Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Ustawienie sekcji w T 25

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki -> Ustawienie sekcji w T 25
Autor
Wiadomość
Marcev
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Konin

Post#1 Post autora tematu 21 Lis 2010 21:00   

Ustawienie sekcji w T 25

witam potrzebuję kilka wskazówek jak ustawić sekcję ciśnienia w pompie paliwa w ciągniku Wladimirec T 25. zalożylem nową sekcję ciagnik nie odpala po probie odpalenia na zaciąg pluje ropą w tlumnik. Może ktoś z was mial podobny problem.Może mi ktoś doradzi jak to ustawić sekcję ?? z góry dzięki za odpowiedzi
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Lis 2010 21:00   

Powrót do góry

cichus
Poziom 18
Poziom 18

Post#2 22 Lis 2010 18:32   

Re: Ustawienie sekcji w T 25

Takie rzeczy ustawia się na odpowiednim stole probierczym. A tu jak chce kolega niby to ustawić na oko?
Powrót do góry

Marcev
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Konin

Post#3 Post autora tematu 22 Lis 2010 21:10   

wlaśnie w tym problem że nie da się na oko ustawic. będzie trzeba udać się z pompą do fachowca
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Lis 2010 21:10   

Powrót do góry

cichus
Poziom 18
Poziom 18

Post#4 22 Lis 2010 22:58   

Czyli sam sobie dałeś odpowiedź. Fachowiec jeśli jest rzeczywiście fachowcem to powinien także zajrzeć do mechanizmu regulatora i ogólnie powymieniać wszystkie uszczelniacze.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Lis 2010 22:58   

Powrót do góry

janekwzk
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: MIELEC

Post#5 28 Lis 2010 21:40   

Razem z pompą powinieneś zabrać wtryskiwacze, aby ich zkorygować z pompą,bo sekcje sekcjom nie są równe,po wyregulowaniu pompy na stole probierczym wiadomo na jakim ciśnieniu pracuje,wtedy reguluje się wtryskiwacze i to wtedy super działa.
Pozdrawiam.
Powrót do góry

stasiak64
Poziom 11
Poziom 11

Post#6 10 Lut 2011 02:51   

cichus napisał:
Takie rzeczy ustawia się na odpowiednim stole probierczym. A tu jak chce kolega niby to ustawić na oko?

Taka jest zasada ,ale w życiu bywa różnie,jak ktoś ma dobre oko czuły słuch i trochę pojęcia to wiele można zrobić.Sam kiedyś nie mając stołu probierczego pokusiłem się na taką wymianę.Mając starą pompę zrobiłem schemat wymiany sekcji nawet bez wyjmowania pompy z ciągnika. Najważniejsze-tłoczek nowej sekcji ma być w identycznym położeniu jak w starej,dawkę paliwa przy odrobinie wprawy da się ustawić w miarę dobrze- słuchając jak się silnik wkręca i jak dymi (lepiej mniej niż za dużo),kąt wtrysku w t-25 sprawa dosyć prosta,na ogół wymienia się też zawór przelewowy.Wymieniłem tak we własnym Władku parę lat temu pracuje do dziś,potem co najmniej kilkanaście takich pomp innym Władkom,wszystkie pracują.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Powrót do góry

max4891
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: lublin

Post#7 02 Wrz 2011 16:55   

Witam czy mógłbyś mi napisać stasiak64 jak ustawia się dawkę paliwa w t25 , dziadek zaprowadził ''władka'' do jakiegoś flachowca i wydaje mi się że naprawa pompy polegała jedynie na zwiększeniu dawki podawanego paliwa wiem z doświadczeń z sześćdziesiątką że jak się podkręci dawkę paliwa to łatwiej odpala. Tak samo było z ''władkiem'' odpala dobrze ale pali dużo kopci na czarno a jak nagle puści się gaz to z tłumika leci brunatny dym, a jak wykęcilem wtryskiwacze to byly strasznie zakoksowane po miesiącu. No chyba, że się mylę i ktoś może zna inny powód takiego zachowania się ciągnika.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Wrz 2011 16:55   

Powrót do góry

adresfizyczny
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Wa-wa

Post#8 04 Wrz 2011 16:09   

Hehehe to fachowiec posiadający odpowiednia wiedzę co do czego, uzywając fachowego sprzętu nie podołał, a zwykły mechanik (lub też niemechanik) na oko ma ustawiać pompe wtryskową i wtryski.

Ludzie - o czym wy w ogóle opowiadacie ??
Powrót do góry

stasiak64
Poziom 11
Poziom 11

Post#9 13 Wrz 2011 21:48   

max4891 napisał:
Witam czy mógłbyś mi napisać stasiak64 jak ustawia się dawkę paliwa

Dawkę paliwa ustawia się taką skośną śrubą regulacyjną na tylnej pokrywie pompy.
Odkręcasz nakrętkę kapturową klucz 22, luzujesz nakrętkę kontrującą klucz 22 i
możesz pokręcić całą śrubą.Jest w niej wkręt na śrubokręt-jego nie trzeba ruszać.
Dodam że pół obrotu tej śruby to duża zmiana dawki, gdy się ją wkręca dawka się zmniejsza ,wykręcając zwiększa.
Jeśli nie masz doświadczenia lepiej tego nie poruszaj ,jak dasz za dużą dawkę możesz zniszczyć silnik przegrzewając go.
Z tego co piszesz przyczyną może być za duża dawka,ale też źle ustawiony kąt wtrysku,źle pracujące wtryski, zły stan silnika,i co ważne -jakość paliwa.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki -> Ustawienie sekcji w T 25
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.06 seconds

elektroda.pl temat RSS 

opony