Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Volkswagen Passat 1.9 TDI 116km, turbina sama sie wylacza

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Volkswagen Passat 1.9 TDI 116km, turbina sama sie wylacza
Autor
Wiadomość
andreas1237
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Dusseldorf

Post#1 Post autora tematu 01 Gru 2010 13:23   

Volkswagen Passat 1.9 TDI 116km, turbina sama sie wylacza

Witam wszystkich, od niedawna jestem posiadaczem volkswagen passat 1.9 TDIturbina sama sie wylacza . gdy go kupilem to pierwsze dni go oszczedzalem jesli chodzi o silnik poniewaz to moj pierwszy diesel od paru latek jezdzilem tylko benzynka no ale koledzy wszyscy pozamieniali na tdi auta wiec i mnie przekonali,,, no i mam teraz problem,, Gdy go kupilem w sumie caly czas jezdzilem w miescie nie mialem jeszcze dluzszej trasy a gdy juz mialem okazje wziasc go na autostrade to sie rozczarowalem bo gdy go dosc mocno rozpedzalem to przy ok120km/h i obrotach ok 3000/x1 przestalo dzialac turbo. Wkurzony pojechalem do domu, a gdy go zgasilem na chwile i ponownie odpalilem turbo zaczelo dzialac z powrotem i tak chodzilo do poki znowu nie wyjechalem na autostrade znowu to samo i w ten sam sposob.i tak dzieje sie caly czas, gdy zgasze silnik i odpale znowu to dziala, w miescie bez zastrzezen chodzi caly czas tylko jak wyjade na autostrade rozpedzam go na dlizszy dystans to odrazu sie wylacza i tak w kolko, mam go dosc, co zrobic ??? Czy to juz sie wiaze z wymiana turbiny? Pomozcie, z gory dzieki :?::|

Moderowano przez Pawel wawa:
Poczytaj tu potem pisz. http://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php
Pkt. 11.1, 8.2
Nie ma takiej możliwości, aby turbina się wyłączała. Po prostu nie ma, bo co? Spaliny poszły inna drogą?
Kosz.

Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Gru 2010 13:23   

Powrót do góry

pmmlody
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: warszawa

Post#2 01 Gru 2010 22:38   

Re: Volkswagen Passat 1.9 TDI 116km, turbina sama sie wylacz

Ja też tak miałem w skodzie.Widzisz turbem steruje cała masa czujników która działają ni podciśnienie , czyli do każdego czujnika podłączony jest przewód (wężyk) który to podciśnienie doprowadza.U mnie przetarty był jeden z tych przewodów i łapał lewego powietrza. Ustąpiło wszystko po wymianie przewodu.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Gru 2010 22:38   

Powrót do góry

T5
Specjalista VAG & Ogrzewania Postojowe
Specjalista VAG & Ogrzewania Postojowe

Miasto: Dębno

Post#3 01 Gru 2010 22:46   

Lub zmienna geometria siedzi.Nie trzeba było słuchać kolegów i zostać przy benzynce.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Gru 2010 22:46   

Powrót do góry

caveman2009
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Zagranica Niestety nie posiadam polskiej klawiatury

Post#4 01 Gru 2010 23:25   

Na poczatek, zaworek sterujacy turbina do sprawdzenia- przy turbinie znajdziesz taka jakby puszke do niej dochodzi wezyk, podazaj za nim to znajdziesz elektrozawor sterujacy. Mozesz podmienic na chwile z elektrozaworem sterujacym egr-to element na kolektorze ssacym, do niego rowniez dochodzi wezyk po ktorym znajdziesz elektrozawor. Zamien je. Jezeli to pomoze- problem rozwiazany, jezeli nie tzn ze czesc goraca turbosprezarki musi zostac wyczyszczona z sadzy. Wiaze sie to z demontazem turbosprezarki. 4 godziny pracy dla osoby wprawionej, 6h pracy dla osoby robiacej to pierwszy raz (posiadajacej odpowiednie narzedzia)
Jezeli nie zrozumiales powyzszego tzn ze potrzebujesz pomocy lub nie przerobiles odpowiednio tematu zapieczonych kierownic turbosprezarki ktory byl poruszany z 1000razy na kazdym forum o dieslach vw i nie tylko.
Powrót do góry

Sztomel
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Rybnik

Post#5 02 Gru 2010 01:56   

Od razu możesz się zabrać za wymontowanie turbosprężarki i wyczyszczenie w niej zmiennej geometrii gdyż przy tych objawach co opisujesz się zapiekła w pozycji maksymalnego doładowania :
http://www.google.com/search?q=%22czyszczenie+zmiennej+geometrii%22&rls=com.microsoft:pl:IE-SearchBox&ie=UTF-8&oe=UTF-8&sourceid=ie7&rlz=1I7GGLL_en
Powrót do góry

Koha73
Poziom 1
Poziom 1

Post#6 27 Gru 2010 16:41   

Re: Volkswagen Passat 1.9 TDI

Witam! Prosze o pomoc!

Kupilem Passata.
Ostatnio pojechałem w góry Passatem B5 1,9 TDI. Po paru minutach jazdy w gorach autko traci na mocy i zaczyna sie grzac. Tak bylo z kolei 2 razy. Ogrzewanie do 2000 obrotow grzeje, powyzej przestaje. Czy to wina Climatronika? Dzieki!
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Gru 2010 16:41   

Powrót do góry

TxC
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Warszawa

Post#7 21 Sty 2011 18:20   

Witam,

Moze warto by bylo sprawdzic stan plynu chlodniczego w zbiorniczku wyrownawczym ;)
Powrót do góry

bart.auto
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Wielkopolska okolice Leszna

Post#8 21 Sty 2011 18:34   

być może że po zimie kierownice od zmiennej geometrii zapiekły jeżeli jest to 110 ps,jeżeli tak to turbinka do wyciągnięcia,najlepiej podłączyć vcdsa i podejrzeć co go

Dodano po 5 [minuty]:

jeżeli chodzi o ogrzewanie to miałem taki przypadek wymieniano pompę wody,termostat,visco,a to była wina nagrzewnicy jest ona bardzo mała i musi być drożna żeby dogrzać wnętrze na wolnych obrotach,cena nagrzewnicy ok 60 zł,trzeba też sprawdzić czy się klapy nie przycinają
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Volkswagen Passat 1.9 TDI 116km, turbina sama sie wylacza
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Kontakt

Page generation time: 0.055 seconds

elektroda.pl temat RSS 

opony