X

Touran 1.9 TDI wymiana czujnika położenia wału

18 Nov 2010 17:31 KOKomset
  • #1 18 Nov 2010 17:31
    Komset
    Level 2  
    Helpful post? (+1)
    Witam. Mam pytanko, czy ktoś wymieniał może czujnik położenia wału w VW Touranie 1.9 TDI i czy jest to możliwe bez wyjmowania skrzyni biegów? Pytam bo jeden mechanik powiedział mi że trzeba a inny że nie. Z góry dziękuję za odpowiedz.
  • Helpful post
    #2 20 Nov 2010 16:47
    mortalbird
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    Witam. Powiem szczerze ze nie wymieniałem nigdy w tym autku ale nie spotkałem się jeszcze z wyjmowaniem skrzyni do czujnika, sprawdzałem teraz na AUTO DACIE gdzie on się znajduje i myślę ze nie będzie raczej takiej potrzeby demontażu skrzyni
  • #3 20 Nov 2010 19:08
    T5
    Moderator Samochody
    Helpful post? (+1)
    Oznaczenie silnika podaj-było tak i tak bez oznaczenia silnika to tylko wrózba.
  • #4 20 Nov 2010 22:13
    mortalbird
    Level 15  
    Helpful post? (-1)
    w kazdym modelu 1.9 tdi jest w tym samym miejscu wiec oznaczenie nie jest do onca potrzebne ale moge sie mylic za co przepraszam
  • #5 21 Nov 2010 08:48
    T5
    Moderator Samochody
    Helpful post? (+2)
    mortalbird wrote:
    w kazdym modelu 1.9 tdi jest w tym samym miejscu
    Mylisz się:D
  • #6 21 Nov 2010 09:29
    Sztomel
    Level 34  
    Helpful post? (+1)
    To podaj kod silnika 1.9 TDI przy którym trzeba wyjąć skrzynię dla G28 bo z tego co wiem to nie ma takiej potrzeby, nawet przy silniku 2.0 TDI gdzie odczyt ma miejsce z koła sygnałowego od strony uszczelniacza przy skrzyni.
  • Helpful post
    #7 21 Nov 2010 11:18
    T5
    Moderator Samochody
    Helpful post? (+1)
    Zwracam honor -nie trzeba wyciągać skrzyni.Touran 1.9 TDI wymiana czujnika położenia wału
  • #8 21 Nov 2010 23:52
    Sztomel
    Level 34  
    Helpful post? (0)
    Kurcze, widzisz kolego T5 też szukałem takiego rysunku ale mnie uprzedziłeś - fajna serwisówka.
  • #9 24 Nov 2010 21:02
    Komset
    Level 2  
    Topic author Helpful post? (0)
    Bardzo dziękuję za odpowiedzi na moje pytanie. Czujnik wymieniony bez wyjmowania skrzyni jednak problem nie został jeszcze rozwiązany. Silnik dopóki nie wejdzie w tryb awaryjny gaśnie a w kompie dalej ten sam błąd. Prawdopodobnie jest jeszcze problem z pierścieniem magnetycznym do którego wymiany niestety trzeba wymontować skrzynie. Nie wiem czy to czasem nie moja wina, chyba za długo jezdziłem z nadającym się do wymiany kołem dwumasowym z którego prawdopodobnie wydobyły sie opiłki, które uszkodziły pierścień magnetyczny. Ciekawy jestem czy ktoś miał podobny problem?..
  • #10 02 Feb 2011 09:57
    alizet
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    Mam podobny problem, napisz jak rozwiązałeś sprawę. Czy pomogła wymiana pierścienia magnetycznego?
  • #11 19 May 2012 20:39
    _mileq_
    Level 9  
    Helpful post? (+1)
    Witam,

A czy ktoś wymieniał uszczelniacz wraz z pierścieniem magnetycznym??

Może gdzieś jest opisane na forum jak wymienić na nowy domowym sposobem??
    Jeśli jest gdzieś post to z góry dziękuję!!!

Jest do tego specjalny przyrząd który wciska i ustawia czujnik z uszczelniaczem.
    Czytałem że wał musi być ustawiony na "0" ale w jakiej pozycji wtedy ma być pierścień ?? - zablokowanej jak wyjmuje się z opakowania czyli otworem do góry ??

Ja wymieniłem bez przyrządu, gdzie wał ustawiony był na "0" a pierścień otworem do góry (do kropki na obudowie uszczelniacza) Rezultat silnik odpalił i normalnie jeździ ale troszkę gorzej pali tzn. nie od strzału tylko z 2 sec. trzeba go pokręcić.
    Jeśli miałby ktoś wiedzę na ten temat serdecznie dziękuję.

Pozdrawiam.
  • #12 03 Jun 2012 21:09
    mortalbird
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    T5 wrote:
    mortalbird wrote:
    w kazdym modelu 1.9 tdi jest w tym samym miejscu
    Mylisz się:D

kolego T5
    mozesz moi podac silnik w kturym czujnik jest w innym miejscu
    nie zebym cos sugerowal ale chcialbym wiedziec na przyszlosc
  • #13 03 Jun 2012 22:05
    T5
    Moderator Samochody
    Helpful post? (+1)
    T5 wrote:
    Zwracam honor -nie trzeba wyciągać skrzyni.Touran 1.9 TDI wymiana czujnika położenia wału
  • #14 10 Apr 2013 07:31
    Pati
    Level 27  
    Helpful post? (0)
    Jak ten czujnik jest zlokalizowany (jak patrzy jego wtyczka) w Touranie (rozrząd z boku) skrzynia DSG.

Wstępnie zdemontowałem filtr powietrza ale dalej nic nie widzę. Pozdrawiam!
  • #15 10 Apr 2013 07:39
    T5
    Moderator Samochody
    Helpful post? (+1)
    Szukaj w prawo od - za chłodnicą oleju.
  • #16 10 Apr 2013 08:33
    Pati
    Level 27  
    Helpful post? (0)
    ok a wtyczka patrzy do przodu auta czy jakoś po skosie do góry/ na dół?
  Search 4 million + Products
Browse Products