Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz lampowy stereo na KT88.

lechtube 11 Lis 2010 08:15 9216 17
  • Wzmacniacz lampowy stereo na KT88.

Oto wzmacniacz na schemacie Williamsona zrobiony od podstaw własnoręznie,
    Lampami zajmowałem się dawno temu, ale zrodził się pomysł zrobienia dla moich synów i wnuka po jednym wzmacniaczu lampowym. Ten jest pierwszym egzemplarzem! Zrobiony na schemacie Williamsona z małymi przeróbkami.
    Brzmi rewelacyjnie!!!!!!!
    Nazwa LM to litery imion Leszek, Marcin.
    Posiada układ opóźnionego załączania napięcia anodowego i selektor na przekaźnikach,pozłacane gniazda wejściowe i wyjściowe, potencjometry Alpha i wszystko z najwyższej półki.
    Trafo też są nawijane ręcznie. Lampy KT88 są nowe a pozostałe to NOSy produkcji ZSRR.
    Zastosowalem też wentylatory chłodzące które pracują bezszmerowo.

pozdrawiam wszystkich maniaków lamp
    Leszek

inventco.eu - proszę zdjęcia umieścić zgodnie z regulaminem. Jedno dodałem. Załączniki ze zdjęciami skasowałem.

Fajne!
  • #2 11 Lis 2010 11:31
    cugi253
    Poziom 16  

Ja nie bedę taki skory na te punkty i dodam wam foteczki:)

Wzmacniacz lampowy stereo na KT88. Wzmacniacz lampowy stereo na KT88. Wzmacniacz lampowy stereo na KT88.
    Wzmacniacz lampowy stereo na KT88.
    Z mojej strony to bardzo elegancka, profesjonalnie i dokładnie zrobiona obudowa. Jedynie nie podoba mi się ten uchwyt meblowy po boku;/
    Zamiast tych śrub dałbym z łbem imbusowym, myślę ze lepiej by wyglądały.

• #3 11 Lis 2010 11:44
    scal12
    Poziom 19  

Fajna konstrukcja, która ma duszę, zamiast wskaźników wysterowania zastosowałbym lampy EM84.

• #4 11 Lis 2010 11:45
    Dragas
    Poziom 26  

Wzmacniacz ładny, ale jedyne co mi się nie podoba, to to, że część elementów jest w pająku, a przynajmniej tak mi się zdaje patrząc po zdjęciach.
    Pozdrawiam Dragas

• #5 11 Lis 2010 12:14
    nico41
    Poziom 12  

Doceniam wkład pracy który tu był bardzo duży.
    Jednak moim zdaniem jeśli zamierzasz wykonać kilka egzemplarzy to można było zaprojektować i zrobić płytkę, co do płyty czołowej to ładniej by wyglądała z nadrukiem z sita lub grawerowana zamiast tych naklejek. Podejrzewam że koszt byłby podobny.

• #6 11 Lis 2010 13:06
    vergil50
    Poziom 12  

Konstrukcja schludna troszkę razi niespójność frontu ale to kwestia gustu.
    Teraz pytanie widzę ze transformatory z Krakowa proszę powiedzieć czy robił pan jakieś pomiary pasmo przenoszenia jak to się sprawuje nie tylko od strony akustycznej ( ocena subiektywna ) a od elektrycznej ??

• #7 11 Lis 2010 18:16
    flubber.trip
    Poziom 27  

Konkretna konstrukcja, przydałby się schemat itp. ;] Co do wyglądu, to zamienił bym te wskaźniki wysterowania miejscami z tą naklejką LM STEREO, teraz są zasłonięte lampami :/ Pozdrawiam

• #8 11 Lis 2010 18:47
    Andrev1991
    Poziom 12  

oby synowie docenili bo wzmacniacz super:)
    Jak ze sklepu.
    A mi osobiście podoba się pomysł napisów.

• #9 11 Lis 2010 18:59
    stazzio
    Poziom 11  

Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego tak dużo wzmacniaczy( i to całkiem skomplikowanych) jest robione na pająku ?
    ma to jakieś techniczne uzasadnienie czy to po prostu lenistwo?

• #10 11 Lis 2010 19:35
    __FlyMan__
    Poziom 21  

stazzio napisał:
    Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego tak dużo wzmacniaczy( i to całkiem skomplikowanych) jest robione na pająku ?
    ma to jakieś techniczne uzasadnienie czy to po prostu lenistwo?

Wzmacniacze lampowe często się robi w pająku ponieważ występują w nim wysokie napięcia i zwykła płytka może nie wytrzymać. :) Często też robi się je w pająku aby łatwiej było je modernizować , przerabiać.

Pozdrawiam FlyMan

• #11 11 Lis 2010 23:26
    mkpl
    Poziom 37  

Wzmacniacz piękny :) wytłumacz mi o co biega z tymi wyjściami głośnikowymi? bo jest ich 6 zamiast 4

• #12 11 Lis 2010 23:42
    chaka
    VIP Zasłużony dla elektroda

Wykonanie piękne, ale śrubki w ocynku pasują tu jak pięść do nosa. Proponuję czernione torx'y M3 z TME. No i ten włącznik..... Potencjometry ALPHA to podróba ALPS'a i nie mają nic wspólnego z najwyższą jakością.

• #13 12 Lis 2010 00:27
    ElectroTom
    Poziom 24  

Zawsze doceniam ogrom włożonej pracy. Duże brawo - jedynie te uchwyty.
    Jak nie tajemnica proszę o schemat, może być sama końcówka.
    Pozdrawiam.

• #14 12 Lis 2010 00:32
    thereminator
    Warunkowo odblokowany

mkpl napisał:
    Wzmacniacz piękny :) wytłumacz mi o co biega z tymi wyjściami głośnikowymi? bo jest ich 6 zamiast 4

Przecież na tym samym zdjeciu jest wyjaśnienie (plakietka nad wyjściami) - wyprowadzone wyjścia na 4Ω i 8Ω.

• #15 12 Lis 2010 17:42
    woda400
    Poziom 11  

Ja nie mam zastrzeżeń do wyglądu bo widziałem gorsze fabryczne, jedyne co bym zmienił do diody na przednim panelu bo to przecież półprzewodniki, ale każdy ma własny gust, a poza tym to chylę czoła za wygląd zewnętrzny!

Pozdrawiam woda400

• #16 12 Lis 2010 18:40
    nitros66
    Poziom 25  

Zacna konstrukcja. Jak przedstawia się kosztorys całości?

• #17 13 Lis 2010 20:30
    lechtube
    Poziom 2  

nitros66 napisał:
    Zacna konstrukcja. Jak przedstawia się kosztorys całości?

Kosztorys to ponad 2000zł z nowymi lampami kt88

• #18 16 Lis 2010 14:51
    Dj Joker
    Poziom 26  

Ave

Piękna konstrukcja, wszystko dopracowane. Jedyne co mi się nie podoba, to te krzywo wywiercone otwory na tyle, jak już robić porządnie, to porządnie :)
    Może jeszcze koszt trochę przyduży.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME