X

Wkładka stacyjki Passat b4 1.9 TDi demontaż

06 Dec 2010 19:01 ARaron20000
  • #1 06 Dec 2010 19:01
    aron20000
    Level 22  
    Helpful post? (+1)
    Witam chciałem przeszlifować zapadki we wkładce stacyjki z mojego passata B4 ponieważ się zacina. Teraz jestem na etapie jak na zdjęciu:

Wkładka stacyjki Passat b4 1.9 TDi demontaż Wkładka stacyjki Passat b4 1.9 TDi demontaż Wkładka stacyjki Passat b4 1.9 TDi demontaż Wkładka stacyjki Passat b4 1.9 TDi demontaż

Jak teraz wyjąć środkową część z zapadkami?
  • Helpful post
    #2 06 Dec 2010 19:11
    śpecu
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Ten czarny korpus to chyba jest zaprasowany z tego co pamiętam,i to chyba tylko on blokuje ci resztę.Ale jak to rozwalisz to nie wiem czy da się zmontować idealnie jak było.
  • #3 06 Dec 2010 19:19
    aron20000
    Level 22  
    Topic author Helpful post? (0)
    Właśnie myślałem o tym czarnym tworzywie sztucznym, próbowałem to zdjąć, ale nie za bardzo się da, ponieważ nie ma żadnych zatrzasków, tylko jakby sprasowanie. Może ktoś jeszcze to rozbierał i mógłby coś poradzić.
  • #4 06 Dec 2010 19:26
    śpecu
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    No bo jest sprasowane jak tego jakoś nie zatniesz lub nie odegniesz to nie wyjdzie.Wiem bo próbowałem kiedyś to samo co ty i w moim przypadku zakończyło się porażką.Są gotowe wkłady stacyjki można zamontować .Pozostaje problem z immo ale jak masz transponder to nie problem.Kombinuj coś pozdro.
  • #5 06 Dec 2010 21:36
    aron20000
    Level 22  
    W woli sprostowania ten czarny element jest z metalowej blachy i niestety całkiem grubej. Śrubokręt który podchodzi pod ten element (o odpowiedniej grubości) się wygina, a przy użyciu lepszej klasy narzędzia, pęka (narzędzie:)) więc pozostaje cięcie? Ale VW wymyślił oryginalny patent. Ciekaw jestem jak sobie z tym radzi "klucznik" z prawdziwego zdarzenia, chyba musi mieć na to jakiś patent, chyba że kupuje wkładkę i kombinuje z kluczykiem.
  • #6 06 Dec 2010 21:55
    T5
    Moderator Samochody
    Helpful post? (0)
    Pod tym blaszydłem jest takie zabezpieczenie jak na przegubie zewnętrznym w vw.
  • #7 07 Dec 2010 08:42
    ALIBABA I
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    kolego z tego co pamiętam to dobrze zaczynasz lecz obawiam się porażki podpowiem że jak się rozleci to gdy dokupisz inny wkład wydłub transporder i przełóż do drugiego kluczyka obejdzie się bez kodowania i będzie dzałać
  • #8 07 Dec 2010 22:42
    aron20000
    Level 22  
    Tak też zrobiłem kupiłem zamienny wkład i przełożyłem transponder do drugiego kluczyka i wszystko działa. Tylko oddzielny kluczyk do drzwi i oddzielny do stacyjki, ale trudno. Dzięki wszystkim za pomoc.
  • #9 07 Dec 2010 22:45
    T5
    Moderator Samochody
    Helpful post? (0)
    Drzwi zrobisz bez problemu pod 'nowy'kluczyk.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products