Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Czujnik temperatury zewnętrznej kotła na ekogroszek?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Czujnik temperatury zewnętrznej kotła na ekogroszek?
Autor
Wiadomość
RAFAŁ Wojczuk
Poziom 9
Poziom 9

Post#1 Post autora tematu 19 Gru 2010 15:06   

Czujnik temperatury zewnętrznej kotła na ekogroszek?

Chciałem Was prosić o poradę w powyższym temacie . Otóż po wyprowadzeniu czujnika na zewnątrz(pogodówka), stwierdziłem ,że przekłamuje mi pomiar . Termometr rtęciowy pokazuje -10stop, a na wyświetlaczu sterownika kotła widnieje -6, różnica 4 stopni to dość dużo. Co może mieć wpływ na to ? Długość przewodu (ok10m), czy jakieś inne czynniki? Termometr rtęciowy wisi obok czujki zewnętrznej.
Zupełnie nie znam się na elektronice . Rozebrałem obudowę czujki i w środku znalazłem czarną "pestkę" , a na niej symbol 81 (lub B1) 210 W97.Może ta pestka jest jakiejś słabej jakości i należy ją wymienić, albo przewód za długi (10m- 2x0.5mm)
Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Gru 2010 15:06   

Powrót do góry

hydro-man
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Świdnica

Post#2 19 Gru 2010 15:42   

Re: Czujnik temperatury zewnętrznej kotła na ekogroszek?

Witam
wiem że mało kiedy wskazania termometrów płynnych i elektronicznych są jednakowe, po prostu sprawdź styki, w instrukcji czy przewód sondy nie powinien być ekranowany lub o odpowiednim symbolu, po za tym czy ta sonda jest sondą od tego sterownika i czy przewód sondy nie leci po kominie, A ten rtęciowy termometr też sprawdź bo też może oszukiwać. Jeżeli wszystko jest ok to nie szukaj dziury w całym bo nie znajdziesz. Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Gru 2010 15:42   

Powrót do góry

RAFAŁ Wojczuk
Poziom 9
Poziom 9

Post#3 Post autora tematu 25 Mar 2011 11:33   

Re: Czujnik temperatury zewnętrznej kotła na ekogroszek?

Witam . Z czujnikiem wszystko było ok , jedynie ( o czym nie wiedziałem) wystarczyło przy pomocy sterownika kotła skalibrować wskazania czujnika . Jest taka możliwość w opcjach zaawansowanych -kalibracja czujników
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Czujnik temperatury zewnętrznej kotła na ekogroszek?
Strona 1 z 1