Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Kuchenka gazowa Mastercook

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> Kuchenka gazowa Mastercook
Autor
Wiadomość
dyciu
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: Kraków

Post#1 Post autora tematu 13 Lis 2010 00:45   

Witajcie,
Mam następujący problem z piekarnikiem Mastercook. Kuchenka jest wieloletnia i niestety nie mam pojęcia co to za model dlatego umieszczam jego zdjęcie poniżej:

Podczas pieczenia ciasta wychodzą zakalce itd... stwierdziłem po wstępnych oględzinach, że możliwą przyczyną jest nie osiąganie przez piekarnik ustalonej temperatury. Wydaję mi się że gdy dawniej ustawiałem pokrętło na 5-7 to sam odgłos jak i płomień był znacznie większy niż teraz. Pokrętło wygląda tak:

Natomiast element grzewczy wygląda następująco:

Pytanie do Was co zrobić? Jak upewnić się która część nawaliła? Może to dysze? Może coś z kurkiem? A może termopara? Jestem zupełnym laikiem stąd proszę o jakieś cenne wskazówki.

Pozdrawiam serdecznie
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Lis 2010 00:45   

Powrót do góry

buleczka77
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: ''-''

Post#2 14 Lis 2010 23:48   

Re: Kuchenka gazowa Mastercook

gdyby termopara to by gasł,nagrzej piekarnik przez jakies 10 min na poz 8,potem zmniejsz na 1 i zobacz czy maleje plomien jesli nie do wymi9any zawor piekarnika
Powrót do góry

dyciu
Poziom 7
Poziom 7

Post#3 Post autora tematu 26 Lis 2010 09:04   

Nie napisałem o tym ale takie testy właśnie przeprowadziłem i wszystko działa prawidłowo. Niestety coś co udawało się zawsze lub było gotowe po określonym czasie - teraz najnormalniej się nie piecze.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Lis 2010 09:04   

Powrót do góry

Hedwinia
Poziom 1
Poziom 1

Post#4 26 Lis 2010 18:44   

Witam, mam kuchenkę do zabudowy Mastercook 05 mx , gazową z eletrycznym piekarnikiem (termoobiegiem). Nastawiam na daną funkcję- z termoobiegiem, sam piekarnik i zegar się pali, zegar od temperatury się nie pali. Kuchenka jest zimna. Co robić, jaka może być przyczyna? Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Lis 2010 18:44   

Powrót do góry

peter falk
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: B...

Post#5 28 Lis 2010 04:08   

Kuchenka z serii 7500 jak widzę na zdjęciach. A po objawach to albo dysza do przeczyszczenia, albo zawór do wymiany. Naklejka informacyja co to za kuchenka jest na lewej, zewnętrznej stronie obudowy, na górze, w głębi- a także wklejona do gwarancji. Numery są potrzebne do ustalenia jaki typ zaworu piekarnika lub jego zamiennik konieczny jest do ew. wymiany.
Jaka jest wysokość płomienia od razu po zapaleniu przy zimnym piekarniku i nastawie na jedynkę? Prawidłowo jest ok. 2 cm
Powrót do góry

adamk4
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Stalowa Wola

Post#6 14 Sie 2011 20:23   

Mam problem z piekarnikiem. Piekarnik cały czas chodzi na max. płomieniu. Dlaczego? Kuchenka ma ok 10 lat.
Powrót do góry

peter falk
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: B...

Post#7 14 Sie 2011 21:58   

adamk4 napisał:
Mam problem z piekarnikiem. Piekarnik cały czas chodzi na max. płomieniu. Dlaczego? Kuchenka ma ok 10 lat.

Uszkodzony zawór gazu piekarnika wraz z kapilarą.
A jaki jego typ i numer serwisowy, to czytaj to:
peter falk napisał:
Naklejka informacyja co to za kuchenka jest na lewej, zewnętrznej stronie obudowy, na górze, w głębi- a także wklejona do gwarancji. Numery są potrzebne do ustalenia jaki typ zaworu piekarnika lub jego zamiennik konieczny jest do ew. wymiany.

Powrót do góry

adamk4
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Stalowa Wola

Post#8 15 Sie 2011 07:42   

Jaka cena moze byc tych czesci? Bo jeśli z robocizną ze 100 lub wiecej to nawet sie nie opłaca.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Sie 2011 07:42   

Powrót do góry

david-92
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Kielce

Post#9 15 Sty 2012 16:27   

Witam,
na mój gust jest to Wrozamet Mastercook MK-1306.Z boku z lewej strony obudowy szukaj tabliczki znamionowej,tam powinno pisać jak jest to typ kuchenki.Z wyglądu to przypomina Mastercooka typ 8565.Pzdr;)
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> Kuchenka gazowa Mastercook
Strona 1 z 1