Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomoc w zakupie Telewizora LCD

skartabel 05 Lis 2010 12:01 3383 12
  • #1 05 Lis 2010 12:01
    skartabel
    Poziom 11  

Witam,

Jakie telewizory teraz opłaca się kupić, na co trzeba zwracać uwagę ?
    Jakie znaczenie ma rozdzielczośc w TV ?

Interesuje mnie TV 32",37" więc plazma odpada mam za mały pokoj zeby 42" TV wstawić.
    na LED mnie nie stać drogie są bardzo wieć napewno bedzie do LCD.

• #2 05 Lis 2010 15:58
    1 PAWEL
    Poziom 40  

Zwróć uwagę na to, co będzie ci potrzebne, ( takie jak USB: JPEG, MP3, Dxvi HD, gniazdo CI, ethernet itp, wireless, Internet TV) przemyśl to.
    Musisz podać swoje wymagania najlepiej przejrzyj na allegro, jaki ci odpowiada i podaj wybrane modele do opinii.
    Tam zorientujesz się też w zakresie cen.
    Podaj, jaka odległość od ekranu i czy analogowy lub cyfrowy sygnał anteny lub kablówki

Podaj czy pokój nasłoneczniony to matryca matowa lub lustro.

• #3 05 Lis 2010 16:43
    skartabel
    Poziom 11  

Dzięki bardzo cenne uwagi.
    Jakie złącza to sam nie wiem, nie wiem jakie możliwości może mieć takie TV i co może sie przydać.
    pokoj mam szeroki na 3 metry na dłogośc nie moge dać TV bo z jednej strony jest okno a z drugiej drzwi. Myślę ze 32" wsam raz maks 37 " na taka odległość. ogladałem 42" z 3 metrów i był taki TV porpostu za duzy źle sie ogladało.
    Okno mam od wschodu niezbyt jasy pokoj, do tego swiatło z okna nie padało by zabardzo na TV.
    Z tego Co się oriętuję to za pare miesięcy analogowego sygnału już nie będzie.
    myślę również o zakupie satelity, więc raczej cyfrowy.

• #4 05 Lis 2010 21:34
    Izydor72
    Poziom 8  

skartabel napisał:

...Z tego Co się oriętuję to za pare miesięcy analogowego sygnału już nie będzie.
    myślę również o zakupie satelity, więc raczej cyfrowy.

A kto Ci takich bajek naopowiadał?
    Nie wiem w jakim województwie mieszkasz ale w większości Polski to za te parę miesięcy jeszcze cyfrowego sygnału nie będzie, a wyłączenie analogu najwcześniej za 2-3 lata. No ale kupując teraz TV grzechem było by kupienie takiego bez tunera cyfrowego. Większość obecnie sprzedawanych TV takowy tuner posiada.
    A telewizory LED to telewizory LCD które do podświetlania używają diod LED zamiast lamp, są więc przez to mniej prądożerne. Ceny TV LED przestają być już kosmiczne więc może warto (zwłaszcza jeśli zakup jeszcze troszkę odwlecze się w czasie) rozważyć kupno TV LED

• #5 10 Lis 2010 12:04
    skartabel
    Poziom 11  

Faktycznie może LED.
    Widać mało znawców TV ktorzy by cos mogli polecic.
    Jaki(e) tuner(y) powiniene miec taki TV, wdzialem z tunerami
    Analogowymi, Cyfrowymi naziemnymi i cyfrowymi kablowymi, no i takie które mialy to wszystko naraz.

ponawiam jeszcze pytanie czy rozdzielczość jest ważna w TV ?
    1368 na 768 czy 1980 na 1050 która wybrac ?
    Wiadomo wieszka == wieszka cena.

• #6 10 Lis 2010 14:33
    1 PAWEL
    Poziom 40  

HD Ready to 1360x768
    Full HD to 1920x1080,
    pełne hd wyraźnie z bliska lepsze od hd ready, jeśli chodzi, o jakość obrazu.

Sygnał SD powinien być lepszy na ekranach HD Ready, jako, że ich mniejsza rozdzielczość wymusza mniejsze skalowanie. Aby ten sam sygnał SD wyglądał równie dobrze na ekranie, Full HD potrzebna jest lepsza/silniejsza elektronika odpowiadająca za skalowanie ekranu.

Wbudowany tuner cyfrowej telewizji naziemnej – wbudowany tuner DVB-T (MPEG2) odbierający telewizję cyfrową (i analogową) bez dodatkowych przystawek STB; łatwy sposób na wykonanie konwersji cyfrowej po zakończeniu nadawania telewizji analogowej

Wbudowany tuner telewizyjny MPEG-4 AVC HD – wbudowany tuner DVB-T i DVB-C z dekoderem MPEG4 AVC umożliwiający korzystanie bez przystawki STB z takich usług, jak kanały telewizyjne HD (zależnie od kraju i tylko dla obsługiwanych operatorów)

Zgodność z CI+ – możliwość włożenia karty inteligentnej z modułem dostępu warunkowego CI+ w celu korzystania z płatnych kanałów telewizyjnych; pełna zgodność systemu CI Plus z interfejsem DVB-CI, pozwalająca na użycie obecnych modułów tego typu

Pomoc w zakupie Telewizora LCD

1080i i 1080p - po co taka komplikacja?

Sygnał do telewizora w standardzie High Definition przesyłany jest łączem cyfrowym, co oznacza, że może tylko przesłać pewną ograniczoną liczbę danych w ciągu sekundy. Aktualne standardy łącz i elektroniki są w stanie zapewnić prędkość pozwalającą na przesłanie sygnału 720p, czyli 1280x720 pikseli przy 50 klatkach na sekundę. No a co z wyższą rozdzielczością Full HD?

Tu zastosowano pewien trik znany z klasycznej telewizji. Chcemy przesłać klatki o wyższej rozdzielczości 1920x1080 przy 50 klatkach na sekundę. Niestety dzięki temu wymagana ilość danych potrzebna do przesłania podwaja się. Aktualny sprzęt niższej jakości (nie tylko telewizor, ale również np. kablówka, dekoder, komputer, karta graficzna) nie jest w stanie zapewnić takiej szybkości przesyłania danych. Wprowadzono więc kompromis - przesyłana jest co druga linia. Dzięki temu ilość przesyłanych danych pozostaje niezmienna. Aby jednak nie było widać tego ubytku stosuje się pewną sztuczkę zwaną przeplotem (Interlace - stąd literka 'i' obok 1080i). Polega ona na wyświetlaniu na przemian parzystych i nieparzystych linii. To pozwala oku ludzkiemu skompensować luki i z daleka wydaje się, że wyświetlane są wszystkie linie.

Zdefiniowano też przyszłościowy standard 1080p ('p' od progresywny), który pozwala przesłać pełne 50 klatek na sekundę w pełnej rozdzielczości 1920x1080. Taki sygnał są w stanie obsłużyć jedynie telewizory Full HD. Większość telewizorów HD Ready nie pozwoli odtworzyć takiego sygnału.

• #7 11 Lis 2010 14:44
    Izydor72
    Poziom 8  

Drobna uwaga do tego co napisał przedmówca:
    W Polsce sygnał cyfrowy odbierzesz tylko za pomocą
    telewizora z wbudowanym tunerem MPEG-4.
    Ostatnio w zasadzie chyba tylko takie są w sprzedaży ale
    do niedawna można było kupić telewizor z tunerem
    cyfrowym ale MPEG 2 i w Polsce na nic on się zda (tuner)
    bo sygnał jest nadawany wyłącznie w MPEG-4
    (w niektórych regionach może być jeszcze nadawany sygnał
    w MPEG-2 ale te transmisje mają charakter przejściowy-testowy).
    Regularne nadawanie w Polsce będzie tylko w MPEG4

• #8 11 Lis 2010 15:36
    1 PAWEL
    Poziom 40  

Nie jest tak optymistycznie jak to się wydaje.

W części kraju działają już dwa multipleksy naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T). Żaden z nadawców nie informuje jednak widzów o możliwości i warunkach odbioru programu tą drogą.
    Na drugim multipleksie (MUX 2) od 30 września nadają telewizje komercyjne: Polsat, TVN, TV 4 i TV Puls. Od środy działa też MUX 3 z programami telewizji publicznej: TVP 1, TVP 2, TVP Info, TVP Kultura i TVP Historia. Na razie naziemny sygnał cyfrowy dostępny jest tylko w części kraju (m.in. na Mazowszu i w Wielkopolsce). Zasięg ogólnopolski multipleksy będą miały dopiero po ostatecznym wyłączeniu telewizji analogowej.
    Nadawcy nie prowadzą jednak obecnie żadnej kampanii informacyjnej o DVB-T. – Żeby coś reklamować, trzeba mieć coś do zaoferowania. Kampania będzie miała sens dopiero po powiększeniu zasięgu multipleksu – mówi Tomasz Berezowski, dyrektor departamentu technologii w TVN. Na razie stacja liczy, że do kupowania tunerów do odbioru DVB-T zachęcą ludzi sprzedawcy tego sprzętu.
    – Zrobiliśmy znaczki wyróżniające ten sprzęt, który umożliwia odbiór naziemnej telewizji cyfrowej – informuje Stefan Kamiński, prezes Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji. Więcej KIGEiT sama nie zdziała. – Producenci i dystrybutorzy informują tych, którzy o to pytają, ale nie ma się co łudzić: kto o DVB-T wiedział, ten odbiera, kto nie wiedział, ten się raczej nie dowie. I dopóki zasięg multipleksów się nie powiększy, chyba nie będzie inaczej – stwierdza Kamiński.
    Telewizja publiczna planuje cykl informujący o DVB-T. Ma się pojawić w nowej ramówce TVP Info. Kiedy dokładnie - nie wiadomo. Na razie TVP odtrąbiła start swojego multipleksu w głównych programach informacyjnych, a biuro prasowe zapewnia, że informacje o telewizji cyfrowej będą się pojawiać w TVP Info. Planów kampanii informacyjnej nie zdradza Polsat.
    (http://www.press.pl/newsy/pokaz.php?id=24262)

• #9 28 Lis 2010 21:49
    flaned101
    Poziom 1  

Mieszkam na pograniczu podlaskiego i mazowieckiego i mam 5 kanałów telewizji naziemnej DVB-T: TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Historia i TVP Kultura.
    Najlepiej kup dobry i sprawdzony - SONY LCD KDL-32EX500 - sztandarowy produkt SONY na 2010r. W chwili obecnej najtaniej jest dostępny w sklepie internetowym PIXMANIA - za 1820 zł - http://www.pixmania.pl/pl/pl/4657756/art/sony/telewizor-lcd-kdl-32ex500.html

• #10 29 Lis 2010 22:17
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #11 01 Gru 2010 14:38
    1 PAWEL
    Poziom 40  

Matryce

S = Samsung,
    A = AU Optronics,
    C = Chi Mei Optoelectronics

SQ01 - jest to matryca Samsunga, AA003 - matryca firmy AUO, CN01 - jest to matryca Chi Mei Optoelectronics

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme