Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jaki Migomat kupić migomat jakiej firmy i jaki model

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> ElektroTechnika -> Elektro Co kupić? -> Jaki Migomat kupić migomat jakiej firmy i jaki model
Autor
Wiadomość
007K
Poziom 2
Poziom 2

Post#1 Post autora tematu 15 Gru 2010 23:51   

Jaki Migomat kupić migomat jakiej firmy i jaki model

Witam
Przyszedł czas na zakup który migomat wybrac? jakiej firmy Bester, Telwin i jaki model do 3000zł.
Powrót do góry

solar744
Poziom 8
Poziom 8

Post#2 12 Gru 2011 21:50   

Re: Jaki Migomat kupić migomat jakiej firmy i jaki model

Witam
Z własnego doswiadczenia polecam migomaty OZAS ( niezawodne i transformatory winiete czysta miedzia )ale te sa juz dostepne jako produkty z tzw. demobilu gdyz fabryke w Opolu przejoł szwedzki ESAB ale, ale dalej tam produkuja niezłe migomaty serii ORINGO trafa sa zwojone miedzia na pierwotnym a na wtórnym aluminium. Trzeba przyznac ze sa to migomaty do zastosowań profesjonalnych i mozna spawac cały dzien bez wielkich przerw , odradzam kupowanie migomatów jedno-fazowych( w marketach przewaznie sa wynalazki co sie co chwila wyłaczaja z powodu przekroczenia temperatury ) lepsze rezultaty osiaga sie na 3fazowych trafach .
Pozdrawiam
Powrót do góry

january005
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: bałdowice

Post#3 12 Gru 2011 22:21   

Witam
Firm jest mnóstwo na rynku gdy jednak chodzi o tig to tylko inwektor i czysty gaz zgadzam się że na 3 fazy
Ozas już przerabiałem i nie jestem zadowolony ze stabilności spawania , firma ta zbyt wiele uwagi poświęca tradycji ,a nie oto chodzi tylko o jakość spawu
Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Gru 2011 22:21   

Powrót do góry

piotrek power
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Krosno

Post#4 15 Gru 2011 19:08   

Witam.
Widzę, że jest taki temat, więc nie będę zakładał nowego, potrzebuję dość szybko kupić migomat, używany będzie głównie przy pracach samochodowych blacharsko lakierniczych.

Spawane blachy najczęściej to 0,8mm i 1,0mm, ale dobrze by było, aby dało się też dobrze spawać blachy zaczynając od 0,5mm.

Zastanawiam się nad TELWINem.
Tylko są dwa modele:
195/2 – 2050zł
183/2 – 2150zł

Tylko 195/2 jest na 240V i 400V i nie wiem czy to jest dobre rozwiązanie, szczególnie chodzi mi o regulacje prądu piszą, że jest od 30 do 200A, lecz to 30A jest osiągalne przy jakim napięciu zasilającym? 240 czy 400V?
Prąd przy 60% to 80A
Ponadto ten model ma jakby 8 stopni regulacji, tylko pozycje 7 – 8 pokrywają się z pozycjami 1 – 2, i jest dodatkowy przełącznik, którym się przełącza pozycje regulacji od 1 do 6 oraz od 7 do 8. Nie mogę nigdzie znaleźć jak się ma ta regulacja prądowa przy zasileniach 240 i 400.
Obawiam się, żeby pozycje od 1 do 6 nie były do 240V, zaś 7 8 do siły.

Natomiast TELMIG 183/2
Jest zasilany tylko na 400V, regulowany prąd od 30 do 180A, 5 pozycyjny.
Ten waży 46kg, pierwszego poprzedni 38kg.
Prąd pracy 60%: 90A
Tylko teraz pytanie, tym spawam prądem 30A na sile, zaś w tym pierwszym to nie wiem czy te 30A tyczy się siły, czy 240V, bo jeśli 240V to może być problem z dobrym spawaniem przy tym prądzie, i może czasem na sile minimalny prąd to 60A ??

Np. Bester 1801 ma podawany zakres regulacji prądowej od 40 do 160A, lecz na sile zakres zawęża się od 80 do 160A. A ponoć spawanie na 240V przy najniższych prądach jest kłopotliwe, i do końca idealne spoiny wychodzą.

Chyba że Telwiny lepiej spawają na 240V od Testerów, ale mam siłę, i chciałbym spawarki używać na 400V. Więc musi spawać małymi prądami także na sile.
Czy się różnią te dwa modele Telwinów, który jest lepszy ? I jak działa ta regulacja prądowa w Telwinie 195/2.
Powrót do góry

january005
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: bałdowice

Post#5 15 Gru 2011 19:32   

Pozdrawiam
Osobiście sądzę że Mag to kiepski pomysł do spawania tak cienkiej blachy Tig nawet kiepski jest lepszy i spaw nie wymaga zbytniej obróbki . Lecz jeśli to musi być Mag to spawanie tylko w osłonie mieszanki gazów obojętnych . Polecam produkty krajowe ze względu na cenę oraz jakość , części także nie są drogie .
Natomiast najdokładniejsze regulacje niestety to inwektory są drogie lecz mało zawodne .
january005
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Gru 2011 19:32   

Powrót do góry

piotrek power
Poziom 21
Poziom 21

Post#6 16 Gru 2011 20:58   

Tak się właśnie zastanawiałem między BESTERem a TELWINem.
Właściwie to byłem zdecydowany na bestera 1801, lecz znalazłem informacje na forum że Telwin spawa o niebo lepiej niż bester, i stąd teraz jestem bliżej Telwina.

Mogę go kupić w sklepie, nie muszę zamiawiać na allegro, i sprzedawaca twierdzi że nie ma problemu z serwisem jeśli chodzi o spawarki TELWIN.

Sprzęt nie będzie używany na codzień, tylko od czasu do czasu.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Gru 2011 20:58   

Powrót do góry

piotrek power
Poziom 21
Poziom 21

Post#7 18 Gru 2011 21:36   

Głównie migomat ma być używany do napraw podwozi, przyspawanie błotnika, wymiana progu, wstawienie reperaturki.

Nie wiem czy do tych prac TIG będzie najlepszy ?

Osobiście do tej pory, spawałem zwykła spawarką elektrodową, ale pospawać blache 1,0mm to była już sztuka. Porzyczałem też migomat bester nie wiem jaki model, na 380V tylko, ma ok 8lat temu, moc max. 150A.
4stopniowa regulacja, w miarę dobrze to spawało, ale na 1wszej pozycji prądowej były problemy, ale bez problemu dało się pospawać podłogę w samochodzie.

Miałem też jakiś chiński migomat jednofazowy, i tym nie dało się normalnie pospawać.

TIGiem jeszcze nie spawałem w ogóle, musiałbym się dopiero uczyć.
A co taniej wychodzi spawanie TIGiem czy MAGiem ??
Co by było praktyczniejsze przy spawaniu dajmy na to tej podłogi w aucie ?
Powrót do góry

piotrek power
Poziom 21
Poziom 21

Post#8 20 Gru 2011 16:13   

Dowiedziałem się przed momentem, że Telwin ma ALUMINOWIE uzwojenie !?!?!?

No i co teraz, Aluminiowe to się zaraz popsuje ??

Czyli lepszy będzie BESTER 1801 ??
Najlepszy by był BESTER 190 ale kosztuje dość dużo 3300zł.

Tylko gdzie kupić tego Bestera ?
Kupczyk na allegro sprzedaje za 2169zł z dostawą, + butla, +drut5kg, +maska +reduktor.
Jest w Obi za 1850zł + drut, bez reduktora, butli i maski.

Tylko ponoć te marketowe są wadliwe, po czym więc je poznać, jak zewnętrznie wyglądają tak samo? A na allegro jakie są, marketowe zy normalne ??
Powrót do góry

bizon_126
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Olkusz - Jangrot

Post#9 08 Sty 2012 17:42   

Te bester-y 220/380 też są na aluminium, mam takiego w robocie i powiem że wydechy spawa się wyśmienicie a w domu posiadam midi mig 210 i też jest nawinięty aluminium i nie jestem do końca z niego zadowolony ale nie udało mi się go jak na razie przegrzać
Denerwuje mnie trochę zapalanie łuku ale na pełnej mocy smaży ładnie
Nie kupuj na 220V bo to nie spawanie jak chcesz coś porządnego to tylko trójfazówka
Spawałem kiedyś industrie 250A i też mi się bardzo ładnie spawało i teraz właśnie taką bym kupił
Powrót do góry

solar744
Poziom 8
Poziom 8

Post#10 13 Sty 2012 01:37   

Witam
Po dłuzszym namysle zdecydowałem sie samemu zrobic ponownie ale tym razem dla siebie migomat . Miałem kupic ESABa 250A ale ceny sa szalone najtaniej 3450 zl a stadardowo 3750 zła tak trafo 3F o pradzie 250A przy wypełnieniu ponad 60 %( oba uzwojenia czyli pierwotne i wtórne winiete miedzia ) bedzie kosztowac w granicach 1600 zł do tego podajnik drutu czterorolkowy za 300 zł i przewód wyjsciowy za okolo 200 zł i 6 tyrystorów po stronie wtórnej do lepszej regulacji parametrów spawania . Po podsumowaniu wszystkich kosztów całosc powinna wyniesc 2500 zł. Oszczednosci spore a parametry o niebo lepsze od sklepowych .A całosc sterowania do wykonania samodzielnie
Jesli ktos ma rozeznanie co i jak to polecam takie rozwiazanie
Powrót do góry

gadem
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Kampinos

Post#11 12 Lut 2013 11:57   

A ja polecam Kempii Minarc Mig 200 , troszkę większa cena bo ponad 4 tys. zł ale za to z pełną synergią, przenośny , lekki , spawa każdym drutem + lutospawanie.
Owszem ma też pewne ograniczenia bo 200 A w 30 % cyklu ale 100 A już w ciągłym no i oczywiście jest na 5 kg rolki co raczej wyklucza go do prac produkcyjnych ale do napraw, remontów , prac domowych, warsztatowych jak najbardziej OK. Dla mnie jest to idealny sprzęt.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Lut 2013 11:57   

Powrót do góry

Luccc
Poziom 5
Poziom 5

Post#12 16 Lut 2013 11:32   

solar744 napisał:
Witam
Po dłuzszym namysle zdecydowałem sie samemu zrobic ponownie ale tym razem dla siebie migomat . Miałem kupic ESABa 250A ale ceny sa szalone najtaniej 3450 zl a stadardowo 3750 zła tak trafo 3F o pradzie 250A przy wypełnieniu ponad 60 %( oba uzwojenia czyli pierwotne i wtórne winiete miedzia ) bedzie kosztowac w granicach 1600 zł do tego podajnik drutu czterorolkowy za 300 zł i przewód wyjsciowy za okolo 200 zł i 6 tyrystorów po stronie wtórnej do lepszej regulacji parametrów spawania . Po podsumowaniu wszystkich kosztów całosc powinna wyniesc 2500 zł. Oszczednosci spore a parametry o niebo lepsze od sklepowych .A całosc sterowania do wykonania samodzielnie
Jesli ktos ma rozeznanie co i jak to polecam takie rozwiazanie

Osobiście i z doświadczenia wiem, że ESABY czy jak kto woli OZASY na poziomie profesjonalnym zaczynają się od 280A. Powiedziałbym, że wersja 250A to jest produkt półprofesjonalny + jakie trzeba za niego zapłacić pieniądze.
Powrót do góry

gadem
Poziom 15
Poziom 15

Post#13 16 Lut 2013 12:04   

Każdy ma swój sposób na życie i swoje wybory. Zrobisz sam , będziesz miał satysfakcję i radość, kupisz coś porządnego - również. Ale ja jestem zwolennikiem kupna, bo nie mam czasu na struganie, po prostu wolę poleżeć jak mam czas a nie całe życie tylko tworzyć i łatać cuda.
A wracając do tematu to jestem naprawdę zadowolony z tego Kemppi MinarcMig 200 , pełna synergia, która działa jak trza. Ostatnio widzę , że trochę tanieją i już w okolicach 4 tys. są do kupienia.
Ma ktoś z kolegów ten mój model, jak to się przedstawia po dłuższym okresie spawania ?

Dodano po 2 [minuty]:

Tu wstawiam dtr-kę Kemppi MinarcMig

Załączniki:
Powrót do góry

gadem
Poziom 15
Poziom 15

Post#14 16 Lut 2013 12:17   

Dodam jeszcze, że moim zdaniem mig jesli chodzi o zasilanie to tylko 230 V, największa zaleta to mobilność nawet jeśli jest to podwórko czy wyjazd do klienta, z siłą są już dylematy a jak jeszcze dojdzie potrzeda zasilania z agregatu to już większy kłopot.
200 A nawet w cylku 35 % to jest naprawdę sporo, 100 A na 100 % prawie to jest grubsza robota.
No bo tu oczywiście nie mówimy o firmie produkcyjnej bo to nie ta liga.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> ElektroTechnika -> Elektro Co kupić? -> Jaki Migomat kupić migomat jakiej firmy i jaki model
Strona 1 z 1