Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 11 Gru 2010 01:39
    TigerTTKB
    Poziom 12  

Witam

Netbook jak wyżej, bios podczas włączania pokazuje błąd "Unkown BIOS error. Error code =FFFF" z tego co wyczytałem na internecie niezbędna jest aktualizacja biosu. Problem polega na tym żę sprzęt nie widzi nic prócz HDD i Lan.
    Lan nie bardzo wiem jak skonfigurować aby przeprowadzić aktualizację, moje pytanie brzmi czy jest opcja zapisania obrazu iso płyty bootującej na dysku tak aby dało się zaktualizować bios?

• #2 11 Gru 2010 02:08
    dluxea
    Poziom 23  

Napisz jak to się stało że nie działa bios ?

• #3 11 Gru 2010 03:15
    Kana2000
    Poziom 10  

Poszukaj kogoś kto ma programator.
    Trzeba wylutować biosa i wgrac mu wsad ściągnięty ze strony producenta albo kupić nową kość jeżeli stara jest uszkodzona i ją zaprogramować.

• #4 11 Gru 2010 12:11
    TigerTTKB
    Poziom 12  

Bios uszkodził się sam, po prostu wyłączyłem komputer i po włączeniu pokazał sie owy błąd i po wciśnięciu F1 odpala się winda a następnie bluescren. Z tego co czytałem to typowa awaria w tym modelu. Wolałbym nie lutować płyty a poza tym nie mam za bardzo dostępu do programatora, dlatego pytam czy można jakoś przerobić ten plik iso tak aby za jego pomocą botował dysk.

• #5 11 Gru 2010 20:20
    dluxea
    Poziom 23  

Jak się win uruchamia to nie bios jest uszkodzony tylko ustawiania biosu trzeba zmienić .
    Przypuszczam że trzeba przestawić kontroler dysku IDE na SATA lub odwrotnie .

• #6 11 Gru 2010 22:07
    TigerTTKB
    Poziom 12  

Może źle to powiedziałem nie odpala się tyko próbuje, a z tym dyskiem to jest dobrze trafione ale niestety w biosie nie ma takiej opcji i dla tego musi być wymieniony bios to jest standardowa usterka w ty modelu

• #7 12 Gru 2010 18:14
    dluxea
    Poziom 23  

To w takim przypadku tylko demontaż biosu i ponowne programowanie programatorem.
    Jak chcesz to mogę to zrobić .

• #8 12 Gru 2010 23:22
    TigerTTKB
    Poziom 12  

kolego a skąd jesteś i ile by mnie to kosztowało?

• #9 13 Gru 2010 17:30
    dluxea
    Poziom 23  

Jestem z Warszawy .
    Cena programowania to 20zł plus wysyłka

• #10 02 Lut 2012 23:08
    TigerTTKB
    Poziom 12  

Temat rozwiązany, bios zaprogramowany na nowej kości i usterka nadal została. Przelutowałem mostek i WOW wszystko jak należy, ach te hapki i ich temperatura.

Pozdrawiam

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty