Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyłącznik czasowy oświetlenia zewnetrzego

zbuku 12 Gru 2010 08:56 5885 10
  • #1 12 Gru 2010 08:56
    zbuku
    Poziom 8  

Witam

Mam pewną zagwostkę i nie wiem jak sobie z nią poradzić, może ktoś z Was bezie mi mógł pomóc.

Na początek przedstawię sytuację:

Mam obieg sterowany czujnikiem zmierzchowym (lampy oświetlające budynek) do tego biegu podłączyłem oświetlenie "Świąteczne - kurtyny świetlne, które palą się tak długo jak czujnik zmierzchowy jest załączony.

W związku z tym moje pytanie jak zrobić aby kurtyny świeciły się przez kilka godzin np. 6.

Myślałem o timerze analogowym i elektronicznym ale biorąc pod uwagę to iż musiał by być zamontowany na zewnątrz i zasilanie podawany do niego jest wówczas gdy zmierzchówka się załączy to w analogu nie miało by to sensu a elektroniczny nie wiem jak długo w tych warunkach by pracował na podtrzymaniu.

Proszę o pomoc.

• #2 12 Gru 2010 09:28
    1044571
    Usunięty  
  • #4 12 Gru 2010 11:13
    zbuku
    Poziom 8  

Właśnie problem w tym że sam timer może i by się zmieścił, (chciał bym umieścić na podbitce przez otwór od halogenu ok fi 70 mm), a z obudową to raczej nie ma szansy.

Myślałem o jakimś układziku regulowanym potencjometrem ( na zasadzie timera w wentylatorach łazienkowych) który umieścił bym w hermetycznie małej obudowie, ale niestety jestem zielony w tym temacie. Obciążenie jakie musiał by owy układzik wytrzymać to ok 60 W.

• #6 12 Gru 2010 11:28
    zbuku
    Poziom 8  

ok, ale nie na 12V

zapomniałem dodać że wszystko pracuje na 230V

• Pomocny post
    #7 12 Gru 2010 11:39
    Arturo2005
    Poziom 33  

A taki? Link

• #8 12 Gru 2010 11:50
    volt1
    Poziom 25  

zbuku napisał:
    Właśnie problem w tym że sam timer może i by się zmieścił, (chciał bym umieścić na podbitce przez otwór od halogenu ok fi 70 mm), a z obudową to raczej nie ma szans

A nie można zamocować gdzieś na ścianie lub w innym miejscu, bo na podbitce trzeba będzie go wyciągać za każdym razem gdy będziesz chciał go przeprogramować.

• #9 12 Gru 2010 12:08
    zbuku
    Poziom 8  

Arturo2005 dzięki z podsunięcie stronki, znalazłem tam coś innego, w tym co podałeś to regulacja czasu jest tylko do 1,5h a mnie interesuje ok 6h i znalazłem to http://www.sklep.e-system.com.pl/go/_info/?id=297
    zastanawiam się tylko czy do led-ów będzie dobre?

Dodano po 9 [minuty]:

volt1 napisał:
    zbuku napisał:
    Właśnie problem w tym że sam timer może i by się zmieścił, (chciał bym umieścić na podbitce przez otwór od halogenu ok fi 70 mm), a z obudową to raczej nie ma szans

A nie można zamocować gdzieś na ścianie lub w innym miejscu, bo na podbitce trzeba będzie go wyciągać za każdym razem gdy będziesz chciał go przeprogramować.

Właśnie dlatego wolał bym coś co ustawie, manualnie na czas ok 6h i nie będę musiał tam więcej zaglądać

Obrazo przedstawienie to tak:
    - do układu dochodzi zasilanie po załączeniu czujnika zmierzchowego
    - układ się załącza przekazując zasilanie do oświetlenia "świątecznego"
    - od tego momentu zaczyna "odliczanie" czasu, który zostaje mu zadany
    - po upływie zadanego czasu, układ rozłącza zasilanie na oświetlenie "świąteczne" po mimo iż czujnik zmierzchowy jest dalej załączony

Po prosu nie chcę aby całą noc girlandy się świeciły tylko przez określony czas

Niestety podczas budowy instalacji nie zostało to przewidziane bo tak to zrobił bym oddzielny układ sterowany z rozdzielni, a tak muszę wykombinować coś innego, budynek jest już ocieplony, wykończony i nie chciał bym przed świętami kuć ściany.

• #10 12 Gru 2010 13:21
    volt1
    Poziom 25  

Jeśli kolegę to interesuje, przeszukałem swoje zapasy i za przysłowiowy "napój procentowy" mogę odstąpić coś takiego. Wprawdzie mechaniczny ale renomowanej firmy. Zakres ustawień 0.1 sekundy - 50 godzin. Do tego małe wymiary 45x45mm.

• #11 15 Gru 2010 21:45
    zbuku
    Poziom 8  

Dzięki wszystkim, za pomoc ale rozwiązanie zagadki znalazłem sam a jest nią przekaźnik czasowy jak na zdjęciu, jestem już w jego posiadaniu więc volt1 dzięki za propozycję

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme