Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Szlifierka kątowa mała ale mocna co polecacie (jakiej firmy)?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> ElektroTechnika -> Elektro Co kupić? -> Szlifierka kątowa mała ale mocna co polecacie (jakiej firmy)?
Autor
Wiadomość
marcin110289
Poziom 3
Poziom 3

Post#1 Post autora tematu 04 Gru 2010 15:01   

Szlifierka kątowa mała ale mocna co polecacie (jakiej firmy)?

Witam wszystkich.
Chcę kupić szlifierkę kątową.
Chciałbym aby miała dość dużą moc, przy małych wymiarach.
Jakiej firmy polecacie? Szlifierka byłaby wykorzystywana w gospodarstwie.
Myślałem nad:
http://www.pixmania.pl/pl/pl/17206/xx/xx/2750/115/criteresn.html
(BLACK & DECKER Szlifierka kątowa KG725).
Cena maksymalna jaka mogę przeznaczyć to 300 zł.
Tyle porządnych sprzętów już kupiłem dzięki waszej pomocy na forum.
Mam nadzieje, że teraz też pomożecie.
Podawajcie konkretne linki do modeli.
Najlepiej jakbyście mieli doświadczenie z danym modelem.
Kupiłem już kilka niby o dużej mocy, dużych wymiarach, które użytkowałem niecałe pół roku.
Powrót do góry

kazwita
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Katowice

Post#2 04 Gru 2010 15:19   

Re: szlifierka katowa mała ale mocna co polecacie(jakiej fir

Bardzo chwalę sobie Metabo W8-125, niestety kosztuje więcej niż 300 zł. Jedyne co mnie w niej ciut denerwuje - to wyłącznik. Zielony Bosch 125mm (modelu nie pamiętam) miał wyłącznik z regulacją prędkości obrotowej w uchwycie. Tu natomiast mam sprzęgło, które rozłącza napęd jak "chwyci" tarczę.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Gru 2010 15:19   

Powrót do góry

marcin110289
Poziom 3
Poziom 3

Post#3 Post autora tematu 04 Gru 2010 15:40   

http://twoje-narzedzia.pl/p,pl,MET600266000,a.html

taka tania bo bez gwarancji.Jak myślicie warto ja kupić bez gwarancji, z gwarancją kosztuja w granicach 500 zł
http://www.sklepnarzedziowy.com/metabo-8125-quick-szlifierka-katowa-800-125-mm-walizka-p-7064.html
Powrót do góry

Jacek1983rr
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Starogard

Post#4 04 Gru 2010 16:53   

Polecam szlifierkę FLEX L3709 obecnie jest w promocji i kosztuje około 300złotych. Przekładnia bardzo cicha.
Powrót do góry

Sławek K
Poziom 16
Poziom 16

Post#5 04 Gru 2010 21:11   

Polecam uwadze szlifierkę firmy Einhell WS-G 125 E.
model bardzo trwały, posiada regulację obrotów, no i ta cena !
Wiem bo mam......
Tego BD też mam ... z wysypana przekładnią , szmelc.
Sławek
Powrót do góry

1078231
Gość

Post#6 04 Gru 2010 21:22   

Einhella mu polecasz? No wybacz!
Sugeruję Makita GA5030 lub AEG WS 6-125.Mam je, i wiem, że porządne maszynki.
Używam też GWS 6-125, ale jakoś jej nie lubię, co nie zmienia faktu, że może Ty będziesz zadowolony z takiej.
Powrót do góry

zdzisiek1979
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Pabianice

Post#7 04 Gru 2010 22:46   

Może za mała moc będzie dla ciebie bo 710W ,ale osobiście chwale sobie Makite 9555NB jak na 125mm tarczy to wszystko co miałem zawsze do zrobienia ją to zrobiłem i nie zamienię jej na żadną inną dobrze leży mi w dłoni i ładnie się załącza.
Powrót do góry

Sławek K
Poziom 16
Poziom 16

Post#8 05 Gru 2010 13:55   

Re: Szlifierka kątowa mała ale mocna co polecacie(jakiej fir

Motronic, zauważyłem przyganę w Twojej wypowiedzi, a cóż jest złego w Rinhellu WS-G 125E jeżeli narzędzie tej f-my służą bezawaryjnie przez lata !!!!! W wielu przypadkach są trwalsze niż zielony Bosch, Skil, BD .... ., a cenę maja konkurencyjną.
Używanie się liczy, długie bezawaryjne używanie. Nie zgodzę się więc z twoją dezaprobatą....
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Gru 2010 13:55   

Powrót do góry

Sedac
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Majdan Król.

Post#9 05 Gru 2010 14:43   

Polecam szlifierkę firmy Kress. Einhell-a miałem dwie szlifierki ale szybko się ich pozbyłem.
Powrót do góry

Topolski Mirosław
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Świętokrzyskie

Post#10 05 Gru 2010 19:05   

Sławek K napisał:
Motronic, zauważyłem przyganę w Twojej wypowiedzi, a cóż jest złego w Rinhellu WS-G 125E jeżeli narzędzie tej f-my służą bezawaryjnie przez lata !!!!! W wielu przypadkach są trwalsze niż zielony Bosch, Skil, BD .... ., a cenę maja konkurencyjną.
Używanie się liczy, długie bezawaryjne używanie. Nie zgodzę się więc z twoją dezaprobatą....

1) Bosch,Skil,B&D w wypadku awarii naprawisz natomiast przy Einhellu jak Ci się uda zdobyć części
2) Serwisując elektronarzędzia na co dzień widzisz jakie problemy są z chińszczyzną ( Ty masz doświadczenie tylko z jedną maszyną)
Powrót do góry

Sławek K
Poziom 16
Poziom 16

Post#11 05 Gru 2010 20:10   

P. Mirku do końca z tą naprawa to nie jest tak ponieważ części do tychże marek są bardzo drogie i opłacalność naprawy w warsztacie narzędzi za 160, 200, 300, 400.... zł tych firm ( czyli tych przeznaczonych do domowego użytku ) jest żadna! I co z tego że jest dostęp do części. Leży u mnie skrzyni kilka BD, Boschy i innych dobrych firm- czekają na kolejnych dawców, a nie broń boże na oryginały z serwisu.
Zgadzam się z Panem w 100% ,że dostępność do części Einhella jest ZADNA , przynajmniej dla szarego klienta , już szybciej kupisz teile do Euroteca niż do Einhella. Po co mam naprawiać jeżeli za cenę naprawy Boscha kupię znowu nową jakąś tam, ba w ciągu następnego roku lub 2lat będę miał gwarancję i mógł korzystać z ewent. niezgodności towaru z umową!!!!
Proszę dać przykład opłacalności wymiany np wirnika i stojana , lub obu trybów z łożyskami w szlifierce np BDekera lub Boscha z robocizną w warsztacie dla zobrazowania wyższości serwisowego naprawiania tych marek nad kupnem nowego Einhella WSG- 125E.
Ta szlifierka jest nie do zajechania w domowej eksploatacji.....
pozdrawiam Slawek
Powrót do góry

Aleksander_01
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Kielce

Post#12 05 Gru 2010 22:42   

Co do "gumówek" to moja teoria jest taka ;
- napęd,czyli silnik jest stary jak świat, jeżeli jest tylko na łożyskach to będzie śmigał latami bez względu na producenta
- przekładnia, radzę tuż po zakupie rozebrać ją i nasmarować smarem (firmy dają dosłownie kropelkę).

Mam kilka gumówek, ale najlepiej mi leży taka za 39 zł kupiona już dawno temu. Gdy ją kupiłem bardzo głośno pracowała, po nasmarowaniu przekładni nie ten sam sprzęt. po większych pracach zawsze ją przedmuchuję.
Zaznaczam że mam warsztat i nie ma dnia aby nie pracowała. Miałem nówkę B&D i dałem kumplowi, taka sama moc jak tej za 39 zł a przy starcie chciała uciec z ręki.

Co do wiertarek - ich awarie następują zwykle przez złą obsługę np: wiercenie w suficie bez specjalnych osłon.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Gru 2010 22:42   

Powrót do góry

marek 1871
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Kraków

Post#13 16 Mar 2011 14:45   

Re: Szlifierka kątowa mała ale mocna co polecacie(jakiej firmy)

Cześć. Poleciłbym Ci BOSCH GWS 14-125CI lub GWS 14-125CIE, mają 1400W ale ciężko będzie trafić nową w cenie do 300zł. Do 300zł możesz próbować BOSCH GWS 10-125, ma 1000W i daje radę lub coś podobnego z Makity.
Powrót do góry

sq9jjh
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Wodzisław Śląski

Post#14 16 Mar 2011 23:17   

Witam. Bardzo dobre też są szlifierki Hitachi, zdecydowanie polecam, tylko jak tu nie trafić na chińską podróbę to nie mam pojęcia :D
Powrót do góry

wojt3k
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Trójczyce

Post#15 06 Kwi 2011 18:53   

Witam
Ja osobiście mam i używam Einhell BAG 125 i jestem zadowolony juz sie spaliły Einhell 1400w i Topex 2500W a ona działa.
Robię nią to samo co dużymi tylko nie siada tak jak te duże.
Powrót do góry

darek4168
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Ząbkowice Śl.

Post#16 09 Kwi 2011 22:13   

A ja mam dwie Einhell BWS 230/ bawaria , i ciołem nimi płyty stalowe 20mm i 25mm , a nawet wałek fi 90mm , tak 90mm nie pomyliłem się , i spisują się znakomicie , a mam dwie jedną do szlifowania drugą do cięcia . Dałem za nie 60zł , tak że mogę sobie pozwolić na taki , luksus .
Powrót do góry

brofran
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Ruda Slaska

Post#17 09 Kwi 2011 22:25   

darek4168 napisał:
A ja mam dwie Einhell BWS 230/ bawaria .... Dałem za nie 60zł

Uważam ze do prac przydomowych to najlepsze rozwiazanie. Tez mam TOPEXA za 30 zł i działa mi już 8 lat . Jak wysiądzie to na złom i podobną kupie - bez dylematów naprawiać czy nie ! :D
2-3 tarcze na rok zdzieram - to '' domowe " zazwyczaj potrzeby.
Powrót do góry

1078231
Gość

Post#18 09 Kwi 2011 22:30   

Ile zdzierasz tarcz, jedną, góra dwie na rok?
Powrót do góry

steve2
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: myszków

Post#19 09 Kwi 2011 22:36   

Witam.Wszystko zależy od tego do jakich prac chcesz jej używać. Ja mam od ok 10 lat gws 6-115 z osłoną i tarczą 125. Robię nią wiele, niech wystarczy info że 6 lat pracowała przy płytkach ceramicznych.
Do dziś ma orginalny stojan, wirnik i przekładnię. Wymieniane tylko szczotki i jak usłyszę to łożyska.
Każda markowa maszyna ma prawo się zepsuć i nie ma znaczenia czy to bosch , aeg czy dewalt.
z wynalazkami typu einhel czy powermat nigdy nie wiesz na co trafisz.Może pracować kilka lat a równie dobrze spłonie po kilku minutach pracy na sucho
(bez obciążenia)
Powrót do góry

bardok
Poziom 2
Poziom 2

Post#20 28 Maj 2011 20:24   

Witam. Ja również jak kolega wyżej używałem Boscha gws 6-115 z tarczą i osłoną 125 przez bite 10 lat pracowała w bardzo ciężkich warunkach warsztatowych przy produkcji płotów kutych (mnóstwo cięcia i jeszcze więcej szlifowania w pyle i kurzu poniewierana i rzucana z kąta w kąt praktycznie dziennie działała z 1,5 h), od 1997r do 2007r pracowała bezawaryjnie raz wymienione łożyska i z 2 razy szczotki.
Potem zaczęła iskrzyć z wirnika prawdopodobnie uszkodzony stojan nawet nie zawoziłem do na prawy tylko postanowiłem dać staruszce odejść w spokoju w końcu się wiele w swoim długim jak na szlifierkę życiu napracowała.
Mój dostawca wszelkich sprzętów warsztatowych i spawalniczych polecił mi Metabo WEP 14-125 quick (pełna elektronika) mam ją 2 lata 2 razy mocniejsza niż bosch i już 7 razy była w serwisie, 5 razy wymieniany włącznik 2 razy łożyska i przy okazji kabel, to po prostu jakiś bubel zadzwoniłem do przedstawiciela i kazał mi ją odesłać prawdopodobnie wymienią włącznik na inny model i mam nadzieję że pochodzi jeszcze parę lat.

Ale jakbym miał teraz znów kupować szlifierkę nie będę sie zastanawiał nad firmą bo będzie to oczywiście bosch!!! I taką wszystkim polecam.
Powrót do góry

1078231
Gość

Post#21 28 Maj 2011 21:23   

bardok napisał:
zastanawiał nad firmą bo będzie to oczywiście bosch!!! I taką wszystkim polecam.

Bosch jako synonim jakości skończył się w latach '80, no-może jeszcze początek '90
Za cenę Boscha kupi Metabo albo może nawet Flexa i ma jakość nieporównywalną.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Maj 2011 21:23   

Powrót do góry

Topolski Mirosław
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Świętokrzyskie

Post#22 28 Maj 2011 23:35   

Motronic napisał:
bardok napisał:
zastanawiał nad firmą bo będzie to oczywiście bosch!!! I taką wszystkim polecam.

Bosch jako synonim jakości skończył się w latach '80, no-może jeszcze początek '90

Akurat serwisuję w pewnej firmie narzędzia i ze szlifierek najlepiej sprawuje się Bosch niestety Metabo i Makita dość szybko odpadły.Szlifierki tam mają ciężką pracę i każda po penym czasie musi paść -koszty naprawy Bosch do reszty korzystne dla Boscha tak jak i okres trwałości.
Powrót do góry

1078231
Gość

Post#23 28 Maj 2011 23:43   

Re: Szlifierka kątowa mała ale mocna co polecacie (jakiej firmy)?

No to chyba, że mają jeszcze te, produkowane przez Scintillę.
Powrót do góry

marek 1871
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Kraków

Post#24 04 Sie 2011 15:54   

Re: Szlifierka kątowa mała ale mocna co polecacie (jakiej firmy)?

Polecam Ci szlifierkę kątową BOSCH GWS 14-125 CIE. Bardzo dobra i wytrzymała maszyna. Z systemem "constant" (utrzymuje stałe obroty), płynnym startem i regulacją obrotów. Masz na nią 3 lata gwarancji - przed zakupem upewnij się, że sprzedawca da ci kod gwarancyjny bo bez tego nie przedłużysz gwarancji do 3 lat.
Powrót do góry

H3nry
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: SoQlkA

Post#25 04 Sie 2011 20:57   

Motronic napisał:
bardok napisał:

Bosch GWS 14-125 CIE bije na głowę metabo a z drobniejszych 850CE. Nie wyobrażam sobie szlifierki bez regulacji ;)
3lata gwarancji to chyba dobry argument .
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> ElektroTechnika -> Elektro Co kupić? -> Szlifierka kątowa mała ale mocna co polecacie (jakiej firmy)?
Strona 1 z 1