PS nie wiem czy dobrze mysle ale intercooler to jest to na przodzie calkowicie samochodu gdzie lezy na nim wiatrak tak ?
Powrót do góry

aurelka82
Poziom 3
Poziom 3

Post#27 14 Gru 2010 01:29   

może piszę bzdury "wopor"ale tylko dlatego że każdy mechanik mi mówi coś innego;/sami nie wiedzą co jest grane.
a ja mam pierwszy raz w życiu desla i to dlatego,na silnikach benzynowych to się znałam bardzie niż nie jeden facet;)ale to na marginesie

ja tylko prosiłam o podpowiedzi co może dolegać mojej lagunie
wiem że muszę jechać na diagnozę do dobrego mechanika.
wasze podpowiedzi mogą mi służyć tylko po to żeby jakiś konował mechanik mnie nie oszukał i nie kazał powymieniać pół samochodu,jak to bywało wcześniej z innymi moimi autami(myśleli że kobieta się nie zna i mogą wciskać kit) i to dlatego chcę wiedzieć co gdzie jest w moim autku;) i co się prawdopodobnie zepsuło;)
Powrót do góry

wopor
Poziom 22
Poziom 22

Post#28 15 Gru 2010 22:41   

Witam, koleżanke aurelke przepraszam nie doczytałem że kobieta , córka mimo że kobieta :D pisze nawet o samochodach więc mnie to nie przeszkadza w ocenie ,o innych facetach sie nie wypowiadam, proponuje zrobić pełną diagnoze statyczną i dynamiczną i poprosić o wydruk wtedy można się odnieść i podać sposób na zaradzenie złu :D, pozdrawiam i powodzenia.
Powrót do góry

Pectore
Poziom 8
Poziom 8

Post#29 Post autora tematu 15 Gru 2010 23:25   

Coś ty, żadna diagnoza.
Ja jeżdże ciągle na diagnozy i mi nic mechanicy nie potrafia powiedziec na drobnostke typu "czemu samochod w czasie trzymania rownego gazu zaciąga do tylu i podrzuca go lekkawo w tyl"

I zadnego bledu w komputerach nie ma, to jest najlepsze.

Są jakieś tezy typu, ze moze wtryski, moze przepustnica a moze inna rzecz, tylko ze czesci do laguny sa za drogie zeby tak wymieniac.

Ostatnio okazalo sie ze mam dziurawy intercooler, od mechanika dowiedzialem sie ze to nic nie robi, ze to nie ma wplywu na to przyszarpywanie samochodu...no jestem ciekaw

z reszta byli mechanicy nawet tacy co mi kazali wymieniac swiece zarowe (bo tak pokazywal im komputer) a pytam a co to ma do tego przyszarpywania? a on, ze moze miec. tylko jakim wiec cudem heh.
Powrót do góry

wopor
Poziom 22
Poziom 22

Post#30 15 Gru 2010 23:42   

Witam, mnie chodzi o dane jakie pokazuje diagnoskop , by wydrukował to i wtedy zamieść w poście, to da możliwość oceny co go boli,powodzenia.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Mechanika -> Laguna 2002 , 1.9 DCI turbina, kopci, wymiana
Strona 1 z 2 Idź do strony 12  Następny