Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Internet Cyfrowy Polsat - opinie

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieci Co Kupić -> Internet Cyfrowy Polsat - opinie
Autor
Wiadomość
cegulla
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Lubowidz, Żuromin

Post#151 19 Lut 2013 19:03   

Re: Internet Cyfrowy Polsat - opinie

jdanecki napisał:
Nie wiemy jak działa CP u ciebie. Weź i przetestuj, choć wiele osób poleca testowanie w Plusie ze względu na lepsze warunki rozwiązywania umowy (1 miesiąc a nie 3 miesiące przed końcem)

Czyli jak to ? Jak wezmę neta na próbę to w ciągu tych 7 dni nie mogę go oddać tego internetu ? Bo ja planuje wziąć go teraz w sobotę i oddać w następną sobotę bo muszę jeszcze jakby coś uregulować sprawę rozwiązania umowy z moim poprzednim dostawcą.
Powrót do góry

sp2ofw
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Bydgoszcz

Post#152 19 Lut 2013 20:09   

Musisz podpisać umowę , wtedy w ciągu siedmiu 7 od dnia podpisania umowy masz prawo zrezygnować z niej bez ponoszenia żadnych konsekwencji . Nikt Ci nic nie wypożyczy bez umowy , podpiszesz umowę to sobie testuj przez 7 dni . Na obecną chwilę internet z polsatu w ogóle nie działa , totalna katastrofa , jadę obecnie na playu , a abonament trzeba płacić 7 dych miesięcznie . Życzę powodzenia z polsatem.
PS. Specjalnie nazwę "polsat" piszę z małej litery , wyrażając w ten sposób swoją pogardę na usługi internetowe świadczone przez nich.
Powrót do góry

cegulla
Poziom 15
Poziom 15

Post#153 19 Lut 2013 22:25   

Kurcze z playa też bym wziął tyle, że u mnie jak narazie to play w telefonie (se xperia neo v) łapie tylko 1mb :/

Dodano po 1 [godziny] 44 [minuty]:

A propo polsatu to jeśli bym kończył ten okres testowy i chcę oddać neta w ciągu tych 7-miu dni to muszę jakieś pisemny wniosek składać?
Powrót do góry

tomek76k7
Poziom 2
Poziom 2

Post#154 19 Lut 2013 22:45   

ja też wziąłem na 7dni próbnych podpisałem umowę a teraz się sądzę z plusem już drugi rok bo nie chcieli uznać 7 dni próbnych
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Lut 2013 22:45   

Powrót do góry

cegulla
Poziom 15
Poziom 15

Post#155 20 Lut 2013 17:13   

I to mnie właśnie martwi.

Dodano po 1 [minuty]:

Ja chyba zrobię inaczej. Kupię sobie modem bez simlocka i będę mógł testować internet z każdej sieci. Antenę jakąś mam na dachu tylko nie wiem jakie ona ma specyfikacje. Jaki najtańszy modem polecacie z wejściem na antenę ?
Powrót do góry

pasikonik5
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: "-"

Post#156 23 Lut 2013 01:17   

cegulla napisał:
Witam wszystkich! Przeczytałem kilka stron o internecie z cyfrowego polsatu i jestem trochę zawiedziony. Ja mieszkam na wsi gdzie nie ma światłowodu :/ i internet jaki wchodzi w grę to tylko radiowy. Teraz obecnie mam neta z multimedii i nie działa on najlepiej. Miesięcznie płacę 49zł a prędkość ściągania wynosi max 120kb/s ale to rzadko kiedy. Najczęściej mam doczynienia z prędkościami dow. 50-60kb/s. Chciałem wziąć neta z polsatu, ale czytając to forum się zawiodłem. Niby w mutli nie mam limitów a jednak w polsacie mam. Dużo tu ludzi nie poleca tego internetu w związku tym mam pytanie czy te osoby brały wcześniej neta na próbę ? Bo sam chce go wziąć i boję się, że wezmę na próbę i na próbie będzie działał bardzo dobrze a jak podpiszę umowę to net zwolni. Nie wiem też jak jest ze stabilnością czyli czy często zdarzają się rozłączenia neta i czy prędkość jest mniej więcej stabilna. Dodam, że u mnie na wsi łapie zasięg HSPA+.

prosta zasada jest taka, iż raczej nie znajdziesz tu wpisów wow, super działa. Zawsze będa pisać Ci, którym coś nie chodzi, choć niekoniecznie z winy Polsatu, taki już nasz naród. A propos próby 7 dni, powinno działać tak samo przed próbą, jak i po. W moim przypadku bynajmniej tak było
Powrót do góry

cegulla
Poziom 15
Poziom 15

Post#157 23 Lut 2013 12:55   

Aha czyli Ty jesteś zadowolonym użytkownikiem ? To, że wszyscy narzekamy to wiem bo czasami sam na coś dobrego narzekam ;)
Powrót do góry

TADEK 10
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Rzeszów

Post#158 11 Mar 2013 18:40   

Z Polsatem proponuje nie zaczynać, krótki opis co mnie spotkało:
Jedno wielkie oszustwo!!!!!!!
Zawieranie umowy przez telefon internet LTE, konsultant poinformował mnie iż jest to pakiet 10Gb na dzień i 50Gb na noc powiedziałem iż jest to dla mnie mało, to mówi iż jeżeli wykorzystam w dzień limit to można skorzystać z nocy i jest 50Gb, niestety nic nie mówił o okresie rozliczeniowym, po trzech dniach zostałem zablokowany bo przekroczyłem limit, okazało się iż 10Gb na dzień jest rozłożone na ilość dni w miesiącu i defakto jest ok. 330Mb w ciągu jednego dnia i tak samo jest z nocą i nikt mi nie raczył powiedzieć iż za router jest czynsz, chciałem od razu na infolinii złożyć reklamację ale konsultant powiedział iż nie może przyjąć reklamacji bo mogę odesłać w ciągu 10 dni i odstąpić od umowy. Po ośmiu dniach odesłałem, na początku kolejnego miesiąca przyszła faktura na 25 zł za przekroczenie limitu i za ok. półtora miesiąca 7,50 czynsz za router, a wciągu ośmiu dni odesłałem. Ponownie zadzwoniłem na infolinię z reklamacją niestety nie przyjęto reklamacji bo podobno coś w systemie mają zablokowane. Pytam więc ile ludzi i jak wielką pulę pieniędzy ściągnęli z ludzi bo ile ludzi za parę zł nie zadzwoni lub nie jest świadoma do pierwszego rachunku.
Powrót do góry

wabikboy
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Drawsko Pom

Post#159 11 Mar 2013 21:25   

Infolinia to porażka i załatwianie spraw na odległość gdzie ma się tylko 7 dni często kończy się nieporozumieniem więc lepiej iść do punktu bo tam chociaż wiadomo kogo zj....bać wrazie wu :)
Powrót do góry

TADEK 10
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Rzeszów

Post#160 11 Mar 2013 21:36   

Święte słowa, tylko po ..... zawracają człowiekowi głowę i dzwonią, kilkanaście razy
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Mar 2013 21:36   

Powrót do góry

sp2ofw
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Bydgoszcz

Post#161 12 Mar 2013 03:00   

Dodam jeszcze swoje dwa słowa na temat "wspaniałego cyfrowego polsatu - internetu.
Nie mam go od 2 miesięcy , jadę na innym dostawcy neta mobilnego . Uzywam modemu polsatowskiego . Abonament płacę co miesiąc 7 dych , siedemdziesiąt złotych polskich za 10 giga transferu . Od dobrych 2 miesięcy mam ZERO ( 00000) internetu z cyfrowego posatu. Zadzwonić do konsultanta z cp , to tylko dodatkowy wydatek na telefon. Nic nie potrafi , ponieważ sam nie wie o co chodzi.
Antena jaką używam , to wieloelementowa YAgi na odpowiednią częstotliwość , na której pracują BTS-y nadajniki i odbiorniki polsatu. Nadmienię tu , że polsat nie ma swoich radiostacji , czyli nadajników i odbiorników , pewnie mają jakąś umowę z innym operatorem .
Wiadomo , że inny operator ma na względzie swoich użytkowników , a polsat ma kasę na wielką reklamę i wykupił od jakiegoś operatora parę transfwrów coby sprzedać NAM PAJACOM KTÓRZY ZAPŁACĄ ZA NIC I PODPISZĄ UMOWĘ
Nie wiem jakie łacza wykorzystuje polsat , ale wiem , że polsat jest totalnie olewany i Pan Solosz nic sobie z tego nie robi , może nie wie jak go w ciula robią .
Dobra tyle na razie na temat (szajsu)
Jeszcze coś dopiszę , bo mnie naciągają na miesiąc poza terminem umowy
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Mar 2013 03:00   

Powrót do góry

wabikboy
Poziom 16
Poziom 16

Post#162 12 Mar 2013 11:15   

A do punktu nie możesz iść ?? niech tam Ci sprawdza na innym modemie lub wymienią kartę SIM. Co do nadajników masz racje iż cp nie ma swoich nadajników ale jest to spowodowane istnieniem obecnych, po prostu zakłócały by się a po za tym po co generować koszty przy stawianiu masztu skoro taniej jest dzierżawić dostęp do niego.
Powrót do góry

matek451
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Łódź

Post#163 12 Mar 2013 16:46   

Panowie ogarnijcie się, CP i Plus to od 10.2012 roku jedna sieć. Do internetu LTE 1800MHz korzystają z BTS( w telefonii komórkowej i internecie mobilnym nie ma pojęcia nadajników, odbiorników tym bardziej radiostacji ) Mobyland. Do 3G wykorzystują macierzystą sieć PLUS na UMTS 2100MHz oraz sieć AERO2 UMTS 900MHz. Właścicielem tych wszystkich spółek jest Pan Solorz. Co do jakości działania internetu CP to niestety nie jest on idealny. To efekt połączenia sieci, nachalnej reklamy i dodawania go do TV. Powoduje to przeciążenie BTS-ów, szczególnie LTE, których na razie jest za mało( większość z nich to tylko pozwolenia). Kolejnym powodem są prace modernizacyjne na masztach, montaż wspomnianego LTE, które powodują zakłócenia w pracy UMTS czy wreszcie zwykłe awarie. Ograniczeniem jest też dosył do BTS( radiolinie, brak światłowodów). Problemy te dotyczą też internetu oferowanego przez Plus. Kolego sp2ofw nie ma możliwości abyś w Bydgoszczy nie miał internetu z CP. W tym mieście działa LTE, tutaj masz testy http://www.komputerswiat.pl/testuj-lte/testy-czytelnikow/patryk-kazmierkiewicz---test-2.aspx Piszesz o antenie YAGI nie podając na jakiej częstotliwości pracuje. Przed wzięciem usługi trzeba zobaczyć jak wygląda zasięg w konkretnej lokalizacji . Warto skorzystać z mapy http://mapa.btsearch.pl/ i mapy zasięgu operatora CP lub Plus. Istotne jest to, że podają oni zasięg na zewnątrz. Po ustaleniu pasma, z którego będziemy korzystać(LTE1800, UMTS2100, UMTS900) można kupić dobrą antenę kierunkową. Ustawiamy ją na konkretny BTS, czasami konieczne jest wymuszenie częstotliwości. Nie bierzemy tego badziewia, który proponuje CP czy Plus. Najważniejszy jest jednak wcześniejszy test i wzięcie internetu na próbę.Sprawdzamy zasięg, moc sygnału, robimy test prędkości i ping. Jeśli działa to zostawiamy jeśli nie zwracamy. Kolejna sprawa to czytanie regulaminów. Na stronie CP są wszystkie i warto przed podpisaniem umowy w APS czy na odległość je przeczytać. Konsultanci to dyletanci w sprawach technicznych , ich zadaniem jest jak największa sprzedaż. Tylko w ten sposób uniknie się podpisania umów w ciemno i późniejszego zawodu co do działania internetu. Nadmieniam , że postępowanie takie jest analogiczne wobec wszystkich operatorów internetu mobilnego. Jak nazwa wskazuje nadawcy nie gwarantują jego działania we wszystkich lokalizacjach i później nie ma prawa do reklamacji. Żeby nie być posądzonym o stronniczość używam internetu mobilnego w T-Mobile, CP , Play na kartę oraz z darmowego BDI AERO2.
Powrót do góry

adi.i
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Częstochowa

Post#164 13 Mar 2013 20:14   

Może ktoś z użytkowników mi wyjaśni jak dokładnie wygląda sytuacja z limitem w cp ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi.
Z tego co wyczytałem można ustawić sobie limit na 0, 10, 25, 50 i 100zł, 1GB kosztuje 1zł po przekroczeniu podstawowego pakietu i teraz załóżmy że mam pakiet 3GB za 29,90zł z limitem na 25zł i zużyłem w miesiącu 5GB to do zapłaty będę miał 29,90zł + 2zł za 2GB czy 29.90zł + 25zł ?
Powrót do góry

wabikboy
Poziom 16
Poziom 16

Post#165 13 Mar 2013 20:23   

29.90 + 25zł

A po za tym 1GB za 1zł jest za pakiet nocny, za dzienny jest 0.20zł za 1MB
Powrót do góry

adi.i
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Częstochowa

Post#166 13 Mar 2013 20:32   

2gr za 1MB nie 20gr
Powrót do góry

mari260593
Poziom 1
Poziom 1

Post#167 28 Kwi 2013 20:28   

witam jeśli ktoś chce sobie obejrzeć film i ma internet z cyfrowego polsatu... to szczerzę życzę powodzenia film co chwila się zacina.internet z cyfrowego polsatu nadaje się tylko do logowania na fb i nk bo na pewno do niczego innego...
Powrót do góry

Mariolas1
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Warszawa

Post#168 01 Cze 2013 20:06   

Posiadam internet w cyfrowym już od ponad roku i jest to istny koszmar. Płacę ok 120 zł za miesiąc, mieszkam w Warszawie, mam zamontowana antenę dachową a internet jest bardzo słaby lub najczęściej go nie ma. Wszelkie reklamacje kończą się na poleceniu wymiany rutera i modemu a ten sprzęt niczemu nie jest winny.
Nie mogę rozmawiać na skype, a czasem nawet pisać, serfowanie po stronach ww mocno utrudnione, a często nawet niemożliwe. NIE POLECAM !!! :cry:
Powrót do góry

Counrie
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Olsztyn

Post#169 09 Sie 2013 11:10   

Witam kolegów i koleżanki!

W tym tygodniu podpisałem umowę na internet CP w systemie HSPA+. Niestety w moim mieszkaniu (głównie na balkonie :/ ) łapię tylko zasięg EDGE (skrzynka e mail otwierała mi się 12 minut!!!, gdy zwykle zachodzi to maksymalnie ok. 30 s). Mapa zasięgu pokazuje, że HSPA+ powinno u mnie śmigać. Mój okres próbny jeszcze trwa. Czy nie doszło jeszcze do aktywacji karty SIM, czy jest to sygnał, że powinienem oddać wszystko i anulować umowę?

Będę wdzięczny za szybką podpowiedź!
Powrót do góry

matek451
Poziom 23
Poziom 23

Post#170 09 Sie 2013 13:16   

Zasięg wg. ich mapy to teoria. Podaj dokładną lokalizację sprawdzę jak daleko masz do najbliższego BTS-a, jaki masz modem? W opcjach sieci ustaw tylko 3G,pominiesz wtedy to EDGE.
Powrót do góry

wabikboy
Poziom 16
Poziom 16

Post#171 20 Sie 2013 21:13   

Zasięg to jedno, drugie to ilość połączeń na jednym BTS na raz. Zobacz z anteną jeszcze bo może dalszy BTS będzie mniej zapchany to i jakość (prędkość) łącza się poprawi.
Powrót do góry

jancian
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Warszawa

Post#172 02 Kwi 2014 11:46   

Jeśli poszukuje Pan internetu przez małe i , gdzie wiecznie będzie Pan miał problemy z wysłaniem jakiegokolwiek załącznika (nawet mniejszego niż 100kB) w ciągu dnia to polecam taki internet - tylko w cyfrowym polsacie.
Zgłoszenie tego problemu do centrum obsługi klienta to bicie głową w mur.
Pozdrawiam
Powrót do góry

almatrah
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Tuliszów/Siewierz

Post#173 08 Kwi 2014 12:16   

Użytkuję Lte od sierpnia 2013 kiedy to przeprowadziłem się na wieś. Wcześniej tylko tpsa, począwszy od neostrady, dsl itp. Stacje bazową mam jakieś 800 metrów w linii prostej, ale za górą obrośnięta lasem. Wizura jest zaburzona.
A teraz opinia. Z tpsa miałem 10Mb, ale bez limitu. Teraz mam w dzień około 8 w nocy około 20 Mb, ale już z limitem 25GB w dzień i 50 GB w nocy. Ogólnie jestem zadowolony, choć muszę się pilnować by nie przekroczyć limitu, co jest trudne bo pracuje przez internet, a i moich dwóch synów ciągle gra w minecrafta i na ps3.
Antenę mam na kominie, tego zwykłego padziewiaka, którego dają w zestawie. Wcześniej sobie oczywiście zrobiłem rozeznanie gdzie są maszty i miałem na próbę na tydzień. Na tym ich routerze pokazuje mi jedną kreskę siłę sygnału. W routerze musiałem przełączyć ustawienia na antenę zewnętrzną (uwaga na polaryzację kabli!).
Tak więc u mnie jest OK. Zrezygnuje z polsatu dopiero jak podciągną mi światłowód.
Powrót do góry

goodfree
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Kielce

Post#174 17 Kwi 2014 03:26   

Ten internet to szajs. Nie polecam tego internetu, bo nieźle oszukują, żeby dodzwonić się do nich trzeba czekać 20 min, bo linie są ciągle "zajęte". Na umowie o internet mam wpisany pobieranie do 100 mb/s, przy sile sygnału 98% maksymalna prędkość pobierania do 700 kb/s...
Powrót do góry

matek451
Poziom 23
Poziom 23

Post#175 17 Kwi 2014 07:04   

Czyli zgodnie z umowa a nawet grubo powyżej. 700kb/s to znacznie więcej niż obiecane jak napisałeś 100 milibitów na sekundę. Proponuję pisać jednostki właściwie. Na czym cię oszukują? bo to poważny zarzut. Co ma wspólnego dodzwonienie się do BOK z opinią o internecie? Aby wydawać opinię negatywną trzeba używać rzeczowych argumentów, poziom sygnału to nie wszystko, brak technologii, używanego sprzętu , lokalizacjiitp, itd. Cyfrowy Polsat to samo co Plus jego działanie jak każdego internetu mobilnego zależy od wielu czynników. Na dzień dzisiejszy oferta CP/Plus w stosunku do innych operatorów najsłabsza. LTE w Plusie w wielu lokalizacjach przeciążone i prędkości w ciągu ostatniego roku spadły( klientów przybyło). Na plus dobry i najtańszy sprzęt LTE.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Kwi 2014 07:04   

Powrót do góry

almatrah
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Tuliszów/Siewierz

Post#176 17 Kwi 2014 22:17   

Proponuje koledze goodfree zewnętrzną antenę. Ja przy jednej kresce na routerze mam w dzień ponad 20 Mb, a antenę mam na kominie :) Maszt za górą i za lasem około 900 m ode mnie :(
Powrót do góry

Martynik
Poziom 4
Poziom 4

Post#177 06 Cze 2014 22:07   

Cześć. Chciałabym się poradzić mądrzejszych w temacie internetowym ode mnie. Od lat korzystam w domu z Internetu Netii (po kablu TPsa), ale nie jest to tania sprawa (wychodzi koło 100zł/miesiąc) i zastanawiam się nad zmianą dostawcy. Niestety mieszkając na obrzeżach Łodzi, na osiedlu domków jednorodzinnych, jedyną alternatywą dla stałego łącza Netii//TPsa są usługi mobilne. Co prawda od lat korzystam z mobilnego Internetu w Play'u, z którego jestem zadowolona, ale mimo wszystko nie znam się na tym na tyle dobrze, by stwierdzić, czy taki Internet nadaje się na domowy.

Rozważam zakup LTE w Cyfrowym Polsacie (mam już u nich telewizję i razem byłoby zdecydowanie taniej niż obecnie - mniej więcej 60zł różnicy w skali miesiąca). Szukałam opinii na temat tego LTE. Ogólnie wszyscy narzekają, a najczęściej przeszkadza im wolne łącze i limit transferu danych. Pytanie jednak, czy w moim przypadku byłby to rzeczywiście problem?

Internetu używam ogólnie do przeglądania stron www (głównie z racji wykonywanej pracy - prowadzę stronę sportową o charakterze serwisu informacyjnego). Nie oglądam w Internecie seriali czy filmów (czasem jakiś filmik na YT, ale i to sporadycznie), nie ściągam filmów ani większych plików. Dziennie zużywam 400, w porywach 500mb (sumuję sobie wysłane i odebrane, chyba słusznie;)). Deklarowana przepustowość mojego obecnego łącza to 10mb/s. No i jak wspomniałam, mieszkam na obrzeżach Łodzi (południe).

Czy w oparciu o takie informacje ktoś mądry może mi udzielić jakieś konkretnej porady? Czy jego zdaniem jest sens, żebym brała taki LTE w CP, czy rzeczywiście to gra niewarta świeczki, a jeśli tak, to czemu dokładnie? Będę bardzo wdzięczna za pomoc:)
Powrót do góry

student11
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Nieporęt-Warszawa

Post#178 07 Cze 2014 17:47   

Powiem Ci tak zainteresuj się internetem Plusa http://internet.plus.pl/indywidualni/abonament/promocje/bez-limitu-modem-lub-router-si-nowi-klienci

Osobiście radze Ci bez limitów czyli 89,99zł miesięcznie, ale weź na próbę. Osobiście najlepiej zestaw ODU-IDU lub HUAWEI B593s LTE + Antena http://www.cybertech.com.pl/p115,antena-dualna-lte-4g-15dbi-mimo.html + kabel tak by Ci sięgał do routeraz (od anetny idą 2 kable które idą d routera) i one nie potrzebują żadnych przejściówek. I masz Internet bajka. Moje testy tu http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2842951.html
Powrót do góry

Martynik
Poziom 4
Poziom 4

Post#179 07 Cze 2014 18:15   

Jeśli mam płacić 90zł, to nie będę zmieniać, bo wtedy to mija się z celem:) Rozważam zmianę z uwagi na aktualną ofertę i możliwość obniżenia rachunku za Internet o ok. 60zł.
Powrót do góry

student11
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Nieporęt-Warszawa

Post#180 07 Cze 2014 18:17   

najniższa możliwośc to 59.99 zł :) Po wykorzystaniu pakietu 25GB z pełną prędkością jeśli jesteś w zasięgu LTE hula Ci do 10mb/s bez ograniczenia danych
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieci Co Kupić -> Internet Cyfrowy Polsat - opinie
Strona 6 z 7 Idź do strony Poprzedni  1234567  Następny