X

Cyfrowy tuner TV model CTX-1921 Medion

daariuuszz 26 Nov 2010 10:27
  • #1 26 Nov 2010 10:27
    daariuuszz
    Level 2  
    Helpful post? (-1)
    Witam wszystkich o to mam mały problem a może nawet bardzo duży jak dla mnie .
    Jestem posiadaczem Cyfrowego tunera TV model CTX-1921 Medion
    Link Regulamin pkt. 10.11
    po podłączeniu do komputera w/w sprzętu i po zainstalowaniu oprogramowania dioda w tunerze pokazuje brak reakcji .
    Radiowy odbiornik sygnału pilota po podłączeniu w menadżerze urządzeń pokazuje brak sterownika i co z tym kablem ,który wychodzi z odbiornika.
    czy ktoś jest w stanie mi pomóc nadmieniam nie posiadam instrukcji
    mój system to Xp
  • #2 26 Nov 2010 17:49
    DriverMSG
    Admin grupy komputery
  • #3 27 Nov 2010 20:37
    daariuuszz
    Level 2  
    Topic author Helpful post? (0)
    Niestety sie nie udalo tzn tak do konca.
    Pilot działa . A na tunerze swieci tylko jedna dioda jak wyszukuje w pover cinema 6 ale nie znajduje zadnego kanału.
  • #4 27 Nov 2010 23:36
    DriverMSG
    Admin grupy komputery
    Helpful post? (+1)
    Sprawdź w programie ProgDVB.
  • #5 29 Nov 2010 19:53
    daariuuszz
    Level 2  
    Topic author Helpful post? (0)
    niestety również nie znajduje w dvb dream również .
    pozostaje tylko sterownik do ctx 1921 lub wadliwy sprzet.
  • #6 08 Dec 2010 09:09
    qwqwqw
    Level 7  
  • #7 08 Dec 2010 18:25
    Pyra1100
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    mam ten sam problem.. udalo sie juz go komus rozwiazac?
  • #8 09 Dec 2010 23:58
    blux
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    A może głupie pytanie, ale nigdzie nie napisałeś o tym, podłączyłeś antenę?
  • #9 09 Feb 2011 22:49
    gaceqq
    Level 7  
    Helpful post? (0)
    Witam

Mam ten sam problem z tym tunerem tv podłączonym do laptopa i win 7 świeci się jedna dioda na urządzeniu usb i próbowałem na kilku programach do oglądania tv i nic. Po skanowaniu nie znajduje żadnego programu. Natena sprawan bo odłączona od tv a nie ta malutka dołączona. Sterowniki wgrane najnowsze ze stronu producenta (ctx_31700.zip). Proszę o pomoc jak został ten problem rozwiązany.

Pozdrawiam
    gaceqq
  • #10 10 Feb 2011 00:57
    blux
    Level 11  
    Helpful post? (+1)
    Miałem identyczny problem pod XP, co dokładnie pomogło nie pamiętam już w tej chwili, w każdym bądź razie nie była to wina sterowników, tylko programu, a dokładniej jakichś ustawień. Nie działało na żadnym, w tej chwili chodzi na ProgDVB 6, chociaż wcześniej nie chciał za Chiny Ludowe. Miałem się już poddać, ale zaczął wyszukiwać programy w końcu i to chyba na AltDVB, później kolejny stracony dzień na przeróżne kodeki, żeby w reszcie chodziło jak należy.
    Wiem, że mój post nie wnosi wiele do tematu, ale chociaż może trochę naprowadzi kolegę gdzie szukać. Ogólnie miałem zainstalowanego ProgDVB, AltDVB i PowerCinema, ale z nim to w ogóle cyrki były, bo za pierwszym razem, zadziałał, później już nie chciał chodzić, ani znajdować stacji, już myślałem, że mam padnięty tuner, ale w końcu się udało. Postaram się w najbliższych dniach go uruchomić i pomyśleć co to mogło być, że się udało uruchomić i jak coś sobie przypomnę to dam znać w temacie.
  • #11 12 Feb 2011 20:47
    Nardis
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    U mnie było tak samo w XP - nie działał, ale w końcu ruszył. Należy zrobić następujące czynności:

1. Zainstalować najnowszy driver (u mnie ctx_31700) w momencie gdy wetknie się go w gniazdo USB i system wykryje nowe urządzenie Stick USB należy wskazać folder z tymi sterownikami.

2. Odinstalować (z dodaj/usuń) - jak jest najnowszy - Microsoft NET Framework4.0
    3. Zainstalować poprzednią wersję Microsoft NET Framework 3.0
    4. Zainstalować ProgDVB 6
    5. Dołączyć kierunkową natenę na w miarę krótkim kablu z niskoszumnym wzmacniaczem (3db) o wzmocnieniu 14-30db lub bez niego ale z symetryzatorem. Na antenie siatkowej ze wzmacniaczem nie chce chodzić bo ona ma szeroki kąt odbioru sygnałów w poziomie i łapie zakłócenia od cyfrowych sieci telefonicznych i od urządzeń komputerowych znajdujących się w pobliżu, które blokują tuner CTX przy słabym sygnale cyfrowym. Siatkowa łapie również sygnały docierające do niej z tyłu bardziej niż ateny Yagi-Uda. Jednakże w pobliżu nadajnika TV cyfrowej będzie chodzić.
    5. Uruchomić i ustawić w setup z opcją System All z szerokością kanału 8[MHz]
    6. Zeskanować transpondery i kanały.

Powinno działać.

pozdrawiam,
    Nardis
  • #12 05 Mar 2011 23:16
    rysiektr
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Witam
    Też mam taki tuner i niestety nie działa ;-( Używam go do komputera stacjonarnego w Warszawie (Praga Południe) gdzie do nadajnika na PKiN mam ok 7km wiec powinno odbierać bez problemu ale niestety znajduje mi tylko 2 "kanały" mianowicie CH_1 oraz DVB-H service i to tylko za pomocą programu DVB PROG, innymi programami nie znajduje nic. Testowałem na Windosie XP oraz Windowsie 7. Na obydwu to samo. Przeinstalowywałem Framework'a, sterowniki, kodeki i nic to nie dało. A nawet zaniosłem tuner do pracy (wawer) i u kolegi na komputerze z programem DVB PROG zadziało od razu natomiast u mnie na kompie w pracy tez nie działo a siedzimy biurko w biurko więc odpada kwestia zasięgu. Konfiguracje domyślne programu DVB prog. Jak to uruchomić?? Bo już 3 dni próbuję i nic.
  • #13 27 Apr 2011 13:25
    bartekh2o
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Panowie ! ( i Panie... :) )

Ponawiam pytanie poprzedników. Posiadam ten sam tuner, zainstalowane sterowniki 31700, framework 3.51 ( domyślny dla Win7 ? ) i ProgDVB 6.06. Do tunera montuje antenkę dostarczoną przez producenta ( czyli taki mały dzyndzel na magnesie )

Odpalam DVB, na tunerze zapala się czerwona dioda. Ustawiam typ karty jako "generic DBA" ( skorzystanie z ustawień Microsoft Compilant DBA driver nic nie zmienia), skanuje transpondery i na kanale 59 uzyskuje sygnał na poziomie 40-45%. Przy wyszukiwaniu kanałów nie udaje mi się NIC znaleźć.

Mieszkam we Wrocławiu, więc wydaje mi się, że mogę liczyć na cokolwiek :)

Co robię źle ? Co i gdzie powinienem jeszcze ustawić ? Proszę o pomoc !
  • #14 05 May 2011 22:01
    emcom5
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    U mnie ten model działa wspaniale, co prawda nie posiadam pilot :(.

Na samym początku skorzystałem z VLC (musisz znać częstotliwości MUX - pobierałem z stronki http://radiopolska.pl/wykaz/polskadv.php)..

A teraz korzystam z DVB Dreame

Jeśli ktoś będzie potrzebował konfiguracji to dziergajcie postaram się pomóc.

PS. Cz zwykły pilot TV będzie współpracował z tym modemem
  • #15 25 Aug 2011 22:47
    narsio
    Level 7  
    Helpful post? (0)
    Witam, jak znależć programy za pomocą tego tunera, czy można podłączyć kablówkę analogową z upc?
  • #16 29 Aug 2011 19:15
    emcom5
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Na samym początku napisz z jakiego programu do obsługi TV korzystasz.
    np:
    1. DVB tuner (sam wysukuje programy) - umnie bardzo często się aktualnie nie korzystam
    2. VLC (podajesz MUX {czestotliwości kanałów}) - bardzo jestem z jego zadowolny nie działa stabilnie chiociaż znacznie gorsza obsługa niż w poprzedniku
  • #17 29 Aug 2011 22:47
    narsio
    Level 7  
    Helpful post? (0)
    ..korzystam z DVB DREAM i nie znalazł żadnej stacji
  • #18 30 Aug 2011 23:19
    emcom5
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    1. Jak daleko masz do ndajnika?
    2. Jakiej anteny uzywasz (orginalna/zewnetrzna)?
    3. Jakie użądznie wybierasz do odbioru TV (podaj najlepiej pełną listę użądzeń z listy wyboru)?
    4. Podaj swoją lokalizacje, albo lokalizację nadajnika z jakiego planujesz korzystać?
    5. Lepiej sobie zainstaluj VLC i recznie podaj jemu MUX (częstotliwości)
  • #19 30 Aug 2011 23:36
    narsio
    Level 7  
    Helpful post? (0)
    ad. 1 nie wiem gdzie jest nadajnik
    ad. 2 oryginalna
    ad. 3 laptop z procesorem 4 rdzeniowym i 6gb, hd4550
    ad. 4 Bydgoszcz oś. błonie
    ad. 5 zainstalowałem, ale jakie częstotliwości?
  • #20 06 Sep 2011 17:55
    emcom5
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Kolego masz do najbliższego nadajniki około 25 km w lini prostej w kierunku północny wschód, a po drodze twoje miasto.
    Nie masz szans na odbiór z oryginalnej antenki (skołuj sobie inną większa, a najlepiej zewnętrzną).

Dane o częstotliwościach znajdzesz na www.
    http://radiopolska.pl/wykaz/pokaz_lokalizacja.php?pid=74

http://obrazki.elektroda.pl/5948793800_1315324376.jpg

częstotliwość TVP INFO / TVP Bydgoszcz to 527,25Mhz, a dane podajesz w kHz czyli 527250 kHz.

To powiną Ci znacznie pomóc.
  • #21 10 Feb 2013 18:43
    veder1
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    Witam posiadam ten sam tuner i mam problem z DVB-S kiedy uruchomię program progfinder pokazuje mi się komunikat device not started ?
  • #22 11 Feb 2013 08:49
    emcom5
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    To jest tuner DVB-T, a nie "S".

T- cyfrowa telewizja naziemna
    S- telewizja satelitarna.
  • #23 11 Feb 2013 09:31
    veder1
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    Witam posiadam tą kartę i za chiny nie mogę złapać sygnału satelitarnego mimo tego ze tv cyfrowa działa doskonale, jak włączę program progfinder to pojawia się komunikat "device not started!"

Search 4 million + Products
Browse Products