Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV LED Samsung UE46C6000 vs Sharp LC-46LE600E lub alternatyw

Pytacz84 23 Lis 2010 22:21 9177 17
  • #1 23 Lis 2010 22:21
    Pytacz84
    Poziom 2  

Na wstępie witam serdecznie wszystkich forumowiczów!

Mam wielką prośbę. Wkrótce przeprowadzam się i planuję w ciągu mniej więcej 2 tygodni kupić nowy telewizor. Chciałem zasięgnąć rady/opinii bardziej kompetentnych osób, moja wiedza odnośnie elektroniki jest niestety niszowa ....

Planowany budżet na tv - +/- 3 500,00 zł

Wertowałem internet i moją uwagę przykuły 2 modele: Samsung UE46C6000 i Sharp LC-46LE600E , poluję na 46 cali.
    Cenowo prezentują się podobnie (Sharp jest nieco tańszy). Celowo wybieram TV typu LED (a raczej te z bocznym podświetleniem LED, bo tańsze) z uwagi na to, iż zależy mi na oszczędnej eksploatacji.

Dla ułatwienia podaję linki:

http://www.ceneo.pl/5816459s

http://www.ceneo.pl/4508942s

Bardzo proszę o opinię, który z powyższych modeli jest godniejszy uwagi. Wiem jedynie, że model Sharpa ma 50 hz i podobno podczas oglądania programów sportowych należy spodziewać się słabszej jakości obrazu (gdzieś tak wyczytałem w necie). Ogółem niz znam się na tej całej "wyższej technice" i liczę, że ktoś z Was doradzi mi co kupić. Być może jest jeszcze jakiś alternatywny model w podobnej cenie, którego nie brałem pod uwagę.

Proszę o pomoc! Pozdrawiam!

P.S. - może znacie jakieś ciekawe sklepy internetowe? Przeglądałem Ceneo, ale wiem, że tego typu strony nie pokazują wszystkich godnych uwagi sklepów....

• #2 24 Lis 2010 09:43
    Pablo1964
    Moderator

Pytacz84 napisał:
    Celowo wybieram TV typu LED (a raczej te z bocznym podświetleniem LED, bo tańsze) z uwagi na to, iż zależy mi na oszczędnej eksploatacji.

W przypadku tv z krawędziowym podświetlaniem LED różnica w poborze mocy jest niezauważalna.

• #3 24 Lis 2010 21:03
    Pytacz84
    Poziom 2  

Niezauważalna, tzn? Ja cały czas byłem przekonany, że tego typu tv pobierają od 20 - 30 % mniej energii. Czyżby były to tylko czyste bujdy internetowe? :)

A co odnośnie ww. modeli tv? Czy któryś z nich jest godny uwagi?
    Czy lepiej odpuścić sobie i celować w jakieś tradycyjne LCD, jeżeli faktycznie te ledówki to żadna oszczędność?

• #5 24 Lis 2010 23:04
    Deron
    Poziom 15  

Ja też wertowałem internet w poszukiwaniu telewizora.
    Na początku byłem skłonny kupić jakiegoś LED-a, ale doszedłem do wniosku, że tylko LCD.
    Sugerowałem się takimi parametrami.
    - Odświeżanie obrazu 100 Hz
    - DVB T - MPEG4
    - DVB C
    -Internet
    -port USB

Wybierałem tylko spośród modeli
    Samsung, Sony, Panasonic.
    Philipsy mają słabą jakość dźwięku, LG to tandeta, Toshiba ma także słabą renomę.
    Mój wybór padł na Samsunga klasy C, do którego można podłączyć adapter WiFi i mieć bezprzewodowy internet.
    Taki adapter WiFi /Samsunga/ jest dostępny na Allegro o 100 zł taniej niż w sklepie.
    USB - Filmy z zewnętrznego twardziela, lub pena chodzą płynnie i mają super jakość.
    Telewizor testowałem 3 dni i jestem bardzo zadowolony - to był trafny wybór.

• #6 09 Gru 2011 09:11
    utoll
    Poziom 11  

Witam
    Też akurat poszukuje Tv do kupna.
    Na razie mam na oku
    Samsung UE46C6000
    Toshiba 46SL833
    i dotychczasowy faworyt 47 LED LG 47LV5500

Co byście polecili?
    Deron jak Ci sie sprawuje Samsung UE46C6000?

• #8 09 Gru 2011 15:10
    utoll
    Poziom 11  

Jak na schemacie.
    Myśle że 47" będzie ok.

• #9 09 Gru 2011 15:22
    Pablo1964
    Moderator

Pokój naprawdę bez okien i drzwi?
    P.S. Nie było nigdy telewizorów "GRUNDING" ani tv o przekątnej 27".

• #10 09 Gru 2011 20:57
    utoll
    Poziom 11  

Faktycznie
    Przepraszam za brak okien i wejścia.
    Teraz powinno być lepiej.

Jak kupowałem Grundig'a powiedziano mi że ma 27". ale to dawno było więc mogę się mylić.
    Fakt faktem że czas go wymienić.

• #11 11 Gru 2011 08:13
    utoll
    Poziom 11  

Witam
    Sprawdziłem na ścianie jak będzie wyglądał TV na ścianie.

Wygłupiłem się trochę bo 47" jest po prostu za duży do mojego pokoju.
    Musze jechać gdzieś do sklepu i obejrzeć telewizory na żywo.

Odwiedzę Saturna, Meda Markt, EuroRTVagd w szczecinie.

Dam znać co wybrałem.

• #12 11 Gru 2011 09:41
    Deron
    Poziom 15  

Zobacz telewizor w realu (w sklepie), ale kup ze sklepu internetowego - zawsze zaoszczędzisz parę złotych.
    Ja swojego kupowałem w Neo24 i nie żałuję (czekałem na dostawę tylko 2 dni) - a zaoszczędziłem ponad 300 zł.

• #13 12 Gru 2011 02:15
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #14 19 Gru 2011 22:36
    utoll
    Poziom 11  

Zakupy przekładam na początek roku,
    Czekam na pożyczkę.

Dam znać co wybrałem.

Będę polował na LG 42lw5500 może się uda w dobrej cenie dostać.

• #15 20 Gru 2011 06:46
    Deron
    Poziom 15  

Tylko nie LG !
    To najgorsze badziewie na rynku.

• #16 14 Sty 2012 09:20
    utoll
    Poziom 11  

Witam.
    Moj wybor padl na Lg 42lv570s. (40+2) tak jest oznaczone na pudelku.
    Cena w Euro rtv Agd 2649 zl.
    Ale ze mam 2 dzieci w wieku 3 lat to wykupilem na 3 lata ubezpieczenie od uszkodzen mechanicznych. :(

Tv wyglada bardzo elegancko. Super wyswietla obraz z kablowki.
    Znalazl 11 programow telewizji cyfrowej naziemnej dzieki tunerowi dvb-t na antenie kablowej znalazl wszystkie programy.
    Ale zaskoczylo mnie to ze ten tv ma tuner satelitarny.
    A dzieki staremu talerzowi moge ogladac wolnolatajace programy satelitarne. Za to duzy plus dla tego Tv.
    Jedyny mankament jest taki (moze to kwestia przyzwyczajenia) na liscie programow sa wszystkie programy nawet te ktore sa oznaczone jako POMIN.

• #17 14 Sty 2012 21:48
    Deron
    Poziom 15  

Z opinii użytkowników:

TV ogolnie dobry jak na swoja cene, obraz HD z enki zadowala. Filmy z usb w HD ok, wyjatek: nie odtwarza dwieku DTS. Tuner SAT dziala OK.
    Soft ma kilka wad ktore denerwuja
    1) brak mozliwosci ustawienia domyslnego poziomu "EKO" - jesli ktos chce uzywac tej funkcji to bedzie duzo klikal, bo co chwile EKO sie wylacza i TV swieci na maxa (pozycja EKO: "wył")
    2) zle czyta napisy .txt, trzeba konwertowac na .srt
    3) funkcja "wylacz ekran" jest bardzo przydatna ale ma wade, rozne rzeczy powoduja, ze ekran sie sam wlacza i w dodatku swieci na maxa, np. gdy sie wlaczy w tym czasie router do ktorego jest podpiety TV. Ekran po wylaczeniu powinien sie wlaczac TYLKO po wcisnieciu klawisza na pilocie a nie z byle powodu.
    4) slabe "funkcje internetowe", warte uwagi sa w zasadzie tylko IPLA i vTuner, przegladarka rozczarowuje, dziala wolno, brak mozliwosci aby cos do niej dodac (wtyczki) wiec nie dzialaja m.in. popularne serwisy vod, Samsungi oferuja wiecej w tej materii..
    5) duza ilosc niepotrzebnych komunikatow sieciowych nawet mimo wpisania konfiguracji IP "na stale" a nie przez DHCP, po co tym zasmiecac ekran??
    6) "quick menu" nie jest takie quick, przydalyby sie jeszcze ze 2 klawisze na pilocie (timer, wylaczenie ekranu)
    7) slaby serwis, ktory uwaza, ze soft jest idealny i nie trzeba w nim nic poprawiac.

• #18 21 Lut 2012 21:47
    utoll
    Poziom 11  

Deron
    nie zgodze sie z Toba.
    Tv jest naprawde swietny. O wiele lepiej wyswietla filmy o niskiej rozdzielczosci z Usb niz przez Hdmi z laptopa .
    Jakis uklad karty graficznej poprawia jakosc obrazu i filmy wygladaja jak Full HD

Polecam go jesli ktos chce sobie kupic fajny tani Tv z funkcja internet TV.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme