X

Opel Corsa B '98 1.0 12 V - przerywacz kierunkowskazów

lukaszkkk 04 Nov 2010 20:25
  • #1 04 Nov 2010 20:25
    lukaszkkk
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Witam

Corsa psuje mi się co miesiąc.
    Dziś mam problem z kierunkowskazami.

Nie działały dziś rano. Sprawdziłem bezpieczniki i okazało się, że spalony jest bezpiecznik nr 21 (światła awaryjne). Jak ja się cieszyłem, że to tylko bezpiecznik. Błogie szczęście nie trwało długo bowiem
    po włączeniu kierunkowskazu, zamigotał parę razy i znów spalił się ten sam bezpiecznik. I tak wykończyłem z 7 bezpieczników 15A. Coś mi pali bezpiecznik po uruchomieniu kierunkowskazów.

Światła awaryjne też nie działają. Po ich włączeniu słychać zamiast migotania przerywane brzęczenie (jakby corsa wołała na pomoc... )

Nie zapala się również lampka nad lusterkiem jak otwieram drzwi. Pokrętłem też jej nie mogę włączyć.

Czy to może być przerywacz kierunkowskazów ?

Czy przerywacz jakoś się specjalnie wykręca czy zwyczajnie wyciąga z gniazda ?
  • #2 04 Nov 2010 21:03
    daw1217
    Level 21  
    Helpful post? (0)
    No może też byc w kierunkowskazach jakaś awaria posprawdzaj przy żarówkach czy styki są całe może któryś kabel jest temu winny przy światłach kierunkowskazów
  • #3 13 Nov 2010 15:45
    gk86
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    witam
    mam podobny problem, z tą różnicą że nie palą mi się tylko kierunki, manetka działa.
    Po wymianie bezpiecznika zadziała raz i za chwilę bezpiecznik znowu jest spalony.
    zwarcie? ale gdzie szukać?
    z góry dzięki za pomoc
  • #4 13 Nov 2010 15:50
    ele5
    Level 26  
    Helpful post? (0)
    Gdzie szukać?? Co za pytanie. Wszędzie,w okolicach lamp na dzień dobry,potem wiązka w progu, odłączyć tylnią wiązkę aby było jasne czy na przodzie czy na tyle jest zwarcie. Czy lewa strona zwiera czy prawa. Filozofi tutaj nie ma ale trza mieć odrobinę doświadczenia.
  • #5 13 Nov 2010 17:23
    1078231
    Removed  
    Helpful post? (0)
    Masz do wymiany włącznik świateł awaryjnych ( częste w oplu, tak z 90%) lub przerywacz.
  • #6 14 Nov 2010 19:51
    lukaszkkk
    Level 2  
    Topic author Helpful post? (0)
    Dziękuje wszystkim za pomoc.

Przyczyną było zwarcie na przednich światłach.

Pozdrawiam.
  Search 4 million + Products
Browse Products