Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobry i tani telewizor. Do 1500 zł. HDMI, full HD.

markus383 18 Lis 2010 19:46 12522 28
  • #1 18 Lis 2010 19:46
    markus383
    Poziom 8  

Witam!!!
    Chciałbym zakupić sobie TV w jakimś dużym markecie.
    Moje wymagania:
    - 32"
    - duży kontrast
    - dobry czas reakcji
    - HDMI
    - koszt w okolicach 1500zł
    - full HD

Chciałbym również, aby była możliwość odtwarzania filmów(1080p, 720p i zwyklych) i mp3 z zewnętrznych dysków twardych. Najlepiej też, aby nie ciągnął ogromnej ilości prądu.

Musi być LCD lub jeśli trzeba będzie dopłacić to również LED.

Wiem, że "każdy ma jakieś niespelnione marzenia", ale moze te moje powyższe się spełnią :wink:

Pozdrawiam!!!
    Mateusz

• #2 18 Lis 2010 23:12
    anmedia
    Poziom 39  

Pozostaje ci sporo dołożyć lub udać się do wymarzonego marketu bo tam wszystko jest najlepsze

• #3 19 Lis 2010 08:24
    Iceman31
    Poziom 20  

Marzenia się spełnią ale nie w tej cenie niestety. Jeśli jesteś nieco dołożyć to jest kilka propozycji....

• #4 19 Lis 2010 19:34
    markus383
    Poziom 8  

A moge prosić jakieś konkretne modele?? Mogę tez dołozyć trochę pieniedzy.

• #5 19 Lis 2010 21:53
    anmedia
    Poziom 39  

markus383 napisał:
    A moge prosić jakieś konkretne modele?? Mogę tez dołozyć trochę pieniedzy.

A może troszeczkę inaczej użyj magicznego słowa google lub jeśli to nie jest skomplikowane wejdź na strony: Sony, Philips, Samsung, LG, Panasonic, Toshiba i zapewne inne też znajdziesz, poświęć troszkę czasu poszukaj tam masz wszystko napisane , wytypuj modele, użyj jakiejkolwiek wyszukiwarki typu twenga.pl, ceneo.pl lub inne aby znaleźć ceny. Iść do ulubionego marketu zobaczyć że tam ten sam telewizor kosztuje 20-30% więcej i później zapytać który z wybranych modeli jest wart swoich pieniędzy podając linki, czy pytając się o niezrozumiałe rzeczy typu np co to jest matryca typu, co to jest rozdzielczość !!!:|

• #6 20 Lis 2010 20:22
    bodzio.c
    Poziom 13  

Witam.
    O jakich marketach piszesz? Sklepy typu Tesco lub REAL sobie odpuść. Natomiast sklepy "dla idiotów" i saturny mają wyższe ceny niż sklepy internetowe.

• #7 20 Lis 2010 20:25
    Paweł1355
    Poziom 19  

Chyba ,że w sklepach dla idiotów trafisz na "bez VAT-u" choć czasami płacisz niewiele mniej niż z Vatem bo liczą od ceny preferowanej przez producenta

• #8 20 Lis 2010 21:56
    AxelNext
    Poziom 38  

W okolicach 1500 zł. czyli od 1000 zł. do 2000 zł. kupisz "dobry" SAMSUNG LE32C650
    Jeśli za drogo to SAMSUNG LE32C550

W obu możliwość odtwarzania filmów z USB:
    Obsługiwane formaty plików: avi, mkv, asf, wmv, mp4, 3gp, vro, vob, mpg

• #9 20 Lis 2010 22:04
    anmedia
    Poziom 39  

axelakis napisał:
    W okolicach 1500 zł. czyli od 1000 zł. do 2000 zł. kupisz "dobry" SAMSUNG LE32C650

Tak ale nie sprawdziłeś jak sobie radzi z zewnętrznymi dyskami twardymi, z FAT jeszcze obleci a NTFS - to rzadkość. Poza tym, markus383 nawet nie próbuje poszukać na własną rękę, a po zakupie za 2-3 miesiące go olśni, co to LED dlaczego był troszeczkę droższy i z pretensjami przybiegnie tutaj.

• #10 20 Lis 2010 22:20
    AxelNext
    Poziom 38  

angelica_n napisał:
    nie sprawdziłeś jak sobie radzi z zewnętrznymi dyskami twardymi, z FAT jeszcze obleci a NTFS - to rzadkość.
    Koleżanko, jeśli ktoś ma takie wymagania to powinien zainteresować się zewnętrznym odtwarzaczem HDD lub sieciowym, np. Asus O!Play
    Lepiej kupić dobry TV bez zbędnych bajerów, a bajery kupić sobie w osobnym pudełku za np. 300 zł. i uniknąć rozczarowania np. tym, że owszem, TV z USB wyświetla napisy z pliku .txt, ale brak polskiej czcionki.

dzagorski4 napisał:
    sprowadzamy telewizory LCD z Niemiec, Angli, i mamy teraz super Sharpy 42", model LC-42XD1E. Cena: 1500zł.
    Model z 2006 roku, a gwarancja pewnie rozruchowa na 1 miesiąc.
    Sprowadzacie złom elektroniczny który potem zaśmieca nasze środowisko :cry:

• #11 20 Lis 2010 22:24
    anmedia
    Poziom 39  

axelakis napisał:
    angelica_n napisał:
    nie sprawdziłeś jak sobie radzi z zewnętrznymi dyskami twardymi, z FAT jeszcze obleci a NTFS - to rzadkość.
    Koleżanko, jeśli ktoś ma takie wymagania to powinien zainteresować się zewnętrznym odtwarzaczem HDD lub sieciowym, np. Asus O!Play
    Lepiej kupić dobry TV bez zbędnych bajerów, a bajery kupić sobie w osobnym pudełku za np. 300 zł. i uniknąć rozczarowania np. tym, że owszem, TV z USB wyświetla napisy z pliku .txt, ale brak polskiej czcionki.

I właśnie o to mi chodziło w moim mailu dlatego podałem przykład LED-LCD i o ewentualny problem późniejszych pretensji.
    Co do dysku, niekoniecznie trzeba kupować odtwarzacz za 300zł skoro wystarczy odpowiednio przygotować dysk twardy - prawda:?:

• #12 20 Lis 2010 22:26
    gorgio1
    Poziom 10  

witam,

w ubiegłym roku kupiłem samsunga. Byłem niechętny do zakupu takiego sprzętu z tej firmy. Me niechęć rozwiało podłączenie telewizji N HD pod owy telewizor. Z czystym sumieniem mogę polecić tego producenta oraz możliwości podłączenia wielu innych sprzętów.
    Pozdrawiam

Popraw pisownię!
    [_P_]

• #13 20 Lis 2010 22:31
    anmedia
    Poziom 39  

gorgio1 napisał:
    witam,

w ubiegłym roku kupiłem Samsunga. Byłem niechętny do zakupu takiego sprzętu z tej firmy. Me niechęć rozwiało podłączenie telewizji N HD pod owy telewizor. Z czystym sumieniem mogę polecić tego producenta oraz możliwości podłączenia wielu innych sprzętów.
    Pozdrawiam

Zgadzam się tego producenta można polecić, sam posiadam tv Samsunga, i pomimo że nie posiadał wielu funkcji (na żadnej stronie nawet producenta nie było info) okazało się, że posiada i radzi sobie całkiem nieźle. Dodatkowo na fakt zasługuje stale dostępny nowy software (bios) który jest aktualizowany poprzez internet, jak się orientuję to nawet do modeli których nie ma już w sprzedaży spory czas.
    To tak nawiasem gdyby ktoś chciałby mi zarzucić że próbuje odradzać markę !!

• #14 20 Lis 2010 22:34
    AxelNext
    Poziom 38  

angelica_n napisał:
    wystarczy odpowiednio przygotować dysk twardy - prawda:?:
    Oczywiście, osobna partycja w FAT rozwiązuje problem, ale połączenie komputera z O!Play przez router ............. bezcenne :D

• #15 20 Lis 2010 22:58
    anmedia
    Poziom 39  

axelakis napisał:
    angelica_n napisał:
    wystarczy odpowiednio przygotować dysk twardy - prawda:?:
    Oczywiście, osobna partycja w FAT rozwiązuje problem, ale połączenie komputera z O!Play przez router ............. bezcenne :D

Zgadza się tym bardziej jeśli TV będzie posiadał certyfikat DLNA to po prostu marabilla :D (nie ukrywam że sam ma tak montowane wszystko heheh)

Dodano po 3 [minuty]:

Zapomniałem, dodać że ma to jeden drobny mankament, czasami poprzez router potrafi zarywać film, więc ni zaszkodzi mieć dodatkowe łącze HDMI lub DVI i podłączenie kompa bezpośrednio z karty graficznej

• #16 21 Lis 2010 10:47
    markus383
    Poziom 8  

Super rozwinął się temat. Dzięki takim dyskusjom zdobywa się wiedzę. Dzięki wszystkim :D

axelakis napisał:

O to mi właśnie chodziło - konkret. Serdecznie dziękuję za tą odpowiedź. Wybór padł na SAMSUNG LE32C550.

Chcę zakupić w dużym sklepie, ponieważ w pracy miałem pewien konkurs i wygrałem bony, które mogę realizować w dużych marketach. W małych, czy internetowych mi ich nie przyjmą.

Myślałem o dysku SAMSUNG S2 640GB 2,5' USB HXMU064DA. On chyba będzie dobry?

• #17 21 Lis 2010 12:56
    AxelNext
    Poziom 38  

markus383 napisał:
    Myślałem o dysku SAMSUNG S2 640GB 2,5' USB HXMU064DA
    Zadaj sobie pytanie.
    Czy potrzebuję, albo będę potrzebował w niedalekiej przyszłości dysku z gniazdem eSATA :?:

Jeśli tak, to kup dysk 2,5' + obudowa HDD z gniazdem eSATA np. TRACER E-SATA USB

Jeśli nie, to kupuj HXMU064DA :D

• #18 01 Gru 2010 11:45
    romanienko
    Poziom 9  

Witam. Zainteresowało mnie właśnie podłączenie dysku do tv i czy TAKI byłby OK ?

• #19 01 Gru 2010 11:52
    anmedia
    Poziom 39  

romanienko napisał:
    Witam. Zainteresowało mnie właśnie podłączenie dysku do tv i czy TAKI byłby OK ?

Tutaj nie jest problem z podłączeniem dysku twardego z tego co wiem samsungi widzą do 600GB a problem z odczytem danych na dysku NTFS. Wiele TV nie potrafi czytać - będzie go "widzieć" ale nie odczyta danych jedyna możliwość to konwertowanie partycji na FAT lub FAT32 (wszystkie pendrive właśnie ten typ obsługują)

• #20 23 Gru 2010 18:54
    markus383
    Poziom 8  

Trochę się ociągam z wyborem, ale może w sumie to i dobrze. Teraz zauważyłem też ciekawy model SHARP LC-32DH77E. Macie jakieś zdanie o nim?? Nie znalazłem informacji, że za pomocą usb odtwarza filmy, nawet .avi. I tak postanowiłem dokupić zewnętrzny odtwarzacz HDD tak więc wbudowany odtwarzacz filmów o wysokiej rozdzielczości będzie zbędny.

• #21 23 Gru 2010 20:21
    Paweł1355
    Poziom 19  

Kolega kupił Sharpa tzw RGB + Y. Na Bluray chodzi rewelacyjnie , HD -z satelity również . Zwykły obraz z anteny i kablówki wygląda przeciętnie .

• #22 01 Sty 2011 22:26
    markus383
    Poziom 8  

To chyba na razie ostatnie pytanie. W domu mam zestaw glośników 5.1. czy mozna je podłączyć bezpośrednio do telewizora?? Mam już zamówiony TV i mam nadzieję, że w przyszlym tygodniu dojdzie do mnie.

• #23 02 Sty 2011 12:01
    anmedia
    Poziom 39  

markus383 napisał:
    To chyba na razie ostatnie pytanie. W domu mam zestaw glośników 5.1. czy mozna je podłączyć bezpośrednio do telewizora?? Mam już zamówiony TV i mam nadzieję, że w przyszlym tygodniu dojdzie do mnie.

Nie, nie mozna. Musisz miec specjalny amplituner

• #24 19 Lip 2011 20:57
    fr33k
    Poziom 2  

Witam
    Podłączę się pod temat aby nie zakładać nowego.
    Stoję przed dylematem zakupu TV zastanawiam się nad tymi modelami:
    SAMSUNG LE32D550
    LG 32LD550
    Bardziej skłaniam się ku LG ze względu na odświeżanie 100 Hz tylko nie wiem jak oglądaniem filmów z USB?
    Który z nich będzie lepszy?
    dzięki za pomoc.

• #25 19 Lip 2011 21:31
    anmedia
    Poziom 39  

Dam ci jedna rade, jeśli chodzi o filmy na USB, przygotuj sobie parę scenek w różnych najpopularniejszych formatach i sam sie przekonasz. Często jest tak ze producenci np Samsung w instrukcji nie podają wszystkich informacji, a życie okazuje sie inne. Z pewnością 100HZ będzie miało pewne znaczenie, jednak znając wiele modeli LG należałoby sie dobrze przyjrzeć temu modelowi (jak znam życie zaraz na mnie naskoczą fani LG ale zaryzykuje :) )

• #26 19 Lip 2011 23:18
    markus383
    Poziom 8  

No więc ja już z czysym sumieniem mogę wypowidzieć się w tym temacie.
    Zakupiłem telewizor LG 32LD465 i jestem nim zachwycony.
    Piękny obraz, super dźwięk i przede wszystkim odtwarza filmy i muzykę z dysku twardego podłączonego przez USB, mało tego, odtwarza filmy w m.in. w formacie .ts i .mkv(czyli o rozdzielczości 1920x1080), czego absolutnie się nie spodziawalem. Do tego jest całkiem nie drogi.

Ocena:
    6+

• #27 28 Gru 2011 20:57
    Paweł1355
    Poziom 19  

Czy twoje zadowolenie z LG-ka jest dalej obecne ?

• #28 28 Gru 2011 21:05
    markus383
    Poziom 8  

Oczywiście.
    Kolejnym telewizorem też będzie LG, ale już ok. 50 calowy ;)

• #29 04 Sty 2012 17:56
    Paweł1355
    Poziom 19  

50 cali to potęga !! Kolega kupił 47 cali Sony i i jest rozczarowany. Cóz Somy to już nie to co za czasów Trinitrona

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme