Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra F, 1.7 TD brak siły-duże obroty

regozzo 28 Lis 2010 05:35 2275 3
  • #1 28 Lis 2010 05:35
    regozzo
    Poziom 8  

Samochód to:
    Opel Astra F
    1.7 TD+InterCooler, silnik Isuzu, 85KM
    Auto niemal przy każdej jeździe tak sie zachowuje: gdy ruszam normalnie, 1-2 problem zaczyna się jak na 2 chce się zwiększyć obroty do 3-biegu auto tylko zwiększa obroty ale nie przyśpiesza, to samo dzieje się na 3,4 a nawet 5. Niemal niemożliwe jest uzyskanie dobrej szybkości. Nie zawsze tak się dzieje, czasami chodzi ~w miarę prawidłowo. Wsteczny działa dobrze. Myślę, że to coś ze sprzęgłem albo skrzynią, pytanie -co? i jak to naprawić? Pozdrawiam
    @dodam jeszcze, że jazda nim to ciągłe ~4tys obrotów bo inaczej jest zamulony choć nie wiem czy to sie jakoś ma do tego.

• #2 28 Lis 2010 06:31
    janren
    Poziom 25  

Miałem ten sam problem.W moim aucie zapieczony był sworzeń sprzęgła ten do którego podłączona jest linka sprzęgła a drugi koniec wchodzi do skrzyni biegów.Wszelkie próby odrdzewiania (wd40 itp)nic nie dały.Czy pedał sprzęgła chodzi dość ciężko?Po jakimś czasie pękła linka no i okazało się że trzeba zdjąć skrzynie bo inaczej nie można tego naprawić ,a przy okazji okazało się że trzeba wymienić tarczę bo była wyślizgana.Ja wymieniłem oczywiście kompletne sprzęgło(koszt części ok 500zł)

• #3 28 Lis 2010 12:40
    igorek83
    Poziom 24  

Sprzęgło do wymiany

• #4 28 Lis 2010 13:06
    regozzo
    Poziom 8  

janren napisał:
    Czy pedał sprzęgła chodzi dość ciężko?P

-pedał chodzi normalnie
    janren napisał:
    tarcza wyślizgana

-najprawdopodobniej też

dziś zrobiłem trasę ok. 70km i muszę wam powiedzieć, że to była katorga. jedno jest pewne sprzęgło pójdzie do wymiany bo jak podjeżdżałem pod jedną górę to myślałem, że nie dojadę a sprzęgło paliło bo było czuć. zobaczę te linkę i wymienię sprzęgło. jak coś będzie wiadomo to dam znać.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme