Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Klej po folii samoprzylepnej - jak usunąć?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> Klej po folii samoprzylepnej - jak usunąć?
Autor
Wiadomość
rolniksam
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: J.G.

Post#1 Post autora tematu 19 Lis 2010 16:45   

Klej po folii samoprzylepnej - jak usunąć?

Witam.
Mam problem jak usunąć z profili aluminiowych klej po folii reklamowej. Folia zeszła po podgrzaniu ale niestety pozostała warstwa kleju. Niczym cholery nie można usunąć. Próbowałem już nitro, benzyna, denaturat, specjalne środki do usuwania kleju, aceton i ... NIC. Niektórymi środkami np. nitro, uzyskałem taką "galaretkę", którą można zeskrobać szpachelką. Niestety po wyschnięciu powierzchnia nadal jest lepka. Profile mają być malowane i niestety powierzchnia ich wynosi ok. 30 m2 .
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Lis 2010 16:45   

Powrót do góry

Błażej
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Oława

Post#2 19 Lis 2010 16:51   

Re: Klej po folii samoprzylepnej - jak usunąć ?

Spróbuj WD40. Popryskaj i poczekaj. Klej powinien zwinąć się w kluchy przy próbie starcia go z powierzchni. Tylko potem oczywiście odtłuszczanie.
Powrót do góry

1078231
Usunięty

Post#3 19 Lis 2010 17:32   

Spróbuj zmrozić, powinien dać się złuszczyć.
Powrót do góry

excray
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: z globalnej wioski

Post#4 19 Lis 2010 17:34   

Ślady po kleju taśmy samoprzylepnej ładnie mi się usuwały po użyciu izopropanolu czyli preparatu do czyszczenia elektroniki ale możesz również spróbować z etanolem czyli popularnym spirytusem.
Powrót do góry

SaraniS
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Olesno Śląskie

Post#5 19 Lis 2010 17:43   

Witam
Z doświadczeń w pracy "w reklamie" (m. in. szyldy klejone folią) - do mycia powierzchni po zerwaniu starej folii używamy Morsa (chyba to samo co nitro). Z kleju robią się jak napisałeś kluchy, zbieramy szpachelką... i zabieg powtarzamy aż do skutku, czyli do nieklejącej się powierzchni :)
Pod koniec jest to już po prostu mycie powierzchni tym Morsem.
Oczywiście, rób to w dobrze wentylowanym pomieszczeniu (lub na dworze) :!:
Powrót do góry

rolniksam
Poziom 2
Poziom 2

Post#6 Post autora tematu 19 Lis 2010 17:59   

Spirytus próbowałem , nic. Zamrożenie może być problematyczne , 30 m2 czyli 20 paneli o wymiarach 2x0,8 m . WD wypróbuję . Klej z taśmy klejącej ma się tak do tego badziewia jak wrotki do tira.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Lis 2010 17:59   

Powrót do góry

DJ MHz
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Polkowice

Post#7 19 Lis 2010 18:13   

Masło, kwas masłowy działa dobrze ;), albo spróbuj środki do usuwania powłok lakierowych, Scansol itp.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Lis 2010 18:13   

Powrót do góry

Usunięty

Post#8 19 Lis 2010 18:42   

Plak, do czyszczenia kokpitów. Skuteczność nie jest może porażająca, ale daje się zmywać różne kleje z delikatnych powierzchni bez ryzyka porysowania.
Powrót do góry

Błażej
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Oława

Post#9 19 Lis 2010 18:46   

Plak natłuszcza. Dokładnie to samo masz po WD40, tylko to sam natłuszczacz drobnocząstęczkowy (właściwie wypieracz wody i smar w jednym).
Z kwasami bym uważał, bo podłożem jest aluminium. Wprawdzie autor pisze, że do malowania, ale jeżeli podtrawi powierzchnię, to mogą po malowaniu zostać plamy o innej strukturze.
Powrót do góry

misialski
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: Poznań

Post#10 19 Lis 2010 23:48   

W Castoramie można kupić specjalny preparat do usuwania kleju po foliach i taśmach klejących. Jest w sprayu, w zielonych puszkach z pomarańczową nakładką na zaworku. Niestety nie pamiętam jak się nazywa. Pachnie jak sok z grapefrutów. Rzeczywiście klej rozpuszcza, a nie powoduje "kluskowacenia". Po usunięciu kleju zmywaliśmy powierzchnię wodą z detergentem (takim do mycia garnków) i było OK.
Myślę, że jak popytać się sprzedawców ze stoisk klejowo-farbiarskich w Castoramie to potrafią wskazać ten preparat.
Powrót do góry

lynx22
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: gliwice

Post#11 20 Lis 2010 13:47   

Wymieszaj nitro z np. olejem parafinowym i tym mixem szoruj profile. Olej spowoduje że po odparowaniu nitro kleje nie będzie lepił się zpowrotem do profili.
Powrót do góry

rolniksam
Poziom 2
Poziom 2

Post#12 Post autora tematu 21 Lis 2010 19:53   

Toście mnie pocieszyli . Próbowałem mixa benzyny ze spirytusem , ale nie działa. Wypróbuję nitro z olejem. Zastanawiałem się też czy nie zadziała myjka ciśnieniowa z wrzątkiem + jakaś agresywna chemia do mycia aut lub felg .
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Lis 2010 19:53   

Powrót do góry

Hucul
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Hanower, Bydgoszcz, Brzoza

Post#13 21 Lis 2010 19:58   

Spróbuj terpentyny , na jej bazie produkowane są "labeloffy" .
Powrót do góry

lynx22
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: gliwice

Post#14 21 Lis 2010 20:42   

Jak wszystko zawiedzie zawsze zostaje palnik + szlifierka :)
Powrót do góry

Sm00k
Poziom 5
Poziom 5

Post#15 21 Lis 2010 21:52   

Re: Klej po folii samoprzylepnej - jak usunąć?

Gumka do mazania. Sprawdza się przy wszelkiego rodzaju naklejkach reklamowych na laptopach, po usunięciu nie zostają żadne ślady. Gumka zbiera resztki kleju, pozostawiając powierzchnię którą wystarczy już tylko jak w reklamie, przetrzeć szmatką.
Jeśli na obudowach plastikowych nie zostają rysy, na profilach tym bardziej śladu nie będzie. Nie mam pojęcia jednak jaki przemysłowy ekwiwalent tej metody można by zastosować tutaj.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> Klej po folii samoprzylepnej - jak usunąć?
Strona 1 z 1