Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Odblokowanie MANTA GPS 440

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Urządzenia Mobilne -> Nawigacje Software -> Odblokowanie MANTA GPS 440
Autor
Wiadomość
prologos
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Tomaszów Mazowiecki

Post#1 Post autora tematu 09 Lis 2010 08:11   

Odblokowanie MANTA GPS 440

Witam wszystkich
Zakupiłem sobie mantę z myślą o odblokowaniu i wszystko wydawało się proste do momentu wyboru miejsca instalacji programu "gps-410 unlock" Jak wybieram karte pamięci to pisze że Miejsce dostępne <niedostępne> Mogę wgrać program tylko do pamięci głównej gdzie mam zbyt mało wolnego miejsca. Karta pamięci jest sprawna mogę na nią wgrywać programy muze itd i navi to widzi. Proszę o jakąś poradę lub link do programu który odblokuje moje urządzenie.
Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Lis 2010 08:11   

Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#2 09 Lis 2010 10:05   

Re: Odblokowanie MANTA GPS 440 problem

http://www.my-navia.pl/viewforum.php?f=169
Powrót do góry

Pontikos
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Łódz

Post#3 09 Lis 2010 11:24   

najprosciej - na karcie SD utworzyc FOLDER "explorer.exe" - wlozyc karte, zresetowac. Nie sa konieczne zadne wielkie pakiety i wymyslne "unlocki" gleboko ingerujace w oprogramowanie urzadzenia i trudno usuwalne w przypadku koniecznosci naprawy na gwarancji!

Oczywiscie nalezy uzyc karty NIE WIEKSZEJ niz 2GB, zformatowanej w czytniku, w FAT/FAT32.
Powrót do góry

prologos
Poziom 14
Poziom 14

Post#4 Post autora tematu 10 Lis 2010 06:50   

Dziękuję za szybkie odpowiedzi szkoda że jak zwykle nie rozwiązują problemu i nie sa odpowiedzią na moje pytanie. Metoda z tworzeniem folderu działała w starszych mantach teraz trzeba wgrać aplikacje explorer.exe karte mam 8gb i pomimo tego działa. Forum my-navia znam i czytałem większość niestety nie znalazłem tam odpowiedzi dlaczego podczas instalacji programu widzi Miejsce dostępne <niedostępne>. Proszę więc znawców tematu o konkretną odpowiedź a nie podesłanie linku do głównej strony forum które już przeglądałem i nie udało mi się znaleźć odpowiedzi.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Lis 2010 06:50   

Powrót do góry

kuba1im
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Koszalin

Post#5 10 Lis 2010 07:00   

Pontikos napisał:

Oczywiscie nalezy uzyc karty NIE WIEKSZEJ niz 2GB, zformatowanej w czytniku, w FAT/FAT32.

prologos napisał:
karte mam 8gb i pomimo tego działa.

czytanie ze zrozumieniem?

wiec spróbuj tak jak to Pontikos napisał użyć mniejszej karty
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Lis 2010 07:00   

Powrót do góry

prologos
Poziom 14
Poziom 14

Post#6 Post autora tematu 10 Lis 2010 20:55   

Kolego kuba1im czytanie ze zrozumieniem chyba nie jest twoją domeną napisałem że pomimo że mam kartę 8GB to metoda explorer.exe działa co prawda inna (nowsza) a moje pytanie było zupełnie inne a twój post nadal nic nie wnosi do tematu tylko zaśmieca forum.
Powrót do góry

Pontikos
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Łódz

Post#7 11 Lis 2010 11:10   

Re: Odblokowanie MANTA GPS 440

Sugeruje jednak sprawdzic i powiadomic o braku roznicy, zamiast dogryzac innym nie majac do tego PODSTAW. Empirycznych i teoretycznych.

Podstawa teoretyczna - "poczatek karty" , a wiec pierwsze sektory adresowe karty SD-HC moga byc widziane przez urzadzenie, jako ze pokrywaja sie z adresami poczatku karty SD. Przez co plik zapisany jako pierwszy na takiej karcie jest wykonywany.

Natomiast proba zczytania pojemnosci karty przez urzadzenie z tablicy partycji o tak duzej pojemnosci, nie obslugiwanej przez dana wersje WinCE, powoduje blad - "out of range" - czyli efekt jaki opisujesz.

Poza tym, jak napisalem, zle dobrany "unlock" (np., uzyty do manty 440MS z manty 440-tki) moze powodowac bledy w obsludze partycji. Jako ze w handlu obecnie nowe urzadzenia sa wylacznie Manty 440MS, a uzyles "Unlock Manta 440" - czyli do ZUPELNIE innego urzadzenia - nawet fizycznie - jesli ingeruje on w Rejestr, taki blad jest wysoce prawdopodobny.

Ze tak uzyje Twojego wyrazenia - JAK ZWYKLE nie wziales pod uwage kilku czynnikow, ale ublizac kolegom chcacym Tobie pomoc Ci sie udaje skutecznie.
Powrót do góry

prologos
Poziom 14
Poziom 14

Post#8 Post autora tematu 11 Lis 2010 20:41   

Witam ponownie nie chcę nikomu dogryzać.
Poprosiłem o pomoc
Cytat:
Proszę o jakąś poradę lub link do programu który odblokuje moje urządzenie.

Napisałeś że do manta 440ms jest inny unlock więc jeśli to możliwe podeślij mi link do takiego bo nie mogę znaleźć. Metoda na explorer.exe sprawdzona empirycznie i wyczytana teoretycznie na stronie my-navia.pl która była zresztą polecona. Stworzenie folderu nie przyniosło efektu a wgranie aplikacji pobranej z ww strony dało efekt pozytywny prawie :) Mam już menu ale również pod paskiem ekran startowy orginalnej navi
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Lis 2010 20:41   

Powrót do góry

efis1864
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Tarnów

Post#9 13 Lis 2010 20:44   

Witam wszystkich. Mam ten sam problem, mianowicie szukam jakiegoś sposobu na odblokowanie na stałe manty 440ms. Jeżeli ktoś dysponuje informacją na temat takiego programu, to bardzo proszę o link, z góry dziękuję. Ponadto mam zapytanie, czy odblokowanie nawigacji sposobem explorer.exe jest na stałe i czy po wyciągnięciu z nawigacji karty 2gb i włożeniu 4gb windows będzie również dostępny ?:cry:
Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#10 13 Lis 2010 23:52   

Spróbuj to wrzucić na kartę

Załączniki:
Powrót do góry

efis1864
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Tarnów

Post#11 14 Lis 2010 01:16   

Wielkie dzięki, wszystko śmiga !!!
:D
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Urządzenia Mobilne -> Nawigacje Software -> Odblokowanie MANTA GPS 440
Strona 1 z 1