Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jak podłączyć taśmę led 5 m i zasilacz?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Początkujący Ogólny -> Początkujący Piaskownica -> Jak podłączyć taśmę led 5 m i zasilacz?
Autor
Wiadomość
siwy9316
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Rzeszów

Post#1 Post autora tematu 01 Lis 2010 19:18   

jak podłączyć taśme led

Witam.Mam taśme led 5m +zasilacz.Niestety nie jestem zbyt dobry w tych oznaczeniach a chcialbym to podłączyc,nie paląc nic po drodze.Prosze o pomoc gdzie co wpiąć.oto zdjęcie

Załączniki:
Powrót do góry

any56
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Warszawa

Post#2 01 Lis 2010 19:26   

Re: jak podłączyć taśme led

L - przewód fazowy sieci zasilania
N - przewód zerowy
I/// - przewód ochronny (żółtozielony)
COM - wyjście ""minus" zasilacza
+V - wyjście "plus" zasilacza
+V ADJ - ustawienie napięcia wyjściowego zasilacza.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Lis 2010 19:26   

Powrót do góry

siwy9316
Poziom 9
Poziom 9

Post#3 Post autora tematu 01 Lis 2010 21:27   

Czyli L=220v(+)
N=(-)
uziemienie
COM=wyjście(-)
+V=wyjście (-)????

dobrze to to rozumiem?Pierwsze 2 to jest wejscie z 220?na wejsciu ma znaczenie + z -?może moje pytania są śmieszne ale potrzebuje odpowiedzi.
Powrót do góry

darkus12
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Rybnik

Post#4 02 Lis 2010 10:33   

Oj kolego, żeby nie znać podstaw... W gniazdku masz nie 220 lecz 230V napięcia ZMIENNEGO a w takim napięciu nie występuje + czy -, jest faza i zero, więc jadąc od lewej, faza (jak masz śrubokręt z neonówka to powinna ona świecić)(brązowy przewód) i zero (neonówka nie powinna świecić) (niebieski przewód)
Powrót do góry

siwy9316
Poziom 9
Poziom 9

Post#5 Post autora tematu 03 Lis 2010 18:13   

Ok juz podłączyłem.Sory no,ale pisalem ze jestem troche ciemny.Dzięki wielkie.
Powrót do góry

mariusz83x
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Polska

Post#6 08 Lis 2010 13:46   

Mam zainstalować dwa odcinki taśmy ledowej o długościach 8m i 18m.
W jednym ze sklepów doradzili, żeby w odcinkach powyżej 15m długości, powinienem rozdzielić go na pół i tam właśnie umieścić zasilacz. Chciałbym Was zapytać jak mam to zrobić? Jak podłączyć przewody do zasilacza? Zasilacz będzie dokładnie taki jak na zdjęciu w tym temacie.

Dla lepszej sprawności można to samo zrobić również dla odcinka 8m?
Powrót do góry

darkus12
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Rybnik

Post#7 09 Lis 2010 16:48   

Doradzili Ci tak, dlatego że na przewodach w taśmie był by zbyt wielki prąd i zbyt wielki spadek napięcia za czym idzie, ledy na końcu by świeciły słabiej. Po prostu przetnij taśmę w połowie i podłącz tak jak by 2 taśmy.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Lis 2010 16:48   

Powrót do góry

vic01
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Leszno

Post#8 10 Lis 2010 05:13   

różnica jest minimalna i prawie nie widoczna jeśli sie nie przyłoży konca taśmy do początku, mam obecnie połączone ze soba paski rbg 5m do długości 20m sterowane kontrolerami i moje oko jest przekonane ze świeca identycznie
Powrót do góry

mariusz83x
Poziom 3
Poziom 3

Post#9 15 Lis 2010 10:14   

Rozumiem że do odcinka 18m mam kupić zasilacz 100W przeciąć taśmę na pół i podłączyć obydwa odcinki do tego samego wejścia w zasilaczu tak? Czy mógłbym prosić o jasne i proste wyjaśnienie jak mam to podłączyć?
Powrót do góry

diodakiler
Specjalista - oświetlenie sceniczne

Miasto: Rypin

Post#10 15 Lis 2010 11:06   

Jak znam życie przetniesz tam gdzie nie trzeba lub przegrzejesz podczas lutowania taśmę :)
Zostaw tak jak jest - sprawdź jak świeci początek z końcem.
Jak to jest Taśma jednego koloru spokojnie wytrzyma 18m problem zaczyna się od rgb
Powrót do góry

mariusz83x
Poziom 3
Poziom 3

Post#11 15 Lis 2010 12:33   

diodakiler, dziękuje za odpowiedź.

Proszę jednak o informacje, jak miałbym podłączyć taśmę gdybym chciał ją podzielić na pół. Tak dla mojej informacji...
Powrót do góry

diodakiler

Miasto: Rypin

Post#12 15 Lis 2010 18:33   

Bierzesz taśmę tniesz w odpowiednim miejscu lutujesz 2 przewody (+ i -) do taśmy i podpinasz pod zaciski zasilacza com (lub -) i + jak chcesz zasilacz schować w innym miejscu puszczasz zasilanie 2x1mm2 do paska i masz problem z głowy
Powrót do góry

Gikey
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Łódź

Post#13 12 Gru 2011 19:41   

Witam serdecznie wszystkich,
Ja mam do podłączenia taśmę LED o łącznej długości 26m. Na chwilę obecną mam to przygotowane tak, że mam transformator elektroniczny 150W w jednym pomieszczeniu a od niego jest pociągnięty do drugiego pomieszczenia przewód 1,5mm2 o długości 1m i tam właśnie ma być wpięta ta taśma LED.
Czy wystarczy, że ją przetnę na pół i do każdego odcinka doprowadzę przewód zasilający z jednego transformatora?
Człowiek ze sklepu z taśmami LED poradził mi aby całą taśmę (bez jej cięcia na pół) zasilił z dwóch stron ale dwoma osobnymi transformatorami. Czy ten pomysl jest dobry? Czy można zasilić tę całą taśmę z dwóch stron ale z jednego transfotmatora?

Pozdrawiam
G
Powrót do góry

ignac80
Poziom 8
Poziom 8

Post#14 16 Gru 2011 23:00   

Witam. Oczywiście że można lecz jeszcze lepszy efekt będzie jak połączysz w punktach 1/4 i 3/4 długości taśmy. Ja bym nie zasilał tylko z jednej strony gdyż ścieżki są tak cienkie że dają duży opór. Kiedyś kupiłem taśmę o długości 5m i zasiliłem tylko z jednej strony i byłem zdziwiony gdyż prąd pobierany przez taśmę był dwa razy mniejszy niż wynikało to z mocy ledów. Po dokonaniu pomiarów napięcie na końcowych diodach było znacznie niższe, co skutkowało świeceniem ich na 1/3 mocy. Gdy zasiliłem tak jak wcześniej pisałem 1/4 i 3/4 taśmy prąd pobierany był właściwy. Taśmę np 18 metrową napewno bym zasilił co najmniej w czterech symetrycznie rozprowadzających prąd miejscach. Pozdrawiam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Gru 2011 23:00   

Powrót do góry

rafas85
Poziom 1
Poziom 1

Post#15 03 Mar 2012 17:44   

witam, mam problem z podlaczeniem tasmy led jednokolorowej. Mam 6 odcinkow po 50cm i beda na roznych wysokosciach i nie wiem czy polaczyc je ze soba szeregowo i ciagnac przewod przez caly odcinek do nastepnego czy moze rownolegle i robic tylko rozgalezniki miedzy tasmami?
Powrót do góry

ignac80
Poziom 8
Poziom 8

Post#16 03 Mar 2012 21:23   

Witam. Dużo lepszym rozwiązaniem będzie połączenie równoległe, przy szeregowym ostatni odcinek będzie świecił najsłabiej. Jeżeli łatwiej będzie wykonać szeregowo i nieprzeszkadzają niewielkie różnice w świeceniu to też będzie. Pozdrawiam.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Początkujący Ogólny -> Początkujący Piaskownica -> Jak podłączyć taśmę led 5 m i zasilacz?
Strona 1 z 1