X

HONDA CIVIC,1.4 IS 2001,Problem z odpaleniem

02 Dec 2010 00:45 MAmalina-mm
  • #1 02 Dec 2010 00:45
    malina-mm
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Witam,

Od tygodnia mam moją nową (świeżo sprowadzoną) CIVIC 1.4 IS 90KM r. 2001.
    Do 160 przejechanego kilometra wszytko było OK. Wczoraj nastały siarczyste mrozy i moja nowa Hania odmówiła posłuszeństwa. Nie chciała odpalić. Pierwsze co to próba zapłonu kablami pod inne auto. Po kilku próbach i obejściach ostatecznie zapaliła (kable połączone bezpośrednio do końcówek w CIVIC, bez akumulatora w CIVIC). Następnie autko jeździło tak 2 dni (ok. 100 kilometrów po dużym mieście, liczne przystanki). Dziś kolejny dzień siarczystych mrozów. Civic odpalał w ciągu dnia około 8 razy, aż w końcu przestał. Symptomy te same:
    1. Przekręcam kluczyk na II:
    - wszystkie lampki prawidłowo świecą, immo miga 3 razy i gaśnie, lampka silnika mignie raz i gaśnie, zostaje lampka oleju i aku
    2. Przekręcam kluczyk na III po zapłon:
    - słyszę TIK'nięcie z silnika i nic więcej
    - rozruch nie pracuje

Mam teraz nowy aku. Po zamontowaniu DALEJ TO SAMO...
    Proszę Was o pomoc co może być nie tak. Przypominam, że akumulator jest nowy.

Ogromne dzięki za pomoc i odpowiedzi.
    Pozdrawiam,
    malina
  • Helpful post
    #2 02 Dec 2010 00:59
    glosny83
    Level 28  
    Helpful post? (0)
    Masa na silniku lub rozrusznik do naprawy.
  • #3 02 Dec 2010 09:03
    malina-mm
    Level 2  
    Topic author Helpful post? (0)
    Jeszcze tylko tak dla jasności:
    1. Masa na silniku - czyli nie ma prądu na wejściu do rozrusznika? Jak to sprawdzić? Czy można to samemu/łatwo naprawić?

2. Rozrusznik - wcześniej powiedziano mi żeby obstukać rozrusznik i spróbować zapalić (zużyte szczotki). Czy ten defekt masz na myśli? Czy też może być coś o wiele gorszego (droższego w naprawie)?

3. Czy mógłbyś mi pomóc w zlokalizowaniu rozrusznika w Civic 1.4?
  • #4 02 Dec 2010 22:43
    glosny83
    Level 28  
    Helpful post? (0)
    Weż kontrolkę na 12v.
    Sprawdż głównego plusa na rozruszniku jeśli jest to podepnij kontrolkę na masę silnika i biegun minusowy akumulatora niech ktoś przekręci stacyjkę w pozycję rozruch jak kontrolka zaświeci się to nie ma masy na silniku jeśli nie zaświeci się wygląda na to że uszkodzony jest rozrusznik szczotki wirnik stojan w zależności od rozrusznika lub automat to by było na tyle.
  • #5 04 Dec 2010 14:34
    czyzyk07
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    Witam
    Rozrusznik znajduje się z lewej strony nad skrzynią biegów jak stoisz przodem do auta mocowany powinien być na dwie śruby 14stki.
    http://obrazki.elektroda.pl/8235135000_1291474322.jpg
    to foto zapożyczone z forum civica
    Auto trochę starsze ale u Ciebie powinno być podobnie jak nie identycznie rozrusznika szukaj poniżej w zaznaczonym obszarze.
  • #6 30 Dec 2010 08:19
    tengu
    Level 21  
    Helpful post? (0)
    Chyba temat już nieaktualny ale czasami "opukanie" rozrusznika może dać informację co padło. Jeżeli po "opukaniu" odpali to wiadomo co padło (szczotki, najczęściej do wymiany)...
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products