Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Piła spalinowa Stihl, podejrzanie niska cena

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> Piła spalinowa Stihl, podejrzanie niska cena
Autor
Wiadomość
matiz515//
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: pajęczno

Post#1 Post autora tematu 28 Lis 2010 21:16   

Piła spalinowa Stihl, podejrzanie niska cena

Mam pytanie ponieważ ostatni oferowano mi piłę Stihla prowadnica 50cm, moc bodajże 5KM za 500zł a po pewnym czasie negocjacji sprzedający szedł do 200zł. Jednak jej nie kupiłem, ponieważ nie wiedziałem co to tak naprawdę jest.
Może ktoś miał z nimi doświadczenia.
I wie co to jest?
Z góry dzięki za odpowiedzi.
Powrót do góry

Sławek K
Poziom 16
Poziom 16

Post#2 28 Lis 2010 21:28   

Re: Piła spalinowa stihl

Nie piszesz co za model pilarki ktoś ci oferował.
Zakładam ,ze proponowano ci nowa podróbkę z napisami Sthil. Uważaj na takich oferentów i nie daj się mamić ceną. Szczególnie jest dużo takich podróbek na targach, giełdach oraz mają je w ofercie domokrążcy. Nie kupuj takiego towaru!!!!!
Jeżeli ktoś ci natomiast oferował używaną 4-6-ci konną pilarkę sthila za 200zlotych to najpewniej będzie to wrak lub "gorący , kradziony towar', który trzeba natychmiast pozbyć .
Nie licz więc na szalona okazję, bo możesz się sparzyć i żałować wyrzuconych pieniędzy.
Slawek
Powrót do góry

krzysiek7
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Nibylandia

Post#3 28 Lis 2010 21:31   

Jeśli to nowa, to za taką cenę może być tylko chińska podróbka, szkoda na to pieniędzy i nerw.
Powrót do góry

greg5
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Warszawa

Post#4 28 Lis 2010 21:31   

Stihl 5kM to profesjonalny sprzęt o ile nie spadła z

'TIRa"lub jakaś podróba to dziwnie niska cena ,sprawdz
'pod lupą" gwarancję -wszelkie numerki itp. -jeśli to orginał brałbym od ręki.
Powrót do góry

darek4168
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Ząbkowice Śl.

Post#5 28 Lis 2010 22:11   

Re: Piła spalinowa Stihl, podejrzanie niska cena!?

To z pewnością Rumuni Ci ją oferowali , teraz jest ich wszędzie pełno , to podróba Sthila , nic nie warta.
Powrót do góry

sonne2
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Z Mazowsza Stolicy

Post#6 29 Lis 2010 07:26   

U mnie na osiedlu chodziły takie panie o ciemnej karnacji. W jednym ręku poduszka, a w drugim pilarka spalinowa. Na początku myślałem, że jakieś kobiety wracają do swojego domu. Dopiero później uświadomiłem sobie kim one naprawdę są...
Powrót do góry

krollew
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Gorlice

Post#7 29 Lis 2010 07:40   

Taka sama plaga dotknęła i mojego miasta. Jeżeli to taki ciemnej karnacji oferent był, to się nawet nie zastanawiaj, tylko go spław - sprzedaje podróbki na 99,999% procent.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Lis 2010 07:40   

Powrót do góry

bartosz789
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Krakow

Post#8 29 Lis 2010 09:30   

Dokładnie ..
U nas tak samo chodzili, i sprzedawali "piły" ...
Powrót do góry

Tommy82
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Centrum Dowodzenia Światem

Post#9 29 Lis 2010 12:56   

To samo z agregatami było.
To te o których jest na elektrodzie najwięcej postów ;).
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Lis 2010 12:56   

Powrót do góry

marbal89
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Bydgoszcz/Toruń

Post#10 29 Lis 2010 20:07   

Witam
Podróbka na 100% ale o ile dobrze trafisz to nie powinno być źle.

Posiadam taką w domu zakupioną za 300zł rok temu.
W sumie to bardzo dużo drewna było cięte nią po burzy, i tylko prowadnica szybko wysiadła najprawdopodobniej od złego traktowania.

Idealnie pasują do niej prowadnice od Husqvarny (smarowanie), po wymianie na porządną prowadnicę i łańcuch (Husqvarna koszt ok 100zł) Piła sprawuje się rewelacyjnie.
Powiem tak Nie działa jak orginalna, ale uważam że za te pieniądze warto, no chyba że ja tylko miałem takie szczęście że tak ładnie pracuje.
Powrót do góry

Juras1844
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Wielkopolska

Post#11 29 Lis 2010 21:37   

Te śmieci to i po parkingach próbują wcisnąć kierowcą ciężarówek to buble jakich mało takich trzeba od razu głosić na policję i podać ich numery auta trzeba to tępić większość towarów mają kradzione.Okradają ciężarówki a potem handelek .
Powrót do góry

Romulus7874
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: suwalki

Post#12 29 Lis 2010 23:27   

Za Kanałem chodzą po 20 GPB więc jest na czym zarobić.
Jeśli jeszcze trafią na wioskę bez internetu + rencistów to i po tysiaku pozwolą kupić. zwłaszcza jeśli zaczynają od ceny 1,5k (to sztil,pan ).
Powrót do góry

marek 1871
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Kraków

Post#13 02 Gru 2010 13:51   

Bankowo podróba. Nie warto bo za 3 stówki kupisz jakiegoś makkulocha w markecie z gwarancją a będzie to porównywalna jakość.
Powrót do góry

matiz515//
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: pajęczno

Post#14 Post autora tematu 04 Gru 2010 21:42   

z tego co wiem mccllaluch to jest to samo co partner.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Gru 2010 21:42   

Powrót do góry

henrykS
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Gryfów śl.

Post#15 04 Gru 2010 21:50   

Juras1844 napisał:
Te śmieci to i po parkingach próbują wcisnąć kierowcą ciężarówek to buble jakich mało takich trzeba od razu głosić na policję i podać
ich numery auta trzeba to tępić większość towarów mają kradzione.Okradają ciężarówki a potem handelek .

Proponuję jednak dogadać się w tej dyskusji, czy to nic nie warte podróby
czy kradzione z ciężarówek oryginały.

Kto wie ? Bardzo proszę o konkrety. A jeśli to nie podróby ani nie pochodzi
to z kradzieży ? I co na to policja ? Wszyscy wiedzą, a organa ściganie nie ?
Powrót do góry

Romulus7874
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: suwalki

Post#16 05 Gru 2010 10:28   

Nie widziałem na oczy tych "pił". Słyszałem, że mają zmienioną nazwę na still albo coś tak koło tego. Więc podróba też to właściwie nie jest....
Marka jak wszystkie inne. A że sprzedawcy niepiśnienni......
Powrót do góry

RBMK-1000
Poziom 10
Poziom 10

Post#17 05 Gru 2010 11:21   

Tych "pił" jest od groma ta sama konstrukcja, inna naklejka wystarczy przejść się do hipermarketu i mamy te samą pilę pod 5 różnymi nazwami.
Romulus7874 zdarzają się te maszyny również oklejone logami STIHL najczęściej jeszcze dopisany model MS440 (nie wiem dlaczego akurat ten model). Jeśli jednak trafi się nowy STIHL to wystarczy podejść do najbliższego dealera i tam można sprawdzić czy maszyna nie jest na liście kradzionych.
Powrót do góry

InfoTecc
Poziom 11
Poziom 11

Post#18 05 Gru 2010 15:13   

Witam!
Jest to z pewnością podróba. Mój kolega u takich rumunów wytargował taką niby stihla za 100zl i kupił powiem ze jak na taką kase to całkiem niezła piła trche nią zawsze potniesz kolega ma nią już rok i naprawde dużo nią tnie w lesie i na budowie i idzie dobrze. Wiem że jest problem z kupieniem łańcucha do niej bo w polsce nie kupisz ale można przekuć tam coś w środku i potem jest łatwo kupić łańcuch.
Powrót do góry

darek4168
Poziom 18
Poziom 18

Post#19 05 Gru 2010 21:08   

Nic się nie ,,przekuwa", wymienić trzeba bagnet , zębatkę napędową i łańcuch na polskie , wszystko o tym samym skoku musi być.
Powrót do góry

RBMK-1000
Poziom 10
Poziom 10

Post#20 06 Gru 2010 01:08   

Tam zdaje się zwykłe .325 przychodzi.
Powrót do góry

exploos
Poziom 1
Poziom 1

Post#21 21 Maj 2011 15:55   

hahahaha kazdy mowi co innego jesli chodzi o cenę za 100 zł nawet nie kupisz takiej piły w hurtowni wiec pozostaje pod znakiem zapytania opinia jednego z uzytkownikow 200 zł jest normalna cena bazarowa i moi drodzy owszem na bazarach mozna kupic taka sama piłe ale sperzedawca uprzedzi ze jest to chinska piła i miernej jakosci .Czesci zapewniam ze mozna kupic. tak jak ktos wpomniał jest to podziałka o326 szer łancucha 1.5 >Polak ozywiscie zawsze szuka suuuper okazji i woli przepłacic u rumuna niz normlnie kupic u normalnego sprzedawcy płacącego podatki chocby i na bazarze o tym ze zero gwarancji , nawet reklamacji nie wspomne bo rumun sie pokarze wmowi ze stihl sprzeda i zniknie i tyle w temacie
.Piła pochodzi pod warunnkiem ze trafi na myslącego uzytkownika szanującego nawet to co jest niskiej jaklosci , natomiast nie pochodzi w ręcach ludzi typu Pudzian myslącego ze jak cos nie idzie to go Panie siłom i musi isc Tak naprawdę to temat rzeka i nie zdołam odpowiedziec wszystkiego w jednym poscie ,jednak zapewniam ze w moich rękach chociaz jestem chudzinka pochodzi i sam jestem w stanie naprawic wyszytko be wyjątku POzdrawiam Przepraszam za pismo wpadłem na ten post i odpowiadam a strasznie jestem padniety Pozostaje kwestia markietowek mozecie z\sie ze mną nie zgodzic MArkety czesto oferują sprzet Tani lecz moje zdanie jest takie zew przypadku pił nie są to nawet piły podobne do typowych chinek najczesciej przekonacie sie o tym starajac sie o częsci bo własnie wtedy mozna sie przekonac ze np kosz sprzegłowy ma otwory nietypowe i za nic nie spasujecie . wszystko wygląda tak samo ale nie jest to samo Pewnie ktos powie ze pisze bzdury , trudno prosze jednak pamietac ze ja nikomu niczego nie spredaje tak wiec jest mi to zupełnie obojętne kto co i gdzie kupi o cenie tez nie wspomnę . Co do wymiany prowadnicy zębatki na pOlskie absolutna bzdura prosze mi powiedziec gdzie mozna kupic polska prowadnice czy poski kosz >? piłe uzywamy w takiej postaci jaka kupilismy iniczego wymieniac nie trzeba natomiast w momencie wymiany na nową kupujemy prowadnice i łancuch o parametrach piły husqvarna typowa husqa ma podziałkę 325 i prowadnicę 40 cm podkreslam typowa spotkałem tez huski z podziałka 3/8 co jest rzadkoscia ale jest bo zalezy to od modelu roku wydnia i wielu innych czynnikow , natomiast dla stihla typową podziałka jest 3/8 ze względu na to iz stihl oferuje w swoich piłach mniejsze moce niz husqvarna i rzeczą naturalna jest iz piła o mocy 1.2 konia nie będzie w stniae pracowac z prowanicą 50 w dodatku na tak wysokim łancuchu gdzie wymagane są wieksze moce jak widac nic n ie jest tak proste jak sie komus wydaje tak wiec kupując piłe polecam szukac porady u znajomego co sie na tym zna jednak i wtedy nic nie będzie pewne poniewaz wiem ze fachowcy nie biora do reki nic co nie nazywa sie Stihl lub husqvarna i i tak są zwolenicy jednej albo drugiej kupując wiec zastanowmy sie do czego ma nam byc potrzebna tak piła bo bezsensem jest kupowanie markowej piły jesli chcemy sobie przyciąc kilka drzewek w sadzie owocowym dwa razy do roku
tak samo jak bezsensem jest kupowanie chinki jesli ma nam słuzyc jako profesjonalna piła .... cudow nie ma nie miejmy tez pretenji do sprzdawcow jesli sami wprowadzamy ich w bład mowiac ze potrzebujemy przyciac kika drzewek a w zamysle mamy zamiar wykarczowac 2 ha lasu a potem jeszcze pozyczyc śasiadowi , piła za 200 zł tez nie da sie zarabiac to chyba oczywiste?

Niezwłocznie doprowadź swój post do zgodności z językiem polskim.
[jankolo]

Powrót do góry

fotopener
Poziom 1
Poziom 1

Post#22 28 Gru 2011 11:15   

Witam wszystkich, właśnie dostałem (jeszcze jej nie uruchomiłem) piłę, wyglądającą jak Stihl z nakleja "STEEL" - aczkolwiek naklejki z marką i danymi były chyba naklejane tuż przed sprzedażą - są krzywo i niedokładnie przyklejone. nie wiem ile kosztowała. Jest nowa, ale bez opakowania, instrukcja jest po angielsku i rosyjsku - druk, rysunki i same wskazówki bardzo słabej jakości (to pewnie spowoduje, że będę pytał Was o pomoc w przyszłości). Pilarka ma symbol PR-GS5200, jak pisałem wcześniej markę "STEEL" oraz następujące parametry podane na naklejce pod nazwą marki (bo w instrukcji nie ma nic, nawet typu podanego) - piszę z pamięci i zarazem tłumaczę z ang.: silnik 76 cc, moc 4,8 kw/ 6,5 pc, promien 500 mm (do tych parametrów jeszcze wrócę). Znalazłem w Internecie produkt o takim symbolu i wyglądzie - produkuje to chińska firma Yongkang Green Industry & Trade Co, Ltd. z miasta Zhejiang - co ciekawe piszą, że robią 600 takich zabawek dziennie. Co ciekawe na stronie kontaktowej w/w firmy jest podane, że piła ta silnik 52 cc. Wykonanie piły - szczególnie jeżeli chodzi o plastikowe części jest niechlujne (nierówne odlewy z wtryskarki, szlifowane krawędzie pozostawione bez polerowania, itp), ale wygląda w miarę solidnie.
Piła ta pojawiała sie kiedyś na Allegro pod marką "Prokraft". Ponieważ nie wiem czy wierzyć opisowi w Internecie czy naklejce na pile (skłaniam sie raczej ku Internetowi), proszę o informację jak sprawdzić, jaki jest naprawdę "promień" i pojemność silnika. jak ktoś ma więcej pytań o ten produkt, to mogę jeszcze podać parę informacji - dosyć dokładnie przejrzałem Internet, no i mam sam produkt.
Powrót do góry

darek4168
Poziom 18
Poziom 18

Post#23 28 Gru 2011 20:16   

Dokładnie takie nosili ostatnio rumuni, tak że nie spodziewaj się ,,rewelacji", a na to co na niej pisze to nie patrz.
Powrót do góry

Usunięty

Post#24 28 Gru 2011 23:10   

fotopener napisał:
jaki jest naprawdę "promień" i pojemność silnika.

Objętość skokową jak chcesz to ściągnij cylinder i zmierz skok i średnicę :D A ten promień to niby czego ?
Kupiłeś sobie namiastkę pilarki, za te same pieniądze kupuje się łańcuch prowadnicę, bęben i kółko prowadzące do markowych maszyn :D Nie wiem w ogóle po co się zagłębiasz w szczegóły lej paliwo i tnij aż się rozpadnie (szybko). Później kupisz nową :D
fotopener napisał:
jak ktoś ma więcej pytań o ten produkt, to mogę jeszcze podać parę informacji -

A o co tam można pytać, chiński chłam i tyle. Tego się nie kupuje.
Powrót do góry

manana
Young Lady
Young Lady

Miasto: kraków

Post#25 05 Sty 2012 13:54   

nie chcę zakładać kolejnego wątku, a potrzebuję porady na temat zakupu piły spalinowej, nie chcę przepłacać, ale też nie chce kupić jakiegoś bubla. Znalazłam coś takiego http://www.al-ko.pl/99-668.htm?prod_id=prod_668 nie jest ciężka, mocny silnik, trzy lata gwarancji. Czekam na opinie.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Sty 2012 13:54   

Powrót do góry

darek4168
Poziom 18
Poziom 18

Post#26 06 Sty 2012 08:20   

Są dwa modele markowe, pilarek spalinowych Sthil i Husqvarna, które są godne uwagi, reszta pilarek jakiej by firmy nie były do tych dwóch się nie równa, takie jest moje zdanie. Niewiele dopłacając do tej kwoty co kosztuje ta Al-ko, kupisz np. Stihla, a Stihl będzie na lata, mam pilarkę tej firmy i kosę, tak że wiem co mówię.
Powrót do góry

aftys6
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Lubartów

Post#27 06 Sty 2012 17:37   

darek4168 napisał:
Są dwa modele markowe, pilarek spalinowych Sthil i Husqvarna, które są godne uwagi, reszta pilarek jakiej by firmy nie były do tych dwóch się nie równa, takie jest moje zdanie. Niewiele dopłacając do tej kwoty co kosztuje ta Al-ko, kupisz np. Stihla, a Stihl będzie na lata, mam pilarkę tej firmy i kosę, tak że wiem co mówię.

Śmiem podważyć opinię kolegi.
O ile husqvarna i stihl robiła dobry sprzęt naście lat temu to teraz już jest troche gorzej.
Posiadam pilarkę husqvarny. Ma już około 8-9 lat i nadal pracuje bez zarzutu.
Wykonanie wg mnie pierwsza klasa.
@ lata temu nabylismy kosiarkę spalinową husqvarny i niestety już tak kolorowo nie jest.
W oczy rzuca się przede wszystkim jakość wykonania. Wszelkie elementy plastikowe są już z materiału gorszej jakości.
Pęknięcie osłony czy uchwytu gazu to nic nowego.
Powłoki lakiernicze to także słaba strona tego sprzętu.

Dużą konkurencją dla tych obu firm jest OLEO-MAC.
Wykonanie na wysokim poziomie, a i znam kilku cieśli, którzy po zmianie husqy na OLEO chwalą ją.
Powrót do góry

Usunięty

Post#28 06 Sty 2012 18:47   

Nie patrz na pilarki/kosy przez pryzmat kosiarek - z silnikami brigsa, napędami innej firmy etc. :D To nie to samo...

Dodano po 3 [minuty]:

manana napisał:
nie chcę zakładać kolejnego wątku, a potrzebuję porady na temat zakupu piły spalinowej, nie chcę przepłacać, ale też nie chce kupić jakiegoś bubla. Znalazłam coś takiego http://www.al-ko.pl/99-668.htm?prod_id=prod_668 nie jest ciężka, mocny silnik, trzy lata gwarancji. Czekam na opinie.

Polecam dołożyć trochę więcej i kupić maszynę na lata np.:
Link

Tu dyskusja o tym modelu, z udziałem zawodowych pilarzy.
Powrót do góry

marek 1871
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Kraków

Post#29 09 Sty 2012 17:33   

Re: Piła spalinowa Stihl, podejrzanie niska cena

Jak szukasz pilarki w okolicach 2KM to popatrz na STIHL MS 181. Jest nie wiele droższa od podanej przez Ciebie w linku a sprawdzona w boju. Tak jak kolega wyżej pisał STIHL i Husqvarna to dwie marki, które są w szpicy. Wystarczy popatrzyć na brygady, które zajmują się pielęgnacją zieleni po osiedlach - używają tych 2 marek.
Powrót do góry

platynus
Poziom 3
Poziom 3

Post#30 18 Sty 2012 14:35   

Re: Piła spalinowa Stihl, podejrzanie niska cena

no może coś w tym jest, że na rynku są najbardziej znane firmy, ale nie znaczy to, że te mniej znane będą kiepskie. Warto moim zdaniem odkrywać nowe sprzęty, a ta al-ko co pisze manana prezentuje się całkiem nieźle.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> Piła spalinowa Stihl, podejrzanie niska cena
Strona 1 z 2 Idź do strony 12  Następny