Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

wymiana łożyska pralka BEKO wmd...?

badylko 04 Nov 2010 18:57
 • #1 04 Nov 2010 18:57
  badylko
  Level 7  
  Helpful post? (0)
  Witam mam taki problem gdyż padły mi łożyska w pralce BEKO model nie wiem bo nie pisze...w instrukcji jest WMD ale kilka modeli z takim początkiem.rozebrałem pralkę tak jak w innych tematach i nie wiem jak wybić resztki łożyska z tego plastikowego bębna...stukam młotkiem i przecinakiem ale nawet nie drgnie...moze ktoś wie jak to zrobić żeby nic nie zepsuyć...proszę pomóżcie bo mi pranie z łazienki już ucieka... :)
 • Helpful post
  #2 04 Nov 2010 20:32
  urwisek01
  Level 13  
  Helpful post? (+4)
  Sprawa jest prosta.Wyczyśc szczotką drucianą,podlej WD i walisz porządnym pobijakiem-przecinakiem.Następnym razem nie czekaj z wymianą,aż rozlecą się łożyska.
 • #3 04 Nov 2010 21:56
  badylko
  Level 7  
  Topic author Helpful post? (+1)
  dzięki wielkie....pomogło,lecz obawiałem się że może pęknąć ten cały bęben plastikowy czy jak to się tam nazywa....najważniejsze to dobry młotek i przecinak...hmm tylko teraz kupić nowe łożyska i symering .hmm a czy nie wiesz może przypadkiem czy ta tulejka mosiężna/miedziana po której ślizga się symering jest wymienna??bo ona ma strasznie głębokie rowki lub czy może to tak ma być bo kompletnie się na pralkach nie znam...
 • #4 05 Nov 2010 20:48
  elektryku5
  Level 36  
  Helpful post? (+1)
  Quote:
  bo ona ma strasznie głębokie rowki


  Jeżeli ma głębokie wżery to woda będzie kapać i łożyska znów się wykończą.
 • #5 06 Nov 2010 00:10
  machefi
  VIP Zasłużony dla elektroda
  Helpful post? (0)
  Tuleja nie jest wymienna ,choć myślę że dobry tokarz poradziłby sobie staczając starą i nabijając dorobioną.Drugie wyjście to wymiana krzyżaka bębna na nowy. Trzecie wyjście choć nie polecane to wbicie odwrotnie simeryngu tak aby warga uszczelniająca pracowała w innym mniej sfatygowanym miejscu tulei ,ale w tym wypadku trwałość simeryngu będzie krótsza bo sprężyna dociskowa wargi simeryngu będzie cały czas kąpana w wodzie i kiedyś się rozleci.
  Search 4 million + Products
Browse Products