Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

touran ogrzewanie słabo grzeje, a czasami wogóle

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Mechanika -> touran ogrzewanie słabo grzeje, a czasami wogóle
Autor
Wiadomość
danios
Poziom 2
Poziom 2

Post#1 Post autora tematu 12 Lis 2010 10:22   

touran ogrzewanie słabo grzeje, a czasami wogóle

Witam mam problem w vw toran 2003/2004 ogrzewanie albo niedziała albo słabo grzeje czasmi po przejechaniu 1 km grzeje a czasami wogóle niewiem czym to może być spowodowane i jak to naprawić proszę o pomoc
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Lis 2010 10:22   

Powrót do góry

helmud7543
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Przeworsk

Post#2 13 Lis 2010 00:09   

Re: touran ogrzewanie słabo grzeje, a czasami wogóle

Sprawdź czy poziom chłodziwa nie jest niski a jeśli jest w porządku to czy układ nie jest zapowietrzony.
Powrót do góry

danios
Poziom 2
Poziom 2

Post#3 Post autora tematu 13 Lis 2010 10:43   

w zbiorniku jest ponad połowę płynu (może za mało), natomiast jak odpowietrzyć układ z góry dziekuje za pomoc

Dodano po 2 [minuty]:

jeszcze jedno czy mówimy o klimie -"chłodziwo" bo mam zwykła klime nie climatronic
Powrót do góry

zydanet83
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Jastrzębie Z

Post#4 13 Lis 2010 20:51   

Sprawdź stan płynu chłodzenia ... jeśli potrzeba jest odpowietrzenia to przy chłodnicy są odpowietrzniki ... Zapal samochód i odkręć jeden z nich aż pojawi się płyn potem zakręć ... Ale sprawdź również skąd może być wyciek ... jeśli na zewnątrz to pół biedy ( okolice chłodnicy ) ... sprawdź olej czy przypadkiem tam nie wyciekł .
Powrót do góry

tasmanski
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Łańcut

Post#5 13 Lis 2010 20:56   

A może kolego jeżdzisz na rezerwie i wówczs webasto się nie włącza
Powrót do góry

marcinw2105
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: żywiec

Post#6 13 Lis 2010 21:17   

witam wszystkich tu zebranych chcialbym swoje tutaj dodac
po pierwsze vw ma uklad chlodzenia ktory sam sie odpowietrza po drugie jak braknie plynu chlodzacego to marchewa sie ci na liczniku zaswieci po trzecie jesli masz 2.o tdi tobedziesz mial go ciezko nagrzac na krotkim odcinku drogi a w zimie to masakra blaatego vw stosuje w tych silnikach dogrzewacz ktory ma pomoc biedakowi nabrac ciepla:D jedynie co moge pomoc to sprawdzenie podgrzewacza i posiadanie w zbiorniku 10 litrow paliwa po wiem ze ponizej sie dogrzewacz blokuje ze wzgledow paliwo chlonnych:) a diagnoza podgrzewacza jest mozliwa poprzez vag szukaj w tym kierunku i ciepla z kratek zycze :)
Powrót do góry

danios
Poziom 2
Poziom 2

Post#7 Post autora tematu 14 Lis 2010 11:22   

to pewnie bedzie problem z webasto dzieki za opinie
Powrót do góry

Marxi
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Gdansk

Post#8 14 Lis 2010 18:34   

Sprawdzałeś , może termostst sie zawiesza ?
Powrót do góry

siano111
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Słubice

Post#9 29 Lis 2010 13:21   

Witam
Proszę o pomoc !
Mam dziwny problem z moim webasto przy włączonym silniku wszystko ok autko szybko się nagrzewa i działa, natomiast jak włączam webasto pilotem przy wyłączonym silniku to startuje odpala chwilę chodzi i się wyłącza i włącza się tylko wentylator.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Lis 2010 13:21   

Powrót do góry

piotruch
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Pomorze

Post#10 29 Lis 2010 20:42   

Przełącz pilota z wentylacji na ogrzewanie.
Jeśli faktycznie startuje ogrzewanie (słychać pompkę paliwa) może być uszkodzona pompa obiegu(piec wyłącza się po przegrzaniu).
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Lis 2010 20:42   

Powrót do góry

siano111
Poziom 5
Poziom 5

Post#11 29 Lis 2010 21:14   

Dzięki za odpowiedź piotruch - ale jak włączam w samochodzie przełącznikiem webasto na wyłączonym silniku to tak samo się odpala tylko na chwile a potem tylko wentylator. A taka naprawa pompki to ile może kosztować ktoś wie? Czy to skomplikowana robota czy dam radę sam czy lepiej się w to nie bawić i dać do serwisu.
Powrót do góry

piotruch
Poziom 15
Poziom 15

Post#12 29 Lis 2010 21:29   

siano111 napisał:
Dzięki za odpowiedź piotruch - ale jak włączam w samochodzie przełącznikiem webasto na wyłączonym silniku to tak samo się odpala tylko na chwile a potem tylko wentylator. A taka naprawa pompki to ile może kosztować ktoś wie? Czy to skomplikowana robota czy dam radę sam czy lepiej się w to nie bawić i dać do serwisu.

Jeśli chodzi o Tourana i te ogrzewanie postojowe to faktycznie Webasto, to musisz wymienić pompkę obiegu cieczy (ten plastikowy walec z króćcami do węża)touran ogrzewanie słabo grzeje, a czasami wogóle

Gdzie to jest - nie wiem, nie znam Turonia.
Naprawa raczej nie wchodzi w grę - tylko wymiana.
Używka pewnie 100-200zł kosztuje.

Przed wymianą zrobiłbym diagnozę i odczytał błędy z pieca. Żeby nie robić czegoś na darmo.
Powrót do góry

siano111
Poziom 5
Poziom 5

Post#13 29 Lis 2010 23:11   

dzięki piotruch chyba się umówię na diagnozę u mnie ponoć 50zł ale nie wiem ile taka wymiana z pompką może kosztować.
Powrót do góry

piotruch
Poziom 15
Poziom 15

Post#14 29 Lis 2010 23:35   

Jak masz laptopa kup kabelek diagnostyczny. Zakup szybko się zwróci ;-)
Powrót do góry

siano111
Poziom 5
Poziom 5

Post#15 29 Lis 2010 23:37   

a jaki to musi być kabel a i skąd program?
Powrót do góry

makaron1971
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Kraków

Post#16 18 Gru 2010 19:38   

Kabel to może być z 1359687192 na ALL.... Ale nie obsługuje wszystkich podzespołów. Trzeba poszukać.
U mnie też nie grzeje dobrze (Touran 1,9 TDi BKC). Termostat wymieniony i nie łapie temperatury. Po przejechaniu 20 km nawet wskazówka nie drgnęła. Nie wiem czy Webasto działa. Układ odpowietrzony. Poziom płynu jest właściwy ( tak jak kolega wspomniał: czujnik poziomu płynu jest w zbiorniczku i w przypadku braku widać na MFA taki duży napis "STOP" :). Jakieś nowe sugestie?

Znalazłem jeszcze SkanerDOMINATOR 1368284341 na ALL....
Powrót do góry

Elrobeert
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Warszawa

Post#17 03 Mar 2011 21:55   

Wymieniałem pompkę w Touranie. Nowa w serwisie kosztuje 700, na serwisie aukcyjnym 150-200, u przedstawiciela producenta dałem 300. Mój Touran nie grzał w kabinie, mimo nagrzanego silnika. Aby włączyć grzanie musiałem się zatrzymać, odkręcić korek od chłodzenia i popiłować silnikiem do 3-3,5 tys. obrotów. Pomagało czasami na 10 minut a czasami na tydzień. Webasto po wymianie pompki trzeba było VAGiem wyzerować. Po trzykrotnym nieudanym odpaleniu, komputer go wyłączył. Jeszcze nie wszystko chodzi jak trzeba (chyba jeszcze układ jest trochę zapowietrzony), ale pierwsza jazda samochodem po naprawie i ciepło z kratki po 2 minutach - rewelacja.
Powrót do góry

redzi102
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Kościerzyna

Post#18 12 Mar 2011 00:51   

Panowie to proste.
Mam Tourana 1.9 tdi z 2005r i dowiedziałem się w serwisie i u diagnosty że to jest jakaś płytka w dogrzewaczu (podgrzewaczu jak kto woli), to się nie nazywa webasto.
po podłączeniu komputera diagnostycznego wykasowaniu błędów i włączeniu dogrzewaczu na nowo chodzi u mnie przez ok miesiąc, potem znowu to samo.
A ta część jak się dowiedziałem to nowa w serwisie kosztuje ponad 500 zł albo troszkę ponad 700 zł. Niestety nie pamiętam dokładnej ceny ponieważ to było już kilka ładnych miesięcy temu, a kupowałem kilka części i nie pamiętam ceny. Niestety nigdzie nie mogłem dostać tej że części tylko i wyłączenie serwis mi został. A używane części nie wchodzą w rachubę, ponieważ to jak to mówicie webasto psuje się często a te urzywki są niestety po regeneracji albo po prostu popsute i nie działają jak prawidłowo.

Więc drodzy panowie zostaje wam serwis na zakup części.
A co to wymiany to u mechanika czas mniej niż godzina. Sam pierwszy raz wymieniałem troszkę ponad godzinkę, proste ale niestety należy zdjąć zderzak, bo ten dogrzewacz znajduje się po prawej stronie zraz przed przednim kołem.
Powrót do góry

rob06
Poziom 1
Poziom 1

Post#19 20 Mar 2011 19:50   

Wymieniałem pompkę w Touranie. Nowa w serwisie kosztuje 700, na serwisie aukcyjnym 150-200, u przedstawiciela producenta dałem 300. Mój Touran nie grzał w kabinie, mimo nagrzanego silnika. Aby włączyć grzanie musiałem się zatrzymać, odkręcić korek od chłodzenia i popiłować silnikiem do 3-3,5 tys. obrotów. Pomagało czasami na 10 minut a czasami na tydzień. Webasto po wymianie pompki trzeba było VAGiem wyzerować. Po trzykrotnym nieudanym odpaleniu, komputer go wyłączył. Jeszcze nie wszystko chodzi jak trzeba (chyba jeszcze układ jest trochę zapowietrzony), ale pierwsza jazda samochodem po naprawie i ciepło z kratki po 2 minutach - rewela
DAJ PROSZĘ JAKIEŚ NAMIARY NA TĄ POMPKĘ ZA 300ZŁ.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Mar 2011 19:50   

Powrót do góry

kimag
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Drammen

Post#20 01 Gru 2012 07:30   

Witam mam podobny problem z Turanem 1,9. 2006r . Ogrzewanie działa w kratkę jak się zagrzewa silnik leci ciepłe gdy osiągnie 90 stopni dmucha zimne. Wymieniłem termostat w silniku i nic nie pomogło. Za obserwowałem że poziom płynu chłodzącego jest minimum wręcz zbiorniczek wyrównawczy jest pusty. Odkręciłem korek w celu dolania wody do układu ciśnie w zbiorniczku wyrównało się i był stan płynu ok. Mam teraz zagadkę czemu poziom płynu jest tak różny (zasysa go bo silnika )? Czy pomoże sama wymiana korka od zbiorniczka ? Może tu tkwi problem. Proszę o jakąś podpowiedz gdzie dalej szukać i jak zdiagnozować usterkę. Przez myśl przeszła mi nawet uszczelka pod głowicą.
Powrót do góry

Elrobeert
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Warszawa

Post#21 31 Mar 2014 15:54   

Stary temat, ale może komuś pomoże. Pisałem kilka postów wyżej o wymianie pompki od webasto. Otóż cała historia zakończyła się wymianą uszczelki pod głowicą. Przelot był minimalny i lekko zapowietrzał się układ chłodzenia, wystarczało to jednak na zapowietrzenie nagrzewnicy. Po naprawie jeżdżę już dwa lata i wszystko gra.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Mechanika -> touran ogrzewanie słabo grzeje, a czasami wogóle
Strona 1 z 1