Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

wymiana łożyska pralka BEKO wmd...?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> AGD Początkujący -> wymiana łożyska pralka BEKO wmd...?
Autor
Wiadomość
badylko
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: parczew

Post#1 Post autora tematu 04 Lis 2010 19:57   

wymiana łożyska pralka BEKO wmd...?

Witam mam taki problem gdyż padły mi łożyska w pralce BEKO model nie wiem bo nie pisze...w instrukcji jest WMD ale kilka modeli z takim początkiem.rozebrałem pralkę tak jak w innych tematach i nie wiem jak wybić resztki łożyska z tego plastikowego bębna...stukam młotkiem i przecinakiem ale nawet nie drgnie...moze ktoś wie jak to zrobić żeby nic nie zepsuyć...proszę pomóżcie bo mi pranie z łazienki już ucieka... :)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Lis 2010 19:57   

Powrót do góry

urwisek01
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: nidzica

Post#2 04 Lis 2010 21:32pomocny post - solucja   

Re: wymiana łożyska pralka BEKO wmd...?

Sprawa jest prosta.Wyczyśc szczotką drucianą,podlej WD i walisz porządnym pobijakiem-przecinakiem.Następnym razem nie czekaj z wymianą,aż rozlecą się łożyska.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Lis 2010 21:32pomocny post - solucja   

Powrót do góry

badylko
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: parczew

Post#3 Post autora tematu 04 Lis 2010 22:56   

dzięki wielkie....pomogło,lecz obawiałem się że może pęknąć ten cały bęben plastikowy czy jak to się tam nazywa....najważniejsze to dobry młotek i przecinak...hmm tylko teraz kupić nowe łożyska i symering .hmm a czy nie wiesz może przypadkiem czy ta tulejka mosiężna/miedziana po której ślizga się symering jest wymienna??bo ona ma strasznie głębokie rowki lub czy może to tak ma być bo kompletnie się na pralkach nie znam...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Lis 2010 22:56   

Powrót do góry

elektryku5
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Górny Śląsk

Post#4 05 Lis 2010 21:48   

Cytat:
bo ona ma strasznie głębokie rowki

Jeżeli ma głębokie wżery to woda będzie kapać i łożyska znów się wykończą.
Powrót do góry

machefi
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: warmińsko-mazurskie

Post#5 06 Lis 2010 01:10   

Tuleja nie jest wymienna ,choć myślę że dobry tokarz poradziłby sobie staczając starą i nabijając dorobioną.Drugie wyjście to wymiana krzyżaka bębna na nowy. Trzecie wyjście choć nie polecane to wbicie odwrotnie simeryngu tak aby warga uszczelniająca pracowała w innym mniej sfatygowanym miejscu tulei ,ale w tym wypadku trwałość simeryngu będzie krótsza bo sprężyna dociskowa wargi simeryngu będzie cały czas kąpana w wodzie i kiedyś się rozleci.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> AGD Początkujący -> wymiana łożyska pralka BEKO wmd...?
Strona 1 z 1