Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Kablówka analogowa Vectra a sygnał EPG

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Użytkowy -> Kablówka analogowa Vectra a sygnał EPG
Autor
Wiadomość
adikow
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Katowice

Post#1 Post autora tematu 11 Lis 2010 16:07   

Kablówka analogowa Vectra a sygnał EPG

Witam
Posiadam kablówkę z vectry i na jednym TV mam dekoder cyfrowy ale chce na drugim TV odbierac sygnał EPG czyli dane o oglądanym programie itd jaki tuner do tego zakupic ???? nie zależy mi na jakości tylko na EPG !
Powrót do góry

jadzka
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Łomża

Post#2 14 Lis 2010 02:24   

Re: Kablówka analogowa Vectra a sygnał EPG

Jeśli ma tuner cyfrowy wbudowany to po wstrojeniu programów cyfrowych EPG powinno być widoczne i nic więcej.

Dodano po 3 [minuty]:

Nie praktykowałem tego na wielu telewizorach, ale na soniakach wiem że działa.
Powrót do góry

forestx
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Gdzieś na Podkarpaciu

Post#3 14 Lis 2010 09:38   

Chcesz oglądać samo epg? Bez wizji/fonii?
Tak jak pisze jadzka - telewizor obsługujący DVB-C.
Najtańszy odbiornik to TechniSat DIGIT MF4-k, lub DIGIT K3X.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Lis 2010 09:38   

Powrót do góry

adikow
Poziom 13
Poziom 13

Post#4 Post autora tematu 14 Lis 2010 15:22   

Dzięki, ale czegoś nie rozumiem, jak Tv (lub dekoder) ma odbierać sygnał Cyfrowy DVB-C z analogowej kablówki jeśli nie ma karty dekodującej CONAX z wykupionym abonamentem ? Mam dekoder TechniSat ale z abonamentem, teraz chce na drugi TV bez, po co płacić za drugi dekoder, jak na analogowym sygnale jest też dużo programów
Czy jest to możliwe żeby odbierać sam sygnał EPG cyfrowo a wizje i fonie analogowo? Czytałem właśnie że Sony tak ma ale jak to działa?
Nie mam niestety Sonego tylko Acer i odbiera analogowo TV ale bez EPG :(
jadzka - masz kablówkę z Vectry?
Może ktoś ma TV Sony i kablówkę z Vectry?? niech się wypowie, może kupie sony
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Lis 2010 15:22   

Powrót do góry

matis057
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Wronki

Post#5 14 Lis 2010 19:01   

EPG jest na kanałach cyfrowych a nie nadawanych analogowo(których odbiera twój tv bez dekodera). EPG jest w kanałach kodowanych cyfrowo. Proste?
Powrót do góry

adikow
Poziom 13
Poziom 13

Post#6 Post autora tematu 14 Lis 2010 20:35   

matis057 napisał:
EPG jest na kanałach cyfrowych a nie nadawanych analogowo(których odbiera twój tv bez dekodera). EPG jest w kanałach kodowanych cyfrowo. Proste?

Wiem, przecież kabel jest jeden i tym jednym kablem nadawana jest TV analogowa i cyfrowa, ale to nie o to chodzi tylko o to jak odbierac EPG nie mając dekodera ale mając sygnał cyfrowy w kablu !!!! (debilem nie jestem znam sie na elektronice ) jak pisze wyżej sony podobno umie połączyć te sygnały
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Lis 2010 20:35   

Powrót do góry

matis057
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Wronki

Post#7 14 Lis 2010 20:42   

EPG nie odbierzesz bez dekodera DVB-C.
Powrót do góry

kazikszach
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: --

Post#8 14 Lis 2010 21:05   

Zrozumiałem, że chcesz mieć obraz z analogu i na nim nałożone EPG, które jest na tym samym programie, ale cyfrowym.
Powrót do góry

forestx
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Gdzieś na Podkarpaciu

Post#9 14 Lis 2010 22:22   

kazikszach napisał:
Zrozumiałem, że chcesz mieć obraz z analogu i na nim nałożone EPG, które jest na tym samym programie, ale cyfrowym.
- nie ma takiej możliwości - programy analogowe nadawane są na innych częstotliwościach, niż MUX'y (paczki) kanałów cyfrowych (w jednym MUX'ie zawiera się kilka/kilkanaście programów SD + kilka radyjek + EPG + sporo innych danych dla dekodera).
Przykładowo (u mnie):
TVP1 podaje analogowo na częstotliwości 191,25MHz
TVP1 podaje cyfrowo w MUX'ie na częstotliwości 730MHz (leci tam 5 innych programów TV i siedem radyjek).

Fantazjujemy:
jak odebrać TV analogowo i nałożyć na to EPG z cyfry.
Potrzebny jest odbiornik analogowy.
Potrzebny jest odbiornik cyfrowy (bez karty, z tego co się nie orientuję, nikt nie koduje EPG)
Potrzebne jest "coś" "do nałożenia" tych dwóch obrazów na siebie - nie mam końcepci jak, ale zapewne da się to zrobić.
Powodzenia życzę.
Powrót do góry

kazikszach
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: --

Post#10 14 Lis 2010 22:43   

Może autor się wypowie czy dobrze zrozumiałem jego pytanie, bo trudno coś dalej radzić.
Powrót do góry

adikow
Poziom 13
Poziom 13

Post#11 Post autora tematu 15 Lis 2010 01:17   

dokładnie o to chodzi, racja że Epg nie jest kodowany wiec pozostaje synchronizacja sygnału, hmm oczywiście to jest tylko abstrakcja bo jak to zrobić
Pozostaje chyba dobry tuner DVB pod komputer i epg pobierac z Internetu

Co znalazłem na temat telewizorów Sony z wbudowanym DVB-C DVB-T i analog

Informacje o pomocy technicznej dotyczące zintegrowanej technologii DVB-C bez dekodera

Wiele współczesnych telewizorów marki Sony posiada zintegrowaną technologię DVB-C wykorzystywaną do odbioru telewizji kablowej (proszę sprawdzić dane techniczne, aby upewnić się w jakich modelach telewizorów zostało to zastosowane). Pozwala to klientom Sony podłączyć telewizor bezpośrednio do sieci kablowej za pomocą wyjścia antenowego, bez konieczności stosowania dekodera (STB).

DVB-C to metoda transmisji i odbioru sygnałów telewizji kablowej, w standardzie przemysłowym, zgodnie z definicją cyfrowej naziemnej emisji telewizyjnej (Digital Video Broadcasting - DVB) Jednakże, nie dołączono tu takich zaawansowanych funkcji jak obraz na żądanie (VOD), stąd z tej technologii nie można aktualnie korzystać.

We wszystkich telewizorach Sony zamontowano wyjście dla popularnego interfejsu, umożliwiające łączenie się odbiornika z sygnałami zakodowanymi (dotyczy to zwykle kanałów płatnych, będących w ofercie operatorów sieci kablowych). Aby uzyskać dostęp do tych kanałów, należy wystąpić do operatora sieci kablowej o przyznanie Conditional Access Module (CAM) [Moduł dostępu warunkowego (CAM)]. Trzeba również brać pod uwagę, że dostęp do tych kanałów jest płatny.

Firma Sony dołożyła wszelkich starań, aby zapewnić kompatybilność tego odbiornika telewizyjnego ze wszystkimi możliwymi sieciami kablowymi, ale nie zawsze jest to możliwe z przyczyn technicznych lub handlowych. Za pomocą poniższych linków, klient może sprawdzić zgodność odbiornika telewizyjnego z określoną siecią kablową.

Parametry dostrajania sieci kablowej

Proszę wybrać kraj dla operatora sieci kablowej:

* Dania
* Finlandia
* Niemcy
* Szwecja
* Holandia (Ziggo)
(polska oczywiście pominięta)

Dostrajanie sieci kablowej - zalecenia

Firma Sony zaleca, aby klienci korzystali z opcji Quick Scan [Szybki przegląd] dostępnej w menu Digital Cable Tuning [Dostrajanie cyfrowej sieci kablowej] (szczegóły znajdują się w podręczniku użytkownika). Wyniki otrzymuje się szybko i rzetelnie, ponieważ wyszukiwanie opiera się na informacjach pochodzących bezpośrednio od operatora sieci kablowej. Aby zwiększyć efektywność trybu wyszukiwania, niektórym z parametrów należy nadać wartość inną niż Auto [Automatyczne] (więcej wskazówek dostarczają poniższe linki).
Jeśli wyszukiwanie sieci kablowej za pomocą opcji Quick Scan [Szybki przegląd] nie przyniesie rezultatów, można skorzystać z opcji Full Scan [Pełen przegląd]. Opcja ta sprawdza każdą częstotliwość nadawania sygnału i w zależności od tego, jak wiele kanałów (zarówno w technologii analogowej, jak i cyfrowej) dostarcza dany operator sieci kablowej, należy się liczyć z czasochłonnością takiej operacji.

Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Lis 2010 01:17   

Powrót do góry

jadzka
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Łomża

Post#12 15 Lis 2010 20:03pomocny post - solucja   

Ja mam sony KLD-32W5500 i telewizję z Vectry i oczywiście, aby zobaczyć EPG trzeba przełączać telewizor na wstrojone kanały cyfrowe. Niestety nie da się włączyć EPG oglądając analog (funkcja niedostępna w tym trybie).

PS.
Do odbierania EPG nie potrzebna jest karta dostępu.
Powrót do góry

adikow
Poziom 13
Poziom 13

Post#13 Post autora tematu 15 Lis 2010 20:39   

no to juz wszystko wiem dzięki !
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Użytkowy -> Kablówka analogowa Vectra a sygnał EPG
Strona 1 z 1