Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Dekoder cyfrowy UPC MediaBox DVR

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Użytkowy -> Dekoder cyfrowy UPC MediaBox DVR
Autor
Wiadomość
addictbmx
Poziom 8
Poziom 8

Post#1 Post autora tematu 29 Lis 2010 23:53   

Dekoder cyfrowy UPC MediaBox DVR

Witam (nie wiem w jakim dziale powinno być dlatego proszę o przeniesienie w odpowiednie miejsce a nie usuwanie od razu)

Czy istnieje możliwość przesłania filmów z tej nagrywarki z dyskiem Dekoder cyfrowy UPC MediaBox DVR na komputer przez kabel sieciowy?

Bardzo proszę o pomoc,

IP tego urządzenia znam i wiem jakie jest ale jak ustawiam takie samo w komputerze to nie łączy nic.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Lis 2010 23:53   

Powrót do góry

Stanisław2003
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: dolnośląskie

Post#2 30 Lis 2010 07:31   

Re: Dekoder cyfrowy UPC MediaBox DVR

A jakim programem próbujesz połączyć te urządzenia oprócz połączenia kablem sieciowym? .Czy tuner jest widoczny w sieci?
Powrót do góry

addictbmx
Poziom 8
Poziom 8

Post#3 Post autora tematu 30 Lis 2010 08:24   

O to chodzi ze komputer nic nie widzi i myślałem ze jak ustawie to samo IP to komputer będzie go widział ale niestety tak nie jest, jest może jakiś inny sposób?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 30 Lis 2010 08:24   

Powrót do góry

Stanisław2003
Poziom 21
Poziom 21

Post#4 30 Lis 2010 10:41pomocny post - solucja   

Na pewno ip komputera oraz tunera muszą być inne ale w tej samej klasie numerów.To przecież podstawy!!.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 30 Lis 2010 10:41pomocny post - solucja   

Powrót do góry

addictbmx
Poziom 8
Poziom 8

Post#5 Post autora tematu 30 Lis 2010 12:49   

Racja kurcze ale błąd głupi, dzięki za wyjaśnienie :) a co jeśli to nie nie zadziała?
Powrót do góry

addictbmx
Poziom 8
Poziom 8

Post#6 Post autora tematu 04 Gru 2010 22:53   

Witam :) to niestety nie działa ten sposób z IP, jak inaczej mogę to skopiować?
Powrót do góry

argo000
Poziom 4
Poziom 4

Post#7 05 Gru 2010 04:19   

addictbmx napisał:
Czy istnieje możliwość przesłania filmów z tej nagrywarki z dyskiem Dekoder cyfrowy UPC MediaBox DVR na komputer przez kabel sieciowy ?

Nie jestem pewny, ale chyba nie można skopiować nagranego filmu w żaden sposób.
Dekodery z twardym dyskiem są niestety mniej funkcjonalne niż nagrywarki DVD-REC/Blu-Ray w komputerach, nagrywarki stacjonarne DVD/Blu-Ray i magnetowidy VHS.
Te urządzenia umożliwiają i służą poniekąd do piracenia materiału nagranego z TV.

Dekodery z twardym dyskiem (dostarczane przez operatorów) mają zabezpieczenia uniemożliwiające "wyniesienie" nagranego materiału (chodzi o prawa autorskie do materiałów nagrywanych z TV - ochrona interesów koncernów medialnych i wytwórni filmowych).
Film można tylko obejrzeć i usunąć z dysku.

Podobnie jest z telewizorami, które mają wbudowane dyski twarde. Nagrać coś z TV na dysk wbudowany w telewizor można, ale nic poza tym.

Kiedyś czytałem (również chodziło o dekoder z twardym dyskiem od UPC), że jeśli nagra się film z kanału, z którego za jakiś czas się zrezygnuje (zmieniając pakiet na niższy), to ten nagrany film sam "wyparuje" z dysku twardego. Zniknie i tyle. Taka polityka operatora.
Powrót do góry

Stanisław2003
Poziom 21
Poziom 21

Post#8 05 Gru 2010 10:03   

Szczególnie zabezpieczone są obrazy HD przez HDCP.Przeważnie jest możliwiośc nagrania na magnetowid w jakości SD.Ale dotyczy to nagrania a nie przegrania materiału z dysku.tylko niektóre tunery mają specjalne programy umozliwiające zgranie materiału i jego konwersję na mpg lub inny format.Na przykład program Mediabox pozwala na taka operację z tunerów Technisata ale do każdej wersji jest trochę inny program.I także nie dotyczy to materiałów w wersji HD.
Powrót do góry

addictbmx
Poziom 8
Poziom 8

Post#9 Post autora tematu 05 Gru 2010 10:43   

kurcze, szkoda. Czyli nie ma żadnego sposobu na skopiowanie filmu na pc? Czytałem jeszcze że można wyjąć dysk i bezpośrednio podłączyć ale szkoda zrywać plomby. Dzięki za odpowiedzi :) pozdrawiam :)
Powrót do góry

discharge
Poziom 12
Poziom 12

Post#10 17 Sty 2011 22:58   

Pytałem UPC czy te interfejsy sieciowe działają (mam Cisco) i oni mi powiedzieli że są zablokowane. Mam 320 GB dysk w środku i braknie mi miejsca bo żona moja nagrywa "Tańce z gwiazdami" :)
Niebawem nie będę mógł już żadnego filmu nagrać by go potem obejrzeć :)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Sty 2011 22:58   

Powrót do góry

Kodzio
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Szczecin

Post#11 07 Mar 2012 23:52   

Witam,

Podzielę sie z wami informacjami jaki zebrałem:

Dekodery Cisco DVB są zablokowane, kartami firmy Nagra Vision,
Ze względu na to co oglądamy prawa do emisji ma tylko dostawca sygnału TV, i materiał nagrany na dysk jest jego własnością.

Karty maja 2 działania, jedne takie że klucz na karcie odpowiada kluczowi dekodera, poza tym dane na dysku są zapisywane w formacie "plików" klucza który jest na karcie dekodującej.
Czyli nie da się wyjąć dysku i zgrać danych bo komputer po prostu nie będzie ich widział gdyż rozmieszczenie oraz system rozmieszczenia danych (filmów) na dysku określa karta klucz.

Ponadto dostawca ma prawo zmienić metodę kodowania klucza także w trakcie emisji, czyli kopiowanie karty mija się z celem, i nie da się mieć 2 dekoderów i jedna kartę plus kopię. Gdyż dostawca wysyła na oryginalna kartę z wyprzedzeniem powiedzmy 30-2 godzinnym nowy system szyfrowania, (robią tak najczęściej w trakcie przerw meczów i przerw w programach filmowych, wszystko po to by odechciało się ludziom kopiowania.)

A teraz najciekawsze.
Producent czyli firma Cisco wyłączyła specjalnie porty USB i RJ45 (LAN) poto aby klientów nie korciło podpinać czegoś do dekodera,

Ale doszedłem, że można nabyć kabelek: http://www.zulucable.com/cisco-usb-to-serial-adapter-cable-kit.html, jest zestaw jednego kabla cisco RJ45 na DB9 (rs-232) oraz przejściówka z COM na USB, i tym kablem idzie odblokować port USB w dekoderze. np CISCO 8485DVB HD PVR

Jak komuś się uda to niech podzieli się relacją, bo a nie wiem kiedy przystapie do działań (brak czasu)

Mnie głównie interesuje możliwość podpięcia dodatkowego dysku.
Powrót do góry

wpat
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: suwalszczyzna

Post#12 08 Mar 2012 14:22   

addictbmx napisał:
Czy istnieje możliwość przesłania filmów z tej nagrywarki z dyskiem Dekoder cyfrowy UPC MediaBox DVR na komputer przez kabel sieciowy?
Jak już wyżej powiedziano nie jest to możliwe, lecz zawsze jest możliwe przesłanie kablem video do karty telewizyjnej zainstalowanej w komputerze. Sygnał przesyłany w taki sposób nie jest w kodowany i będzie w jakości SD możliwy do zapisu w komputerze w formacie jaki przewiduje oprogramowanie.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Użytkowy -> Dekoder cyfrowy UPC MediaBox DVR
Strona 1 z 1