Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Predom Termet piecyk gazowy

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Predom Termet piecyk gazowy
Autor
Wiadomość
macek
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Dulowa koło Krakowa

Post#1 Post autora tematu 30 Wrz 2004 22:11   

Witam czy ma ktos jakies materiały dotyczące piecyka gazowego jednoobiegowego tej firmy. Piecyk ma juz 10 lat nie da się zapalić świeczki w tym piecyku. Posprawdzałem styki, nie mam pomyslu co jeszce mozna zrobic. Moze ktos juz się borykał z tym problemem.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 30 Wrz 2004 22:11   

Powrót do góry

Jakub Urban
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: dolna grupa pod grudziądzem

Post#2 04 Paź 2004 19:16   

Re: Predom Termet piecyk gazowy

Witam
Jeśli ten piecyk ma ponad 10 lat to lepie go wyrzuć na złom!
W tak starym piecyku może wydostać się czad i zabić wszyskich obecnych w pomieszczeniu!
Nie ryzykuj bo nie warto
Powrót do góry

axxx
Poziom 23
Poziom 23

Post#3 04 Paź 2004 19:33   

Moze powiesz cos wiecej o tym piecyku bo jakos go nie widze :)
Moj piecyk ma 25 lat z tej samej firmy i chodzi bez zarzutu .
Jaki to typ ? Czy posiada kapilare przy swieczce itp.
Proponuje gruntowny przeglad tego piecyka z wyczyszczeniem i udroznieniem wszelkich rurek , dysz itp. w zespole gazowym szczegolnie.
Powrót do góry

janas
Poziom 12
Poziom 12

Post#4 04 Paź 2004 19:52   

Z tego co pamiętam w tym okresie były świeczki zapalane na dwa sposoby.Jeden to typowy zaworek o niewielkiej średnicy i rurka na końcu której palił się płomień (należy odkrecić rurkę i przeczyścić otwór w dyszy -tylko czmś miękim aby jej nie powiększyć) do tego dotykał bimetal który otwierał zawór głowny piecyka.Drugie wykonanie było podobne tylko zamiast bimetalu do świeczki dotykała termopara która z kolei uruchamiała zawór główny.Tak czy tak należy przeczyścić dyszę świeczki.
Powrót do góry

macek
Poziom 20
Poziom 20

Post#5 Post autora tematu 05 Paź 2004 00:11   

Piecyk ma termopare i niezamierzam go wyrzucac na zlom bo jestem z niego calkowicie zadowolony 10 lat bezobslugowej pracy, mysle ze jeszcze kilka lat spokojnie pociagnie.
Powrót do góry

pstryk
Poziom 13
Poziom 13

Post#6 05 Paź 2004 01:17   

u mnie w tym wyrobie nalezy wcisnac pokretlo plomienia do oporu,zapalic swieczke i czekac okolo minuty az zalapie,wtedy mozna puscic pokretlo,jesli takie cos robiles i nie pomaga to po majstra czas dzwonic bo to jednak gaz i szkoda zdrowia a i wspolna lazienka z sasiadem nie nalezy do przyjemnosci czego ci nie zycze,pozdrawiam:)
Powrót do góry

pstryk
Poziom 13
Poziom 13

Post#7 05 Paź 2004 01:19   

u mnie w tym wyrobie nalezy wcisnac pokretlo plomienia do oporu,zapalic swieczke i czekac okolo minuty az zalapie,wtedy mozna puscic pokretlo,jesli takie cos robiles i nie pomaga to po majstra czas dzwonic bo to jednak gaz i szkoda zdrowia a i wspolna lazienka z sasiadem nie nalezy do przyjemnosci czego ci nie zycze,pozdrawiam:)
Powrót do góry

macek
Poziom 20
Poziom 20

Post#8 Post autora tematu 05 Paź 2004 17:27   

Wiem jak sie zapala swieczke to to mozna przeczytac w instrukcji. To nie jest piecyk łazienkowy tylko do centralnego ogrzewania.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Paź 2004 17:27   

Powrót do góry

Henryk_P
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Wrocław

Post#9 05 Paź 2004 17:44   

Jezeli tak to sprawdź termiki od "cofki" i od przegrzanej wody - na wężownicy, tamten jest na górze pod czopuchem.
Inaczej poodpinaj przewody z tych termików/jak termostat w POLAR-BIO/
i kable skutecznie zewrzyj wtedy termopara robi prosto na elektrozawór.
Musisz uzyskac "załapanie" elektrozaworu, świeczka musi dobrze grzać termoelement.
Potem- jak nie to próba z inną termoparą na tym elektrozaworze.
Uwarzaj na dokręcanie zestyku termopary do gniazda elektrozaworu, nie szpanować bo puści kołnierzyk pod tą wkrętka, ale kontakt musi być OK>
Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#10 05 Paź 2004 17:45   

jeśli mogę cos doradzić to cos napiszę

Mysle ze najlepiej wezwać Fachowca -nie z Usterki :D popytać znajomych o kontakty...a dlaczego ponieważ z gazem niema żartów!!!! niedawno miałem znajomego który tym sie zajmuje -koszt 50 zł - posprawdzał od a do z uszczelki nowe menbrana itd i rególacja- mordowalismy sie z tym piecykiem sami przez rok wymiana ,wymiana czesci nic nie dała .Trzeba mieć pojęcie co się robi i jak się robi. Zeszło go ok 1,5 godziny piecyk jak burza chodzi !!! nie trzeba bylo czekac 1 godziny aby woda była gorąca!!
Powrót do góry

WoŹnY
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Gdańsk

Post#11 05 Paź 2004 19:04   

Mam piecyk tejże samej firmy i przy objawach jakie kolega wymienia należało wymienić membranę. Przyciskanie pokrętła do oporu nie powodowało uwolnienia gazu. Proponuję fachowca zwykle biorą za przegląd z drobną naprawą od 60-100zł chyba warto :?:
Powrót do góry

janas
Poziom 12
Poziom 12

Post#12 05 Paź 2004 20:11   

Membranę należy wymienić wtedy, gdy wymuszony obieg wody nie powoduje otwarcia zaworu głównego na palniku gazowym czyli nie zapala się gaz i nie jest podgrzewana wężownica.Membrana do świeczki nic nie ma.
Powrót do góry

WoŹnY
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Gdańsk

Post#13 05 Paź 2004 21:45   

Pewnie masz rację janas nie znam się na tym. Jednakże gdy świeczka się nie zapalała fachowiec musiał coś pogrzebać przy tym pokrętle-przycisku. Powymieniał uszczelki membranę i ogólnie piec przeglądnął. Za wizytę skasował 90zł i piec dział po dzień dzisiejszy. Sorki że pomieszałem, ale on to wszystko na raz zrobił a ja byłem zbyt mało uważny :)
Powrót do góry

Marcin Sz.
Poziom 19
Poziom 19

Post#14 05 Paź 2004 21:56   

Jeżeli się zapala i po puszczeniu przycisku gaśnie przesuń w inne miejsce czujnik termopary (ten przy świeczce) - ja też miałem ten proble rok temu - piec chodzi bez zarzutów!
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Paź 2004 21:56   

Powrót do góry

macek
Poziom 20
Poziom 20

Post#15 Post autora tematu 05 Paź 2004 22:30   

Dziekuje wszystkim za pdpowiedzi. Mysle ze rozgladne sie za jakims fachowcem. Spotkałem sie juz z jednym takim fachowcem, ktory jest ponoc bardzo dobry ale krzyczy 300 zl za czyszczenie tego piecyka, co mnie przerazilo. Poszukam lepiej moze znajde kogos tanszego niekoniecznie gorszego.
Powrót do góry

DonRomano
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Rzeszów

Post#16 05 Paź 2004 22:59   

Panowie ani termopara ani membrana nie ma nic wspólnego z brakiem swieczki.
Moze to byc spowobowane trzema usterkami:
Brak gazu w rurze lub zatkana dyszą lub uszkodzeniem zesp. gazowego.
Sprawdź czy masz gaz.
Jeżeli tak to odkręć tą rurkę od dyszy i posłuchaj czy jest w niej gaz po wciśnięciu pokrętła.
Jeżeli nie, to będzie uszkodzony zespół gazowy.

Tak czy siak to gaz i trzeba uważać a wszystkie połączenia należy sprawdzić na szczelność.
Powrót do góry

kenezz
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: dabrowa górnicza

Post#17 23 Sty 2007 20:04   

Re: Predom Termet piecyk gazowy 0089

miałem taki sam proglem, swieczka sie nie chciała zapalic ,wszystko posprawdzałem,przeczysciłem,i nic!!TAK JAK zasugerował,jeden HENRYK P.AKURAT UMNIE,PODZIAłAłO ,TERMOPARY CZUJNIK,KABELKI TRZEBA ZEWRZYC,I DZIAłA ,TZ. uszkodzony czujnik termopary,a tyle sie nagrzebałem,a tu taki pikus,poza tym,trzeba kupic nowy czujnik,i ok dziekuje PANIE HENRYKU!!!!!!!!!:D
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Predom Termet piecyk gazowy
Strona 1 z 1