Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modding pendrive'a - obudowa z klawiszy

Dez1 13 Lis 2010 16:20 2476 3
  • #1 13 Lis 2010 16:20
    Dez1
    Poziom 23  

Witam!
    Połamała mi się obudowa pendrive'a 1GB Kingstone'a. Wprawdzie mozna ją było skleić.. Ale zaistniała sytuacja + długi weekend zainspirowały mnie do zrobienia jakiejś ciekawej obudowy zastępczej.
    Poniżej opis.

1. Potrzebna rzeczy:
    - cążki
    - pilniczek "iglak" płaski
    - ostry nożyk
    - klej typu "super glue"
    - dwa pasujące do siebie klawisze (np. "+" i "enter" z klawiatury numerycznej, 2 "shifty" itd.)
    Poświęciłem starą klawiaturę z ukośnymi klawiszami. Proste byłyby lepsze.

2. Używając cążek usunałem, z grubsza, wystające elementy wewnatrz klawiszy.

3. Ostrym nożykiem naciąłem krawędź klawiszy i zrobiłem lekkie wyżłobienia, o odpowiedniej szerokości. Wycięcia dopracowałem pilniczkiem "iglakiem" - aby po złożeniu klawisze dolegały do końcówki pena, a między ich bokami nie było szczelin.

4. Ostatni krok to wklejenie kości, aby się nie ruszała w nowej obudowe i sklejenie pena.

5. Przed sklejeniem mozna zrobić "uszko". Nalezy z drucika zgiąć odpowiedni kształt, nastepnie wypalić otworek rozgiętym i podgrzanym spinaczem biurowym. Włożyć "uszko" i zatopić plastikiem (rozgrzanym/ podpalonym), lub wkleić na klej. Jeżeli wklejamy uszko, należałoby je zabezpieczyć kawałkiem izolacji, aby przypadkiem nie powstało zwarcie w penie.

• #2 13 Lis 2010 16:24
    mateuszo997
    Poziom 13  

Świetny i inspirujący pomysł ;)

• #3 14 Lis 2010 02:12
    fafik50
    Poziom 15  

Czy aby nie jest za gruby? Może te klawisze trzeba było troszkę spiłować. Pomysł w sumie świetny. Teraz zatyczkę trzeba zrobić z Del i Alt :wink:

• #4 14 Lis 2010 16:51
    Dez1
    Poziom 23  

fafik50 napisał:
    Czy aby nie jest za gruby? Może te klawisze trzeba było troszkę spiłować. Pomysł w sumie świetny. Teraz zatyczkę trzeba zrobić z Del i Alt :wink:

Trochęza gruby jest - to fakt. Lepsze byłyby klawisze z innej klawiatury - płaskie. Ale takiej do kasacji nie miałem :)

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme