X

Stukanie w tyle Landrover freelander

25 Nov 2010 09:04 SCscandaliks
  • #1 25 Nov 2010 09:04
    scandaliks
    Level 25  
    Helpful post? (0)
    Witam,we Freelanderze ojca pojawiły się stuki w tylnej części pod autem w okolicach napędu,ale stuki pojawiają się tylko jak redukuje/przyśpieszam skręcając w uliczkę lewo/prawo.Może ktoś wie co jest powodem??Pozdrawiam
  • #2 25 Nov 2010 12:39
    carrot
    Moderator Samochody
    Helpful post? (0)
    Zaciera się wiskoza na wale napędowym, za chwilę zacznie zarzucać tyłem przy skręcaniu
    Trzeba podnieść jedno koło z tyłu i próbować pokręcić wałem, powinno się dać ze sporym oporem
  • #3 25 Nov 2010 14:54
    scandaliks
    Level 25  
    Topic author Helpful post? (0)
    Wymiana wiskozy :/ ???
  • #4 26 Nov 2010 02:05
    nioop
    Level 31  
    Helpful post? (0)
    Tak , praktycznie na 99% to jest to..

Niestety jest to częsta przypadłość w tym modelu..

Na nieszczęscie również - koszta nie są zbyt małe..

Kilka tygodni temu opisane było to w Auto Świecie lub Motorze.. Niepamietam dokładnie..

Moze gdzies uda znaleśc Ci się ten odcinek online..
  • #5 26 Nov 2010 09:39
    carrot
    Moderator Samochody
    Helpful post? (0)
    Leżą mi na hali już 2 wały od freelanderów, klienci wolą jeździć tylko z przednim napędem niż wydać 2500 na wiskozę
  • #6 30 Nov 2010 06:07
    scandaliks
    Level 25  
    Na Ebayu dla śmiertelnika są po 265Funtów.Ja mam po 200F.Zakup to nie problem,problem to diagnoza,ale skoro feachowcy sie wypowiadają to zapytam,jeszcze czy to wymienić całe czy to sie składa z jakiś części bo w katalogu widziałem jeszcze jakieś łożyska, itp. Byłem u mechanika 4x4 i on coś wspominał o sprzęgle lepkościowym,ale by wymienił całość dla pewności :) Pozdrawiam i dzieki za zainteresowanie.
  • #7 30 Nov 2010 09:51
    carrot
    Moderator Samochody
    Helpful post? (0)
    Sprzęgło lepkościowe = wiskoza (sprzęgło wiskotyczne), jak je sprawdzić napisałem powyżej
  • #8 08 Dec 2010 16:48
    scandaliks
    Level 25  
    Witam,wiem już co tak okrutnie biło :) urwana jedna aluminiowa łapa od silnika i silnik opadł :( to po wypadku,a myślałem ze nic mu nie jest ;) zastanawia mnie tylko jedno czemu jak ostatnio poszedłem z ''pichami '' na lodzie to ojciec mówił ze wszystkie kółka kręciły sie jednakowo? Nie ma sie dopiąć tył i tylko pomóc przodowi??
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products