X

TL-WR543G jak podłączyć do sieci wi-fi ?

27 Nov 2010 18:50 BLBlaszka1986
  • #1 27 Nov 2010 18:50
    Blaszka1986
    Level 7  
    Helpful post? (0)
    Witam serdecznie, razem z znajomym mamy problem z podłączeniem jego laptopa do mojej bezprzewodowej sieci. Posiadam neta z Netii przez modem ruter Dlink DSL-2640B, sieć bezprzewodową mam w całym domu a nawet poza nim, mój sąsiad który łapie moją sieć u siebie w domu (mieszka gdzieś 50 m obok mnie) chciałby rozprzestrzenić ja na cały dom. Kupił w tym celu ruter TP-Link TL-WR543G, podłączył go kablem pod laptopa zrobił konfigurację, i dupa zbita nie ma neta, ruter moją sieć wykrywa, niby się z nią łączy ale neta jak nie było tak nie ma, przez kabel nie mówiąc o wi-fi. Czy ktoś mógłby mi podać krok po kroku jak należy go skofigurować ? Może być nawet przez gg nr 9xxx jesteśmy zieloni jeśli chodzi o sieci pewnie to coś banalnego ale nie mam pojęcia co robić.
  • #2 27 Nov 2010 21:17
    tyktyk
    Level 24  
    Helpful post? (0)
    Zobacz temat: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1633313.html
    Kolega ma zamiar internet mieć w domu przewodowy. tak?
    Jeśli inaczej potrzebny będzie jeszcze AP
    Lecz jeśli tak to niepotrzebny był w ogóle zakup sprzętu, wystarczyło tylko mocniejszą antenę do twojego routera kupić.
  • #3 27 Nov 2010 21:18
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet
    Helpful post? (0)
    > podłączył go kablem pod lapka zrobił konfigurację,
    Podaj szczegóły konfiguracji, podaj każdą zakładkę gdzie coś było zmieniane.

WR5xx w trybie WISP konfigurujemy tak:
    - Jeżeli adresy LAN od sąsiada zaczynają się od 192.168.1. to należy zmienić LAN IP WR543 na 192.168.2.1
    - Operation Mode: AP Client Router
    - Wireless, klik [site survey]....zaznacz sieć dostawcy, klik [connect]
    - Wireless: Security - zgodne z ustawieniami WIFI sieci sąsiada
  • #4 27 Nov 2010 23:43
    DriverMSG
    Admin grupy komputery
    Helpful post? (0)
    Blaszka1986
    Proszę poprawić tytuł jak i treść na zgodną z regulaminem. Kolejnej prośby nie będzie.
  • #5 28 Nov 2010 15:00
    Blaszka1986
    Level 7  
    Topic author Helpful post? (0)
    Kolega chce mieć neta bezprzewodowego na laptopie z wi-fi ,lecz go nie ma nawet na kablu który podłączony jest do TL-WR543G, próbowalismy wszystkich możliwości i nic, ruter wykrywa u niego w domu moją sieć wi-fi lecz po podłączeniu nie ma on internetu.
  • #6 28 Nov 2010 15:42
    bogiebog
    Helpful post? (0)
    Daj wszystkie zrzuty z zakładek routera gdzie było cokolwiek ustawiane.

Pokaż także zakładkę Status routera.
  • #7 28 Nov 2010 18:09
    Blaszka1986
    Level 7  
    OK udało nam się ustawić neta po kablu z tego rutera a teraz co zrobić by mieć bezprzewodowo ? Laptop kumpla wykrywa tylko moją sieć internetu a nie sieć rutera.
  • #8 28 Nov 2010 18:50
    bogiebog
    Helpful post? (0)
    Brakuje ci AP-eka (lub routera WIFI w trybie AP)

Aby podzielić internet radiowy potrzebujesz dwa radia WIFI, jedno do odbioru neta od dostawcy, drugie do siana WIFI po budynku
    Masz dwie opcje
    1. opcja premium - jedno urządzenie z dwoma radiami, AirLive Duo - droższe (od 2) ale mniej prądu żre, tańsze po paru latach użytkowania (od 2)
    2. dwa urządzenia WIFI RouterWIFI(tryb WISP client) + APek (np WR543g + WA500g)

opcja (1) - mniej prądu ale konfiguracja "problematyczna" jeśli musisz ciągnąć długie (> 10m w sumie) kable antenowe. (10m kabla = 6db strat sygnału)

Duo czy AP + Router
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=8187762#8187762
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=8196135#8196135
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=8187719#8187719
  • #9 28 Nov 2010 22:51
    Blaszka1986
    Level 7  
    No net już jest wszędzie u mnie u kumpla bez kabli i w całym jego domu brakuje mi tylko normalnego systemyu szfrowania na dlinku by wszyscy mogli się połączyć z netem na jedym haśle bo jak wybiorę 128 bitowy klucz to każdy się połączy oprócz dziewczyny brata która ma neta z komóki przez wi fi( w telefonie sieć wykrywa ale na tym haśle się nie łączy) znowu jak wybiorę wpa 2 to laptop brata się nie połączy i mój Iphon a komórka łączy się elegancko, nie wiem jaki wybrać wystem hasła by każdy z nas mógł się łączyć razem z moim sąsiadem.
  • #10 28 Nov 2010 22:56
    DriverMSG
    Admin grupy komputery
    Helpful post? (0)
    Zwykłe WPA, lub bez haseł, ale z filtrowaniem adresów MAC.
  • #11 28 Nov 2010 23:28
    Blaszka1986
    Level 7  
    A co daje to filtrowanie adresów mac ?
  • #12 28 Nov 2010 23:43
    DriverMSG
    Admin grupy komputery
    Helpful post? (0)
    Ustawiasz w routerze listę adresów MAC, tylko tych kart sieciowych, które uznasz za zaufane, wszystkie inne adresy MAC zostaną zablokowane przez router i nie zostaną im przydzielone adresy IP, tym samym nie uzyskają one połączenia z routerem i twoją siecią.
    Należy mieć jednak na uwadze, że adresy MAC można klonować.

Ps. Kiedy zamierzasz poprawić błędy w pisowni?
  Search 4 million + Products
Browse Products