Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 01 Lis 2010 18:18
    siwy9316
    Poziom 8  

Witam.Mam taśme led 5m +zasilacz.Niestety nie jestem zbyt dobry w tych oznaczeniach a chcialbym to podłączyc,nie paląc nic po drodze.Prosze o pomoc gdzie co wpiąć.oto zdjęcie

• #2 01 Lis 2010 18:26
    any56
    Poziom 39  

L - przewód fazowy sieci zasilania
    N - przewód zerowy
    I/// - przewód ochronny (żółtozielony)
    COM - wyjście ""minus" zasilacza
    +V - wyjście "plus" zasilacza
    +V ADJ - ustawienie napięcia wyjściowego zasilacza.

• #3 01 Lis 2010 20:27
    siwy9316
    Poziom 8  

Czyli L=220v(+)
    N=(-)
    uziemienie
    COM=wyjście(-)
    +V=wyjście (-)????

dobrze to to rozumiem?Pierwsze 2 to jest wejscie z 220?na wejsciu ma znaczenie + z -?może moje pytania są śmieszne ale potrzebuje odpowiedzi.

• #4 02 Lis 2010 09:33
    darkus12
    Poziom 18  

Oj kolego, żeby nie znać podstaw... W gniazdku masz nie 220 lecz 230V napięcia ZMIENNEGO a w takim napięciu nie występuje + czy -, jest faza i zero, więc jadąc od lewej, faza (jak masz śrubokręt z neonówka to powinna ona świecić)(brązowy przewód) i zero (neonówka nie powinna świecić) (niebieski przewód)

• #5 03 Lis 2010 17:13
    siwy9316
    Poziom 8  

Ok juz podłączyłem.Sory no,ale pisalem ze jestem troche ciemny.Dzięki wielkie.

• #6 08 Lis 2010 12:46
    mariusz83x
    Poziom 8  

Mam zainstalować dwa odcinki taśmy ledowej o długościach 8m i 18m.
    W jednym ze sklepów doradzili, żeby w odcinkach powyżej 15m długości, powinienem rozdzielić go na pół i tam właśnie umieścić zasilacz. Chciałbym Was zapytać jak mam to zrobić? Jak podłączyć przewody do zasilacza? Zasilacz będzie dokładnie taki jak na zdjęciu w tym temacie.

Dla lepszej sprawności można to samo zrobić również dla odcinka 8m?

• #7 09 Lis 2010 15:48
    darkus12
    Poziom 18  

Doradzili Ci tak, dlatego że na przewodach w taśmie był by zbyt wielki prąd i zbyt wielki spadek napięcia za czym idzie, ledy na końcu by świeciły słabiej. Po prostu przetnij taśmę w połowie i podłącz tak jak by 2 taśmy.

• #8 10 Lis 2010 04:13
    vic01
    Poziom 8  

różnica jest minimalna i prawie nie widoczna jeśli sie nie przyłoży konca taśmy do początku, mam obecnie połączone ze soba paski rbg 5m do długości 20m sterowane kontrolerami i moje oko jest przekonane ze świeca identycznie

• #9 15 Lis 2010 09:14
    mariusz83x
    Poziom 8  

Rozumiem że do odcinka 18m mam kupić zasilacz 100W przeciąć taśmę na pół i podłączyć obydwa odcinki do tego samego wejścia w zasilaczu tak? Czy mógłbym prosić o jasne i proste wyjaśnienie jak mam to podłączyć?

• #10 15 Lis 2010 10:06
    diodakiler
    Specjalista - oświetlenie sceniczne

Jak znam życie przetniesz tam gdzie nie trzeba lub przegrzejesz podczas lutowania taśmę :)
    Zostaw tak jak jest - sprawdź jak świeci początek z końcem.
    Jak to jest Taśma jednego koloru spokojnie wytrzyma 18m problem zaczyna się od rgb

• #11 15 Lis 2010 11:33
    mariusz83x
    Poziom 8  

diodakiler, dziękuje za odpowiedź.

Proszę jednak o informacje, jak miałbym podłączyć taśmę gdybym chciał ją podzielić na pół. Tak dla mojej informacji...

• #12 15 Lis 2010 17:33
    diodakiler
    Specjalista - oświetlenie sceniczne

Bierzesz taśmę tniesz w odpowiednim miejscu lutujesz 2 przewody (+ i -) do taśmy i podpinasz pod zaciski zasilacza com (lub -) i + jak chcesz zasilacz schować w innym miejscu puszczasz zasilanie 2x1mm2 do paska i masz problem z głowy

• #13 12 Gru 2011 18:41
    Gikey
    Poziom 1  

Witam serdecznie wszystkich,
    Ja mam do podłączenia taśmę LED o łącznej długości 26m. Na chwilę obecną mam to przygotowane tak, że mam transformator elektroniczny 150W w jednym pomieszczeniu a od niego jest pociągnięty do drugiego pomieszczenia przewód 1,5mm2 o długości 1m i tam właśnie ma być wpięta ta taśma LED.
    Czy wystarczy, że ją przetnę na pół i do każdego odcinka doprowadzę przewód zasilający z jednego transformatora?
    Człowiek ze sklepu z taśmami LED poradził mi aby całą taśmę (bez jej cięcia na pół) zasilił z dwóch stron ale dwoma osobnymi transformatorami. Czy ten pomysl jest dobry? Czy można zasilić tę całą taśmę z dwóch stron ale z jednego transfotmatora?

Pozdrawiam
    G

• #14 16 Gru 2011 22:00
    ignac80
    Poziom 9  

Witam. Oczywiście że można lecz jeszcze lepszy efekt będzie jak połączysz w punktach 1/4 i 3/4 długości taśmy. Ja bym nie zasilał tylko z jednej strony gdyż ścieżki są tak cienkie że dają duży opór. Kiedyś kupiłem taśmę o długości 5m i zasiliłem tylko z jednej strony i byłem zdziwiony gdyż prąd pobierany przez taśmę był dwa razy mniejszy niż wynikało to z mocy ledów. Po dokonaniu pomiarów napięcie na końcowych diodach było znacznie niższe, co skutkowało świeceniem ich na 1/3 mocy. Gdy zasiliłem tak jak wcześniej pisałem 1/4 i 3/4 taśmy prąd pobierany był właściwy. Taśmę np 18 metrową napewno bym zasilił co najmniej w czterech symetrycznie rozprowadzających prąd miejscach. Pozdrawiam.

• #15 03 Mar 2012 16:44
    rafas85
    Poziom 1  

witam, mam problem z podlaczeniem tasmy led jednokolorowej. Mam 6 odcinkow po 50cm i beda na roznych wysokosciach i nie wiem czy polaczyc je ze soba szeregowo i ciagnac przewod przez caly odcinek do nastepnego czy moze rownolegle i robic tylko rozgalezniki miedzy tasmami?

• #16 03 Mar 2012 20:23
    ignac80
    Poziom 9  

Witam. Dużo lepszym rozwiązaniem będzie połączenie równoległe, przy szeregowym ostatni odcinek będzie świecił najsłabiej. Jeżeli łatwiej będzie wykonać szeregowo i nieprzeszkadzają niewielkie różnice w świeceniu to też będzie. Pozdrawiam.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty