Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Połączenie laptopa do TV (hdmi<->hdmi)

Chilihead 25 Lis 2010 17:17
  • #1 25 Lis 2010 17:17
    Chilihead
    Poziom 14  

Witam.
    Posiadam telewizor LG, i laptopa Asus n53j.
    Próbowałem podłączyć laptopa do telewizora przez złącze hdmi, jednak żadna z grafik go nie wykrywa (złącze jest jedno, przełączałem grafiki ręcznie).
    Do grafiki mam aktualne sterowniki. Rozwiązanie problemu szukałem na stronach nvidi, i znalazłem, że w opcjach/panelu ustawień nvidi ma być dostępna zakładka Display(wyświetlacz). U mnie niestety tego nie ma.
    W jaki sposób mam połączyć się z TV?
    Jedna karta to nvidia m335gt, a druga to Intel HD graphic.
    W panelu ustawień wyświetlacza Windowsa także nie znajduje mi TV.
    Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc.
    Maciej.

• Pomocny post
    #2 26 Lis 2010 01:07
    greep
    Poziom 19  

Chilihead napisał:
    Witam.
    Posiadam telewizor LG, i laptopa Asus n53j.
    Próbowałem podłączyć laptopa do telewizora przez złącze hdmi, jednak żadna z grafik go nie wykrywa (złącze jest jedno, przełączałem grafiki ręcznie).
    Do grafiki mam aktualne sterowniki. Rozwiązanie problemu szukałem na stronach nvidi, i znalazłem, że w opcjach/panelu ustawień nvidi ma być dostępna zakładka Display(wyświetlacz). U mnie niestety tego nie ma.
    W jaki sposób mam połączyć się z TV?
    Jedna karta to nvidia m335gt, a druga to Intel HD graphic.
    W panelu ustawień wyświetlacza Windowsa także nie znajduje mi TV.
    Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc.
    Maciej.

Nie wiem za bardzo co masz na mysli poprzez "przelaczanie grafik"...
    W kazdym razie po podlaczeniu kabla HDMI do komputera i TV, w telewizorze nalezy ustawic zrodlo sygnalu na HDMI, inaczej bedzie odtwarzal obraz z TV.
    Nie wiem jak jak jest u Ciebie na pilocie, ale u mnie jest przycisk z wyborem zrodla sygnalu "SOURCE".
    Po ustawieniu zrodla na HDMI (lub HDMI 1, HDMI 2 etc... w zaleznosci od tego ile masz portow HDMI w TV) obraz z komputera powinien od razu pojawic sie na ekranie. Nie trzeba nic zmieniac w ustawieniach grafiki.

Jedyne co trzeba zmienic w kompie to zrodlo dzwieku, ktore domyslnie bedzie nadawac dzwiek poprzez glosniki laptopa/PC.
    Zeby zmienic zrodlo dzwieku w komputerze, wchodzimy w Panel Sterowania \ Dzwieki \ zakladka Odtwarzanie i zmieniamy zrodlo na TV (tak jest w Windows Vista/7).
    Po odlaczeniu komputera od TV, nalezy przywrocic zrodlo dzwieku na glosniki komputerowe, inaczej glosniki pozostana gluche dopoki tego nie zrobimy.

pozdrawiam

• #3 26 Lis 2010 16:53
    Chilihead
    Poziom 14  

Dzięki za odpowiedź.
    Podpinałem właśnie tak jak piszesz i nie ma żadnych rezultatów.
    Komputer "nie widzi" TV.
    Co do przełączania grafik to asus posiada dwie: Jedna zintegrowana w procesorze a drugą zewnętrzna. Przełączają się one automatycznie, w zależności od potrzeb, ale można przełączyć je także ręcznie.

• Pomocny post
    #4 27 Lis 2010 00:01
    greep
    Poziom 19  

Chilihead napisał:
    Dzięki za odpowiedź.
    Podpinałem właśnie tak jak piszesz i nie ma żadnych rezultatów.
    Komputer "nie widzi" TV.
    Co do przełączania grafik to asus posiada dwie: Jedna zintegrowana w procesorze a drugą zewnętrzna. Przełączają się one automatycznie, w zależności od potrzeb, ale można przełączyć je także ręcznie.

Kabli nie da sie zle podpiac ;) , ale czy w opcjach TV szukales zrodla sygnalu?
    Wiedz, ze to TV ma wykryc twoj komputer, a nie komputer ma wykryc TV.
    Poczytaj w instrukcji obslugi TV jak przelaczyc zrodla sygnalu.
    Ile masz w ogole portow HDMI w TV i jakiego systemu operacyjnego uzywasz?

• #5 27 Lis 2010 12:21
    Chilihead
    Poziom 14  

Porty są dwa, próbowałem na obydwóch. Żaden nie wykrywa sygnału, system to standardowo Win7. U mnie jest tak jak u Ciebie czyli jest przycisk source, sprawdzę jeszcze czy jeżeli wepnę DVD przez hdmi to czy je wykryje, jeżeli tak to będę szukał problemów w komputerze.

• #6 27 Lis 2010 13:17
    greep
    Poziom 19  

Chilihead napisał:
    Porty są dwa, próbowałem na obydwóch. Żaden nie wykrywa sygnału, system to standardowo Win7. U mnie jest tak jak u Ciebie czyli jest przycisk source, sprawdzę jeszcze czy jeżeli wepnę DVD przez hdmi to czy je wykryje, jeżeli tak to będę szukał problemów w komputerze.

W Win7 tym bardziej wszystko powinno pojsc bez problemu.
    Tak jak mowisz, sprobuj podlaczyc cos innego, zeby upewnic sie, ze kabel/tv jest w porzadku.

Zdecydowana wiekszosc problemow z HDMI dotyczy braku dzwieku (z tego co widze na google), o problemach z grafika (brakiem obrazu), prawie nikt nie pisze...

Sprobuj jeszcze zainstalowac moze te sterowniki, to jedyne co znalazlem:
    http://www.techspot.com/drivers/driver/file/information/12285/

pzdr.

• #7 27 Lis 2010 20:52
    172541
    Usunięty  
  • #8 27 Lis 2010 21:25
    pacik19
    Poziom 18  

spróbuj w właściwościach ustawić jako 2 monitor chociaż to tv albo jako projektor

• #9 27 Lis 2010 22:18
    Deron
    Poziom 15  

Spróbuj zainstalować do karty graficznej starszy sterownik.
    Miałem podobny problem i po zainstalowaniu starszej wersji stera poszło bez problemu.

• #10 29 Lis 2010 17:53
    Chilihead
    Poziom 14  

Będe próbował prze weekend bo niestety od niedzieli nie mam już dostępu do TV.
    CO do przeinstalowania na starsze sterowniki, to nie bardzo bo niektóre programy i gierki się buntują.

• #11 04 Gru 2010 11:23
    Chilihead
    Poziom 14  

Witam ponownie.
    Podpiąłem wszystko co miało hdmi do tv (dvd, tuner, dwa laptopy), na różnych kablach i gniazdach, ale tv nic nie widzi. Znakiem tego wina leży po stronie tv. Dzięki wszystkim za pomoc. Założę nowy temat w odpowiednim dziale.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty