X

Świder do łuparki za grosze.

pustan 24 Nov 2010 23:00
  • #1 24 Nov 2010 23:00
    pustan
    Level 17  
    Helpful post? (+2)
    Świder do łuparki za grosze.

Witam.

Sezon grzewczy rozpoczęty to i zapotrzebowanie na drewno.Przywiozłem przyczepę klocków i trzeba to porąbać.Do tego czasu była to siekiera i kliny.W necie są opisy do różnych łuparek.Będąc na złomie szukałem coś z czego można taki świder zrobić.
    Kawałek wałka o średnicy około 50 mm i długości 140 mm posłużył do wykonania tegoż świdra.Cena to 200 groszy oraz jedno popołudnie na wykonanie.Materiał okazał się dość twardy co widać po obróbce,no i moja mała tokarka TS 20 też to odczuła.Po wytoczeniu stożka flamastrem naniosłem linię pod gwint.Sam gwint wykonałem nacinając rowek gumówką.Od tyłu wspawałem pręt fi 20 podtoczony na fi 15,nawierciłem gniazdo dla śruby blokującej i gotowe.Wymiary dopasowałem do gniazda otworu w wale piły tarczowej.Pierwsze próby wypadły pomyślnie dla stożka i samego łupania drewna tym sposobem.Jedynie słaby silnik nie radził sobie z klockiem gdzie występowały sęki.No i parę zdjęć.
    Świder do łuparki za grosze. Świder do łuparki za grosze. Świder do łuparki za grosze. Świder do łuparki za grosze. Świder do łuparki za grosze.
    Świder do łuparki za grosze. Świder do łuparki za grosze.
  • #2 25 Nov 2010 15:47
    drzasiek
    Specjalista - Mikrokontrolery
    Helpful post? (-1)
    A jak z wytrzymałością gwintu? Obawiam się że Się to może po pewnym czasie pościerać.
  • #3 12 Apr 2011 04:51
    ben8
    Level 9  
    Helpful post? (+1)
    jak zastasujesz stal chromoniklwą wytrzyma na wieki
  • #4 12 Apr 2011 07:34
    ukji80
    Level 18  
    Helpful post? (+1)
    Moim zdaniem popełniłeś jeden błąd.Mianowicie świderek z tego co widzę
    nie ma odkręcanego wymiennego szpica.Który jest najbardziej narażony na
    uszkodzenia.Brak możliwości jego wymiany może stanowić problem.
  • #5 12 Apr 2011 11:26
    antyprykator
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    ukji80 wrote:
    Moim zdaniem popełniłeś jeden błąd.Mianowicie świderek z tego co widzę
    nie ma odkręcanego wymiennego szpica.Który jest najbardziej narażony na
    uszkodzenia.Brak możliwości jego wymiany może stanowić problem.

I gdzie tu błąd widzisz ? Jak mu się końcówka zużyje, to ją usunie, wywierci otwór, zagwintuje i se wkręci co zechce... Przecież ma tokarkę pod ręką...
  Search 4 million + Products
Browse Products