Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor Sharp LC-40LE814E Quattron opinie,internet

klejnus 13 Gru 2010 00:14 13652 11
  • #1 13 Gru 2010 00:14
    klejnus
    Poziom 9  

Witam wszystkich serdecznie i pozdrawiam. Mam następujące pytania. Czy ktoś coś mi napisze o tym tv? Jak w tym modelu wygląda przeglądanie internetu czy można wejśc na każdą strone czy jest ich tylko kilka, Jak z płynnością mediów z internetu? Jak się ma internet w sharpie z internetem w innych markach. I co sądzicie o tym 4kolorze? Czekam na wasze opinie. Pozdrawiam

• #2 31 Gru 2010 11:27
    itcat.pl
    Poziom 1  

Mamy telewizor już jakiś czas. Testujemy go, ze względu na inowacyjne rozwiązania. Ogólnie sprzęt na bardzo wysokie obcasy.
    Jeżeli chodzi o internet, to wchodzisz na każdą stronę, ale flash, java, nie odpalają i nic nie skorzystasz, nawet z instalacji. Radio internetowe tylko przez sieć DLNA. Jeżeli chodzi o szybkość internetu, to przy łączu 5/1 chodzi w umiarkowanie. Chwilę trwa ładowanie się stron. Przesuwanie się pilotem po stronie do najciekawszych nie należy. Dobra klawiatura wirtualna. Więcej możesz przeczytać na stronie internetowej "itcat.pl" w zakładce testy. 4 kolor to napewno zauważysz. Obraz efektowny tylko najlepiej ustawić kolory według programu do korekcji.

• #3 03 Mar 2011 14:35
    Matrix-x
    Poziom 11  

Telewizor zakupiony, a w temacie po testach mam takie spostrzeżenia

- nie ma się czego czepiać, po dość skomplikowanej kalibracji ustawień obrazu jest lepiej, niż można by oczekiwać po krawędziówce, czerń jest mocno czarna, nawet w ciemnym pokoju, przy prostopadłym oglądaniu - internet po LAN - nieporozumienie, za to idealnie sprawdza się jako dodatkowy monitor podłączony przez HDMI - nieźle wyglądaja nawet marnej jakości filmiki z YT
    - wart swojej , zwłaszcza promocyjnej, ceny
    - RGBY rzeczywiście dodaje kontrastu, ożywia barwy no i... dokłada dodatkowe 2 megapiksele obrazu, fabryczne ustawienia eksponują to aż nadto, dlatego koniecznie trzeba sobie poustawiać obraz po swojemu

• #4 04 Mar 2011 07:47
    Grzegorz08
    Poziom 10  

Czy podłączając ten telewizor jako monitor testowałeś go grając w jakieś gry (najlepiej to widać w strzelankach czy innych grach, gdzie wymagana jest duża szybkość reakcji gracza) - chodzi mi o input lag - czy były zauważalne opóźnienia (telewizor włączony w tryb "gra").
    Najlepsze wyniki dał by jednak test (podłączyć do komputera monitor i telewizor jednocześnie, na którym włączony byłby jakiś stoper i zrobić zdjęcie na którym byłoby widać oba ekrany).

• #5 06 Mar 2011 13:19
    Matrix-x
    Poziom 11  

Nie używam komputera do gier (tak, są tacy ludzie), a w pozostałych aplikacjach nie widzę różnicy w trybie "klon monitora" pomiędzy monitorem Samsung Sync Master 2333HD a telewizorem podłączonym jako drugi monitor (oba w rozdzielczości 1920 x 1080). Karta Geforce 9800 GT.

• #6 09 Mar 2011 13:12
    justpoll
    Poziom 9  

Zgadzam się z przedmówcami, świetny sprzęt, ale ostrzenie nie jest idelane, nie ma ostrych krawędzi, ma to też swój plus obraz nie jest "płaski", jak dla mnie jedyny mankament

• #8 10 Mar 2011 23:23
    justpoll
    Poziom 9  

LOCOLOCO napisał:
    jest wręcz odwrotnie.
    Ostrość jest rewelacyjna. A Sharp znany jest głownie z ostrości obrazu:
    http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/54831-shar...rty-opinie-wszystko-na-temat-serii-810-a.html

Napewno znaczenie ma sygnał, moje spostrzeżenie ma się gdy Sharp pracuja na sygnale cyfrowym, ale jak już napisałem to dobry sprzęt. Podsumowując nie ma idealnych telewizorów, każdy z nas znajdzie jakiś mankament, według mnie ostrzenie sharpa mogłoby być lepsze.

• #9 11 Mar 2011 01:13
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #10 21 Lip 2011 14:59
    Sandinist
    Poziom 12  

LOCOLOCO napisał:
    Tak stawiając sprawę , każdy może być ostrzejszy. Ale w swojej klasie Sharp właśnie jest -ostry !

I ja się pod tym podpisuję. Nabyłem 2 mies temu i wciąż pamiętam jak duża była różnica w ostrości między Sharpem a konkurencją. Inna rzecz , że odbieram tylko sygnał cyfrowy z kablówki (15 kanałów HD) i BR. Nie jestem ekspertem i nie wiem jak jest z sygnałem analogowym , ale zarzucanie , że jest nieostry obraz uważam za nieco naciągane....

• #11 21 Lip 2011 15:58
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #12 16 Gru 2011 23:04
    Blava
    Poziom 9  

Ta czarna ramke kora wiekszosc nazywa telewizorem to mam wprawie rok. Juz wyspalem sie z zachwytow och i ach. Obraz trzeba przyznac calkiem niezly ale po nastawieniu na podstawie tego co znalazlem na internecie. Obsluga i nastawienia tego calego balaganu to poprostu porazka. Na poczatku byly problemy z samym DVB-T. Poprawilo sie troche chyba az w drugiej wersji oprogramowania. Ale jezeli chodzi o DVB-S to jest stale kicha. Nie udalo sie poprawnie nastawic Diseq, wyglada jak by wogle nie dzialal. A standartowe oznaczenie i wymazanie wiekszej ilosci programow to poprostu nie istnieje. Takze zrobienie porzadkow po wgraniu satelity to jest poprostu niezly orzeszek. Co mnie jeszcze wkurza to trzaski materialu przynajmniej 2 godziny po wylaczeniu. Troche sie dziwie ze powazna firma tak niepowaznie traktuje wszystkich klientow. Uwaga na przyszlosc jezeli telewizor to w standartowej wersji bez zadnych bajerow typu internet i DVB-S. Bo ktorykolwiek Chinczyk ma lepiej rozwiazana obsluge menu oraz roznych nastawien. Na temat pilota tez mozna by bylo napisac dluga liste uwag. Z mojego punktu widzenia jest to zlepieniec na sile wypuszczony na rynek o ktorym producent juz dawno zapomnial. Zasluguje na miano monitora bo do telewizora to jeszcze sporo brakuje. Na dzien dzisiejszy chyba zdecydowalbym sie na jakis lepszy model Samsunga.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME