Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Jaki tuner TV (DVB-t) do laptopa.

zbiku1111 11 Gru 2010 22:23
  • #1 11 Gru 2010 22:23
    zbiku1111
    Poziom 10  

Witam wszystkich. Mam dylemat odnośnie zakupu tunera TV by móc odbierać telewizję naziemną DVB-T w MPEG-4, a konkretnie czy wystarczy tylko zakup cyfrowego tunera Medion CTX 1921? Czy ktoś mógłby napisać coś o tym? Jak to działa? (mimo niskiej ceny - ok 40zł) tuner jest z antenką ale i tak chciałbym podłączyć do tego siatkówkę. Da się na tym oglądać te programy z cyfrowej telewizji naziemnej?? nic więcej nie muszę dokupywać??

• #2 11 Gru 2010 23:15
    kreslarz
    Poziom 35  

Co do jakości tunerów firm MEDION i TEVION - nie jest to wysoka półka. Cena adekwatna do jakości. Problemy ze sterownikami.
    Jeżeli kolego chcesz podłączyć do tego siatkówkę, to masz na myśli część oka?
    Najbliższy nadajnik cyfrowy masz w Warszawie (PKiN) i większej mocy w Raszynie. Do Raszyna masz około 95 km, więc wydaje się, że odbiór DVB-T na antenie wewnętrznej tego tunera jest niemożliwy.

• #3 12 Gru 2010 19:04
    zbiku1111
    Poziom 10  

kreslarz napisał:
    Co do jakości tunerów firm MEDION i TEVION - nie jest to wysoka półka. Cena adekwatna do jakości. Problemy ze sterownikami.
    Jeżeli kolego chcesz podłączyć do tego siatkówkę, to masz na myśli część oka?
    Najbliższy nadajnik cyfrowy masz w Warszawie (PKiN) i większej mocy w Raszynie. Do Raszyna masz około 95 km, więc wydaje się, że odbiór DVB-T na antenie wewnętrznej tego tunera jest niemożliwy.

Sterowniki niby sprzedawca z allegro dodaje do Tunera... (jeśli coś to google).
    Pisząc "siatkówkę" mam na myśli normalną antenę za 30-50zł gdzie wcześniej służyła do odbioru sygnału analogowego, sygnał z DVB-T byłby z Warszawy lub Płocka, na mapie jestem w zasięgu, osoba mieszkająca 25km ode mnie DVB-T odbiera bez problemów (odbiera z Warszawy sygnał mając 100km - anteną siatkową) A w razie czego na takim tunerze Medion CTX 1921 można obierać TV analogową?

• Pomocny post
    #5 13 Gru 2010 08:43
    kreslarz
    Poziom 35  

zbiku1111 napisał:
    A w razie czego na takim tunerze Medion CTX 1921 można obierać TV analogową?

Nie. Tuner jest tylko cyfrowy w systemie MPEG-4.

• #6 13 Gru 2010 10:36
    lordbiker
    Poziom 9  

Polecam tuner Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick jest ultrakompaktowym tunerem USB z możliwością odbioru cyfrowej jak i analogowej telewizji naziemnej oraz kablowej. Oczywiście wspiera telewizję naziemną wysokiej rozdzielczości (HDTV) w formacie MPEG-4 (AVC/H.264). Model 340e. Niestety cena około 200,00 PLN.

• #7 13 Gru 2010 14:44
    zbiku1111
    Poziom 10  

200 zł to za drogo...:(
    Zastanawiam się chyba nad:
    KARTA TV Fujitsu XM400i - ExpressCard analog+cyfra za 119zł
    albo TV BOX MODEL MD 95700 ZEWNĘTRZNY TUNER CYFROWO ANALOGOWY NIEMIECKIEJ FIRMY MEDION NA CHIPSECIE PHILIPSA za 69zł

Co o tym myślicie?? To chyba najtańsze rozwiązanie by mieć cyfrową tv naziemną i analogową. (wejście mam expresscard).

• #8 20 Gru 2010 10:03
    zbiku1111
    Poziom 10  

Jednak ten Medion MD 95700 okazał się idealnym rozwiązaniem, mam i TV analogową i cyfrową DVB-T. Polecam ten tuner. Temat zamykam.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty