Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Opel Astra II świece żarowe

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Opel Astra II świece żarowe
Autor
Wiadomość
435996
Gość

Post#1 Post autora tematu 19 Gru 2010 21:58   

Opel Astra II świece żarowe

Witam, mam takie pytanie, jak sprawdzić czy świece żarowe działają poprawnie?? Posiadam Opla Astrę II 2.0DTL i problem polega w tym, że wraz z przyjściem mrozów auto zaczęło palić coraz gorzej, jak postoi kilka dni to ciężko odpala, świece grzeją dosyć długo w porównaniu do tego co było ostatniej zimy, akumulator wymieniłem na nowy dlatego raczej to nie jego wina, auto kupiłem rok temu i właściciel mówił, że świece były wymieniane ale nie wiadomo czy to pewna informacja. Dlatego chciałem się dowiedzieć jak sprawdzić działanie tych świec? Czy trzeba tam mierzyć jakoś napięcie czy jakoś inaczej to się sprawdza?
Powrót do góry

tzok
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Post#2 19 Gru 2010 22:14   

Re: Opel Astra II świece żarowe

Tak prowizorycznie - to zdejmij "fajki" weź żarówkę 21W/12V lub mocniejszą i dołączaj po kolei zasilanie z akumulatora do świec przez tą żarówkę. Jeśli żarówka zaświeci to można przyjąć że świeca nie jest przepalona.

Sprawność świec nie ma wpływu na czas świecenia kontrolki.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Gru 2010 22:14   

Powrót do góry

435996
Gość

Post#3 Post autora tematu 19 Gru 2010 22:36   

Ok w takim razie jutro to sprawdzę i dam znać co i jak. A co może być jeszcze powodem że auto ciężko odpala? Dodam, że zeszłej zimy auto paliło od "kopa" tzn wsiadałem grzałem świece i po przekręceniu kluczyka auto odpalało bezproblemowo. Tej zimy jest tak, że jak auto postoi na mrozie to normalnie grzeję świece przekręcam kluczyk auto na sekundę odpala i zaraz gaśnie i dopiero tak po trzecim razie jak dłużej przytrzymam przekręcony kluczyk to odpali, czy to nie jest oznaka padniętej którejś ze świec?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Gru 2010 22:36   

Powrót do góry

tzok
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Post#4 19 Gru 2010 22:42   

Jak pali i gaśnie to może się zapowietrzać, to nagminna przypadłość pomp tych w tych silnikach.

Odpalić odpali nawet na dwóch cylindrach, będzie dymił na biało ale zgasnąć nie powinien. Jak świece słabo grzeją to możesz poczekać aż zgaśnie kontrolka, wyłączyć zapłon, włączyć ponownie i znów poczekać aż zgaśnie i dopiero uruchamiać silnik.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Gru 2010 22:42   

Powrót do góry

435996
Gość

Post#5 Post autora tematu 19 Gru 2010 23:13   

Ale to się dzieje zawsze jak auto stoi kilka dni, jak już go rozgrzeję to nie ma problemu z odpaleniem, wtedy pali od kopa tak jak powinien palić. I kolego dokładnie jest jak piszesz, jak odpali to dymi białym dymem, czyli czego może być to oznaka?
Powrót do góry

niuniu36
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: DĘBICA

Post#6 19 Gru 2010 23:25   

Zapowietrzania się
Powrót do góry

435996
Gość

Post#7 Post autora tematu 19 Gru 2010 23:29   

To gdzie szukać przyczyny tego? I czy da się to jakoś wizualnie zdiagnozować? I szukać dziury przy wężu czy może przy jakichś elementach? I dodam, że jak auto raz zapali to już przy następnych próbach nie ma z nim problemów
Powrót do góry

niuniu36
Poziom 20
Poziom 20

Post#8 19 Gru 2010 23:35   

Sprawdz wężyki przelewowe,obudowę filtra jest dużo tego na forum użyj szukam
Powrót do góry

435996
Gość

Post#9 Post autora tematu 19 Gru 2010 23:47   

ok dzięki za odpowiedź, jutro się wezmę za sprawdzenie świec jeśli okażą się dobre to będę szukał przyczyny w zapowietrzaniu się układu

I kolego cały czas szukam odpowiedzi na mój problem

Mam dodatkowe pytanie czy wymieniając filter paliwa w Oplu Astrze 2.0DTL muszę odpowietrzać układ? Czy wystarczy wymienić filter i zalać go olejem napędowym?

Z czystej ciekawości poszedłem do garażu zobaczyć czy jakiś wąż nie jest pęknięty i okazało się, że jak się patrzy na silnik to na lewo od korka wlewu oleju wychodzi wąż z silnika i łączy się z rurą od filtra powietrze i właśnie na tym wężu jest pęknięcie około 0,5 cm jak się zegnie węża to jest dziura, jak odpaliłem auto i zgiąłem tego węża to nie zauważyłem żeby ciągnął jakoś to powietrze, ale tak z ciekawości to za co odpowiada ten wąż? I czy to może mieć wpływ na odpalanie auta? Bo jak jest ciepły to jest wszystko ok, świece sprawdziłem i podpinająć do każdej żarówkę i przy każdej świecy żarówka świeciła więc są chyba ok
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Gru 2010 23:47   

Powrót do góry

niuniu36
Poziom 20
Poziom 20

Post#10 20 Gru 2010 08:13   

Ten wąż to odma silnika nie ma to wpływu na zapowietrzanie a po wymianie filtra trzeba ten układ odpowietrzyć i to dobrze bo sobie można jeszcze większych problemów narobić zadzwoń to porozmawiamy
Powrót do góry

435996
Gość

Post#11 Post autora tematu 20 Gru 2010 13:48   

Witam, napisze co zrobiłem mianowicie sprawdziłem wszystkie świece i każda z nich jest na pewno ok bo żarówka przy każdej świeciła, tą dziurkę w wężu zakleiłem taśmą jak na razie bo duża ona nie była i nie było sensu kupować nowej. Dzisiaj auto po nocy odpaliło bezproblemow, ale pewnie jak przyjdą większe mrozy to będzie ciężej, jak narazie nie planuję wymieniać tych węży bo mechanik ze mnie żaden a z tego co wyczytałem to trzeba się choć trochę na tym znać, ale może macie jeszcze jakieś sugestie co do moich problemów z odpalaniem?
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Opel Astra II świece żarowe
Strona 1 z 1