Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jaką wkrętarkę sieciową dla amatora

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> ElektroTechnika -> Elektro Co kupić? -> Jaką wkrętarkę sieciową dla amatora
Autor
Wiadomość
1322027
Gość

Post#1 Post autora tematu 06 Lis 2010 23:46   

Jaką wkrętarkę sieciową dla amatora

Szukam wkrętarki do użytku okazjonalnego. Akurat mam do przykręcenia kilkanaście płyt kartonowych i wkrętami 3,5 x 45 . Do wkręcenia jakieś 100 -150 wkrętów.

Chciałbym kupić wkrętarkę za góra 170 zł.
Wiem że za tą cenę to o dobrej wkrętarce to mogę zapomnieć.

Na początku chciałem akumulatorową np. Einhell BT-CD 18 2B SET
Poczytałem jednak opinie o tej i jej podobnych chińskich wkrętarkach, że akumulatory w nich to tragedia. Dlatego wolę kupić sieciową.

Poszukałem i znalazłem kilka:

1. EUROTEC ED207 670 W - niewiem ile ma mocy i czy dała by radę bo moc to pewnie trzeba zredukować obcinając zero :) Cena ok. 70 zł. Bez gwarancji.

2. SKIL 6222 2-biegowa. Pobór mocy 0,45 A. Cena 160 zł.

3. EINHELL BT-DY 720E cena ok. 170 zł.

4. WALTER P1L-KR-6 - ta jest używana znaleziona na allegro. Podobno renomowana austriacka marka. Ja pierwszy raz o takiej marce słyszę :)
Kosztuje 80 zł. Bez gwarancji.

Osobiście skłaniał bym się ku SKIL 6222 ale ten EINHELL BT-DY 720E mnie kusi bo ma gwarancję od drzwi do drzwi. Jak się zepsuje to dają nową.
Zaciekawił mnie jeszcze ten używany walter - wiecie coś o tej firmie ?

Proszę doradźcie coś bo nie znalazłem praktycznie żadnej opinii o wkrętarkach sieciowych z tej pułki.

Zapytam jeszcze czy taką wkrętarką będę mógł czasem zakręcić jakąś małą nakrętkę czy kołek rozporowy w ścianę pod obrazek czy kwietnik .

Tak więc szukam coś co większość czasu zapewne będzie leżakować w szafie ale w razie potrzeby poradziło sobie z najprostszymi pracami domowymi i nie rozsypało się po pierwszym użyciu :)
Powrót do góry

Sławek K
Poziom 16
Poziom 16

Post#2 07 Lis 2010 10:33   

Re: Jaką wiertarkę sieciową dla amatora

Jeżeli masz z narzędzia korzystać okazjonalnie - zrobisz robotę i będzie leżec przez dłuzszy czas to zakup wkrętarki akumulatorowej Cd- Ni nie jest najlepszym wyborem ponieważ akumulatory ulegną degradacji w wyniku nieuzywania.
Wybór wkrętarki sieciowej wydaje się więc trafniejszy. Oczywiście decydować będą twoje możliwości finansowe- Eurotec 60 złotych , a einhell 170.
Eurotekiem pewnie wykonasz zamierzona pracę no ale Einhell jest faktycznie fajniejszy.... chociażby z wyglądu zewnętrznego (bez zagłębień w inne szczegóły).
Dobierz narzędzie w taki sposób abyś wykonał zamierzoną pracę i nie tracił niepotrzebnie pieniędzy
Może na te 150 wkrętów to wystarczy pożyczyć od "Szwagra".....
summarum : Wybierz wkrętarkę sieciową.
Slawek
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Lis 2010 10:33   

Powrót do góry

1078231
Gość

Post#3 Post autora tematu 07 Lis 2010 10:39   

Nie szukaj nic innego, kup Maktec MT811.
Kosztuje coś około 150 zł, jakość rewelacyjna, wszak to Makita.
Ma niby 430W a kręci lepiej niż te 600 watowe Einhelle czy inne cuda, chodzi tak cichutko, że dziecko może przy niej spać.
Jeżeli zaś chodzi o wkrętarkę sieciową to sam osobiście uzywam Vander VED 728, dostaje w kość, i za 80 zł nie można mieć nic lepszego.
Powrót do góry

1322027
Gość

Post#4 Post autora tematu 07 Lis 2010 10:57   

Motronic ta Maktec MT811 to wiertarka udarowa :)

Ja potrzebuję wkrętarki do wkręcenia kilkudziesięciu wkrętów.

Co do pożyczania to niestety nikt ze znajomych niema wkrętarki :(
A jak mają to właśnie z padniętymi akumulatorami. Dlatego szukam sieciówki :)

Tak jak pisałem cena do 170 zł.
Powrót do góry

1078231
Gość

Post#5 Post autora tematu 07 Lis 2010 11:02   

W temacie piszesz "wiertarkę" i tak też odpwiedziałem, da się nią wkręcać wkręty-sam nia poskręcałem szafki kuchenne. Udar można wyłączyć, w cynglu masz regulację obrotów. W uchwyt równie dobrze jak wiertło wsadzisz "bitołapacz".
Co do wkrętarki też zasugerowałem.
Powrót do góry

1322027
Gość

Post#6 Post autora tematu 07 Lis 2010 11:13   

Re: Jaką wkrętarkę sieciową dla amatora

Poprawiłem już temat. Sorry późno pisałem i z stąd błąd.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Lis 2010 11:13   

Powrót do góry

1078231
Gość

Post#7 Post autora tematu 07 Lis 2010 11:20   

No to już ok. :)
Co do wspomianej wkrętarki (Vander) to dobrze leży w dłoni-jest ergonomiczna. Jeżeli zablokuję sprzęgło to nie utrzymam wrzeciona w ręce, ale też nie ma wielkich obrotów-około 280/min.
Wadą jest to, że sprzęgło ma tylko 8 stopni+zablokowanie.
Osobiście mogę polecić.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Lis 2010 11:20   

Powrót do góry

1322027
Gość

Post#8 Post autora tematu 07 Lis 2010 13:38   

Wiem że na wiertarkę też można bity założyć ale nie zaryzykuję wykręcenia ręki gdyż niema to sprzęgła :)

Co do tego vandera to coraz bardziej się zastanawiam czy warto kupować rozreklamowanego Einhell-a pewnie niewiele lepszej jakości a cenie dwukrotnie wyższej. To ma przykręcić 150 wkrętów i jeszcze czasem jakąś nakrętkę czy kołeczek pod obrazek.

Chyba się zdecyduję na twoją propozycję. Tylko poszukam w sklepach u siebie i w internecie może któryś daje roczną gwarancję :)
Powrót do góry

Michelson
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: -

Post#9 07 Lis 2010 14:19   

Witam.
Mam tego Euroteca. Moim zdaniem do przykręcania płyt k-g niezbyt się ona nadaje. Jest po prostu za mocna, choć moc i tak jest w tych danych zawyżona. Przy ustawieniu sprzęgła na 1 "przekręca" płytę na wylot. Do tego dochodzi duży moment bezwładności wirnika, co sprawia, że do precyzyjnego wkręcania nie zdaje ona egzaminu. Używam jej do cięższych prac. W drewno sosnowe wkręca całego czarnego wkręta o długości 60-80 mm . Jako wiertarka to nawet się sprawdza. Mam ją z dwa lata i zero problemów.
Powrót do góry

Sławek K
Poziom 16
Poziom 16

Post#10 07 Lis 2010 17:38   

Eurotec, Vander, Falon i wiele innych- craftów i - teców, i- techów to te same narzędzia różnymi naklejkami firm.... . Myślę,że nawet na wiele innych robot niż 150 wkrętów wystarczy.
Sławek
Powrót do góry

1322027
Gość

Post#11 Post autora tematu 07 Lis 2010 20:11   

Dobra . Jutro kupuję tego vandera lub eurotec-a. Jak kręcę na próbę kilka wkrętów to napiszę jak się sprawuje :)
Powrót do góry

marek 1871
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Kraków

Post#12 02 Gru 2010 12:10   

Cześć, zdecydowanie sieciówka. Tak jak pisał kolega powyżej akumulatory nie lubią przestojów. Jak miałbyś opcję dołożenia trochę grosza to weź pod uwagę Makitę 6821. Maszyna prosta jak cep i niezawodna.
Powrót do góry

1322027
Gość

Post#13 Post autora tematu 22 Sty 2011 10:32   

Kupiłem SKIL 6222. Przykręciła co miała przykręcić.
Jak za tą cenę to nie żałuję. Miałem kupować Eurotec-a ale w ostateczności wolałem dołożyć 80 zł i kupić coś lepszego. Jedyny minus tej wkrętarki to sztywny kabel - jak pracujemy w niskiej temperaturze staje się prawie tak sztywny jak drut.
Ale jak minie gwarancja to wymienię go na jakiś miękki i po sprawie.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Sty 2011 10:32   

Powrót do góry

Sławek K
Poziom 16
Poziom 16

Post#14 22 Sty 2011 10:55   

Madziu .... z tym kablem w izolacji z PCV na mrozie to jest tak,że może ci się po prostu złamać i wtedy jest już niebezpiecznie , bo gdy tego nie zauważysz możesz mieć druty odsłonięte i łatwo można ulec porażeniu, więc należy to wymienić jak najszybciej na gumę!!!! Tutaj jest ten problem cenowy , bo dobry kabel parę złotych kosztuje, ale czy warto ryzykować???.
Sławek
Powrót do góry

krzysiekw23
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Warszawa

Post#15 18 Lip 2013 08:25   

Oczywiście oprócz wyniesionych warto zwrócić uwagę jeszcze na wkrętarkę sieciową Tryton TMGK500, lub mniejszą Vulcan VZU240
Powrót do góry

trombson
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Czewa

Post#16 19 Lip 2013 13:25   

Ja mam Celme, ale wiertarko-wkrętarkę, sprawuje się bez zarzutów, a dużo nie kosztowała. Tak więc dobry sprzęt możesz trafić bez większych problemów.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> ElektroTechnika -> Elektro Co kupić? -> Jaką wkrętarkę sieciową dla amatora
Strona 1 z 1