Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj | Rejestracja | ZalogujCo to jest rozszerzenie plik .docx, xlsx Jak i czym otworzyć


  Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Tymczasowe forum ->Co to jest rozszerzenie plik .docx, xlsx Jak i czym otworzyć Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu 
AutorSchowaj lewą kolumnę Pokaż lewą kolumnę Wiadomość
lukasker
Tłumacz Redaktor
Miasto: Kielce
Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 2916
Ocena postów: 52
lukasker
Tłumacz Redaktor
Post#1 15 Lis 2010 09:00  Autor tematu   

Co to jest rozszerzenie plik .docx, xlsx Jak i czym otworzyć


Poradnik w budowie
Co to jest rozszerzenie plik .docx, xlsx Jak i czym otworzyć Pliki z rozszerzeniem .docx to pliki dokumentów tekstowych, nowe rozszerzenie wprowadzone zostało po raz pierwszy w programie Microsoft Office 2007. Starsza wersja tego pakietu nadawała dokumentom rozszerzenia doc, xsl (arkusz kalkulacyjny) oraz ppt(prezentacja Power Point). Od wersji 2007 wprowadzono nowe rozszerzenia docx, xslx, pptx. Niestety dokumenty w formacie docx, xslx, pptx nie są kompatybilne z starszą wersję pakietu Office. Najnowsze wersja Office radzą sobie ze starszymi rozszerzeniami (również potrafi zapisać dokument z rozszerzeniem dla starszych wersji pakietu Office).

Jeśli mamy zainstalowany Office 2007, 2010 lub nowszą wystarczy kliknąć by otworzyć plik, co zrobić jeśli mamy starszą wersje lub w ogóle nie posiadamy zainstalowanego Offica a musimy przejrzeć jakiś dokument.

Uaktualnij starego Offica
Starsze wersje Office po wgraniu aktualizacji również mogą otwierać nowe formaty. Wystarczy ściągnąć pakiet zgodności ze strony Microsoft (TUTAJ). Wpierw należy zainstalować wszystkie ważniejsze aktualizacje dla systemu Windows.

Przeglądarki Pików
Jeśli potrzebujemy tylko przeczytać dany dokument możemy skorzystać z przeglądarek nowych plików. Przeglądarki możemy całkowicie za darmo pobrać ze strony Microsoftu. Jedną z nich jest Word Viever 2007, który pozwala na otwieranie, przeglądanie i drukowanie dokumentów docx. Nie pozwala natomiast na ich zapisanie, co automatycznie wyklucza ewentualną edycję.
Word Viever 2007
PowerPoint Viewer 2007
Excel Viewer 2007

Przeglądarka wszystkich rodzajów dokumentów
TextMaker Viewer.

Konwertery Online
Można również skorzystać z jednego z dostępnych online konwerterów, który zamieni pliki docx na inne, jak i skonwertuje przeróżne inne rodzaje dokumentów np.
www.docx2doc.com/convert/
www.docx-converter.com
http://zamzar.com/

Choć serwisy są dostępne w języku angielskim, to ich obsluga jest bardzo intuicyjna.

http://media-convert.com/pl/
Konwerter dostępny w języku Polskim

Poczty email
Niektóre webowe poczty email, mają wbudowany podgląd plików docx, a nawet ich edycje. Jedną z nich jest popularny i darmowy Gmail. Jeśli dostaniemy od kogoś maila z nowym formatem pliku, wystarczy kliknąć opcję wyświetl na samym dole maila by móc obejrzeć plik (zdjęcie poniżej z lewej). Po otwarciu plik możemy też edytować (górny prawy róg) za pomocą opcji edytuj lub/i zapisać w naszych dokumentach online (zdjęcie poniżej z prawej).
Co to jest rozszerzenie plik .docx, xlsx Jak i czym otworzyć Co to jest rozszerzenie plik .docx, xlsx Jak i czym otworzyć
Jeśli chcemy otworzyć plik z dysku, najprościej jest wysłać maila do samego siebie lub otworzyć za pomocą usługi Dokumenty zintegrowanej z pocztą Gmail(zdjęcie poniżej), by to zrobić należy zalogować się na swoje konto Gmail, przejść do zakładki dokumenty (na górze) i kliknąć przycisk upload, by wgrać plik do dokumentów.
Co to jest rozszerzenie plik .docx, xlsx Jak i czym otworzyć

Otwórz w Open Office
Co to jest rozszerzenie plik .docx, xlsx Jak i czym otworzyć
Jeśli masz zainstalowany darmowy pakiet biurowy Open Office w wersji 3.0 lub nowszej, również możesz otwierać pliki docx. Jeśli nie wystarczy go ściągnąć (Tutaj.

Otwórz w widget'iel
Widget Docx-converter Dashboard Widget pozwala na konwersje plików docx prosto z poziomu pulpitu, wystarczy go pobrać Tutaj
Co to jest rozszerzenie plik .docx, xlsx Jak i czym otworzyć
.

Chcesz pomóc innym użytkownikom Elektrody?
Masz pomysł jak rozszerzyć, uzupełnić powyższy artykuł?
Napisz wiadomość do autora tekstu lub zostaw swój pomysł w komentarzach.


Pomocny post? + -1 -
Powrót do góry
Google

Google Adsense
GooglePowrót do góry
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu     Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Tymczasowe forum -> Co to jest rozszerzenie plik .docx, xlsx Jak i czym otworzyć
Strona 1 z 1
Podobne tematy
Jak otworzyć plik docx? (1)
Co to za plik iso? Czym go otworzyć? (2)
Czym otworzyć plik MDS i MDF? (1)
Plik pcb. Jak można otworzyć taki plik? (5)
Jakim programem otworzyć plik ze schematem ? (4)
Jakim programem otworzyć plik nrg? (1)
W jaki sposób otworzyć plik DMG? (3)
Pliki srt - czym otworzyć (1)
Pliki FLAC - czym otworzyć? (5)
Przestrajanie TV. Jak to jest z doborem fonii? Czym należy się kierować? (3)


Przełącz wygląd na komórki Przełącz wygląd na komputery desktop

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Kontakt

Page generation time: 0.102 seconds

elektroda.pl temat RSS