Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Ustawienie pieca Defro Optima komfort 20kw

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Systemy Grzewcze Użytkowy -> Ustawienie pieca Defro Optima komfort 20kw
Autor
Wiadomość
wojtas768
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: ząbkowice śląskie

Post#1 Post autora tematu 05 Gru 2010 10:59   

Ustawienie pieca Defro Optima komfort 20kw

Mam piec Defro Optima komfort 20kw ze sterownikiem tech st-28 z PID.
Palę samym drewnem ale nie jest w stanie po załadowaniu wytrzymać całej nocy. Ostatnio miałem dwa razy taki przypadek, że włożyłem dwa klocki drewna i zasypałem go eko groszkiem - wówczas pomimo, że dmuchawa już nie pracowała to jednak temperatura wzrastała do prawie 100st.
Dodam, że przymykałem już wlot na czopuchu.
Poradźcie jak należy ustawiać ten piec aby spać spokojnie, gdzie popełniam błąd, że ta temperatura tak rośnie.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Gru 2010 10:59   

Powrót do góry

daniel-1204
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: wódka

Post#2 05 Gru 2010 21:28   

Re: Ustawienie pieca Defro Optima komfort 20kw

Jeśli posiadasz Techa z PID to masz do wyboru jakie paliwo kociołek ma spalać ja też mam ten sterownik i spala sie swietnie jesli zapakujesz drewno to do rana na pewno nie wytrzyma, wybierz paliwo jakie spalasz gdyż wtedy piecyk reguluje temp spalin a wegiel spala sie w wyższej temperaturze niz drewno więc pewnie z tąd te problemy :D
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Gru 2010 21:28   

Powrót do góry

wojtas768
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: ząbkowice śląskie

Post#3 Post autora tematu 06 Gru 2010 16:10   

Re: Ustawienie pieca Defro Optima komfort 20kw

Witam. Dziękuję bardzo za odpowiedź. Jak dobrze zrozumniałem to ustawiona na sterowniku funkcja "DRZEWO" i tak nie wystarczy na to aby po załadowaniu spokojnie piec wytrzymał całą noc. Mam zamiar kupić teraz węgiel - czy możesz w takim razie podpowiedzieć czy lepiej jest kupywać ten gruby czy lepiej orzech. Na ile wówczas należy zmienić parametry ustawienia. W tej chwili dmuchawę mam nastawioną na 10% i pozamykane regulatory na kominie i popielniku. Pozdrawiam.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Systemy Grzewcze Użytkowy -> Ustawienie pieca Defro Optima komfort 20kw
Strona 1 z 1