X

Czujnik temperatury zewnętrznej kotła na ekogroszek?

19 Dec 2010 14:06 RARAFAŁ Wojczuk
  • #1 19 Dec 2010 14:06
    RAFAŁ Wojczuk
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Chciałem Was prosić o poradę w powyższym temacie . Otóż po wyprowadzeniu czujnika na zewnątrz(pogodówka), stwierdziłem ,że przekłamuje mi pomiar . Termometr rtęciowy pokazuje -10stop, a na wyświetlaczu sterownika kotła widnieje -6, różnica 4 stopni to dość dużo. Co może mieć wpływ na to ? Długość przewodu (ok10m), czy jakieś inne czynniki? Termometr rtęciowy wisi obok czujki zewnętrznej.
    Zupełnie nie znam się na elektronice . Rozebrałem obudowę czujki i w środku znalazłem czarną "pestkę" , a na niej symbol 81 (lub B1) 210 W97.Może ta pestka jest jakiejś słabej jakości i należy ją wymienić, albo przewód za długi (10m- 2x0.5mm)
    Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi...
  • #2 19 Dec 2010 14:42
    hydro-man
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    Witam
    wiem że mało kiedy wskazania termometrów płynnych i elektronicznych są jednakowe, po prostu sprawdź styki, w instrukcji czy przewód sondy nie powinien być ekranowany lub o odpowiednim symbolu, po za tym czy ta sonda jest sondą od tego sterownika i czy przewód sondy nie leci po kominie, A ten rtęciowy termometr też sprawdź bo też może oszukiwać. Jeżeli wszystko jest ok to nie szukaj dziury w całym bo nie znajdziesz. Pozdrawiam
  • #3 25 Mar 2011 10:33
    RAFAŁ Wojczuk
    Level 10  
    Topic author Helpful post? (0)
    Witam . Z czujnikiem wszystko było ok , jedynie ( o czym nie wiedziałem) wystarczyło przy pomocy sterownika kotła skalibrować wskazania czujnika . Jest taka możliwość w opcjach zaawansowanych -kalibracja czujników
  Search 4 million + Products
Browse Products