Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Program do likwidacji partycji na pamięci flash

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Naprawa HDD  i odzysk danych -> Program do likwidacji partycji na pamięci flash
Autor
Wiadomość
bbuczii
Poziom 3
Poziom 3

Post#1 Post autora tematu 01 Lis 2010 19:33   

Program do likwidacji partycji na pamięci flash

Witam. Kupiłem ostatnio pendrive firmy TDK, konkretnie urządzenie TDK Track-It 4 GB. Był na nim założony program do zabezpieczania danych "Flashlock". Program ten ogólnie polegał na tym, że po włożeniu pendrive wyświetlał się tylko dysk(partycja) wymienny(a) "publiczny" na którym znajdował się program, którym można było odblokować dysk "prywatny". W programie tym była również funkcja podziału pamięci pomiędzy "publiczną" i "prywatną". Ustawiłem 2 do 2 gb. Wbrew zapewnieniom zawartym w instrukcji, po sformatowaniu pendrive'a, program Flashlock nie odtworzył się na dysku publicznym. Zostałem z 2 gb dysku publicznego do którego mam dostęp i 2 gb,do których nie mogę się dostać. Czy ktoś zna jakiś program do usuwania partycji na pamięci flash?

Ze strony TDK udało mi się ściągnąć tego FlashLocka i już mam dostęp do obu "dysków", ale nie mam możliwości zmieniania proporcji "publicznej" do "prywatnej". Wyświetla się komunikat, że nie można odnaleźć rozmiaru pamięci całkowitej pendrive'a.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Lis 2010 19:33   

Powrót do góry

Lotkas
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: London

Post#2 02 Lis 2010 16:47   

Re: Program do likwidacji partycji na pamięci flash

Czy ta partycja jest jakkolwiek widziana przez Menadzera dyskow?
Powrót do góry

pidar
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Avala

Post#3 02 Lis 2010 19:33   

Spróbuj za pomocą programu RMPrepUSB wykonać "Clean" (Wipe MBR) i przeprowadzić ponowny, odpowiedni format (jeśli chcesz wcześniej zobaczyć układ i rodzaj partycji to wybierz USB Info i później tylko OK).
Powrót do góry

bbuczii
Poziom 3
Poziom 3

Post#4 Post autora tematu 02 Lis 2010 19:44   

na pendrive istnieją 2 "dyski". Publiczny i prywatny. Przed wpisaniem hasła widoczny jest tylko publiczny, po wpisaniu, tylko prywatny. Dysk nieaktywny nie jest w ogóle widoczny dla komputera. Na tym polega to zabezpieczenie, że do prywatnych informacji nie ma żadnego dostępu.

Co do tego RMPREPUSB, to na "liście" u samej góry okna programu jest tylko ta aktywna partycja (tj ~1,8 gb). Przy używaniu USB info/Clean wyskakuje "cannot find drive 6". Ewentualnie prosiłbym o opisanie krok po kroku czynności, które powinienem wykonać.
Powrót do góry

pidar
Poziom 24
Poziom 24

Post#5 02 Lis 2010 20:41   

bbuczii napisał:
Co do tego RMPREPUSB, to na "liście" u samej góry okna programu jest tylko ta aktywna partycja (tj ~1,8 gb). Przy używaniu USB info/Clean wyskakuje "cannot find drive 6". Ewentualnie prosiłbym o opisanie krok po kroku czynności, które powinienem wykonać.

Trochę w ciemno podaję Ci to kolejne narzędzie, bo przy pomocy poprzedniego nie usuniesz tej ukrytej partycji:
Phison PS22xx Formatter v2.10.0.2
Sprawdź czy tam jest kontroler Phison za pomocą ChipGenius?
Powrót do góry

bbuczii
Poziom 3
Poziom 3

Post#6 Post autora tematu 03 Lis 2010 09:15   

Czy jest jakikolwiek kontroler, nie wiem. Ten program po prostu po uruchomieniu formatuje dysk USB. I o ile postępować by zgodnie z instrukcjami to wychodzi na to, że zostaję dalej z dwoma partycjami. Ale po zlekceważeniu prośby o wypięcie i wpięcie pendrive do usb i dalej kontynuowaniu, po zakończeniu pamięć urządzenia wynosi 4 gb (wreszcie na jednej partycji) i można z nich normalnie korzystać.... do czasu wypięcia pamięci z portu USB. Przy ponownym użyciu, Windows uporczywie wmawia mi, że dysk jest niesformatowany i nie można z niego korzystać (jedyną opcją formatowania go jest oczywiście ~1,78gb).

Co ciekawsze na systemie Win98 problem ten nie występuje i z całej(4gb) pamięci mogę normalnie korzystać. Próbowałem nawet formatować pamięć na Win98 - wszystko działa normalnie (dysk formatuje się, pamięć 4 gb). Niestety po uruchomieniu WinXP wyrzuca komunikat, że dysk jest niesformatowany.
Powrót do góry

pidar
Poziom 24
Poziom 24

Post#7 03 Lis 2010 13:28   

"Program LOCK automatycznie się odtwarza nawet po formatowaniu urządzenia."
http://www.tdk-media.eu/downloads/trans_it_usb_password_pr_polski.pdf
A skąd mamy pewność, że nie chcesz obejść hasła?!
Powrót do góry

bbuczii
Poziom 3
Poziom 3

Post#8 Post autora tematu 03 Lis 2010 17:23   

bbuczii napisał:
Wbrew zapewnieniom zawartym w instrukcji, po sformatowaniu pendrive'a, program Flashlock nie odtworzył się na dysku

Skąd pewność? W moim zapytaniu nie chodzi o obchodzenia haseł, odzysk jakichkolwiek danych a jedynie o program do formatowania (czyt. całkowitego usunięcia wszystkich danych) na dysku i połączeniu 2 partycji w jedną. No chyba, że może podejść pod obchodzenie hasła potrzeba dostania się do sformatowanej (wolnej od danych) partycji (łamanie hasła dla samego łamania hasła?). Poza tym jak napisałem:
bbuczii napisał:
Ze strony TDK udało mi się ściągnąć tego FlashLocka i już mam dostęp do obu "dysków"

Chodzi mi jedynie o połączenie 2 dysków w jeden, żebym mógł na nim umieścić pliki 2gb i większe.

BTW z moich postów można wyczytać, że nośnik był już tyle razy formatowany, że proszę mi wierzyć, nic już na nim nie ma. :)

Moim zdaniem, cały problem polega na tym, że na skasowanym przeze mnie pliku, gdzieś była przechowywana informacja o tym jaki jest maksymalny rozmiar dysku flash. Po formatowaniu nie pozostało po nim rzecz jasna ślad. Ściągnięty ze strony TDK FlashLock być może tej informacji nie zawiera (o ile się orientuję jest to ten sam program dla dysków o pojemności 4 jak i 16, 8, gb). To chyba jedyne co tłumaczy to, że program jako taki działa oprócz tej jednej opcji.
Powrót do góry

pidar
Poziom 24
Poziom 24

Post#9 04 Lis 2010 12:09   

Przytaczam opisy z instrukcji:
- "Przestrzeń Trans-It jest dzielona na dwie partycje. Razem posiadają stałą
pojemność. Najmniejsza wielkość partycji może wynieść 2MB."
Przecież można było od razu zwiększyć rozmiar partycji.

- "Na koniec formatowania plik programu LOCK jest
umieszczany automatycznie w partycji publicznej"
Czy ten plik jest widoczny?
Jak tak to wykonaj próbę skasowania go za pomocą Unlockera i ponownie spróbuj zainstalować ten soft.

No i wreszcie podaj dane z:
1. ChipGenius
2. CheckUDisk 5.3
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Lis 2010 12:09   

Powrót do góry

bbuczii
Poziom 3
Poziom 3

Post#10 Post autora tematu 05 Lis 2010 16:28   

Plik programu LOCK nie jest w ogóle widoczny. Gdyby było tak jak w instrukcji nie miałbym żadnego problemu. Po formatowaniu nie ma żadnego pliku (przynajmniej żadnego dla mnie widocznego).

CheckUDisk

Kod:
Name: Trans-It Drive  (USB2.0)

Logic Driver: J:\

VID&PID: Vid_0718&Pid_0622
Speed: high speed

Total Space: 1.78 GB
Free Space: 1.78 GB
VendorID: TDKMedia
ProductID: Trans-It Drive
Product Revision: PMAP

Vendor Description: TDKMedia
Product Description: Trans-It Drive
Serial Number: 07A90E03208200D5

Jeżeli na ten pusty dysk przeniosę LOCK-a ściągnięty ze strony TDK (ten program nie wymaga żadnej instalacji) i wpiszę hasło (de facto to samo, które wprowadzałem przed sformatowaniem) to "zmienia" się on w dysk:

Kod:
Name: Trans-It Drive  (USB2.0)

Logic Driver: J:\

VID&PID: Vid_0718&Pid_0622
Speed: high speed

Total Space: 1.95 GB
Free Space: 1.95 GB
VendorID: TDKMedia
ProductID: Trans-It Drive
Product Revision: PMAP

Vendor Description: TDKMedia
Product Description: Trans-It Drive
Serial Number: 07A90E03208200D5

Zaznaczam, że cała operacja dzieje się bez wyciągania z portu USB. Myślę, że normalne formatowanie nic nie daje, bo formatować mogę jedynie dysk pierwszy lub drugi. Nie mam możliwości sformatowania obu dysków na raz (całej pamięci urządzenia) bo komputer widzi tylko pierwszy, albo tylko drugi.

ChipGenius wyrzuca tylko:

Kod:
Device Name:

PnP Device ID: VID =  PID = (Invalid)
Serial Number: (Invalid)
Revision: (Information not returned)

Device Type: Generic USB Host Controller - USB2.0 High-Speed

Chip Vendor: (No match record)
Chip Part-Number: (No match record)

Product Vendor: (No match record)
Product Model:

Tools on Web: (N/A)

Chyba nie działa? Na liście nie ma żadnych dysków.

Cytat:
Przecież można było od razu zwiększyć rozmiar partycji.

No tak, na nowiutkim pendrivie wszystko normalnie działało, hasła, zmiana rozmiarów. Oczywiście do czasu sformatowania, kiedy program LOCK po prostu zniknął pozostawiając 2 dyski bez możliwości regulacji rozmiarów (były akurat w takich proporcjach bo byłem pewny, że po sformatowaniu nie będzie żadnego problemu - czytałem instrukcję). W razie czego mogę zrobić screenshoty. Tylko co ma na nich być?
Powrót do góry

pidar
Poziom 24
Poziom 24

Post#11 10 Lis 2010 12:19   

bbuczii napisał:
Kupiłem ostatnio pendrive firmy TDK, konkretnie urządzenie TDK Track-It 4 GB.

"Track-It"? Czy dobrze Kolega pisze nam informację o modelu tego pena???

To teraz spróbuj na innym komputerze, gdzie nie podłączałeś jeszcze tego pena:
1. Zainstaluj Phison Preformat v.1.30
2. Podłącz pena do USB, uruchom program i spróbuj wykonać "Low Level Formating (Full)"
3. Jeśli poprzedni krok się powiódł to pozostaje jeszcze raz wykonać w tym programie "Full Formating".

Nadal nie wiemy jaki tam siedzi kontroler (Phison?) - rozbiórka pena i odczyt bezpośredni z kości dużo by wyjaśniło.
Następne narzędzie do sprawdzenia to: Phison PS2233 v1.03.00 (PS2233, UP14-UP16)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Lis 2010 12:19   

Powrót do góry

bbuczii
Poziom 3
Poziom 3

Post#12 Post autora tematu 12 Lis 2010 12:05   

Oczywiście moja pomyłka, nazywa się tak jak w logach z CheckUDisk.

Co do "Phison Preformat v.1.30" przy włączeniu wyrzuca tylko "Preformat does not support this IC". Wykonałem polecenia z instrukcji i nic.

Co do Phison PS2233 v1.03.00 (PS2233, UP14-UP16) wyrzuca "cannot get computer name, program will exit", ale w folderze jest jeszcze narzędzie "ParamEdit-F1-v2.0.5.3" tylko nie bardzo umiem z niego korzystać.
Powrót do góry

pidar
Poziom 24
Poziom 24

Post#13 12 Lis 2010 17:48   

Poczytaj jeszcze to:
http://www.flashboot.ru/forum/index.php?topic=2653.msg12740#msg12740
Powrót do góry

bbuczii
Poziom 3
Poziom 3

Post#14 Post autora tematu 12 Lis 2010 21:40   

A mógłbym poprosić po polsku krok po kroku? Bo nie czuję się zbyt pewnie na Google Tłumacz. :(
Powrót do góry

pidar
Poziom 24
Poziom 24

Post#15 13 Lis 2010 18:07   

bbuczii napisał:
A mógłbym poprosić po polsku krok po kroku? Bo nie czuję się zbyt pewnie na Google Tłumacz. :(

Kolega chyba chce, aby za niego wszystko zrobić?!
Czytaj m.in. tu masz opis zasady działania z tymi programami.
Powrót do góry

veeroos
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Głogów

Post#16 16 Lis 2011 15:12   

Strasznie dawno był poruszany ten temat, ale chciałbym tu zamieścić rozwiązanie problemu, gdyby ktoś miał podobny problem. A mianowicie należy specjalnie pomylić się we wpisywaniu hasła maksymalną ilość razy (w moim przypadku 6) i mamy odblokowanego (sformatowanego) pena. Tylko że kolejnym krokiem będzie w programie Secure Lock zmienić rozmiar partycji PUBLIC na maksa i z partycji SECURE usunąć wszystkie pliki. Ewentualnie można kliknąć na ikonkę przekreślonego klucza i usunąć hasło i wtedy zmienić rozmiar partycji. Jeszcze jedno. Program Secure Lock musi znajdować się na penie na partycji PUBLIC.
Mam nadzieję, że pomogę jakby ktoś szukał odpowiedzi.
Pozdrawiam
Powrót do góry

pmaksimek
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Lipiny Górne

Post#17 17 Gru 2011 20:34   

witam, posiadam podobny pendrive tyle, że 8gb. Od kilku dni przy probie jakiejkolwiek zmiany plików wyskakuje o blokadzie zapisu danych na urządzeniu, tak jakby pendrive był zablokowany fizycznie jakimś przyciskiem itp, którego nie ma rzecz jasna. próbowałem formatowania na win7,ubuntu czy w instalatorze win xp, ale nic nie dawało, za razem ten sam komunikat. Da rade jakoś przywrócić pendrive'a do ? dodam ze próbowałem narzędzi z flashboot.ru ( Fc MPtool zawieszał się przy naciśnieciu 'start')
Powrót do góry

hv222
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Białystok

Post#18 18 Gru 2011 00:57   

Witam,
Jak już temat został odświeżony to się dołączę.
Mam ten sam problem z pendrive 16GB (TDK trans-it). Problem polega na tym, że nie mogę zmienić rozmiarów partycji "prywatnej". Po wpisaniu hasła w LOCKTDK V216-T01.exe mam dostęp do partycji 14.8GB, bez hasła tylko do "publicznej" - 16MB. Zdejmowanie hasła nic nie daje. Za każdym razem trzeba tworzyć nowe i je wpisywać, aby mieć dostęp do partycji "prywatnej". Nie można też zmienić proporcji pamięci w tych dwóch partycjach (can not identify the capacity of flash). Pendrive był wcześniej sformatowany z poziomu windowsa.

Dane z Chipgenius :
Kod:

Device Name: +[E:]+USB Mass Storage Device(TDKMedia Trans-It Drive USB Device)

PnP Device ID: VID = 0718 PID = 062A
Serial Number: 07&&0B&&&&2&7&&&
Revision: PMAP

Device Type: Standard USB device - USB2.0 High-Speed

Chip Vendor: (No match record)
Chip Part-Number: (No match record)

Product Vendor: TDKMedia
Product Model: Trans-It Drive

Tools on Web: (N/A)

Pozdrawiam
Powrót do góry

pidar
Poziom 24
Poziom 24

Post#19 24 Gru 2011 00:51   

Jak to widzi program Phison GetInfo v3.7.5.2 -> po wpisaniu przypisanej litery w puste pole (za "Drive") naciskamy "Read" i otwieramy zakładkę "Partition seting".
Powrót do góry

veeroos
Poziom 11
Poziom 11

Post#20 29 Gru 2011 12:27   

pmaksimek napisał:
witam, posiadam podobny pendrive tyle, że 8gb. Od kilku dni przy probie jakiejkolwiek zmiany plików wyskakuje o blokadzie zapisu danych na urządzeniu, tak jakby pendrive był zablokowany fizycznie jakimś przyciskiem itp, którego nie ma rzecz jasna. próbowałem formatowania na win7,ubuntu czy w instalatorze win xp, ale nic nie dawało, za razem ten sam komunikat. Da rade jakoś przywrócić pendrive'a do ? dodam ze próbowałem narzędzi z flashboot.ru ( Fc MPtool zawieszał się przy naciśnieciu 'start')

Zobacz najnowszą wersją programu czy da się sformatować pamięć i co będzie później się z pamięcią działo, jakby to nie pomogło to spróbuj jeszcze może formatowanie niskopoziomowe np. programem Hard Disk Low Level Format Tool, bo być może jeszcze siedzi coś w MBR, który jest odpowiedzialny za partycję. Później będzie tylko potrzeba sformatować pamięć z poziomu Systemu Operacyjnego. Tylko pamiętaj, że jak utworzysz partycję zabezpieczoną, to nie będzie ona widoczna z żadnego innego programu niż Flash Lock i Low Level Format będzie robiony tylko na partycji publicznej, więc najlepiej usunąć zabezpieczoną partycję.

HV222 spróbuj z nowszą wersją programu, ja używam teraz wersji 2.31 z wersją 2.22 miałem podobny przypadek, a mam pendriva 8GB. Jakbyś nie mógł jej ściągnąć ze strony TDK to daj znać na PW i prześlę Ci plik. I przede wszystkim musisz mieć włożoną tylko jedną pamięć w USB, bo inaczej program nie będzie wykrywał pamięci (niestety taki mały mankamencik).
Pozdrawiam
Powrót do góry

hv222
Poziom 12
Poziom 12

Post#21 30 Gru 2011 17:36   

Witam,
Dziękuję za odpowiedź, ale ten i inne programy do formatowania się nie sprawdziły, można tylko formatować te 16MB które widzi windows. Na stronie producenta znalazłem tylko program lock w wersji 2.22.

W programie getinfo v3.7.5.2 mam takie informacje:

Total Capacity : 15280 (MB)
Normal Hidden Area Size: (KB)
Unit Size : 8192(KB)
W kolumnie Lun 0 jest:
Partition Capacity 16(MB)
Write Protect Status : Disable
Passwor Protect No P/ W
Volume Label :
Format Type NTSF
FAT size 0
Cluster size 4K
MBR Yes
Fixed Disk No

Pozostałe kolumny puste.

Po "odblokowaniu" i uzyskaniu dostępu do drugiej partycji:
kolumna Lun 0
Partition Capacity: 15264(MB)
Write Protest Status: Disable
Password Protect: UnLocked
później pusto
Fixed Disk: No

Pozdrawiam
Powrót do góry

pidar
Poziom 24
Poziom 24

Post#22 03 Sty 2012 12:08   

:arrow:hv222 Przedstaw jeszcze zrzut ekranu przy włożonym penie z programów: DriveLetterView i USBDeview.

Można zastosować też takie działania przed użyciem softu, który dołączam poniżej:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=10159021#10159021

Załączniki:
Powrót do góry

hv222
Poziom 12
Poziom 12

Post#23 03 Sty 2012 15:47   

Witam,
Problem już rozwiązałem przy pomocy użytkownika veeroos . Problemem był źle działający program lock v2.22 obsługujący zabezpieczenie danych. Zmiana wersji na v2.31 pomogła. Ten pendrive ma sprzętowe zabezpieczenie danych - stąd przełączanie partycji publicznej i prywatne ( nie ma możliwości dostępu do tych dwóch partycji jednocześnie ). Wersja v2.22 nie widziała wielkości pendrive przez co nie było możliwości zmiany proporcji tych partycji.
Dziękuję za zainteresowanie tematem.
Pozdrawiam
Powrót do góry

pidar
Poziom 24
Poziom 24

Post#24 04 Sty 2012 00:59   

hv222 napisał:
Ten pendrive ma sprzętowe zabezpieczenie danych - stąd przełączanie partycji publicznej i prywatne ( nie ma możliwości dostępu do tych dwóch partycji jednocześnie ).

Czemu tak twierdzisz?
Przekonaj nas i np. przedstaw nam zrzuty z programu PartitionGuru Free -> po wyborze pena przechodzisz do zakładki "Tools' i wybierasz "Erase sectors", a tam po otwarciu nowego okna analizujesz "Erase Partition" oraz "Erase Disk".
Powrót do góry

veeroos
Poziom 11
Poziom 11

Post#25 04 Sty 2012 07:53   

Tak w sumie to nie pendrive ma "Sprzętowe zabezpieczenie danych". Posiadanym przeze mnie programem w wersji 2.31 niedostępnym już na stronie producenta (pobrałem go tak z 1,5 miesiąca temu, teraz jest wersja 2.22) można to zrobić praktycznie z każdym dostępnym pendrivem (sprawdzałem na Kingstone, Sandisc, TDK, Goodram, Patriot, Toshiba), co najciekawsze pod Linuksem także jest widoczna partycja publiczna i tylko na niej można można wykonywać operacje. Formatowanie niskopoziomowe, oraz wymazywanie samego MBR też nic nie pomaga. Wymieniane wszystkie wcześniej programy, oraz nawet wspomniany PartitionGuru Free też tylko pokazuje, wymazuje partycję Publiczną.
Pozdrawiam
Powrót do góry

pidar
Poziom 24
Poziom 24

Post#26 05 Sty 2012 01:08   

Dorzucam do tematu soft (może komuś się przyda w przyszłości):

Załączniki:
Powrót do góry

veeroos
Poziom 11
Poziom 11

Post#27 05 Sty 2012 06:06   

No to i ja dołącze wspomniany przeze mnie program FlashLock v2.31 może się komuś przyda. Wersja wstawiona przez użytkownika pidar jest oczywiście nowsza niż moja, ale działa tylko na pamięciach firmy TDK Trans-it.
Pozdrawiam

Załączniki:
Powrót do góry

hv222
Poziom 12
Poziom 12

Post#28 07 Sty 2012 11:48   

Witam,
Jeśli wprowadziłem w błąd ze sprzętowym zabezpieczeniem to przepraszam. Zmyliło mnie to,że programy do formatowania pokazywały tylko tą publiczną partycję, i że pod linuxem było dokładnie tak samo. Wywnioskowałem z tego, że program lock musi się jakoś komunikować z kontrolerem pendrive (tu PS2251-60), decydując która partycja jest aktualnie wykrywana przez system.

Pozdrawiam
Powrót do góry

pidar
Poziom 24
Poziom 24

Post#29 11 Sty 2012 18:29   

:arrow: veeroos
Porównaj sumy kontrolne Twojego załączonego pliku z tym z strony TDK:
FlashLock v2.31.exe
(ja sprawdzałem za pomocą programu HashMyFiles)

EDIT:
Ja też skopiowałem z pena i do końca nie jestem pewny, bo nie mogę odszukać tego pliku na stronie Maxell-a.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Sty 2012 18:29   

Powrót do góry

veeroos
Poziom 11
Poziom 11

Post#30 11 Sty 2012 18:44   

Kolego pidar porównałem mój plik z tym co podałeś i wychodzi, że jest to to samo, sprawdzałem tym samym programem co Ty. Tylko że gdy chce się ściągnąć ten plik jako Support do pamięci TDK to pobiera się program w wersji 2.22 przeznaczony tylko dla pamięci TDK Trans It. Oryginalnie na mojej pamięci TDK była wersja 2.3. Na początku listopada, bo sprawdziłem, pobierała się wersja właśnie 2.31 ze strony TDK.
Pozdrawiam
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Naprawa HDD  i odzysk danych -> Program do likwidacji partycji na pamięci flash
Strona 1 z 2 Idź do strony 12  Następny