Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search  | Register  | Log in

This site uses cookies. Learn more about cookies and changing the settings in your browser.

Cewki zap這nowe w nowych silnikach renault-naprawa

Post new topic  This topic is locked      Main Page -> Forum Index -> Auto Service -> Auto Electronics and Electrical -> Cewki zap這nowe w nowych silnikach renault-naprawa
Author
Poziom 9
Poziom 9

Post#1 Post from the author of the topic 08 Oct 2004 19:44   

Witam
jestem nieszc瘰liwym posiadaczem renault megane z 2002 roku 1.4 16V tuz po gwarancji pad豉 jedna p霩niej druga i trzecia cewka zap這nowa na 鈍iecy,koszt jednej to 250zeta. zrozpaczony pierwsz rozebra貫m i okaza這 si 瞠 豉two je naprawi . Uszkodazenie polega na zw璕leniu kawa趾a obudowy iskra przebija si zawsze w jednym miejscu .wywierci貫m tam dziurke 3mm , oczy軼i貫m a nast瘼nie za豉ta貫m silikonem samochodowym czerwonym. Zrobi貫m ju na tak naprawionych 3500km i jest ok! polecam, jak ktos nie ma kasy a chce dalej jezdzi. Koszt naprawy to silikon 8 z

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 08 Oct 2004 19:44   

Back to top

CAMARENA
Poziom 18
Poziom 18

Post#2 08 Oct 2004 19:54   

lepiej by這 to za豉ta jakim epoksydem

Helpful message? + -

Back to top

Marek1
Poziom 13
Poziom 13

Post#3 09 Oct 2004 12:53   

Re: Cewki zap這nowe w nowych silnikach renault-naprawa

Do kolegi MAREKIMP.
Pomys przera瘸j帷o prosty i skuteczny.
Szkoda tylko, 瞠 kolega w ten spos鏏 da zarobi 瘸bojadom ( zrobili bubel i sprzedali).
Prosz wszystkich posiadaczy Ren闚ek z silnikami 1.4/1.6/1.8 16V z tym samym problemem cewek zap這nowych,nawet po gwarancji, o zwracanie si do serwis闚 autoryzowanych. Nawet po gwarancji s wymieniane za darmo (je郵i jest to tylko par miesi璚y po gwarancji) lub za cz窷ciow odp豉tno軼i,je郵i jest to coraz odleglejszy odst瘼 czasu od up造ni璚ia gwarancji. Ka盥orazowo trzeba sprawdzi swoje szanse w serwisie i nie da si przekona,瞠 to niemo磧iwe !!!
Pracownicy serwis闚 nie s zainteresowani dodatkow papierkow prac przy rozliczaniu napraw gwarancyjnych i oddalaj pro軸y klient闚, z ich szkod, a zyskiem 瘸bojad闚.
Jest to wielka wpadka RENAULT i dlatego obj皻a ca這鈍iatow akcj serwisow na kt鏎 centrala zarezerwowa豉 specjalnie pieni康ze.
Awaryjne cewki wyprodukowa豉 firma SAGEM. Zamieniano je potem przez kr鏒ki czas na cewki japo雟kie DENSO-ca趾owicie bezawaryjne, a ostatnio zamiast SAGEM'a s instalowane cewki BERU. Jest te poprawiona wersja SAGEM z innym nr katalogowym,ale niewiele lepsza.

Helpful message? + -

Back to top

marekimp
Poziom 9
Poziom 9

Post#4 Post from the author of the topic 09 Oct 2004 15:19   

dzieki za informacj, ale ja by貫m w serwisie i nic na ten temet nikt nie powiedzia, ale mam rachunek i tak tej sprawy w takim razie nie zostawie
pozdrawiam

Helpful message? + -

Back to top

staszeks
Poziom 20
Poziom 20

Post#5 09 Oct 2004 18:31   

to chyba m鎩 przypadek.
Ju po gwarancji usuwano mi tak usterk i to
w przeddzie wigilii.Nieswiadomy by豚ym zap豉ci.
Skwitowano mnie s這wami "podarunek gwiazdkowy od firmy"

Helpful message? + -

Back to top

EnduroRider
Poziom 10
Poziom 10

Post#6 05 Jan 2005 11:24   

mi pad這 6 cewek, auto ma przejechane 46 kkm !! szlag mnie juz trafia...
rozebra貫m te popsute i nic tam nie widz.

czy kto mo瞠 wskaza miejsce, gdzie to przebicie najcz窷ciej wyst瘼uje?

dodam, 瞠 cewki popsu造 mi si na 2 sposoby. albo ca趾owicie nie dzia豉 i samoch鏚 nie chodzi na wszystkie cylindry albo samoch鏚 pracuje r闚no, ale pojawiaj si szarpni璚ia i gwa速owny spadek obrot闚.

s造sza貫m, 瞠 przerwaniu ulegaj te zwoje. wobec powy窺zego, kt鏎e zachowanie cewki odpowiada przebicu, a kt鏎e przerwaniu zwoju?

Helpful message? + -

Back to top

EnduroRider
Poziom 10
Poziom 10

Post#7 23 Jan 2005 21:31   

dobra, sam doszed貫m do tego, 瞠 w ten spos鏏 da si naprawi te szarpi帷e cewki. nie mog貫m jednak nadal ustali dok豉dnie miejsca przebicia, wi璚 na這篡貫m grubsz warstw silikonu na ca陰 t plastikow cz窷 (w kolorze 鄴速ym). i pomog這!

znowu wr鏂i豉 przyjemno嗆 z jazdy - samoch鏚 nie szarpie i jest zdecydowanie bardziej 篤awy. podsumowuj帷 - opisany powy瞠j spos鏏 dzia豉!

Helpful message? + -

Back to top

Removed

Post#8 23 Jan 2005 21:38   

C騜...
Sagem robi mo瞠 dobre telefony kom鏎kowe,ale w dziedzinie cewek zap這nowych jest ignorantem.Renault wzi窸o si na spos鏏 i ju s montowane cewki innego producenta,Bougicord i ile pamietam.

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 23 Jan 2005 21:38   

Back to top

EnduroRider
Poziom 10
Poziom 10

Post#9 26 Feb 2005 12:21   

po pewnym czasie usterka powr鏂i豉, zdrapa貫m wi璚 t warstw czerwonego silikonu samochodowego, w norauto zakupi貫m specjlan mas epoksydow (jak plastelina w dw鏂h kawa趾ach - twardnieje po zmieszaniu) i to pomog這. tak瞠 gdyby kto mia podobny problem, to rozwi您aniem jest szczelne zaklejenie tego 鄴速o-szarego plastikowego elementu cewki. aczkolwiek niestety czasami cewki padaj tak瞠 na uzwojeniu i na to nie ma ju rady....

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 26 Feb 2005 12:21   

Back to top

Darek Sz.
Poziom 1
Poziom 1

Post#10 18 Apr 2006 17:21   

Cze嗆 - jestem posiadaczem Renault Megane combi 01. Od pewnego czasu mam problemy z nier闚nymi skacz帷ymi obrotami silnika, skacz帷 dzwigni zmiany bieg闚 i zapalaj帷ymi si kontrolkami oraz ga郾i璚iem silnika. Z przeczytanych na forum informacji wiem ju 瞠 to cewka zap這nowa. By貫m ju w 3 warsztatach samochodowych i straci貫m tylko kas a problem dzlej jest. Czy kto mo瞠 mi wyt逝maczy czy je瞠li zam闚i w sklepie cewk czy mo積a j samemu wymieni, gdzie trzeba jej szuka i pod mask. Wiem 瞠 jest ich kilka czy ma znaczenie kt鏎a mi pad豉 czy wszystkie s takie same. prosz o kr鏒ki instrukta w kilku punktach jak kupi, gdzie si znajduje i jak wymieni - z g鏎y dzi瘯i

Helpful message? + -

Back to top

EnduroRider
Poziom 10
Poziom 10

Post#11 18 Apr 2006 19:46   

cewki znajduj si pod plastikow os這na silnika. jak stoisz przed samochodem, to najpierw podnosisz prz鏚 plastiku (2 zaczepy) a nast瘼nie wysuwasz do siebie.

瞠by wykr璚i cewki musisz najpierw po軼iaga kabelki. potem torx chyba rozmiar 6 i cewki s gotowe do wyci庵ni璚ia.

wszystkie 4 s jednakowe. metod pr鏏 i b喚d闚 sprawdzisz kt鏎a ci posz豉, ale mo瞠 by i tak, 瞠 posz豉 para, co mi si cho熲y ostatnio zdarzy這.

nie kupuj w serwisie, bo ci skasuj "jak za zbo瞠". polecam sklep internetowy z warszawy (nie pami皻am nazwy, ale znajdziesz pewnie w google). cena od 100 do ok. 150 z w zale積o軼i od firmy (no name, sagem, beru).

Helpful message? + -

Back to top

kukasz
Poziom 1
Poziom 1

Post#12 19 Jul 2006 22:28   

Witam serdecznie,

jestem posiadaczem Megane II 1.6 16V. Samochod w zasadzie miesiac po zakupie zaczal tracic moc przy przyspieszaniu, glownie na zimnym silniku (wciskal ladnie w siedzenie i niespodziewanie "puszczal" pomimo gazu "do deski" za chwile znowu lapal itd.). Podobnie na swiatlach odczuwa sie, ze silnik jak by "podskakiwal" pod maska, subtelne ale dostrzegalne. Na goracym silniku nie mam zadnych problemow, aczkowliek bywaja dni, ze wydaje mi sie iz samochod jak by mial wiekszego kopa, a czasem tak przymuli, ze poplakac sie mozna.
Jezdzilem po serwisie, pisalem do centrali Renault. Zrzucili wine na sonde lambda, ktora 2 razy wymieniali: 1szy raz by sprawdzic czy to jej wina, 2gi raz gdyz sie okazalo, ze popsuli poprzednia sonde przy sprawdzaniu i zaczela sie palic kontrolka katalizatora. Nastepnie zwalili wine na paliwo, ze pewnie brudne bylo, zebym zmienil stacje i bedzie dobrze. Tankowalem juz chyba we wszystkich stacjach i nic. Centrala odpisala grzecznie, ze taka jest charakterystyka silnika i tak ma po prostu byc. Hmm, czy rzeczywiscie ten silnik ma tak pracowac? Bo jezdze nim juz 1,5 roku i ciagle jest tak samo.

Natrafilem na wasze forum z Grona.net i zainteresowalem sie tematem o cewkach. Czy to moze miec cos wspolnego?

Dziekuje za wszelkie uwagi i pomoc.
Pozdrawiam

Helpful message? + -

Back to top

PeterFrost1
Poziom 2
Poziom 2

Post#13 06 Aug 2006 19:38   

Witam

Mia貫m ten sam problem, tzn szarpanie przy przyspieszaniu. Zacz窸o sie to 4 miesi帷e temu - najpierw na zimnym silniku, potem gdy wy陰cza這 si ssanie to samoch鏚 jecha ok. Ostatnio jednak szarpanie pojawi這 si te przy silniku ciep造m i to tak 瞠 jecha si nie da這.
Przyczyn by豉 cewka, tyle tylko 瞠 ja mam megank z silnikiem K4J z 2001 roku. Pozna貫m to po czarnej 鈍iecy na jednej z cewek, po wyczyszczeniu 鈍iec i zmianie miejsca cewki na inny cylinder potwierdzi這 si moje przypuszczenie - na tym nowym miejscu te 鈍ieca by豉 czarna. Wymieni貫m dwie cewki sagem na japo雟kie Denso -ka盥a za 110 zeta, do tego wymieni貫m 鈍iece na Champion EON1 i teraz meganka 鄉iaga a mi這.

Pozdrawiam
PeterFrost

Helpful message? + -

Back to top

mkolakow
Poziom 1
Poziom 1

Post#14 18 Sep 2006 16:27   

Witam
Czy gdzie mo積a jeszcze te cewki Denso kupi?
Pro軸a o info
dzi瘯i

Helpful message? + -

Back to top

winner
Poziom 2
Poziom 2

Post#15 16 Nov 2006 08:06   

Wiadomo嗆 dla Kukasza z Elbl庵a.

M鎩 Megane 1,6 16 V r. 2004 od pocz徠ku traci moc przy przyspieszaniu - wypisz wymaluj identyczne sprawa jak ty opisujesz. Dodatkowo silnik skacze na wolnych obrotach "na zimno".Walczy貫m 2 lata z ASO i bez skutku. Podobno sprawdzili wszystko co mo積a i na koniec "spece" z R. Polska napisali mi tak sam bzdur jak Tobie, 瞠 ten typ tak ma. Niewielka, chwilowa poprawa, nast徙i豉 po wymianie filtr闚 paliwa i powietrza, ale szybko wszytko wr鏂i這 do normy. Tu po gwarancji pad豉 cewka. Wymienili mi j bezkosztowo, ale stwierdzili jednocze郾ie, 瞠 moje auto ma nie swoje cewki, tj. z 2002, a moje auto jest 2004. Walka o to kuriozum to inna historia. Wymiana cewki nie spowodowa豉 poprawy og鏊nej pracy silnika - dalej si d豉wi. Prze這m nast徙i gdy przy wymianie opon w ASO (mam czujniki ci郾ienia) podpi瘭i si pod komputer aby na zim zmniejszy czu這嗆 jego reakcji na duze skoki temperatury. Nie wiem co zrobili, ale na drugi dzie po odpaleniu silnika wszystko by這 ju jak nale篡. Przy moim wyczuleniu zauwa瘸m czasami jakie minimalne zad豉wienie, ale jest to nic w por闚naniu z tym co by這 dotyczczas. Nie wiem czy jest to sprawa jakiego "dopasowania" si nowej cewki, czy te przez przypadek ASO wprowadzi這 zmian do oprogramowania, kt鏎a jako si wi捫e z prac silnika. Od 2 tygodni autko je寮zi jak nale篡, chocia dalej na zimnym silniku wolne obroty wr璚z skacz (auto a ca貫 mocno dr篡). Te zamierzam zmieni wszystkie cewki na DENSO lub BERU - te drugie s 豉twiej dost瘼ne - aby mie spok鎩 z silnikiem i nie ba si przy wyjazdach na narty, 瞠 nie wr鏂 bo spali si cewka. Mo瞠 te zniknie draganie wolnych obrot闚. Wejd te w kontakt z ASO aby ruszyli m霩gami i pomysleli co zrobili z komputerem, 瞠 jest tak dobrze, a co by這 nie do usuni璚ia przez 2 lata!!!!!!!!!!

Helpful message? + -

Back to top

Andre73
Poziom 11
Poziom 11

Post#16 16 Nov 2006 09:35   

U mnie pad造 tak cewki, 瞠 sie nie da這 ich naprawi. W ci庵u 33 tys km wymieni貫m 3 cewki. Mam starsz ren闚k i inny model a problem ten sam. Cewki podw鎩ne 2 sztuki, producent oczywi軼ie Sagem. Dziwnie sie s逝cha was, 瞠 w nowszych ren闚kach od nowa zaprojektowane silniki i cewki maj podobne problemy jak stare. Obecnie ostatni cewk zalo篡貫m od jakiego polskiego producenta. Najta雟za z nich bo kosztowa豉 90 z a lepiej skonstru這wana. W miejscu gdzie stara cewka mia豉 przebicie, w nowej jest inaczej wyprofilowana masa zywiczna i oddalone s blachy rdzenia. Jak na razie chodzi bezproblemowo. Pewnie pr璠zej mi padnie druga cewka bo jest Sagema.

Helpful message? + -

Back to top

mczapski
Poziom 24
Poziom 24

Post#17 16 Nov 2006 11:39   

Wszystko si zgadza. SAGEM wycofa si formalnie z produkcji bowiem wykupi (takie mam wie軼i) wytw鏎ni BERU albo przynajmniej produkcj tego wyrobu. Ciekawe natomiast kto si przyczyni, i rzekomo DENSO wycofa這 si z dostawy cewek na Europ? A trzeba przyzna, 瞠 ich cewki nie do zam璚zenia. Domy郵am si, 瞠 dzia豉nia marketingowe i nie tylko. Efekt brak nowych cewek DENSO w sieci handlowej a przynajmniej tak to odczu貫m.

Helpful message? + -

Back to top

Grzechub
Poziom 6
Poziom 6

Post#18 23 Nov 2006 21:23   

Podobnie u mnie. Wymiana pary na BERU rozwi您a豉 problem. Auto-W鎩cik Wroc豉w cena ok 100/szt. Uszkodzona cewka mia豉 wyra幡ie zani穎n warto嗆 rezystancji w obwodzie wt鏎nym. Pomiar wykaza 8,9kOhma. Warto嗆 minimalna dla SAGEM'闚 to 9,0k. Usterka wyst徙i豉 nagle objawiaj帷 si wyczuwalnym wzrostem drga silnika. Spadek mocy itd.
Przez prawie tydzie "je寮zi貫m" ...? . Po wymianie pary po 2 tygodniach dom闚i貫m i wymieni貫m drug par. By to wynik przegrzebania WWW i zebrania ewidentnie z貫j opinii na temat SAGEM'闚 . Typ BERU to ZS-052.
Z lewej bubel

Attachments:

Helpful message? + -

Back to top

瞠ton
Poziom 2
Poziom 2

Post#19 26 Nov 2006 10:45   

posiadam megank II sedan z silnikiem 1600 cm w豉郾ie wczoraj prawdopodobnie wysiad豉 mi cewka zap這nowa, auto naby貫m nowe u dilera w marcu 2004 r., pytanie czy serwis powinien bezp豉tnie wymieni cewk, czy te jest to ju d逝窺zy okres po gwarancji i wymiana nieszcz瘰nej cewki b璠zie odp豉tna, auto straci這 moc a na wolnych obrotach silnik wyczuwalnie ma wi瘯sze wibracje, sam narazie nie bra貫m si do wyci庵niecia z silnika cewki, nie ma mo磧iwo軼i bez wyci庵ni璚ia cewki odczytania firmy kt鏎a j wyprodukowa豉

Helpful message? + -

Back to top

winner
Poziom 2
Poziom 2

Post#20 29 Nov 2006 07:55   

Grzechub wrote:
Podobnie u mnie. Wymiana pary na BERU rozwi您a豉 problem. Auto-W鎩cik Wroc豉w cena ok 100/szt.
Typ BERU to ZS-052.
Z lewej bubel

Czy Auto-W鎩cik to wiarygodny sprzedawca? Chc kupi od nich wysy趾owo 4 cewki BERU ZS-052, ale zorientowa貫m si, tego typu cewki marki Beru chodz w innych sklepach o 50-60z dro瞠j. To powoduje w徠pliwo軼i, czy te na pewno s one oryginalne. W hurtowniach motoryzacyjnych powiedziano mi, 瞠 cena detaliczna 103 z jest ci篹ka do soi庵ni璚ia, tzn. tylko przy max. niskiej mar篡 sprzedawcy.
Czy mam ryzykowa zakup w Auto-W鎩cik wroc豉w?

Helpful message? + -

Back to top

bogdan gruchala
Poziom 13
Poziom 13

Post#21 29 Nov 2006 08:57   

Ch這pie nie daj si serwis powinni wymieni i wymieni, je郵i b璠ziesz twardy i zadzwo do innych serwis闚
pogadaj, poczytaj na forum reno by造 takie przydatki omawiane http://www.autocentrum.pl/index.php3?FF=74&type=24&sct=1&cll=0

Helpful message? + -

Back to top

mczapski
Poziom 24
Poziom 24

Post#22 29 Nov 2006 11:14   

Serwisy a dok豉dniej ich pracownicy staraj si unika wymiany jak si tylko da. Oczywi軼ie mowa o sytuacji kiedy zastosowano cewki SAGEM. Co ciekawe przedstawiciel firmy RENAULT tak瞠 kluczy chocia wydano serwisom zalecenia aby wymienia. W sumie dra雟two w豉軼iwe dla Polski. Jak ja da貫m si zrobi motywowany po酥iechem to wstyd si przyzna. Jedyny wniosek, 瞠 jeste鄉y spo貫cze雟twem oszust闚. A co do ceny cewki rz璠u 100 PLN to mo瞠 niekoniecznie dotyczy BERU. Pojawi造 si no name za tak cen. Jedn u篡tkowa貫m pozytywnie.

Helpful message? + -

Back to top

przemekppaw
Poziom 1
Poziom 1

Post#23 06 Dec 2006 17:48   

cewki do renowek 16-sto zaworowych w najlepszej cenie sa w lodzi
na radwanskiej 51 w sklepie renault. za oryginalna cewke beru
w opakoewaniu renault zaplacilem tylko jedyne 160 zl chociaz w serwisie wolali za taka sama ceweczke 250 zl netto.
pozdrawiam innych zmotoryzowanych Renaultowiczow.

Helpful message? + -

Back to top

Grzechub
Poziom 6
Poziom 6

Post#24 09 Dec 2006 19:51   

疾ton : od陰cz wtyczk od cewki, kluczem 10 odkr耩 鈔ub mocujac i wyciagnij cewk . Obejrzyj napisy i ju wiesz co masz. Winner : opakowanie by這 oryginalne Beru AG.....ZS052 0 040 100 052, na cewkach podobnie. ZS052 instalowano nie tylko w Renaultach !. Wykonanie Beru to te kt鏎e maj wzmocnion izolacj na odcinku wyj軼ia WN. Very Happy

Helpful message? + -

Back to top

瞠ton
Poziom 2
Poziom 2

Post#25 10 Dec 2006 07:42   

Witam. Chc poinformowa, i by貫m ze swoj Megank II Sedan w serwisie Renault, wymieniono mi 4 cewki pomimo, i tylko 1 by豉 niesprawna, by造 to cewki firmy SAGEM, 3 cewki zainstalowano za darmo natomiast za 1, t niesprawn zap豉ci貫m razem z wymian 419 z, w sklepie tej samej firmy o 100 zl ta雟za, pyta貫m w serwisie dlaczego montowane s cewki firmy SAGEM skoro s one wadliwe, odpowiedziano, 瞠 cewki te s ju II generacji i nie powinno by z nimi k這pot闚, na pytanie dlaczego 3 s za darmo a za 1 musz p豉ci, odpowiedziano, 瞠 tak jest i tyle. Nie udzielono mi w tym wzgl璠zie 瘸dnej sensownej odpowiedzi. W zwiazku z tym z這篡貫m reklamacj do Centrali Renault Polska, narazie nie mam konkretnej odpowiedzi, poinformowano mnie 瞠 sprawa zostanie wyja郾iona. Nadmieniam, 瞠 auto od w marcu 2006 r. nie posiada ju gwarancji. Jest to dla mnie dziwny fakt, skoro wymienia si 3 cewki w ramach gwarancji i to te sprawne to dlaczego musialem zap豉ci za t 1 wadliw. Czy kto mo瞠 spotka si z takim przypadkiem w serwisach Renault. Pozdrawiam wszystkich uzytkownik闚 Ren闚ek i nie tylko.

Helpful message? + -

Back to top

Google

Google Adsense

Post# 10 Dec 2006 07:42   

Back to top

brutuz
Poziom 10
Poziom 10

Post#26 25 Jan 2007 10:50   

Szkoda 瞠 nie wszed貫m na ta strone rok temu. w mojej megance 1,6 AiR wysiad造 2 cewki. By這 to po gwarancji. W serwisie zabulilem za ich wymian. Nikt nie wspomnial o jakie wadliwej serii cewek.
Zobacze fakture ale to chyba juz za po幡o Serwis Renault w υdzi Przygudcy pewno nie b璠zie chcia o tym gada. Pozdrawiam Meganowc闚.

Helpful message? + -

Back to top

Grzechub
Poziom 6
Poziom 6

Post#27 25 Jan 2007 14:45   

Cikawe czy zaproponowano Ci wtedy wymian 鈍iec zap這nowych ?.
Do cewek BERU dedykowana swieca to UXF79P (czteroelektrodowa).
W豉郾ie je testuj Very Happy

Helpful message? + -

Back to top

瞠ton
Poziom 2
Poziom 2

Post#28 28 Jan 2007 16:48   

Witam, informuj, 瞠 po interwencji Renault Polska serwis zwr鏂i mi 95 % z kwoty kt鏎 zap豉cilem za nieszcz瘰n cewk, dodam 瞠 pomimo przychylnej decyzji ze strony Renault Polska serwis oci庵a si ze zwrotem pieni璠zy, ale w ko鎍u odzyska貫m, wychodzi na to,瞠 nie s逝sznie pobrano op豉t za cewk. Serwis nie raczy wyja郾i dlaczego zosta豉 pobrana op豉ta z tytu逝 wymiany wadliwej cewki. Pozdrawiam uzytkownik闚 Ren闚ek.

Helpful message? + -

Back to top

Grzechub
Poziom 6
Poziom 6

Post#29 24 Feb 2007 19:15   

UXF-y zachowuj si OK. Bez problemu rozruch przy -15 jak i w deszcz Very Happy.
Zu篡cie 鈔ednie ustabilizowa這 si na poziomie 6,3 l/100 tyle m闚i wska幡ik komputera pok豉dowego . Brak problem闚 z przyspieszaniem autko bardziej elastyczne.

Helpful message? + -

Back to top

mitsubishi1100
Poziom 2
Poziom 2

Post#30 25 Feb 2007 12:20   

witam jechalem autem byl jakis taki slaby w pewnym momencie zaczelo nim szarpac szczelac obrotomierz latal jak wsciek造 ,dzisiaj wsiadlem do megi kr璚e kr璚e i nic nie zagada豉 myslicie ze to cewka mam motor 1.6 8v pom霩cie 3 dni temu mialem wymiane glowicy pop造n彬em 600zl teraz to

Helpful message? + -

Back to top

Post new topic  This topic is locked      Main Page -> Forum Index -> Auto Service -> Auto Electronics and Electrical -> Cewki zap這nowe w nowych silnikach renault-naprawa
Page 1 of 4 Go to page 1234  Next
Similar topics
Cewki zap這nowe (5)
Samochodowe cewki zap這nowe (6)
126p padaj帷e cewki zap這nowe (11)
Jak sprawdzi cewki zap這nowe (5)
Cewki zap這nowe BMW E34 (7)
jak sprawdzi cewki zap這nowe (4)
Cewki zap這nowe - jak za這篡? (8)
VW Bora 1.6 - jak zdemontowa cewki zap這nowe? (5)
Skoda felicja pali mi cewki zap這nowe (17)
seat ibiza 1.4 16v ,cewki zap這nowe (4)

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Contact

Page generation time: 0.078 seconds

elektroda.pl topic RSS feed