Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

HONDA CIVIC,1.4 IS 2001,Problem z odpaleniem

malina-mm 02 Gru 2010 00:45
  • #1 02 Gru 2010 00:45
    malina-mm
    Poziom 2  

Witam,

Od tygodnia mam moją nową (świeżo sprowadzoną) CIVIC 1.4 IS 90KM r. 2001.
    Do 160 przejechanego kilometra wszytko było OK. Wczoraj nastały siarczyste mrozy i moja nowa Hania odmówiła posłuszeństwa. Nie chciała odpalić. Pierwsze co to próba zapłonu kablami pod inne auto. Po kilku próbach i obejściach ostatecznie zapaliła (kable połączone bezpośrednio do końcówek w CIVIC, bez akumulatora w CIVIC). Następnie autko jeździło tak 2 dni (ok. 100 kilometrów po dużym mieście, liczne przystanki). Dziś kolejny dzień siarczystych mrozów. Civic odpalał w ciągu dnia około 8 razy, aż w końcu przestał. Symptomy te same:
    1. Przekręcam kluczyk na II:
    - wszystkie lampki prawidłowo świecą, immo miga 3 razy i gaśnie, lampka silnika mignie raz i gaśnie, zostaje lampka oleju i aku
    2. Przekręcam kluczyk na III po zapłon:
    - słyszę TIK'nięcie z silnika i nic więcej
    - rozruch nie pracuje

Mam teraz nowy aku. Po zamontowaniu DALEJ TO SAMO...
    Proszę Was o pomoc co może być nie tak. Przypominam, że akumulator jest nowy.

Ogromne dzięki za pomoc i odpowiedzi.
    Pozdrawiam,
    malina

• Pomocny post
    #2 02 Gru 2010 00:59
    glosny83
    Poziom 28  

Masa na silniku lub rozrusznik do naprawy.

• #3 02 Gru 2010 09:03
    malina-mm
    Poziom 2  

Jeszcze tylko tak dla jasności:
    1. Masa na silniku - czyli nie ma prądu na wejściu do rozrusznika? Jak to sprawdzić? Czy można to samemu/łatwo naprawić?

2. Rozrusznik - wcześniej powiedziano mi żeby obstukać rozrusznik i spróbować zapalić (zużyte szczotki). Czy ten defekt masz na myśli? Czy też może być coś o wiele gorszego (droższego w naprawie)?

3. Czy mógłbyś mi pomóc w zlokalizowaniu rozrusznika w Civic 1.4?

• #4 02 Gru 2010 22:43
    glosny83
    Poziom 28  

Weż kontrolkę na 12v.
    Sprawdż głównego plusa na rozruszniku jeśli jest to podepnij kontrolkę na masę silnika i biegun minusowy akumulatora niech ktoś przekręci stacyjkę w pozycję rozruch jak kontrolka zaświeci się to nie ma masy na silniku jeśli nie zaświeci się wygląda na to że uszkodzony jest rozrusznik szczotki wirnik stojan w zależności od rozrusznika lub automat to by było na tyle.

• #5 04 Gru 2010 14:34
    czyzyk07
    Poziom 1  

Witam
    Rozrusznik znajduje się z lewej strony nad skrzynią biegów jak stoisz przodem do auta mocowany powinien być na dwie śruby 14stki.
    http://obrazki.elektroda.pl/8235135000_1291474322.jpg
    to foto zapożyczone z forum civica
    Auto trochę starsze ale u Ciebie powinno być podobnie jak nie identycznie rozrusznika szukaj poniżej w zaznaczonym obszarze.

• #6 30 Gru 2010 08:19
    tengu
    Poziom 21  

Chyba temat już nieaktualny ale czasami "opukanie" rozrusznika może dać informację co padło. Jeżeli po "opukaniu" odpali to wiadomo co padło (szczotki, najczęściej do wymiany)...

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty