X

Połączenie laptopa do TV (hdmi<->hdmi)

Chilihead 25 Nov 2010 17:17
  • #1 25 Nov 2010 17:17
    Chilihead
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    Witam.
    Posiadam telewizor LG, i laptopa Asus n53j.
    Próbowałem podłączyć laptopa do telewizora przez złącze hdmi, jednak żadna z grafik go nie wykrywa (złącze jest jedno, przełączałem grafiki ręcznie).
    Do grafiki mam aktualne sterowniki. Rozwiązanie problemu szukałem na stronach nvidi, i znalazłem, że w opcjach/panelu ustawień nvidi ma być dostępna zakładka Display(wyświetlacz). U mnie niestety tego nie ma.
    W jaki sposób mam połączyć się z TV?
    Jedna karta to nvidia m335gt, a druga to Intel HD graphic.
    W panelu ustawień wyświetlacza Windowsa także nie znajduje mi TV.
    Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc.
    Maciej.
  • Helpful post
    #2 26 Nov 2010 01:07
    greep
    Level 19  
    Helpful post? (+1)
    Chilihead wrote:
    Witam.
    Posiadam telewizor LG, i laptopa Asus n53j.
    Próbowałem podłączyć laptopa do telewizora przez złącze hdmi, jednak żadna z grafik go nie wykrywa (złącze jest jedno, przełączałem grafiki ręcznie).
    Do grafiki mam aktualne sterowniki. Rozwiązanie problemu szukałem na stronach nvidi, i znalazłem, że w opcjach/panelu ustawień nvidi ma być dostępna zakładka Display(wyświetlacz). U mnie niestety tego nie ma.
    W jaki sposób mam połączyć się z TV?
    Jedna karta to nvidia m335gt, a druga to Intel HD graphic.
    W panelu ustawień wyświetlacza Windowsa także nie znajduje mi TV.
    Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc.
    Maciej.

Nie wiem za bardzo co masz na mysli poprzez "przelaczanie grafik"...
    W kazdym razie po podlaczeniu kabla HDMI do komputera i TV, w telewizorze nalezy ustawic zrodlo sygnalu na HDMI, inaczej bedzie odtwarzal obraz z TV.
    Nie wiem jak jak jest u Ciebie na pilocie, ale u mnie jest przycisk z wyborem zrodla sygnalu "SOURCE".
    Po ustawieniu zrodla na HDMI (lub HDMI 1, HDMI 2 etc... w zaleznosci od tego ile masz portow HDMI w TV) obraz z komputera powinien od razu pojawic sie na ekranie. Nie trzeba nic zmieniac w ustawieniach grafiki.

Jedyne co trzeba zmienic w kompie to zrodlo dzwieku, ktore domyslnie bedzie nadawac dzwiek poprzez glosniki laptopa/PC.
    Zeby zmienic zrodlo dzwieku w komputerze, wchodzimy w Panel Sterowania \ Dzwieki \ zakladka Odtwarzanie i zmieniamy zrodlo na TV (tak jest w Windows Vista/7).
    Po odlaczeniu komputera od TV, nalezy przywrocic zrodlo dzwieku na glosniki komputerowe, inaczej glosniki pozostana gluche dopoki tego nie zrobimy.

pozdrawiam
  • #3 26 Nov 2010 16:53
    Chilihead
    Level 14  
    Topic author Helpful post? (0)
    Dzięki za odpowiedź.
    Podpinałem właśnie tak jak piszesz i nie ma żadnych rezultatów.
    Komputer "nie widzi" TV.
    Co do przełączania grafik to asus posiada dwie: Jedna zintegrowana w procesorze a drugą zewnętrzna. Przełączają się one automatycznie, w zależności od potrzeb, ale można przełączyć je także ręcznie.
  • Helpful post
    #4 27 Nov 2010 00:01
    greep
    Level 19  
    Helpful post? (0)
    Chilihead wrote:
    Dzięki za odpowiedź.
    Podpinałem właśnie tak jak piszesz i nie ma żadnych rezultatów.
    Komputer "nie widzi" TV.
    Co do przełączania grafik to asus posiada dwie: Jedna zintegrowana w procesorze a drugą zewnętrzna. Przełączają się one automatycznie, w zależności od potrzeb, ale można przełączyć je także ręcznie.

Kabli nie da sie zle podpiac ;) , ale czy w opcjach TV szukales zrodla sygnalu?
    Wiedz, ze to TV ma wykryc twoj komputer, a nie komputer ma wykryc TV.
    Poczytaj w instrukcji obslugi TV jak przelaczyc zrodla sygnalu.
    Ile masz w ogole portow HDMI w TV i jakiego systemu operacyjnego uzywasz?
  • #5 27 Nov 2010 12:21
    Chilihead
    Level 14  
    Topic author Helpful post? (+1)
    Porty są dwa, próbowałem na obydwóch. Żaden nie wykrywa sygnału, system to standardowo Win7. U mnie jest tak jak u Ciebie czyli jest przycisk source, sprawdzę jeszcze czy jeżeli wepnę DVD przez hdmi to czy je wykryje, jeżeli tak to będę szukał problemów w komputerze.
  • #6 27 Nov 2010 13:17
    greep
    Level 19  
    Helpful post? (0)
    Chilihead wrote:
    Porty są dwa, próbowałem na obydwóch. Żaden nie wykrywa sygnału, system to standardowo Win7. U mnie jest tak jak u Ciebie czyli jest przycisk source, sprawdzę jeszcze czy jeżeli wepnę DVD przez hdmi to czy je wykryje, jeżeli tak to będę szukał problemów w komputerze.

W Win7 tym bardziej wszystko powinno pojsc bez problemu.
    Tak jak mowisz, sprobuj podlaczyc cos innego, zeby upewnic sie, ze kabel/tv jest w porzadku.

Zdecydowana wiekszosc problemow z HDMI dotyczy braku dzwieku (z tego co widze na google), o problemach z grafika (brakiem obrazu), prawie nikt nie pisze...

Sprobuj jeszcze zainstalowac moze te sterowniki, to jedyne co znalazlem:
    http://www.techspot.com/drivers/driver/file/information/12285/

pzdr.
  • #7 27 Nov 2010 20:52
    172541
    Removed  
    Helpful post? (0)
    Podłącz laptopa do telewizora i na laptopie kliknij kombinację win + P, pokaże ci się okienko wyboru trybu. Dopiero po wyborze trybu będziesz miała obraz na TV. W trybie duplikuj na TV będziesz musiał mieć ustawioną taką samą rozdzielczość jak na laptopie. Zaś w trybie rozszerz rozdzielczość na TV będziesz mógł ustalić dowolną.
  • #8 27 Nov 2010 21:25
    pacik19
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    spróbuj w właściwościach ustawić jako 2 monitor chociaż to tv albo jako projektor
  • #9 27 Nov 2010 22:18
    Deron
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    Spróbuj zainstalować do karty graficznej starszy sterownik.
    Miałem podobny problem i po zainstalowaniu starszej wersji stera poszło bez problemu.
  • #10 29 Nov 2010 17:53
    Chilihead
    Level 14  
    Będe próbował prze weekend bo niestety od niedzieli nie mam już dostępu do TV.
    CO do przeinstalowania na starsze sterowniki, to nie bardzo bo niektóre programy i gierki się buntują.
  • #11 04 Dec 2010 11:23
    Chilihead
    Level 14  
    Witam ponownie.
    Podpiąłem wszystko co miało hdmi do tv (dvd, tuner, dwa laptopy), na różnych kablach i gniazdach, ale tv nic nie widzi. Znakiem tego wina leży po stronie tv. Dzięki wszystkim za pomoc. Założę nowy temat w odpowiednim dziale.
  Search 4 million + Products
Browse Products